Newyorští hasiči Chuck a Larry jsou už od školy ti nejlepší přátelé. Zatímco Chuck nemá vážný vztah a naplno si užívá mládeneckého života, Larry se po smrti manželky sám stará o dvě děti. Larry má kvůli rizikovému zaměstnáni uzavřenou výhodnou životní pojistku, po smrti své ženy však neurčil nového příjemce pojistky, a tak pojišťovna hrozí, že mu pojistku zruší. Larry přemýšlí, že od hasičů odejde, tíží ho myšlenka, že v případě jeho smrti nebude o děti postaráno, pak ale přichází s geniálním řešením. Uzavřou s Chuckem registrované partnerství, a pokud se s ním něco stane, bude Chuckovi vyplacena jeho životní pojistka a Chuck se pak postará o jeho děti. Jak ale přesvědčit vyšetřovatele sociální správy i okolí, že jsou Chuck a Larry homosexuálové? (TV Nova)

ilemas

Lehce úsměvná přihřátá komedie, kterou jsem chtěl několikrát vzdát, ale do konce jsem vydržel jen kvůli krásné právničce. Očekával jsem víc vulgárního buranského humoru. ()

Chen

Trošku moralizující, ale zábavná komedie, která sice není nacpaná po okraj gagy, ale vtipné momenty dávkuje docela pravidelně. ()

SallyZen

Další celkem vtipná komedie, kterou má na svědomí známý Denis Dugan se docela povedla. Po scénaristické stránce to bylo tak kolem průměru. Najednu stranu povedené vtípky na téma sex či homosexualita. Bohužel často film měl výkyvy v podobě zbytečných nebo nezábavných scén. Sandler měl lepší komedie, ale jeho parťák James byl výbornej. Další obrovské pozitivum je Jessica Biel ve spodním prádle a celkově v tomto snímku. Ta byla skvělá. Pak už bych jen zmínil vedlejší postavy jako Jessicy gayský brácha a hasič, kterýho hrál Nick Turturro. Ti byli taky hodně povedení. Jako celek to na první pohled působí docela rozpačitě, ale zábava je zaručena. Já se pobavil a kdyby ten konec byl ještě lepší možná bych to ještě o hvězdu vytáhl. 70% ()

Figu

Standartní klasickej málo vtipnej humor dvou blbů, Sandlera a Jamese, kterej né každej může. Já s tím nemám problém, nicméně je to vždy jen na jedno pokoukání. Ostatně to, že se člověk musí vymanit z problému jen tak, že si vezme svýho nejlepšího kámoše a musí s ním neustále někde dokazovat jejich bukva teplotu, to se snad nedá vidět ani víckrát. Za mě pro tuhle komediální hódně odlehčenou Zkrocenou horu průměrná známka! 50% ()

shyster

Typický Sandler a jeho humor. Infantilní a někdy až za hranicí hrubozrnosti, ale i tak to funguje. Oproti těm všem "intelektuálským" komediím (viz Zbouchnutá a tak), jsem se dost nasmál. Závěrečných 20 minut je ale pohroma. Jsem zvyklý u Sandlera na závěry s poučením doplněné tunami klišé (někdy i trochu té trapnosti). Bohužel tenhle konec je nejhorší ze všech předešlých filmů Sandlera. Škoda, jinak to by byli 4 hvězdy. ()

Vojťas

Adam Sandler je pro mě prostě zárukou zábavy! Rozhodně si raději pustím "Sandlerovku", než film s W. Ferrellem, R. Schneiderem, atd. (jsou to také skvělí komici, ale Sandler, s jeho jedinečným humorem, je jenom jeden) .... No abych jen nechválil - tahle komedie sice nebyla až tak světová, ale když jsem dal nedávno filmu ZBOUCHNUTÁ hodnocení 4*, tak tady musím dát totéž! = Jde o stejnou porci zábavy! ;-) ()

dezorz

Seriova vystavba deja prehnana az na n-ntu postmodernu definiciu. Je dobre byt dobrym, je dobre dodrziavat pravidla, ale zaroven si treba vyskusat najprv vsetko opacne. Ved, ide len o komediu, v skutocnom zivote to takto nie je, zabavame sa na opakoch nas samych, na tych oapkoch, akymi by sme chceli byt, akymi by sme chceli, aby boli nasi susedia. Inac, ako trapne to nevieme? ()

Pugo

Vydarená komédia s celkom kvalitnými vtipmi. Hoci ten ,,americký,, záver trošku kazí dojem, ale bez nejakého moralizovania sa už takmer minimálne žiadna komédia nezaobíde. ()

Petoss1

Dobrý nápad a skvelý Sandler. Sám sa čudujem, že mi takáto vypatlanina celkom sadla a príjemne som sa zabavil. No holt, niekedy i motyka vystrelí. 60% ()

O´Neill

Zprvu jsem se tomuto snímku tak nějak vyhýbal, a říkal jsem si, že to bude další nesmysl jako I love you, Phillip Morris, který měl v hlavní roli skvělého a mnou oblíbeného herce. Bohudík to tak nebylo. Když si Chuck bral Lerryho (aneb kvalitní český překlad) je náhodou hodně dobrá záležitost, u které jsem se ne jednou za břicho popadal. A ty dvě hodiny utekly jako voda. A k tomu super herci, s kterými jsem se "s předstihem" seznámil v Machrech. A samozřejmě nesmím zapomenout překrásnou Jessicu Biel. ()

Streeper

Taková ta průměrná komedie, která neurazí, není ničím nechutná ani trapná a zastává právo homosexuálů. Navíc skvělá herecká dvojice v hlavní roli, několik super vtípků a skvělá hudba a atmosféra taky nechybí. ()

Daveed

Adam Sandler, výborný herec, který vždy pozvedne film o laťku výš a Kevin James, který je také herec hodící se do komedii. Já tento film mám velmi rád poukazuje na riziko při práci Hasiče. Film s dobrým nápadem, skvělým scénářem a výborným obsazením. ()

Flynn

Příjemná komedie, která snad ani nikoho neurazí a docela pobaví, některé gagy byly povedené, jiné trapné, poučení na konci filmu jsem čekal více než kdy jindy, a opět se dostavilo, to bylo trochu zklamání... ale jinak koukatelné.... ()

pakobylka

Kterak sympatický námět svedl marný boj s nesympatickým zpracováním ... Pokud snad bylo úmyslem autorů natočit bláznivou, vstřícnou - ale zároveň nekorektní komedii, která si nebere servítky a neuznává žádné mantinely, nezbývá mi než konstatovat, že jejich dílko zůstalo bezradně trčet někde na cestě: Ve výsledku se zmohlo jen na lehce (několikrát i těžce) trapné úsměvné scénky, neboť v návalu práce nejspíš zapomnělo, čím vlastně původně chtělo být. Nicméně navzdory všemu (a všem) ve mně z neznámých důvodů drobnou, ale nesmazatelnou stopu zanechalo, takže je docela dobře možné, že se na něj někdy ve vzdálené budoucnosti znovu podívám - a třeba ho potom přehodnotím ... 2,5* ()