Také máte pocit, že jste se narodili se smůlou v patách? Věřte, že v tom nejste sami a že nakonec najdete to pravé štěstí – stejně jako Filip, ten „největší smolař“ z naší pohádky. Filipa, kominického synka, od narození pronásleduje smůla. Jeho otec totiž chtěl přechytračit samotnou Štěstěnu, čímž na sebe a hlavně na svého synka přivolal její hněv. A aby toho nebylo málo, Filip se zamiluje do Štěstěniny dcery Haničky. Aby získal její lásku a zároveň se zbavil té proklaté smůly, vydává se do světa. Tam ho čeká osudové setkání s chorobným lhářem, který se prolhal tak daleko, že už ani nezná svoje jméno a říká si Kdokoliv. Kupodivu právě s pomocí tohoto povedeného kumpána pak svede Filip nerovný boj o svoji milovanou… Velkou výpravnou pohádku napsal podle námětu Mateje Mináče scenárista Marek Epstein. Režie se ujal zkušený režisér Jiří Strach, který do rolí smolaře Filipa a jeho milované Haničky obsadil Filipa Cíla a Martinu Zábranskou. Jako Kdokoliv se představí Ivan Trojan, jako Karlos Jiří Dvořák, Karlosovu matku hraje Jiřina Bohdalová a role Štěstěny byla svěřena Dagmar Havlové. V dalších rolích se pak můžete těšit na Ondřeje Vetchého, Lenku Vlasákovou, Oldřicha Navrátila či Josefa Somra. (Česká televize)

Lottr

Dobrodružný pohádkový příběh, určený pro děti i dospělé, se spoustou originálních nápadů. Třeba cestování kolem světa na motorce nemá chybu a je opravdu vtipné a nápadité. Ale film má i spoustu slabších míst a chvílemi jsem si říkal, že bez Ivana Trojana by to z daleka nebylo tak dobré. A tak nějak mám pořád pocit, že za týden už si nebudu vůbec pamatovat, že jsem něco takového viděl. Je to celé spíše zajímavé, než jakékoliv jiné. ()

jefff

Veliké zklamání. Ani jednou jsem se nezasmál, nebavilo mě to a příběh nezaujal. Trojan fajn, ale jinak velice slabé. Havlová ke všemu fakt děsná. ()

skinny

Nebýt Trojana, tak nejsem schopna to dokoukat do konce, neskutečná nuda a děs...děj praštěný, moderní prvky otřesné a parodie na Monte Carlo strašné....na nové pohádky příští rok nekoukám...odnesla jsem si jedno...nikdy se na to už nechci dívat.... ()

civrss

Tak to Strach zmáknul lépe než Janák. Já mu fakt věřil. Konečně pohádka, které nechybí nápad a je herecky a režisérsky dobře propracovaná. Skvělí herci, kteří opět skvěle hrají. A já se konečně i smál nádherným narážkám a vtipným poznámkám. Povedené dílo. ()

Lukoboss

Po dlouhé době pěkná pohádka s pohledným vizuálem a solidním hereckým obsazením. Je tam spousta vtípků a chytrých odkazů a detailů, který jsou málo patrný, a pokud je člověk mine, přijde mu to jednoduchý a hloupý. Není to čistě pro děti, ale taky dost pro ty starší, kteří už mají nějakej ten všeobecnej přehled a u dosti záležitostí by se měli pozastavit, zamyslet, zasmát, jak je komu libo.. Pan Troška se má co učit!!! ()

made1

Není to klasická pohádka a naštěstí si na ni ani nehraje. Je to vtipný příběh, čerchmant na sajdě je k sežrání, stejně jako Filipovy ďolíčky ve tvářích a Carlosova jizva. Scéna se stoličkou nemá chybu a právě tyhle vtípky jsou tím, co utkví v paměti. Snesla bych trochu víc Haničky, ale na úkor čeho by to bylo, těžko říct. Zazvonil zvonec a při troše štěstí hurá brzy pro DVD s bonusy. Konec... ()

netahlo

Tohle Jirka Strach posral. Nejhorsi pohadka, co jsem videl za posledni roky. A ze jsem se nejak tesil! Ani Ivan Trojan to nespasil, byt odehral svuj vysoky standard. Nuda od zacatku do konce, s nikym jsem nesympatizoval, ani tradicniho puvabneho zenskeho elementu se mi nedostalo - tezke zklamani. Jedna hvezdicka jen za Trojana. Je mi zahadou jak to muze mit vyssi hodnoceni nez nepomerne lepsi Dvanact mesicku. ()

Ferinka

Jak já se letos ben Hod Boží večer těšila! musím přiznat, že jsme se dlouho takhle kolektivně doma nenasmáli, jako u téhle pohádky. První třetina pohádky - pět hvězd! Hláška střídala vtip, hláška s lesem mi natrhla bránici. Potom přišla cesta kolem světa, kde mi u vtípku s Lurdy přišlo, že to není čím zkazit. Jenže potom se v ději začaly dít takové makové věci, začalo se to překombinovávat a při pohledu na neonový nápis pod Pernštejnem "Monte Carlos" jsem pohádku začala vnímat spíš jako recesi. Každopádně - skvělý počin pro pobavení, myslím, že třetinu vtipů mohli rozšifrovat jenom katolíci, a herecká plejáda byla pastvou pro oči. Trojan a Dvořák - co dodat, jsou nejlepší :)) ()

Sdoom

Proč já těm novejm pohádkám pořád dávám šanci? Příští rok už ani náhodou, tohle byl poslední hřebíček do rakve mé trpělivosti. ()

fruitbueno

To nejlepší, co loni vzniklo na poli televizním! Pohádka se u nás doma líbí moc a dali jsme si ju i letos a dáme i příští rok! ()

Firebug

I když nejsou pohádky mým šálkem čaje, tak kolem Vánoc tradičně nějaké novější šanci dám. Šťastný smolař patří rozhodně k těm vydařenějším, zejména protože nezapomíná bavit dospělé, děti nijak nekazí a taky proto, že tam hraje TROJAN, který si svou úlohu krásně užívá. V rámci současných pohádek vydařený nadprůměr, jejíž hravost jim mohou Tři bratři od Svérákovců jen tiše závidět. ()

gutshoter

Pohádka Jiřího Stracha stojí na postavě Ivana Trojana, bez které by se jednalo o snadno zapomenutelný český podprůměr. Takhle si ji klidně rád někdy s kakaíčkem zopáknu. ()

herr_carter

Tohle je prostě Strach a jeho tvorba, málokdo dokáže udělat moderní ale zároveň tradiční a nějak nepobuřující pohádku tak dobře jako on. Štastný smolař je plný skvělého vtipu, kvalitních hereckých výkonů a zázemí. A Trojan...je prostě Trojan !..................moje hodnocení = 8 z 10. ()

LexBarker

Příjemná pohádka, kde hraje plno sympatických a dobře hrajících herců. Nepitvoří se zde žádní teplí čerti, kladné postavy se nechovají jako naivní idioti a při společném shlédnutí spolu s dětmi se výborně bavíte i vy. ()

velkyvezir

Stejně jako včera u 12 měsíčků by mne zajímalo, jak tu někdo může dávat hodnocení pět minut po začátku filmu. To máte nějaké protekční projekce před televizní premiérou, nebo jste jen ubožáci? ()

Wally

Moc hezká pohádka...nevím sice zda vánoční, ale na tom teď nesejde. Já se bavil...spousta vtipných narážek (vysokoškolský diplom z Plzně), úsměvné epizody plné smůly, Vetchý a hlavně Trojan za kterého dávám jednu hvězdičku navíc..... ()

Ivusha

Protože Carlos neměl titul, koupil si ho v Plzni. Trojan neměl chybu, vůbec to bylo super a hláška 'Motor nám nadobro zemřel u Mrtvého moře, ale u města Lurdy jakoby zázrakem zase naskočil.' si budu pamatovat asi už napořád.:D ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno