Newyorští hasiči Chuck a Larry jsou už od školy ti nejlepší přátelé. Zatímco Chuck nemá vážný vztah a naplno si užívá mládeneckého života, Larry se po smrti manželky sám stará o dvě děti. Larry má kvůli rizikovému zaměstnáni uzavřenou výhodnou životní pojistku, po smrti své ženy však neurčil nového příjemce pojistky, a tak pojišťovna hrozí, že mu pojistku zruší. Larry přemýšlí, že od hasičů odejde, tíží ho myšlenka, že v případě jeho smrti nebude o děti postaráno, pak ale přichází s geniálním řešením. Uzavřou s Chuckem registrované partnerství, a pokud se s ním něco stane, bude Chuckovi vyplacena jeho životní pojistka a Chuck se pak postará o jeho děti. Jak ale přesvědčit vyšetřovatele sociální správy i okolí, že jsou Chuck a Larry homosexuálové? (TV Nova)

Biggy

Průměrná komedie, nebýt oblíbené dvojice Sandler a James, ani bych se na to nepodíval. Buscemiho mohli také trochu více obsadit, aspoň by filmu dodal lepší atmosféru. ()

c.tucker

Husband and Husband. Fakt jsem se i zasmál, jeden z lepších snímku Adama Sendlera z poslední doby. Výbornej byl Steve Buscemi. ()

dr.fish

Adam Sandler jako homosexuální hasič? Lákavý námět na komedii, která je ovšem komedií jen tak napůl. První polovina je docela nuda, pak se to teprve rozjede. Málem jsem to i vypnul, přišel bych o docela slušný film. 65% ()

Medwídek

Nevím jak to Adam Sandler dělá, ale vždy mě umí rozesmát:) opět jsem se dost zasmál a to je hlavní, protože nic jiného od komedie neočekávám. Připouštím, že poslední minuty už to nebylo to pravé ořechové a dá se s trochou nadsázky říct, že se vařilo z vody, ale rozhodně ve mně film zanechal něco, co mě donutí se na něj klidně podívat znova. 4* za komedii, kterých by mohlo být na této úrovni více. ()

Radiq

Hej tak tohle mě fakt dostalo. Málokdy se zasměju u americké komedie, ale tohle mělo svoje chvilky. Někdy to byly hodně dlouhé chvilky. Konec dost skomíral, ale nemůžu zapomenout třeba na scénu svatby v Kanadě s jejich oddávajícím číňanem a tancujícím ožralým svědkem, chchch, to jsem měl záchvat, chch. A hlasitého smíchu jsem si užil na mnohem více místech. Adam Sandler pro mě skoro vždycky znamenal záruku kvality a tímto si to ještě pojistil. Hlášky a situace jsou fakt povedené. Doporučuju každýmu. A to ani nemusíte být gej... PS: a toho číňana nehrál nikdo jinej, než dokonale namaskovanej k nepoznání - Rob Schneider!!! ()

otík

Žádná bláznivá typická sandlerovka, ale zcela seriózní komedie o přátelství, lásce a o lidských předsudcích. Celkem nenáročnou a nepodbízivou formou vede diváka k pochopení, že každý má právo na svou lásku. Ne že bych se vším, co film nabízí, souhlasil, ale je nutno přiznat, že film byl slušný a nabídl pohled i na jinou než tradiční lásku. Budiž. Jako film to byla velmi slušná podívaná s umírněným Sandlerem a tradičně zajímavým Buscemim. ()

Scratt

Povedená komedie se spoustou parádních žďouchů, která krom skvělého ústředního dua nabízí celou řadu příjemných vedlejších rolí. Nebýt slabšího závěru, tak by se dalo uvažovat i o hodnocení nejvyšším. Takto jsou to slušné čtyři. 80% ()

StanislachKo odpad!

Jéžišikriste! Sandler otravne sebavedomý, James zase zúfalo nekomický (čo bohužiaľ sa snaží vykompenzovať prílišným snažením sa o to a je tým pádom ešte trápnejší), Buscemi asi nemá rád svoj lukratívny image, ktorý si tak dlho budoval a kopec teplých požiarníkov (v skutočnosti je jediným skutočným gayom zrovna Ving Rhames) poukazujúci na absurdné byrokratické zákony. Komické situácie stý krát recyklované (a už pred 99 pokusmi stačili), dej debilný, záver šablónovito patetický. Nechcem ani vidieť aký tu bol rozpočet, určite by ma drblo o zem. ()

Deyw

moje prvni seznameni s kevinem jamesem..bavil me jako svine..pribeh dvou buzeranstkych hasicu..ale ono je to jinak :D byl sem v kine a bavilo me to..klasickej slabsi sandler - neurazi nenadchne..klasika do televize ()

eye candy

Co se stane spojíme-li Adama Sandlera s Dennis Duganenem? Stane se pohodová komedie, ve které se určitě mihne oblíbený charakterní herec Rob Schneider. Nemáte-li rádi Sandlera a jeho partičku můžete si rovnou ušetřit čas,money,w/e. Poslední dobou je ale dobrých komedií, na které by se dalo jít do kina a nemít přitom pocit, že jste si za ty prachy mohli rovnou vytetovat "dick" na čelo, poskrovnu. Proto jsem rád za každou Sandlarovku. Pro mě jsou jeho filmy zárukou určité kvality a za ty roky už jsem dokonce tak neobjektivní, že mně ani ty jeho morální poselstí nepříjdou nevkusný a blbý ()

Kjůkíí

Přátelství mezi chlapy je silnější než jsem si myslel, řekněte, kdo z vás by si vzal svého kámoše? Jen aby mu pomohl. Docela povedená komedie, nechybí ji vtip (občas) hlavně v posteli. Film se odehrává se v hasičském prostředí, člověk by nečekal, kolik homosexuálů se ve vašem okolí nachází. Adam Sander, každý viděl nějakou jeho komedii a jsou zárukou toho, že se nebudete nudit. Ve dvojce s Kevinem Jamesem a pěknou právničkou Jessicou Biel se snaží zmást úřednický aparát a zajistit pojistku Kevinovým dětem. Problémem je zamilovanost, jak tomu tak často bývá. Právničky, to je vždycky problém, temperamentní, krásné a chytré, ani já bych neodolal. A mimochodem, Adamovi role gaye opravdu sedí, třeba vážně je:D ()

Triple H

Tento film je zaujímavý kúsok. Pobavil ma a sálala z neho taká tá klasická sandlerovská pohodová atmosféra (to je to čo mám na ňom rád!). Skôr ma však zaujalo celkové veľmi pro-gay ladenie. Keď už Sandler ako kráľ jednoduchých komédií točí o gayoch a točí tak, že sa nekompromisne stavia na ich stranu - je jasné, že americký mainstream už gayov v plnej miere musel akceptovať. Nemám nič proti, len ma to trochu zaskočilo, keďže v našej republike sa stále jedná (aj mediálne) o dosť polarizujúcu otázku. Film si z gayov uťahuje dosť jemne a celkovo obsahuje odkaz hádam ešte pozitívnejší než aký si bežný Johnny mohol vydestilovať zo Skrotenej hory. Sandler bojuje za práva menšín, no páni. :-) Och a Jessica má fakt pekný zadok a Ving Rhames bol perfektný!! :-) ()

T-enter

Čekal jsem od toho mnohem míň. Spousta imho vtipných gagů a hlavně tyhle dva týpci jsou dobrá dvojka (herecká). ()

DivX

Sandler a James bodují. Parádní komedie o tom jak uhrát registrované partnerství a vyje..t tak se systémem! 60% ()

JimmyII

Nečekaně mě to pobavilo, ani to nebylo tak vulgární, jak jsem očekával, takže se na to dalo koukat! Akorát gayové si to asi za rámeček nedají... ()

Sfinkter

Sandler je sympatický provokatér a tady to opět dokázal. Myslím si, že tímto filmem udělal pro gaye a lesbičky stokrát více práce než různé nadace či úřady. ()

Lachtaan

Jednoduše hovadina na entou. Ale i když duo Sandler/James produkuje filmy mým uším i očím místy až dokonce vadící, stále je jejich humor tou potřebou k vytouženému odpočinku, u kterého poté správnému divákovi již nic nechybí. Myšlenka udělat z těchto dvou osobitých herců gay pár mi už ale skutečně nešla přes nos. ()

Beky

V poslední době mám štěstí na pohodový komedie a Chuck s Larrym to jenom potvrzují!! Tihle dva chlapíci mě totiž nejedenkrát rozesmáli a to se počítá!! Když k tomu přidáme sexy-půvabnou Jessicu, neni téměř co řešit!! Opět se dočkáme v malých roličkách několika známých herců, kteří pravidelně okupují Sandlerovo komedie ( ..nicméně Sandler jim vše poctivě vrací stejnou měrou účinkování nebo produkcí ) a nebo nováčků, kteří nám dokážou v jakých ,,originálních" rolích se například může projevit takový Ving Rhames:))!!! Jediná potíž snímku ( pokud tedy přistoupíte na jeho hru ) je opět v přemrštěné stopáži!!..60%!! Jednou větou: Krásně je vidět, jak si herci tohle natáčení opravdu užívali, zejména Sandler, který měl na chvíli v rukou něco, co by chtěl mačkat každý chlap:)!! ()