Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

cRocco9

Diletantská sračka, která zavání po všech stránkách a jen utvrzuje v tom, že dobrý český film ze současnosti aby pohledal. Herectví klasicky nestojí za pendrek, ale ta kamera! Dělat něco tak špatně je jistou formou umění. Herci do ní neustále kulí oči, což mi bylo bytostně nepříjemné, ale při současném nadužívání detailů pro takové záběry mi bylo až na zvracení. Na druhou stranu bych kecal, kdybych tvrdil, že jsem se párkrát nezasmál, tak aspoň tu jednu. ()

Kosir

Nějaký nápad jsem zaregistroval, ale jeho provedení mě nezaujalo. Je to takové ploché, vlastně o ničem, více méně jsem se celou dobu nudil. Že to takhle chodí, jako u Krausů a Bydžovských je určitě pravda, stejně tak jsou nepřehlédnutelné mezigenerační rozdíly. Jenomže ta fragmentace mikropříběhů a chabá dějová linka to dost devalvuje. A graffiti nefandím, protože je především výrazem bezohlednosti. Na nějakou frustraci bych tohle "umění" nesváděl, frustrovanej je dneska kde kdo, ale jen málo jedinců se tomu věnuje. Tím ale neříkám, že bych nechápal ty, co se na to dali. Je v tom adrenalin i nelegitimní seberealizace. ()

Milda4444

Tomáš Vorel ml. je u mě totální neherec, protože to co předvedl v tomto filmu, by zahrál snad kde kdo. Mádl?? Snad skoro to samý, nechápu ten film, a nesnáším vylízaný sprejery, hudba úplně tragická, jediný dobrý na filmu a za to ta hvězda je pan Kraus... Nic víc, Jinak je to odpad a totální píčovina....škoda peněz produkce na tenhle pokus o film... ()

jakub.bystra

Z českých filmů tenhle patří do té lepší poloviny. Jako komedie nic moc (ikdyž pár zajímavých momentů by se našlo), jako drama pěkný film, který poukazuje na zkaženost dnešních středoškoláků. Matonoha zde potvrdil, že je dobrý herec. Vorel mladší se ještě má co učit, ale katastrofa to nebyla. Mádl si udržuje svůj standard, stejně jako ostatní známé tváře. Ty neznámé tváře, to je většinou tragédie. Scénář - drží se tak nějak skutečnosti, takže dobrý. Hudba - proklatě nesnáším československý "rep", ale ke Gymplu ideální. No prostě průměr. ()

MirINDay

Ať si myslí kdo chce co chce, několik scén je opravdu legendárních a pokaždé se jim zasměji. Prostředí i děj má zaujmout spíše mladší publikum. Nepochybuji ale o tom, že si své místo najde i mezi staršími, ()

KcarlosK

Jako sonda do života současné české mládeže je to asi celkem přesné. Nemakat, neučit se, flákat se, všechno ničit, chlastat, fetovat. Ano puberťáčci, listí je skutečně droga. Jako film je to ovšem čirá tragédie. Jediná koukatelná postava je ta sebepoškozovačka. Ostatní jsou na kulku mezi oči. Včetně Mádla. ()

kratajirka

Dostaneš to, co si myslíš, že bys dostat měl. Teenage comedy se vším všudy. Mádl vévodí a zbytek se drží jeho dlouhého lana. 50% ()

Krastom

Od Gymplu jsem očekával jakožto posluchač rapu hodně. Přišel jsem si na své zejména po stránce hudební díky soundtracku od producenta DJ Wiche. Dále jsem byl potěšen, že se ve filmu ukázal známý český writer Pasta. Líbilo se mi, že režisér Tomáš Vorel si zahrál opět vedlejší roli, tentokrát jako školník. Nemohu si pomoct, ale v tomto mi připomíná Tarantina, ten si také nikdy neodpustí obsadit se do nějaké vedlejší role. Jirka Mádl mi přijde v dnešní době, že je úplně na jiném levelu, než ostatní herci. Celý film pozvedával nahoru a jeho hlášky mě posílaly do kolen. Bylo zde pár věcí, které jsem nechápal, jako například jak mohli kluci v klubu pít Squash z lahve? To je v reálu naprosto nepřípustné v takovém lokálu. I přesto jsem byl z filmu nadmíru spokojený, na pět hvězd to ale nevidím. ()

Lonelybiker

U herců ve filmech Tomáše Vorla už jsme si zvykli, ze jim rejža dává volnost a oni tak dost přehrávají. V gymplu mi to tak nepřišlo divné. Kdo se mi opravdu líbil, byl Jiří Mádl. Každý ho opěvuje jako herce, ale mě do včerejška nepřesvědčil. Film je jinak hodně zábavný a nenudīte se u něho ani chvilku, zároveň mu ale něco chybí, abych dal lepší hodnocení. ()

PORTER44

Chvílemi docela povedená komedie,nechybí jak dobrý hlášky,dobře vybrané herecké obsazení,holky se nestyděli něco ukázat,na druhou stranu mít takové studenty jako učitel no potěž,sprejery nijak neobdivuji ale honičky s poldama docela vtipný. ()

rass

Předně je třeba si říct, že všechny Vorlovy filmy jsou velice svérázně pojaté a nelze na ně brát obvyklá měřítka. Někomu jeho styl vyhovuje, jiným se nelíbí, ale každopádně zůstává svůj a to považuji za přednost. Gympl rozhodně řadím mezi jeho zdařilejší filmy. Při dalším shlédnutí mě bavil dokonce ještě víc, než napoprvé, kdy se mi to místy zdálo přepjaté až moc. Největší devizou filmu je typologicky přesné herecké obsazení – od profesorského sboru (zejména Holubová, Matonoha), přes rodiče (výborná Bydžovská, ale i odpudiví otcové Hanák a Kraus) až po stěžejní role z řad studentů – výborně se doplňující ústřední dvojice Mádl + Vorel ml., éterická (ale herecky toporná) Procházková, sexy dračice Jurošková, hulič Filip Vorel, ambiciozní snaživec Vaněk…ano, jsou to vlastně všechno karikatury, ale to jsou svým způsobem všechny postavy ve všech filmech Tomáše Vorla, to je jeho styl. Hudba je vynikající, kamera akční, pohled na graffiti subkulturu zajímavý, spousta vtipných hlášek má šanci stát se kultovními…jsem spokojen, film pobavil a naplnil očekávání. ()

Beliel

Inu dalo se to. Realita dnešní doby. Avšak o hereckých výkonech, vyjma paní Bydžovské, se zde nemá cenu bavit takže zůstaneme u dvou hvězd. ()