Na oblíbenou úřednici Helenku (M. Steinmasslová) na vesnické poště přijde udání ze zpronevěry. Kontrola zjistí, že jí schází 200 korun a dívka spáchá sebevraždu. Její ochránce a přítel četnický strážmistr Brejcha (V. Menšík) nevěří, že by děvče bylo schopno jakéhokoli trestného činu, a pátrá po tom, jak ve skutečnosti ke krádeži peněz došlo. Zřejmě jí někdo ukradl peníze, když se otočila od svého okénka. Další indicie mu poskytne nová úřednice (J. Preissová) po Helence… (Česká televize)

topi

Mám moc rád televizní inscenace, jejichž děj se odehrává i mimo pěkně nasvícené studiové interiéry přímo venku a místo klasické hudební složky jsou slyšet zpěvy ptáků, kvákání žab, štěkání psů, foukání větříku. Celková atmosféra červnových dnů a nocí je tak zcela nefalšovaná. Mimo tohle všechno stačí sledovat Vladimíra Menšíka v roli četníka Brejchy a o silný a lidský zážitek je postaráno. ()

veronikav

Vesnický četník V.Menšík vypátrá na vlastní pěst, proč se mladičká úřednice z pošty utopila. Působivý příběh o spravedlnosti , která už mrtvé nepomůže. ()

rakovnik

Nádherná povídka Karla Čapka plná moudra o zločinu, který vlastně ani není zločinem, spravedlnosti a svědomí, hezky zfilmovaná s mistrovsky ztvárněným četníkem Vladimíra Menšíka. "Pane hrabě, ona spravedlnost moc radosti nepřináší." ()

dr.fish

Kdo by v dnešní době pochyboval o síle díla a poselství Karla Čapka, doporučím mu tuto inscenaci. Je v něm ta sonda do lidských duší, pro kterou Čapka tak ctím. Menšík tu roli zvládl na jedničku. 100% ()

sator

Čapek - Dietl-Dudek -Menšík -Hanzlík-Abrhám to snad jinak než výtečně ani dopadnout nemohlo. Jen málo režiséru mělo odvahu obsadit Menšíka do dramatické role, ale vždycky se to sakra vyplatilo. 100 % ()

otík

Nenáročná, pomalá, nedramatická, ale lidská detektivní povídka Karla Čapka s pokorně smutným Menšíkem. Ten začíná svou roli jako veselý místní četník, ale končí jako zklamaná a úmrtím mladé dívky smutná postava. Dílo kvalitní, ale ne pro každého zajímavé. ()

HonzaBez

"Spravedlnost je radost i hořkost, až je člověku z toho nanicovatě..." Z téhle televizní adaptace jedné z Čapkových povídek člověku rozhodně nanicovatě být nemůže. Naopak je radost v ní v první řadě pozorovat Vladimíra Menšíka v jedné z jeho spíš vzácných dramatických poloh. Moudrého strážmistra Brejchu zde zahrál s grácií sobě vlastní. Tohle Dudkovo televizní zpracování je jinak spíše minimalistické, ač stále dostatečné k tomu, aby člověk cítil ducha první republiky. Možná překvapí, že k tomu jeho tvůrci vůbec nepotřebovali hudbu (a vystačili si místo ní jen cvrlikáním cvrčků). Mě to ale dnes onu radost u obrazovky monitoru zkazit nemohlo. Stačilo mi totiž se opět potkat s moudrostí, kterou do svých povídek Karel Čapek vtělil. Možná na tom, že "spravedlnost moc radosti nepřináší," něco je. Co však vím jistě, že sledovat, jak jsou Čapkovi povídky ve svém pohledu na lidskou člověčinu stále aktuální, je radost pohledět. ()

noriaki

Podle názvu a obsazení Menšíka do hlavní role jsem čekal odlehčenou jednohubku a dostal jsem napínavou kriminálku stojící na postupně houstnoucí atmosféře. Samotné vyšetřování zločinu je kupodivu vedlejší a proto ani nevadí jistá uspěchanost scénáře. To podstatné se odehraje až po odhalení pachatele a tenhdy film funguje přesně jak má. Pointa je dlouho dopředu avizovaná, ale přesto mrazivá. Vynikající Menšík, skvělý Hanzlík a i když toho moc neodehrál, tak Abrhám zanechal výborný dojem. ()

Gekacuk

„Zločin na poště“ je úžasný klenot české hrané televizní tvorby. Spojení Karla Čapka, Jaroslava Dietla, Jaroslava Dudka a Vladimíra Menšíka nemohlo dopadnout špatně. Herecký koncert vynikajícího Vladimíra Menšíka, kterému zdatně sekundují ostatní protagonisté, musí potěšit každého vnímavého diváka. Režisér Dudek natočil televizní film, ve kterém nic nescházelo a nic nepřebývalo. Jde o ideální ztvárnění Čapkovy předlohy. Tento dojemný příběh bych mohl sledovat stále. Pořád by mě těšil, pořád bych si z něho mohl něco pozitního vzít. Shlednutí tohoto díla by mělo být povinností pro současné filmové a televizní tvůrce. ()

brooklyn73

Sestistrankovou povidku Karla Capka Zlocin na poste pochazejici z knihy Povidky z jedne kapsy ,pro televizni adaptaci rezijne do ctyricetitriminutove podoby spracoval Jaroslav Dudek. Scenar napsal Jaroslav Dietl. Do hlavni role prvorepublikoveho cetnickeho strazmistra Brejchy byl dobre vybran Vladimir Mensik. Zhostil se sveho ukolu se cti a znamenite zahral svuj part. Pribeh samotny, zasazeny do prostredi maleho mestecka ci dediny, je vlastne sondou do strazmistrovi duse a da nam nahlednout a porozumet vsem pohnutkam,ktere ho vedly k uchopeni spravedlnosti do jeho rukou a tim i k nasledujicimu potrestani viniku . Ve filmu neni pritomna hudba, pribeh je o to vice autenticky a da vyniknuti kunkani zab, foukani vetru,padani kuzelek ci vrzani pane strazmistrova kola. ()

xaver

Jedna z Čapkových literárních postav zpracovaná Dietlem v podání Vladimíra Menšíka, prostě paráda. ()

klúčik

Krátke dielko, no výborne urobené. Pán režisér si vybral kvalitné obsadenie kde vynikali V.Menšík a P.Zedníček. Tel. film mal základ vo výbornej predlohe a kvalitne napísanom scenári. Všetko zapadlo ako malo , preto toto dielko hodnotím 80%. ()

klukluka

Milá mladá venkovská pošťačka si k překvapení celé vsi sáhla na život skokem do rybníka. Vyjde najevo, že jí v pokladně chybělo 200 korun. Místní četník v podání Vladimíra Menšíka je skálopevně přesvědčen (narozdíl od většiny sousedů), že nezemřela defraudantka, ale oběť neznámého zloděje. Ukáže se, že jeho odhad byl správný. Výborně napsané, herecký koncert představitele hlavní role, příjemná stopáž- stojí za vidění, nestárne. ()

Kovaja

Menšík v roli spravedlivého vesnického strážníka který se snaží stůj co stůj přijít na to proč si mladá uřednice z pošty sáhla na život.Menšík zde krásně dokazuje že nebyl jenom komediálním hercem ale dokonale uměl zahrát i drama jak se patří!!!!! ()

EKLEKTIK

"To víte, pro četníka je každej dopis jenom práce." Ten pohled do psích očí Mileny Steinmasslové mě prostě dostal. Avšak nebylo celé to Brejchovo vyšetřování spíše pomstou či odplatou, než vítězstvím spravedlnosti? ()

duddek

Pochmurná povídka se skvělým Menšíkem a zcela bez hudby, jen za zvuků venkovního ptactva, žab a cvrčků. "Pane hrabě, ona spravedlnost moc radosti nepřináší." ()

zdeny99

Ryze čapkovská povídka, která s realitou toho má pramálo společného. Vyřešení celého případu je pohádkové, stejně jako byl pohádkově popsaný balík. [878. hodnocení, 52. komentář, 79%] ()