Newyorští hasiči Chuck a Larry jsou už od školy ti nejlepší přátelé. Zatímco Chuck nemá vážný vztah a naplno si užívá mládeneckého života, Larry se po smrti manželky sám stará o dvě děti. Larry má kvůli rizikovému zaměstnáni uzavřenou výhodnou životní pojistku, po smrti své ženy však neurčil nového příjemce pojistky, a tak pojišťovna hrozí, že mu pojistku zruší. Larry přemýšlí, že od hasičů odejde, tíží ho myšlenka, že v případě jeho smrti nebude o děti postaráno, pak ale přichází s geniálním řešením. Uzavřou s Chuckem registrované partnerství, a pokud se s ním něco stane, bude Chuckovi vyplacena jeho životní pojistka a Chuck se pak postará o jeho děti. Jak ale přesvědčit vyšetřovatele sociální správy i okolí, že jsou Chuck a Larry homosexuálové? (TV Nova)

-dRaGoN-

Jak příjemně se v "homokomedii" kouká na Jessicu Biel? Nejvíc! Sekne jí to tu fakt dost, až s podivem, že jí 110% kanec Chuck dokáže odolávat. Vtípky jsou super, člověk se neustále baví. Několik skvělých narážek a dvojsmyslů, přesně do mojí noty. Adam Sandler mě zas potěšil, své role se zhostil na výbornou a některé gayovské grimasy jsou až nebezpečně přesvědčivé. Jeho žánrový odklon ve Volání o pomoc mi prostě nesedl. Výběr písniček se povedl, jen těžko si lze představit lepší. A vzhledem, že rok 2007 nebyl ke kvalitním komediím příliš štědrý tenhle kousek lze určitě doporučit. 80% ()

T-pack

Nic moc nového pod sluncem, přesto... Já jsem od toho ani nic nového nečekal. A uznejte, hledání gayovských odpadků byla prostě pecka :P ()

Tomasso001

Lepší je praštěná a ulítlá komedie u které se zasměju než komedie co má hlavu a patu a smích nikde. Film mě pobavil a víc v tom u některých komedií nehledám. ()

_DAVE_

Typická Sandlerovka, tahle je opravdu z těch lepších. Rozpočet 85mil. je na filmu místy vidět, jen mě trochu zaráží jeho výše. Na oddychovou komedii je to pořádný balík, když vezmem v úvahu že třeba Matrix stál o 20mil. méně. Mno ale vyplatilo se to. ()

uiu

Na Sandlerovku trochu moc suché a v otázkách homosexuality či přátelství mezi dvěma nejlepšími kamarády, kteří jsou pro sebe ochotni udělat cokoliv, mohli trochu víc přitlačit na pilu. Sandler se nebojí fekálního humoru - prdění, grgání a jiných tělesných aktivit, ale v celém filmu se naše dvě "bukvice" ani nepolíbí, prostě suchar :) Jedna z těch slabších Sandlerovek, co se týče humorných scén a s typickou pozápletkou aneb jak se z děvkaře stane andílek zamilovaný do sexy právničky, která si myslí, že je gay. ()

Pavlínka9

Sice komedie, ale moc jsem se u ní nebavila. Jen pár chvil mi tam přišlo vtipných, tudíž jsem byla poměrně dost zklamaná. Sandler jako představitel gaye, nebo tedy aspoň předstíratel gaye :D :D Pro něj dost neobvyklé :D Prostředí výborný, herci skvelý, ale pro mě podprůměr :) ()

jack.hnut

Předesílám, že Sandlera mám rád. Ale tady mi jeho postava chlapáka-co-ojede-každou-a-chlapi-se-mu-hnusí vyloženě nesedla. Opravdu jsem se zasmál jen při jedné z úvodních scén v pojišťovně (cameo ze SNL:-) ()

Brain-D

Pár momentů bylo nezapomenutelných (Taxík, Mýdla ve sprše). Bohužel to tak vtipné nebylo a bylo to celkem hodně "Gay". ()

Ceres

Jako komedie je to slabota, navíc když si k tomu přičtu současnou gay-lesbo módu, kterou nám začali servírovat i na plátna kin, chce se mi z toho zvracet. Kladem je to, že obscénostem se tento film vyhýbá, což je dobře. Jinak je tohle podprůměrná komedie s velice znepokojivém poselstvím, brr. 30%, těsně 2hvězdy a ano, film je tu brutálně nadhodnocen. Je vidět, že mediální masáže, které se nám tu dostává funguje velmi dobře na "stáda" tupých lidí, kteří už jen kvůli J.Biel jsou schopni téhle sračce dát 3 hvězdy. ()

Brandon

Taková teplejší Sandlerovka s testem bezsilikonových luxusních koz Jessicy Biel. /žluťáckej zkracovač času/ ()

OliverCZ

Příjemná komedie se zajímavým námětem a bohužel trochu slabším, a na mě až moc moralizujícím koncem. Film mě nenudil a párkrát jsem se i nahlas zasmál. Za mě 70% ()

zdenny

Co všechno je schopen udělat kamarád pro kamaráda nám řekne tato kvalitní sandlerovská komedie. Film nám nastinuje předsudky lidí, kteří změní pohled na člověka když zjistí, že je homosexuál. ()

Eleanor05

Mnohem vkusnější a vtipnější komedie, než jsem čekala, která si sice v první půlce občas hodně nekorektně střílí z gayů, ale v celkovém vyznění je k nim hodně přátelská a vstřícná, což je dobře. Co film hlavně táhne dopředu, je originální nápad a přátelské, smířlivé vyznění. Jako komedie to funguje, je to celkem zábavné, celkem vtipné, občas i milé, jenom ta ohraná "heterácká" linka s Jessicou Biel mě nudila... (Můj komentář i hodnocení se týká verze s druhým, lépe obsazeným, televizním dabingem.) ()

VanTom

Spousta fórků a přehnaných situací se skvěle trefila, spousta jich zase trapně buransky pohořela. Hlavně v pateticky přiblblém závěru, kdy si všichni uvědoměle a s potleskem padli kolem krku - jelikož se celá "homo" zápletka pohybovala za hranou (nejen dobrého vkusu :-)), museli z ní bezradní scénáristé nějak korektně vybruslit. Ale jak říkám, hodněkrát výborní Sandler + James (= VL :-)) vtipní byli - přesně mezi 2 a 3*. ()

blackJag

Halda prvoplánových hlodů a situací, samozřejmá americká moralita, která není o nic míň trapná než jindy, ale je tu Jessica Bielová ve spodním prádle, takže za ten vymazlený zadeček dávám 3 slabé * ()

cross

Co vám budu povídat, bavil jsem se královsky a smál se až se za břicho popadal... Takhle nějak si představuji opravdu vtipnou a zábavnou komedii !!!! Běžte do toho, protože tohle je fakt nářez!:) ()

davidek

Opět další komedie o gay spoluobčanech a jejich starostech. Nic nového pod sluncem a hodně předvídatelné zápletky a reakce na akce a trochu uhozený konec, ale fakt je ten, že pokud nemáte v sobotu večer co dělat, tento film je dobrá volba. Vypnout a čumět. ()