Newyorští hasiči Chuck a Larry jsou už od školy ti nejlepší přátelé. Zatímco Chuck nemá vážný vztah a naplno si užívá mládeneckého života, Larry se po smrti manželky sám stará o dvě děti. Larry má kvůli rizikovému zaměstnáni uzavřenou výhodnou životní pojistku, po smrti své ženy však neurčil nového příjemce pojistky, a tak pojišťovna hrozí, že mu pojistku zruší. Larry přemýšlí, že od hasičů odejde, tíží ho myšlenka, že v případě jeho smrti nebude o děti postaráno, pak ale přichází s geniálním řešením. Uzavřou s Chuckem registrované partnerství, a pokud se s ním něco stane, bude Chuckovi vyplacena jeho životní pojistka a Chuck se pak postará o jeho děti. Jak ale přesvědčit vyšetřovatele sociální správy i okolí, že jsou Chuck a Larry homosexuálové? (TV Nova)

Handle

Přiznávám, že komedie pro mě nemusí mít za každou cenu kdo ví jakou úroveň, když POBAVÍ. Není nic horšího než nudná, trapná nebo nevtipná komedie. Takže k čertu s úrovní. Nač si hrát na kritika, když mě tenhle film jednoduše pobavil a má velmi mnoho vtipných scén. A můžu tu sice vytknout i pár trapností, předvídatelnost, ale stejně... Může se někdo zlobit na morální ponaučení v typicky americké scéně v soudní síni? :) Jako celek se mi to prostě líbilo a Adam Sandler si ke mně na konto opět přidal další skvělou komedii, kde kašlu na recenze... ()

Jansen

Tohle vůbec nebylo špatné. Tato komedie totiž dokázala něco, o čemž si řada jí podobných může jenom nechat zdát. A to, i přes zvolené téma, zachovat si určitou úroveň a vtipy celkem obstojně zabalit do smysluplné a ucelené formy. Až na pár slabších míst jsem se celkem dobře bavil. Taková oddechovka jednou za čas nemůže uškodit. ()

Genero

Připomnělo mi to situaci, jak se kamarád před lety poškorpil se slečnou, u které bydlel a zazvonil se čtyřmi narvanými igelitkami a opásaný ledvinkou u mých dveří. Protože jsem opravdový lidumil, který neváhá nabídnout bližnímu pomocnou ruku, zažili jsme díky té jejich roztržce krásné dva měsíce báječného spolubydlení. Postupem času nás začali nadšeně zdravit růžoví hoši z přízemí, kteří mají teplou i čivavu, neunikl nám jediný díl Sexu ve městě, u kterého jsme pištěli smíchy sajíce šťávu z rozehřátých jahodových nanuků, upekli jsme si dort, vzájemně si olizovali čokoládovou polevu z otylých prstů a všiml jsem si i takových detailů, jako byla krásně hebká pokožka na kudrnatých lýtkách mého přítele. Naštěstí bylo homomasakru v zadním průjezdu na poslední chvíli zabráněno usmiřovacím pohlavním stykem s fuj fuj ženskou v malinkém stochovském bytě. Jednomu přijde až líto, když odchází hezký, stodvacetikilový kluk s velmi sexy huňatým hrudníkem, se kterým šlo zažít ještě tolik nevšedních chvil. ()

Tommassi3

"Hele, Larry, museli ti amputovat celý tělo a zůstala ti jen hlava.. Ale neboj !! Ve tvý hlavě našli dost sádla, aby ti z něj mohli uhňácat nový tělo.." ;) ()

BigDeal

Možno je to tým, že podľa mňa je Sandler viac ako len priemerný komik, ale považujem tento film za príjemnú oddychovú komédiu napriek značnej dávke sentimentu a klišé na konci. ()

Dale

Jeden z mála Sandlerovych filmov, kde počet trápnych momentov nejako extra neprevyšuje počet tých vtipných. Bol som prekvapený, že sa to držalo na celkom solídnej úrovni a nezmenilo sa to na typickú Sandlerovskú taškařicu. Za Roba Schneidera opäť palec dole, no za Vinga Rhamesa palec hore a samozrejme aj za Jessicu. Na Buscemiho si už pomaly začínam zvykať v takýchto blbých úlohách. Páčil sa mi aj ten výchovný motív, pretože zadubenosť niektorých ľudí nepozná hraníc, snáď to padne na úrodnú pôdu. ()

moviesfan

Průměrná komedie od které jsem čekal víc zábavných dialogů a scének. Sice jsem jich pár podařených dostal, ale přece jenom jich bylo poněkud málo. Ještě, že tam byla Jessica. Těch chlapů by bylo už moc. Hodnocení: 60% ()

villon17

Vtipný, příjemný a uvolňující. Nejvhodnější film na náladu, ve který sem při sledování byla. Už nevim, jestli sem byla smutná a rozveselilo mě to, nebo sem se pořád smála a po filmu eště víc, každopádně bezva. Teda až na toho tlusťocha v hořícím domě. ()

Torision

Tak tenhle film je prostě "prdel", nevím proč, ale prostě mi tenhle buzní filmec padnul do noty.I přes docela dlouhou stopáž si film drží tempo a úřední dvojice Sandler/James furt hází jednu hlášku za druhou. A nejvíc cool je ten týpek na tý gay akci,co je převlečenej za motýla. ()

corpsy

Občas aj z prvoplánovane buranskej hollywoodskej komédie cítiť zápal pre spravodlivosť a zmysel pre úctu. Ja som to tak videl a čo je pre mňa hlavné, bol som dojatý a zároveň sa zabával, ako pri komédii už dlho nie. Sandlerovský humor má svoje dno, ale svoje vrcholy. Takže predstavujem Chucka a Larryho. ()

Pishin

Musi se nechat ze tenhle snimek bavi od zacatku do konce ikdyz ke konci malinko hraje na dramatickou notu. Ale stejnak jsem se po celou dobu dobre bavil a musim uznat ze za posledni dobu je to jedna z nej. sandlero-komedii, ktere jsem videl. 7/10 ()

Marsik

První půlka filmu hodně vtipná, druhá už méně. Nicméně dvojice Sandler + James se mi líbila a dobře jsem se bavil. 75% ()

Kryton

Chovají se jako gayové, uredně jsou gayové , dělají vše jako gayové , ale gayové nejsou. Sandler je tu , aby nám vtipnou formou dokazal , že gayové jsou normální, vzít si kamaráda kůli pojistce je normální a že Steve Buscemi je vždy (ne)normální. Sandler snad vyzrává? Jelikož jeho role je frajírek co nenechá žádnou sukni na pokoji a tak se chová stále i jako gay a i do konce filmu. Ale nepředbíhejme! Dvojice Kevin James + Adam Sandler má velké kouzlo a báječně se doplní jako Táta s Mámou (Proč musím bát pořád holka já?!). Do malých rolí se vtěsnali (není malých rolí...) Steve Buscemi (sakra takovýto úředníky na magistráty!!!) , Dave Aykroyd ( proč jen mi to sjiždění po hasičkých trubkách a sirény připomněli Ghost Busthers ) a podle nepsané dohody i Rob Schneider ( že jste nepoznali činana neustále opakující slovo Kruh ). Známé vtipy o gayích fungují celkem dobře , i když prostě nepřekvapí . Snad jen urostlý černoch , který si ve sprše tančí a zpívá bourá branice :D. Konec začne skřípat a pořad nechápu proč je nutné , aby se líbáním dokázalo , že je někdo gay. Morální ponaučení neni ani natolik morální jako spíše takové , že celý film se chová jako komedie a najednou se tam "chrstne kapka serioznosti". Na komedii málo blaznivé a na komedii o gayich málo "teplé". Plnou parou vzad u mě vede více :D. Slušných 70 procent si , ale další Sandlerovka zasluhuje. Proč jsem vždy ženská já? Piješ pivo brčkem. To , abych si nesmyl rtěnku! ()

ladko

Priemerná komédia s pár fungujúcimi fórami a s pár nefungujúcimi. Sú aj oveľa horšie komédie a pohľad na Jessicu vždy poteší mužské oko(ak nie je teplý požiarnik...) ()

depony

Některé momenty byly vážně vtipné a i když se jednalo o prvoplánové situačky, měly něco do sebe. Každopádně, jako hromada podobného materiálu, i zde jsou zbytečné trapné scénky, při kterých je lepší přepnout na jiný kanál, a mentorující postavy, které apelují na svědomí všech ... amerických diváků. Bůh chraň Ameriku! :))) ()

JimWayne

Tak od dvojice Sandler a James som očakával trošku viac.Tých 115 minút bolo dosť aj pre verných fanúšikov Sandlera.Taká nemasná neslaná komédia ktorej chýbala pointa.60% ()