Také máte pocit, že jste se narodili se smůlou v patách? Věřte, že v tom nejste sami a že nakonec najdete to pravé štěstí – stejně jako Filip, ten „největší smolař“ z naší pohádky. Filipa, kominického synka, od narození pronásleduje smůla. Jeho otec totiž chtěl přechytračit samotnou Štěstěnu, čímž na sebe a hlavně na svého synka přivolal její hněv. A aby toho nebylo málo, Filip se zamiluje do Štěstěniny dcery Haničky. Aby získal její lásku a zároveň se zbavil té proklaté smůly, vydává se do světa. Tam ho čeká osudové setkání s chorobným lhářem, který se prolhal tak daleko, že už ani nezná svoje jméno a říká si Kdokoliv. Kupodivu právě s pomocí tohoto povedeného kumpána pak svede Filip nerovný boj o svoji milovanou… Velkou výpravnou pohádku napsal podle námětu Mateje Mináče scenárista Marek Epstein. Režie se ujal zkušený režisér Jiří Strach, který do rolí smolaře Filipa a jeho milované Haničky obsadil Filipa Cíla a Martinu Zábranskou. Jako Kdokoliv se představí Ivan Trojan, jako Karlos Jiří Dvořák, Karlosovu matku hraje Jiřina Bohdalová a role Štěstěny byla svěřena Dagmar Havlové. V dalších rolích se pak můžete těšit na Ondřeje Vetchého, Lenku Vlasákovou, Oldřicha Navrátila či Josefa Somra. (Česká televize)

Henry Morgan

Zajímavý pokus o pohádkové roadmovie, navíc přiměřeně sarkastické, srandovní a alternativní. Trojan byl fantastický fantasta. A basta! Zbytek herců průměr, záporák nic moc, pěkným oživením byl Topfer, a i když tam měl jen štěk, tak teda nezapomenutelný. Nic moc bych tomu nevytýkal, bavil jsem se a nutno říct, že jsem ocenil jemné i do očí bijící odkazy na soudobou společnost, provokace. ()

ZnalecH

Film je velice zábavný a přestože jsou vtipy občas trošičku slabší, tak nakonec pozitivní stránka přebije negativní. Jinak se mi film líbil a určitě doporučím těm, kteří si myslí, že mají největší smůlu na světě. Zjistíte, že jsou lidé, kteří jsou na tom ještě hůř... ()

Psycho.R

Měl jsem z toho strach, ale Jirka Strach se postaral o to, že mě mohl po chvíli přejít. Už od Lotranda dokázal, že jeho jméno ve spojení s pohádkou znamená kvalitu. Andělem páně to parádně pokračovalo a dle mého jde o nejlepší pohádku posledních 20 let, ale k tomuto filmu - herci z Anděla se opět osvědčili, příběh je příjemný, scénář inteligentní a vida, že není třeba princů a princezen ke kvalitní pohádce. ()

Trixinka

Já vám nějak nevím. Ano, je tam skvělý Trojan, který pohádku táhne, poté dobrý Dvořák, který svého "padoucha" taky zvládl, a pak už jaksi nic. Bohdalová prakticky až na pár mini scén nehraje, jen leží, kouká a heká. Hlavní duo nemastné neslané, sami neměli nárok pohádku utáhnout. Příběh taky místy pokulhává a postrádá logiku, no a vrchol jsou ty moderní vymoženosti, které dle mého názoru do pohádek prostě nepatří (kasino, motorka....). Jen pouze za duo Trojan, Dvořák dám 3*. ()

baltik

Pro tenhle rok, teda spíš vánoce jsem optimisticky nalazen... Co neměla pohádka včera měla zas ta dnes (25.12). Nebo no co, stejně se nám asi jen tak nepovede srovnat skóre s Byl jednou jeden král nebo S čerty nejsou žerty ale už se na to zase dá trochu lépe koukat. ()

Jozka7

Skvělá zábava! Některé detaily mě úplně nepotěšily (motorka se v tomhle žánru koni nevyrovná), ale tak dobře jsme se u pohádky nezasmáli už hodně dlouho. Okenní tabulky roztřásl zvláště nekompromisní kovář Tomáše Töpfera. Silná dvojice z "Anděla Páně" Ivan Trojan - Jiří Dvořák opět v plné parádě, byť tentokrát proti sobě. ()

chelsea63

Slušná vánoční pohádka. Docela drsný vtípky, pěkná kamera i světlo, ale místy je to poněkud utahaný. Ovšem proti 12 měsíčkům a V peřině je to úplně jiný level. Není to troškovsky uřvané a má to hlavu a patu. ()

kyLuke

Výborná pohádka už jen na to že je televizní . Jiří Strach po výborném Andělu páně znovu nezklamal . Tahle pohádka má velmi dobrý příběh , ,kterého ještě obohacují výborní herci . Prostě a jednoduše výborné!!! ()

ANTYCHRYST

Pohádky mám rád a vždy se těším na něco nového, avšak poslední dobou teda žádná sláva a šťastný smolař pokračuje v nastaveném trendu. prvních 45 minut je absolutně zbytečnejch a nudnejch. Ke konci už to docela funguje ,ale zachraňuje to akorát Trojan a jeho občasné hlody jinak katastrofa. třeba Bohdalka asi 2650 minut ani nepromluví... Stracha mám rád ale tohle je jen průměr... Díky prolhanemu trojanovi. 50% ()

Leksland

Gratulace k Šťastnému smolařovi, a k ukočírování našich hvězd a velikánů, kde opět dostali prostor všichni a divák si mohl užívat i menší postavy. A Hanička a Filip byli v opravdu nelehké situaci a zvládli to excelentně. Bravo a díky za příjemnou podívanou ()

vetsinezobri

Podle mého názoru nejlepší pohádka za posledních nejméně pět let. Sympatičtí herci (i ta Bohdalka se tam dá přežít..), neotřelý děj a hlavně humor. Vypravěčské předěly jsou doprovázeny povedenou grafickou formou a diváka tak spolehlivě zabaví. Celkově těch nápadů je tu spousta a to se cení. Scéna s Holubem a Topferem při trhání zubu - nezapomenutelná. ()

ForGump

Kromě Ivana Trojana, jenž svou roli lháře sehrál mistrovsky a pěkné výpravy, je tahle pohádka velmi prázdná (tedy až na pár zajímavých nápadů) a nudná. Což je po Andělu Páně nemilé překvapení a nevím, zda je to Markem Epsteinem, který v poslední době příliš neexceluje nebo prostě není každý den posviceni.. 45% ()

topi80

Oceňuji neokoukaný příběh, občasný vtip, krásné scénérie a s tím související hezkou práci s kamerou, pochvalu si zaslouží i většina herců. Do toho, aby však pohádka byla svěží a stala se tou, kterou si člověk v programu zaškrtne, ale ještě mnoho chybí. Většina vtipů vyjde do ztracena (nebo dokonce bijí do očí svou stupidností) a veškerá tajemství vyjdou na povrch dosti tupou zkratkou, stejně jako celé rozuzlení příběhu. Toho by se měl schopný režisér, za jakého Jiřího Stracha považuji, vyvarovat. Motivy Carlose v podání jsou značně nepochopitelné (chce potěšit matku, o peníze tak moc nestojí, přesto jde přes mrtvoly, aby je získal). Bylo by toho více. Každopádně, této pohádky není i přes zmíněné výhrady nutné se bát, i když si nejsem jistý, zda nedávám vyšší hodnocení, než by si zasloužila. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno