Newyorští hasiči Chuck a Larry jsou už od školy ti nejlepší přátelé. Zatímco Chuck nemá vážný vztah a naplno si užívá mládeneckého života, Larry se po smrti manželky sám stará o dvě děti. Larry má kvůli rizikovému zaměstnáni uzavřenou výhodnou životní pojistku, po smrti své ženy však neurčil nového příjemce pojistky, a tak pojišťovna hrozí, že mu pojistku zruší. Larry přemýšlí, že od hasičů odejde, tíží ho myšlenka, že v případě jeho smrti nebude o děti postaráno, pak ale přichází s geniálním řešením. Uzavřou s Chuckem registrované partnerství, a pokud se s ním něco stane, bude Chuckovi vyplacena jeho životní pojistka a Chuck se pak postará o jeho děti. Jak ale přesvědčit vyšetřovatele sociální správy i okolí, že jsou Chuck a Larry homosexuálové? (TV Nova)

Kurikmoon

Adam Sandler má špecifický štýl filmov, ktorý si ma vedel získať. Pri filme som sa rozhodne nenudil. Dokonca boli momenty, pri ktorých som musel krotiť smiech. Tentokrát to však nebolo dokonale namiešané. Keď sa "14" žien chová v jednej chvíli ako fanatické 9-ročné fanynky, domáca paní a jej smrdiace "nohy"... Skrátka nejak to ten film posúva do inej roviny. A rovnako i konečné finále... ()

Dagoussek

Dva nejlepší kámoši se vezmou.... Adam Sandler nikdy nezklame, tam kde je on, tam je i sranda. Zkrátka bláznivá a pohodová komedie. ()

P1tr

Jedna z těch méně třeskutých Sandlerovek o dvou kamarádech předstírajících homosexualitu. Nápad nadějný, provedení obstojné. ()

Soweek

Adam Sandler nezklamal:-) Kdo máte rádi jeho styl humoru a jeho kolegy z filmu o americkém fotbale ve vězení, tak tohle je přesně komedie pro vás. Film jak už asi víte je celý založen na gayovském humoru. což pro někoho nemusí být dostarečně silné lákadlo, ale vězte, že dílko je to opravdu povedené. Přičtěte si k tomu okouzlující Jessicu Biel a charakterního Steva Buscemiho a máte jasno. ()

Looser

Celkově jako komedie OK, ale bez nějakých lepších gagů, či hlubšího zážitku. Materiál, který nabízel asi trochu víc sklouznul v bezzubou americkou komedii pro Novu jako dělanou. Škoda.....Musím ale souhlasit se Sandlerem Jessica Biel ma opravdu neuvěřitelně vypracovanou postavu :-) ()

bloodvomit

Fakt dobrá komedie z hasičskýho prostředí. Adam Sandler prostě umí, hraje tam frajera kterej nemá obdoby... tenhle šit čekněte! ;-) ()

ethos

Bolo to celkom vtipné, ale ku koncu sa to dosť zvrhlo a strapnelo. Ono to bolo trapné celý čas, ale takým celkom vtipným spôsobom, lenže neskôr to začalo byť takým neštatným spôsobom ujeté, čo podľa mňa filmu dosť poškodilo, ale tak čo už. ()

BMAJTZ

Docela povedena a v mnoha smerech uveritelna komedie coz u me jenom zickalo. Poslednich 10 minut je ale jako uz klasicky u techhle filmu neskutecne spatnym klise. ()

sedm.1

Já jsem z této komedie poměrně dost zklamán,neboť jak obsazení tak námět svádělo k očekávání zábavné a nekompromisní komedie,ovšem celé se to poměrně hodně drží při zdi a vlastně i až na pár humorných scén vycházejícíh z konfrontace "manželství Chucka a Larryho",nešlo ani o moc vtipný film.Opravdu hodně jsem byl překvapen nudností a obavou z tématu,do kterého se skutečně báli autoři příliš obout .Celý snímek se tak svezl do romantické tuctovky,kde spíše než o Sandlera a Jamese šlo o Sandlera a Biel,což také filmu dost neprospělo.Jinak je to navíc celé průhledné až běda a závěrečný soud a pointa je opravdu hollywoodsky slaboučká a naivní.Když si Chuck bral Larryho je zkrátka průměrná romantická komedie,kde však ani jedno moc nefunguje.Možná,že kdyby se to celé nebralo až tak moc vážně a nebylo zde pořád dokola poukazováno na to,jak jsou chudinky homosexuálové utlačováni a všemi ztrapňováni,mohlo jít o docela jinou a zábavnou srandu.Takto jde jen o jeden ze slabších produktů Adama Sandlera.P.S.alespoň že ten Ving Rhames se tu neskutečně odvázal,jednoznačně nejvtipnější postava filmu. ()

Maynard.

Sme si tak v buse cestou z dovolené říkali : Ne, nic horšího než Poldové nás už postihnout nemůže. Jenomže to neznáte našeho delegáta Miloše... Ten zvrhlík nám tam sázel jednu americkou komedii za druhou, a jednu lepší než druhou. Ano, já americký komedie nesnáším, ale rád se směju, jenomže při sledování tohoto a jemu podobným filmům se spíš zasměju tomu, jaký fanatik vůbec může něco podobnýho natočit. O Adamovi Sandlerovi sem již dlouhou dobu přesvědčen, že je to pouho pouhý výplod teenegerovských fantazií, a že mě jeho úchylný filmy nikdy nebudou oslovovat a proto ho taky nevyhledávám, jenomže v určitých situací (cesta zájezdním busem) se nedá nic jinýho dělat než sledovat. A řeknu Vám lidi, bylo to utrpení jako zvon! To bych rači poslouchal tejden v kuse Death-trash-ghotic-vampire-morbid metal, než se stal fanouškem tohoto a jiných dětinských filmů. Omlouvám se všem Death-trash-ghotic-vapire-morbid metalákům :o) ()

slovan1

Pohodovka na odpoledne. Nějaký trapák se tu sice najde ale v celistvosti to nijak nevadí. Sandler s Jamesem tvoří dobrou dvojku a sympatická Biel jen v prádle sexy. Vtípky většinou s "homo" tématikou ale nijak pobuřující, vesměs hodně povedené. ()

dita.krizova

Další Sandlerovská romanticko-komedie o jednom malým podvodu na finanční zákony USA...Neb když není po ruce ženská, pomůže chlap. ()

Arkanoid

Sandlerova rutina, kde vo vedľajších rolách vynikne pár kvalitných hercov. Zaručene sa pobavíte na postave Vinga Rhamesa, ak si dáte tento film po Pulp Fiction. ()

herr_carter

"takže vás asi na čas rozdělim ! To ne šéfe, jsme celej život vedle sebe...jo, jako moje koule ale už mám jenom jednu !".............. moje hodnocení = 7,5 z 10. ()