towstit

Dokonale ma to vtiahlo, hltal som kazdy detail, kazdu sekundu, skvele spracovany pribeh, kde potrebujete kazdu jednu sekundu na to aby ste plne pochopili dej, tak to sa len tak nevidi. Uzasne je, ze cely film posobi ako svietiaca perla medzi ostatnymi plochymi a jednoduchymi filmami, s dopredu odhadnotou pointou, ktora ani zdaleka nie je tak uzasna ako tu. Christian Bale je moj naj herec, a Scarlet je fakt krasna. 100 % ()

Broxigar

Nemůžu se přenést přes ten americký zlozvyk používat Teslu kdykoliv je potřeba udělat něco záhadného s elektrickým proudem. ()

Stíba

Dokonalý trik má v sobě spoustu mých veleoblíbených prvků, přesto z něj nemám úplně stoprocentní pocit a něco mi u něj chybí. Především je to trošku pečlivější vykreslení doby, s kterým si podle mě o dost lépe poradil například hodně podobně laděný Iluzionista. I Christian Bale se mi nezdál úplně stoprocentní tak jak mám u něj ve zvyku a Hugh Jackman ho podle mě převýšil. I tak je to ale skvělý film, který si velice rád časem znovu pustím a i přes můj spíše kriticky laděný komentář je pro mě film opravdu skvělým zážitkem a to především díky opětovné skvělé práci režiséra. ()

Pesosek

Není to špatný film, ale zase nic moc extra. Konkrétně ani nevím co bych filmu vytknul, jen jsem dle vysokého hodnocení očekával asi trochu víc a výsledek jaksi moje očekávání nenaplnil…. ()

fraktal

V mých očích typický (hollywoodský) mainstream, na který se sice dobře kouká, leč neobohatí: kvalitní řemeslo, dobří herci, leč pečlivá autocenzura zabíjí veškerou hloubku. Výsledkem je pak onen kýžený "film pro celou rodinu", který je za 20minut zapomenut (všemi členy rodiny). Lepší než Batman, horší než (obě) Insomnie. ()

jurca

Dokonalá režie, scénář a herci. Přidal bych k tomu ještě neuvěřitelnou atmosféru, kterou umí vytvořit snad jen Ch. Nolan ( Temny rytir, Memento..). Na jedné straně H. Jackman, na druhej Ch. Bale a mezi nimi ( mimochodem nádherná ) S. Johansson. Celé je to jeden velký dokonalý trik a až budete doufat, ze jste již zápletku vyřešili, opět vás to dostane. Asi ne každému to bude sedět, ale já si takhle představuji parádní filmařinu a super zážitek v teple domova. ()

patroklos

Dokonalý trik právem patří do první stovky filmů v žebříčku na csfd, je zajímavý a napínavý a hlavně přináší něco nového divákovi. ()

Porp

A ja, že film o kúzelníkoch bude pekná nuda. Taký strhujúci dej som fakt nečakal. Ak niečo Nolan naozaj vie, tak je to určite udržiavať napätie od začiatku do konca. Trúfa si ísť nadrámec dejovej osnovy a kombinuje tri rôzne dramatické polohy - konšpiračnú, historickú a vedecko-fantastickú. Do toho pridáva výrazné tváre a ešte výraznejšie herecké postavy, ktoré navzájom súperia. Nolanov štýl by sa dal prirovnať ku knihe, ktorej téma nie je vôbec zaujímavá, no má taký spád, že čitateľ začína kapitolu po kapitole, aj keď je už unavený. Pravda, posledných 10 - 15 minút by mi tam vôbec nechýbalo. Dupľovaná pointa filmu trochu uberá zo šmrncu. ()

Fat'Fatal

Námětem i zpracováním dost originální film o kouzelnictví a dvou kamarádech, kteří spolu soupeří. Upřímně řečeno jsem čekal větší nářez, přece jen když už zhruba od půlky jsem tušil, jak to dopadne (samozřejmě jsem si nebyl jistý, takže určité napětí zůstalo až do konce filmu), tak to nemá takové grády. Nicméně i tak mě Dokonalý trik uchvátil nejen po herecké stránce (Jackman!). Jak nerozumím hudbě, tady mě chytla a je to jeden z opravdu mála filmů, kdy se mi to stalo. Režisér Christopher Nolan je v posledních letech snad nejlepší ze všech. Všechny jeho filmy se mi zatím líbí, ať to jen pokračuje. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

matous4

Christophera Nolana jsem si dal do oblíbených režisérů hlavně kvůli oběma novým Batmanům a Mementu. Tak jsem se rozhodl se podívat i na tento film a samozřejmě jsem nebyl zklamán. Oba dva hlavní herci jsou výborní a člověk si musí vybrat, na jakou stranu se přiklonit což není úplně lehké. Samozřejmě musím vyzdvihnout Michaela Cainea, protože jak už jsme od Nolana zvyklí ten nikdy v roli pomocníka nezklame. ()

Viky.05

Myslite, že vite o co v tom filmu jde?? Těžko. film každych 10min otači o 180stupnu a někdy o vic :D. Doporučuju vidět několikrat, aby neutekla pointa ()

NiaWolf

B+ Neočekávala jsem příliš a přesto mě tento film zklamal. Často jsem se ztrácela a stěží jsem se orientovala v ději. Na můj vkus až zbytečně komplikované zápletky. Nicméně triky jsou zajímavé. ()

Torgal

Chválim námet, réžiu, hercov, výpravu a v podstate aj scenár. Vytkol by som asi len niekoľko vecí, ktoré mi osobne moc nesadli - a to hlavne prílišnú prízemnosť (veľkého nepríliš prekvapivého odhalenia na konci), resp. prílišnú odviazanosť (nehodiace sa sci-fi prvky). Niektoré línie príbehu nedotiahnuté (postava Scarlet Johansson), iné zas dotiahnuté až za hranicu (mimoriadne popisný záver). I napriek tomu všetkému je to brilantný kus filmárčiny, ktorého od plného hodnotenia v mojich očiach delia len spomínané nedostatky. 8+/10 ()

Darckol

Are you watching carefully?... Citujem tak často používanú vetu z tohto diela. Film, na ktorý potrebujete aspoň 2 zhliadnutia plné sústredenia (na druhý krát viete, na čo sa máte sústrediť :)). Tak som si to pozrel ja a na druhý krát vo mne zanechal skutočné neskonalé nadšenie - takto by mal vyzerať neodfláknutý film, ktorý vás upúta už od začiatku, celý čas vám bude balamutiť hlavu, aby ste nakoniec užasnutí zistili ako všetko do seba zapadá a vyrazí vám dych... Perfektný výber hercov a herečiek a ich výkony, myslím ani netreba komentovať. Jednoznačných 10/10 a pre mňa doživotný zážitok :) ()

Desdemone

Atmoška tak hustá od začátku do konce, že odpouštím i drobnou předvídatelnost, která možná spíše než předvídatelností je jediným možným závěrem, který si pohlceni světem triků dokážete představit. Jen těžko bych hledala film, kde se užití několika prolínajících se časových rovin hodí víc k dotažení snímku k absolutní bezvadnosti. O hereckých výkonech netřeba se rozepisovat, ať už hlavní či vedlejší role byly zahrány těmi nejlepšími herci a tím nejlepším způsobem. Pro mě je The Prestige po dlouhé době "dokonalým trikem". ()

Jakubik

No jsem z toho takovej nesvůj. Film jako celek funguje prima. Výborní herci, scénář, režie, kostýmy atd. to je všechno v pořádku. Zápletka filmu taky v pořádku jen ten závěr a to vysvětlení je takový zvláštní hlavně teda vysvětlení triku Hugha Jackmana. Né, že by to bylo nelogické ale spíš mi to přišlo až moc sci-fi když se celou dobu film tváří jako luxusní thiller…3/4 ()

TMaR

Jeden z mála filmů, jejichž pointa mě na nějakou dobu pěkně odvařila. Od té doby mám takový tušení, že Nolan je asi hodně dobrej kluk (:D). ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel