Newyorští hasiči Chuck a Larry jsou už od školy ti nejlepší přátelé. Zatímco Chuck nemá vážný vztah a naplno si užívá mládeneckého života, Larry se po smrti manželky sám stará o dvě děti. Larry má kvůli rizikovému zaměstnáni uzavřenou výhodnou životní pojistku, po smrti své ženy však neurčil nového příjemce pojistky, a tak pojišťovna hrozí, že mu pojistku zruší. Larry přemýšlí, že od hasičů odejde, tíží ho myšlenka, že v případě jeho smrti nebude o děti postaráno, pak ale přichází s geniálním řešením. Uzavřou s Chuckem registrované partnerství, a pokud se s ním něco stane, bude Chuckovi vyplacena jeho životní pojistka a Chuck se pak postará o jeho děti. Jak ale přesvědčit vyšetřovatele sociální správy i okolí, že jsou Chuck a Larry homosexuálové? (TV Nova)

Paxxx.cz

Adam Sandler a Kevin James jsou dva borci, díky nimž jsem se už hodně pobavil. V tomto filmu hráli oba, tak jsem čekal docela pecku. V průběhu filmu jsem se hodně zasmál, ale ke konci to strácelo náboj a samotný konec mi moc nesedl, takže solidní průměr- 60%. ()

Korbitch

Ta hvězdička navíc je za otázku homosexuálního soužití. To dává filmu velkou hloubku ostatně jako každý film s Adamem Sandlerem. ()

Rosana

Ale parádní komedie to byla. Místy jsem se vážně válela smíchy, asi to má i myšlenku a vzkaz lidstvu. Bohužel občas tam byly mrtvá místa a celkově to bylo trochu zdlouhavé. ()

snoopik

tolik trapných i dojemných a vtipných situací :-) alespoň jsem měl samotný veselý večer. nejvíc mě dostal kalendář s hasičema :-D Jsem zaujatej dám 4* ()

ivishka

Předvídatelný film s Adamem Sandlerem. Nemyslím tím ovšem špatný film. U filmu jsem se pobavila královsky. Ale dopředu jsem tušila co hlavní postavy udělají, a tak nějak mě snad ani nic nepřekvapilo. Krom toho, že oba hasiči Larry a Chuck při zásahu v naprosto ohněm zničené budově našli papíry, které neshořely. Asi nějaké ohnivzdorné papíry, které mají jen v Americe. Když se tedy chcete královsky pobavit a nemáte moc vysoké nároky a nevadí vám předvídatelnost děje, je tento film geniální volbou. Ostatně asi jako u všech filmů, ve kterých hraje Adam Sandler. ()

kobejn odpad!

Jako obvykle je tato komedie s Adamem Sandlerem taková píčovina, že mi neni jasný, jesli sem debil já nebo 15 tisíc ostatních, kerý tomu dali schovívavý tři hvězdičky podle pravidla neurazí nenadchne. Ale že je to totální hovadina, kerá neni vtipná, ale trapná, buď neviděj nebo dělaj, že neviděj, aby nebyli za debily. Nesnášim tydle stupidní americký morality převlečený za "komedie". Je to žumpa a hnůj. ()

Riddick77

Sandlerovka se vším všudy, docela humorné, hlavně na začátku trošku přehnané, nicméně s postupem času více a více příjemné (čím více je na scéně Jessica Biel :-). Takže nadprůměr v žánru komedie a další kladné hodnocení pro Sandlera a jeho partičku. 8/10! ()

qualkalim

Více Aykroyda, Buscemiho, méně do konce přehrávaných vtipů a šel bych možná i výš... Takhle je to průměr rozehrávající stále ožehavé téma místy do příjemně ujetých extrémů (párty gayů rocks!), povětšinou ale do nezajímavých momentů... Škoda, bylo zadělano na mnohem víc... ()

numi

Tenhle film není třeba blíže škatulkovat. Stačí si přečíst obsazení - Adam Sandler. To mluví za vše. Pokud jste viděli se Sandlerem jeden film, jako byste je viděli všechny (vzpomínáte na Zpívání v dešti?). Místy se válíte smíchy po podlaze (výjimečně), čas od času se dobře bavíte (hlavně v úvodu, později spíše dobrý humor jen vykukuje), ale po většinu času koukáte ze setrvačnosti a sem tam obrátíte oči vzhůru nad nevhodnými a nepovedenými úlety. Klasika. Filmová jednohubka na kdykoli, za jakéhokoli počasí a nálady, po které dostanete chuť na něco lepšího. Neodradí, neodpudí a nenadchne. Potěší účast Stevea Buscemiho, nepotěší rozdíl mezi počátečním bagatelizováním ústředního tématu a závěrečnými dramatickými a těžkými myšlenkami. V kontextu působí směšně, ale v tom špatném slova smyslu. [listopad 2007] ()

blackrain

Přátelé si mají pomáhat v jakékoliv situaci. Od toho je přece máme, podají nám pomocnou ruku, poradí nám, vyslechnou nás a také se od nás nechají přesvědčit k nejrůznějším věcem. Larry se stále nedokáže vzpamatovat se smrti své ženy. Ta mu nechala na krku děti a taky je tu problém s pojistkou. Musí ji přepsat na někoho dalšího. Jako nejlepší možnost si zvolí sňátek, ale to nebude tak jednoduché. Proto Larry přesvědčí svého nejlepšího kamaráda Chucka, aby si zahráli na gaye a uzavřeli registrované partnerství. Začnou se objevovat problémy, se kterými se musí oba poprat. Chuck se zamiluje do právničky. Město je sleduje, jestli náhodou jejich sňatek nebyl fraška pro oblbnutí. Pak se objeví problémy, se kterými se musí homosexuálové vypořádat, když výjdou se svou orientací na světlo. Spousta věcí poukazuje i na to, že většina lidí se tváří tolerantně k menšinám, ale když se někdo takový objeví v jejich blízkém okolí, tak ukážou svou pravou tvář. Přesto všechno jde o velmi příjemnou komedii, která častokrát vykouzlí úsměv na rtech a pobaví. Larryho hospodyně byla pěkné číslo. ()

kaylin

Po příšerném "Jack a Jill" jsem si chtěl spravit chuť, a tak jsem se podíval na tenhle snímek. Musím říct, že jsem byl nadšený. Tohle je Sandler, kterého mám rád. Jeho vtipy jsou urážlivé, hnusné, chová se jako hovado, ale člověk mu to stejně žere. Kevin James ukazuje, že je skvělý parťák, ale vlastně je i chlápek, co sám utáhne celý film. Se Sandlerem si ale sedli dokonale a je na nich vidět, jak dobří jsou kámoši. A když ne, tak to umí skvěle zahrát. Dvojice hasičů, špatná sociální situace jednoho, registrované partnerství a svatba jako jediné východisko. Námět správně přitažený za vlasy, do toho výtečné epizodní roličky v podání klasiků jako jsou Rob Schneider, Nick Swardson nebo David Spade, ale i u Sandlera novějších tváří - Dan Aykroyd, Steve Buscemi nebo Ving Rhames. Tenhle Sandler šlape, a i když nechybí fekální humor ani finální morální ponaučení, které je vážně přitažené za vlasy, tohle je komedie, kterou bych si klidně dal ještě jednou. Za nějaký čas. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/diar-milovnika-filmu-c-0002-zajimave.html ()

slunicko2

Dva straighti si hrají na gaye. Nadprůměrná komedie s poselstvím. 1) No panečku, chvilkama jsem se vyloženě smál, a to se mi stává dnes už jenom málokdy._____ 2) Nenudil jsem se. Vždy, když jsem začal získávat pocit, že by se to mělo odpíchnout nějak dál, tak došlo k žádané změně. Vzácné to souznění s režisérem._____ 3) Milé chvilkami kapku nevázané špičkování na téma gayové a ti druzí nepřekročilo hranice dobrého vkusu ani se nepřiblížilo k močálu nudy. Vyústění je, pravda, stereotypní a očekávané, ale o překvapení v ději v tomto filmu nejde._____ 4) Na rozdíl od znevažujících poznámek řady komentátorů se domnívám, že film odvádí velmi dobrou práci na poli gayovské osvěty. Komediální rámec činí sdělení filmu stravitelnější, i když pro některé komentátory ono sdělení bylo tím nejméně zajímavým prvkem. Obávám se, že část přispěvovatelů si ani nevšimla, že by film sděloval také něco jiného, než že mají na dvě hodiny vypnout a jen se bavit. ()

Damiel

55 % - Mohla to být celkem dobrá komedie, nebýt toho, že se u řady vtipů strašně tlačilo na pilu. V těch momentech je z toho trapná křeč, která sráží jiné, lepší momenty do celkového průměru. Na konci nechybí tradiční sandlerovské moralizování a je vymalováno. Průměr všech hollywoodských průměrů, byť je pod tím podepsaný "bokovkářský" Alexandre Payne. ()

MATADOR

Nejnovější počin Adama Sandlera je vskutku skvělý. Výborná komedie u které jsem se smál i na podruhé. A příliš neprobírané téma " sňatky homosexuálů" výborně zahrané. ()

Aiax

Celou dobu jsem váhal mezi třemi a čtyřmi, nakonec dávám čtyři, protože Chuck a Larry si IMO zaslouží přelézt alespoň tu červenou hranici. Nejde rozhodně o žádnou bláznivou komedii, jak by mohla napovídat účast Adama Sandlera, je to spíš tradiční, příjemná, poměrně vtipná a poměrně laskavá komedie s lehounce otravným moralizujícím podtónem, ačkoli je vidět, jak se Sandler krotí, aby nezačal řádit :)) Zkrátka nic, co by se člověk styděl pustit rodičům nebo co by pokazilo hezký večer nebo deštivé odpoledne s lepší polovičkou. ()

sssssycak

Dvojice Sandler a James přinášejí další bláznivou komedii. Průměrná komedie, některá místa jsou opravdu dobrá, jiná už trošku slabší, ale celkově to působí svižným dojmem bez výrazných hluchých míst. Příjmné 2 hodniky utečou s tímto filmem jako voda. ()

Skip

Komedie s poselstvím o tom, že ať už člověk souloží s kýmkoliv a čímkoliv, není to měřítko hodnoty člověka? Zní to šíleně, a když je v hlavní roli Adam Sandler, tak má člověk jisté obavy, než zapne play. Ale ono to kupodivu bylo docela koukatelné, nebylo to nijak trapné, prostě taková trochu ostřejší, ale ne tupá komedie. ()