Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

rafix

Tento film byl oravdu nuda už od začátku. Opravdová blbost ani jsem to nedokoukal do konce . To byla hrůza hrůz opravdu. ()

me3x®

zda sa mi to dost amaterske oproti iným českým filmom podobného žánru, no tento čuduj sa svete je realisticky. Ukazuje čím a ako žije ta väčšina. Žúrky, sex, vyvádzanie... ()

smrtubohem odpad!

Když v TV běžel trejler a neustále se opakující reklama na film Tomáše Vorla a hlavní roli s Tomášem Vorlem, tak jsem se velmi naštval a prorokoval špatnost filmu. Nejenže film není vůbec nic a suverénně jej házím do odpadu, ale uvtrdil jsem se ve svém radikálním názoru nenávidět trio Kotek, Mádl a Vorel ml. Je to děsnej úpadek českého filmu, když všichni papouškujou, jak jsou tito mladí pánové skvělí a talentovaní herci(resp. první dva jmenovaní, třetí mameluk naštěstí zatím tolik příležitostí nedostal). ()

Miloško

Trapný pohľad do myslenia i konania súčasnej chorej mládeže!!! Ale zas,pozerať na nahé scény mladučkej Lenky Juroškovej sa dalo. nahé scény L.Jurošková -5 *, film,príbeh,nesympatický Mádl -1*,rovná sa priemer.slabší priemer. ()

mgerlich

Škoda, že to dělal Vorel, nikdy jsem mu nepřišel na chuť, ale nic to nemění na tom, že je to jeho nejlepší film. Není ani tak povrchní jak jsem očekával, ale bohužel mi stále vadí režisérovo (ne)vedení herců, ty grimasy a přehrávání mi prostě vadí i když to k Vorlovi už tak nějak asi patří. ()

Spielbergo

No nechtěl jsem no, a dlooouho mě museli přemlouvat... Jako že Mádla nemusim a námět filmu ve mě vyvolával pocity mrazení... Ale musím přiznat, byl jsem nakonec velmi mile překvapen a často jsem se i výborně zasmál. Film je někdy neskutečně vtipný, někdy z něj naopak vážně mrazí, když v něm poznáte zrcadlo někoho ze skutečnosti. Ano, není to tak dlouho co mě naše školství vyplivlo do reality, proto mi to přijde často až děsivě povědomé. ()

Lewaso

Dá se říci, že všechno bylo řečeno - ale - mám za to, že tento film ční vysoko nad všemi českými teenagerskými filmy z poslední doby. Nicméně škoda, že se ve snímku neobjevil „sklepmistr“ David Vávra - ten mi chyběl. Třeba jen jako jeden z pedagogů... ()

Toumyk

Z Vorla ml. přímo čiší to, že herectví se věnuje jen zcela příležitostně, aby otci nedělal ostudu. Ale u tohoto snímku si můžeme říci - Chceme aby to byl film, který opravdu vistihuje současnou mládež? pokud ano tak velmi dobře, protože pokaždé když Vorel promluví tak je tam cítit arogance a monologový/dialogový antitalent. Ve Skřítkovi to mohlo být jedno, protože jde o němou grotesku. Tato role byla opravdu dobrá. Nechci říci že je špatný herec, ale na svém mluveném projevu by měl zcela jistě zapracovat. Co se týče herců, kteří ztvárnili profesory na gymnáziu Budějovická tak klobouk dolů, protože se jich chopili velmi dobře. Co se týče ostaních rolí vytknul bych málo výrazné postavy (i když pár scén s Lenkou Juroškovou musím pochválit...:-)). Opět bych vyzdvihl skvělou práci Jiřího Mádla, který se s rolí vypořádal velmi dobře. Docela mě mrzí, že režisér Vorel toto téma nezpracoval trochu více do hloubky, protože námět je dobrý a mohlo by se s ním udělat daleko více. Bohužel tento film je spíš jen taková kostra, na kterou se nabalila kůže a žádné svaly. Co se orgánů týče tak fungují, ale místy hrozí kolabs. (doufám, že jsem tuto metaforu použil správně..:-)) Chtělo by to více svalů, protože kost a kůže je pro někoho sympatická, ale drtivá většina prosazuje spíš ty svaly. :-) ()

g.laudeo

Nemůžu si pomoct, mně se ten film prostě líbí. Viděl jsem ho teď podruhé a nemám na hodnocení co měnit a jestli, tak směrem nahoru. Chechtal jsem se karikaturám a groteskám a zároveň mě mrazilo při pomyšlení, že Vorel pouze skládá exoty, svině, trouby a konflikty dohromady na malém prostoru, že si je v žádném případě necucá z prstu. Rušily mě trošku dívčí postavy: Přiznávám, že jsem chvílema netušil, co chtěl režisér jejich projevy sdělit.... (nebo jen hrály blbě?) Mádl mi to ale vynahradil několikanásobně. Ten kluk je suverén. Mimo mnohé jiné mě potěšil Jan Kraus, po dlouhé době dostal možnost vyřádit se ve slušném filmu. Tenhle mix sklepácké taškařice se sociálním dramatem jsem Vorlovi sežral i s navijákem, tečka. ()

x_ander

Musí se ocenit, že i u nás občas vznikne vážněji pojatá komedie, ne jen přihlouplé rádobyvtipné rychlokvašky. Vorel ví, jak vybudovat kvalitní atmosféru, které dost pomáhá i dobře zvolená hudba. Problém je ve scénáři, některé dialogy docela dost drhnou. Stará herecká generace táhne (hlavně Matonoha byl výborný, ale po dlouhé době je tu film, kde jsou skutečně VŠICHNI herci výborní), u mladých už je to horší, krom Mádla, který umí, to je dřevo vedle dřeva. Káždopádně jde o zajímavý a jistým způsobem i originální snímek. ()

Mustaffa

Jednoznačně milé překvapení. Čekal jsem odpad! jak vyšitý a ono se na to dalo i dívat. Naštěstí pro mě tam moc českého hip hopu nepouštěli, jinak je to klišé na klišé, kterému se ale zasmějete. No, spíš sem tam pousmějete. Můj dojem po konečných titulcích je, že s možnostmi (herci, produkce atd.) v českých luzích a hájích z daného námětu vyždímali maximum. Zajímavě až divně působila kamera, která často snímala ksichty herců hodně z blízka. ()

papuchalk

Občas jsem se tříhvězdičkově zasmál. Zábava. Pravdivá sociální sonda do světa nadaných teenagerů rozhodně nikoliv. ()

infernet

Jestli to takhle vypadá na gymplu, tak jsem rád, že jsem před lety vystudoval průmyslovku. Já za to nemůžu, ale vydržel jsem celý film s jedním výrazem v obličeji a to bych asi neměl. Ty dvě hvězdičky jsou za dvě ...ičky Lenky Juroškové, protože při jejich sledování se mi mírně hnulo alespoň obočí :-) ()

pOne

Film hodně kontrastů - tak nějak bych shrnul mé pocity z Gymplu. Na jedné straně pěkné záběry kamery ze sprejerských akcí, na straně druhé záběry ze školy, které jako by vypadly z nějakého kulisového seriálu na nově. Na jedné straně slušné komické výstupy některých herců, na straně druhé uši trhající dialogy (především u postavy nejsympatičtější - to zamrzí). Celkově vzato jsem se ale pobavil. ()

IZFNP

Na každom gympli sa nájdu pohodoví učitelia, prehnane aktívni učitelia, neurotickí učitelia i divné riaditeľky. A hlavne odroda študentov, z ktorých títo hulia, ďalší pijú, iní majú nejaké problémy doma, niektorí sa vykrádajú v noci a robia po meste bordel a niektorí sú proste len zazobaní a majú v paži. A taký gympel, i keď treba brať s riadnou dávkou nadhľadu, sa vyskytol i tu. Mádl to ťahá, Vorel ml. mi je sympatický už len pre takmer autentickosť s mojím kamarátom, Holubová a Matonoha skvelí a Schmitzer je kópia profesora dejepisu z gymnázia ako si ho pamätám. Mňa to bavilo, takže keby tu bol nejaký dejový vývoj (čo ani moc nebol), bol by Gympel dosť vysoko. Takto pobaví najmä mladých. ()

JenYu

Jestli má tenhle film vypovídat o tom, jak to vypadá na gymnáziu, tak se mi zdá, že jsem na gympl nikdy nechodila.Nejvíce mě zklamaly vyhrocenné situace, kterých za svojí gymnazijní docházku zažijete pár (a tady jedna přecházela v druhou) a nesympatické postavy, které mě od první chvíle iritovaly.Bohužel musím říct, že pokud má pan režisér takovouhle představu o gymnáziu, tak je mi ho srdečně líto.Pěkná hudba. ()

Via

Dobrý snímek... slušně natočený a dosti mě překvapil, jelikož jsem ho ani nechtěla vidět, ale když o něm pár lidí řeklo, že by to i za to stálo... Dodávám - stojí, jelikož to není jen snůška blábolů, leč mnohdy asi holá realita... bohužel... ()

Rill

Hezkej film... Jak jsem se už zmiňoval tak Mádl je můj oblíbený herec a proto dávám filmu 4 hvězdy. Podobně to chodí asi v reálném životě. Film se mi celkem líbil. ()