Newyorští hasiči Chuck a Larry jsou už od školy ti nejlepší přátelé. Zatímco Chuck nemá vážný vztah a naplno si užívá mládeneckého života, Larry se po smrti manželky sám stará o dvě děti. Larry má kvůli rizikovému zaměstnáni uzavřenou výhodnou životní pojistku, po smrti své ženy však neurčil nového příjemce pojistky, a tak pojišťovna hrozí, že mu pojistku zruší. Larry přemýšlí, že od hasičů odejde, tíží ho myšlenka, že v případě jeho smrti nebude o děti postaráno, pak ale přichází s geniálním řešením. Uzavřou s Chuckem registrované partnerství, a pokud se s ním něco stane, bude Chuckovi vyplacena jeho životní pojistka a Chuck se pak postará o jeho děti. Jak ale přesvědčit vyšetřovatele sociální správy i okolí, že jsou Chuck a Larry homosexuálové? (TV Nova)

kingik

Dva hasiči Adam Sandler a Kevin James jsou nuceni předstírat, že jsou gayové kvůli výhodné pojistce jednoho z nich, ale jde o to, jestli jim to schlamstnou podezíravé úřady a navrch ještě budou muset snášet posměšky okolí i čelit řadě předsudků. Musím napsat, že jsem se kombinaci hrubozrnných gagů střídající se s dojemnými scénami celkem zasmál, a ačkoliv většina dobrých vtipů vycházela ze situací, že ti dva jsou pro ostatní gayové, tak to vůbec nevadilo. Horší to bylo se snahou křečovitě moralizovat v samotném závěru filmu, a to se sice dalo s přimhouřením oka skousnout, ale konec filmu zase nijak originální není na rozdíl od většiny filmu, která celkem originální je, dá se u ní dobře pobavit a známí herci ve vedlejších rolích v čele s Jessicou Biel stáli za to. Ostatně i na celou tuhle taškařici se dá dobře dívat. A nemusí se u ní nikdo cítit pohoršeně. ()

Frajer42

Docela snesitelná komedie, která v sobě skrývá i okamžiky vtipné. Pravda není jich mnoho, ale jsou tam. Filmy o buzerantech totálně nesnáším a dokážou mě hravě znechutit. Tento film mi však totálně nevadil. Určitě zde bylo pár minut stopáže nadbytečných s čím je přímo spojen výskyt scén nudných. Opravdu nechápu záměry tvůrců, proč dělat komedii takhle dlouhou. Herci byli obsazení do rolí postav na jedničku a za stejnou známku tyto postavy zahráli. Příběh už mě tolik nazaujal. Kdybych to měl říct hodně mírně, tak byl nepravděpodobný. A závěr byl zbytečný vrchol trapnosti. Přes 2* jít nemohu. ()

teutates

Adam Sandler je vážne "zvrhlík". Chytil sa dosť chulostivej témy, ktorá mu však vyšla... Ide o príjemnú oddychovku, ktorá nikoho neurazí ani nepohorší. Za srdce ma to síce nechytilo, ale musím priznať - bavil som sa. Skvelý Adam Sandler a jeho tým + nezabudnuteľná Jessica Biel... 5/10 ()

Chrustyn

V rámci Duganovi respektive Sandlerovi filmografie docela snesitelné, přesto jen stěží průměrná a nepříliš zábavná komedie, o dvou přátelích, kteří se rozhodnout pro (na oko) registrované partnerství k výpomoci jednoho z nich. Čas od času se divák pousměje, ale na dvě hodiny to je opravdu málo a nezachrání to ani Paynův scénář, který se vzhledem k podivnému tématu, dá nazvat inteligentním. ()

Arsenal83

Ďalšia psychopatická obrana homošov založená na pár humorných situáciách a Jessice Biel, na čo sa dá ešte pozerať. Sandler tam donekonečna opakuje, že jedine prijateľné slovo je gay. A pre mňa je to, kamarát, jedine buzerant. Pretože homo lobby už dosiahla takú fázu, že bežný priemerný človek sa cíti byť buzerovaný týmito ľuďmi, ktorí vytrvalo odmietajú nechať si svoj súkromný život za dverami svojich príbytkov. ()

jojinecko

Zo zamýšlaných *** musím ubrať predovšetkým za natiahnutú stopáž a predovšetkým (zas raz) za tú prílišnú snahu poukázať na vážne veci americky plytkým spôsobom (napr. dlhočizná scéna u súdu- bŕŕŕŕ)... Keby sa táto komédia držala len úmyslu pobaviť (čo sa jej viac-menej darí) a nič viac neriešila, vypálilo by to oveľa lepšie aj bez tých otravných patetizmov a "akože" moralitiek...Btw Jessica Biel je...ehm...naozaj sexi:) ()

Roman.Ticka

V tomto případě jde h(t)umor dalece přes hranici únosnosti, přesto je pro fanouška Sandlera povinnost. Jelikož bylo dost scén k tupému nekontrolovatelnému zasmání a výběr hudby odpovídal mému vkusu, níž nepudu, ani kdyby byli oba pánové skutečně přihřátí, až by se jim za ušima kouřilo a museli by zasahovat hasiči.☺ ()

Pítrs85

Podobně jako v případě jeho komediálních kolegů Bena Stillera a Jima Carreyho, tak i u Adama Sandlera platí rovnice, že jejich poslední komedie jaksi pokulhávají za svými staršími sestřičkami, zkrátka už se u nich zdaleka tak nebavím a znovu a znovu raději sáhnu po starších věcech. Platí to i o tomto filmu, byť se to ještě dá skousnout. Ale Kevin James mi je prostě krajně nesympatický a když se na něj "musíte" dívat značnou stopáž snímku, je to pak docela problém... Ale čínskej Schneider byl masakroidní :-) ()

TheEvilTwin

Taková neurážející oddychovka na zahnání nudy, Sandler a James si střihli film spolu už po několikáté a spolu jim to prostě sedí. Na “sandlerovku” mi to přišlo moc krotké a s humorem se drželi až moc při zemi, což je velké mínus, místy trochu přihlouplé, ale když není do čeho píchnout, tak to postačí. Nic intelektuálního od toho nečekejte, prostě jenom vypnout a bavit se. Btw číňan při svatebním obřadu byl úžasný, vtipný a český dabing byl bezchybný, povinně pustit!:D ()

claudel

Kdykoli se rád podívám na pořádnou "sandlerovku", protože pro mě znamená příslib kvalitní zábavu, i když občas protkané nějakým nechutným vtípkem. Když si Chuck bral Larryho se dobře rozjíždí a vydrží mu to až do druhé poloviny, poté se už uchýlí ke klišé a sálá z něj příliš američnosti. Přesto zůstávám příznivcem Adama Sandlera, Klik a Kurs sebeovládání u mě navždy zůstane v těch nejvyšších patrech. ()

eraserhead666

„Nejpodstatnější je, že ukázali, že ať už milujeme kohokoliv, ať už je to heterosexuál, homosexuál, asexuál, bisexuál, trisexuál, quadrisexuál, pansexuál, transexuál, omnisexuál, nebo žena, která vám dá obojek na krk a pomočí vás, nemá to vůbec nic společného s kvalitou člověka.“ Kromě toho, že má tahle komedie silný odkaz (a ač se podle podobných filmů z poslední doby, může zdát, že pohled na homosexuální/gay/lesbickou/queer komunitu se stále zlepšuje, realita mě pořád přesvědčuje o opaku), je to i hodně dobrá komedie a ještě lepší sandlerovka. Pravda, Sandlerových ujetých vtípků je tu již méně, ale humorných scének poměrně dost. Bavil jsem se hodně. Vynikající tradičně Steve Buscemi a překvapivě Ving Rhames. Už asi vím, jaké bude mé další tetování. ()

Bauer

Že to bude takto vydařená komedie jsem tedy opravdu nečekal! Docela jsem se děsil stopáže, protože teměř dvě hodiny na komedie je poněkud moc ale tato délka mi utekla rychle jak voda a já jsem se parádně bavil. Adam Sandler je dobrý herec a jeho komedie jsou vždy zárukou dobré zábavy (kromně Vodonoše) a tento film to jen a jen potvrzuje. Velmi mně zaujal v roli Larryho Kevin James. Jeho jsem doposud neviděl hrát a jeho výkon byl vskutku dobrý. Jesicce Biel to strašně moc sluší v roli právničky. Nikdy nezapomenu na roli Roba Schneidera díky němuž jsem se smál nahlas a při vzpomínce na něj se směju ještě teď. Zrovna tak role Steve Buscemiho a " teplého " Vinga Rhamese a Dana Aykroyda jsou skvělé a skvěle zahrané. Jsem moc rád, že jsem tuto komedi viděl, protože to byla výborná zábava! ()

MáŠa

Nó, s těma hvězdama váhám, váhám, zasmál jsem se jako to jo, ale asi to bude spíš průměr, takové to hlavní téma je zajímavé, ale jak k němu bylo docíleno, to už na mě působilo celkem podivně. Tedy nejsem znalec amerických reálií, ale to, jak se tu ze svazku kvůli pojistce dělá celkem "tradiční" a hodně špatná věc, tak to ten můj výsledný dojem celkem kazilo. ()

Lucasion

Rozhodně ta lepší ze Sandlerovek. Dvojice Kevin James a Adam Sandler to umějí rozjet za každé situace a z jejich celkové party herců mi sedí nejlépe. Nevím jestli Chuck a Larry vykrádají Dva a půl chlapa anebo naopak. Ale jako komedii jsem si jí užil naprosto skvěle a jsem si jistý, že si to někdy zopakuju. Téma gayů se zhostili vtipně, neurážlivě a krásně poukázali na mezery ve společnosti. Za mě super. Navíc Dan Aykroyd jako šéf hasičů v New Yorku nezklamal a potěšil! (75 %) ()