poster

Soudný den

 • Velká Británie

  Doomsday

 • Německo

  Doomsday - Tag der Rache

 • Slovensko

  Súdny deň

Akční / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie / USA / Jihoafrická republika / Německo, 2008, 105 min (SE: 113 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mysicka
  ***

  celkem úsměvná a cool jízda z izolovaného skotska, kde si ve světě za zdí občan kane a občan sol pěstují svůj středověk.. a kde chladná kráska eden hledá lék pro nemocnou společnost..(8.11.2008)

 • Renton
  ***

  Scénář: Neil Marshall .. Čím větší lež, tím spíš projde. __ Neil Marshall si tohle „pořekadlo“ vyložil po svém, slovo lež nahradil něčím hanebnějším ve smyslu logiky a téměř natrhl prdel všem těm 28 (tý)dnům, Legendám a dalším virusoidním apokalypsám. Ze scénáře číší nespoutaná radost, z režie čpí stylovost - ovšem cestou nějaké originality a uhlazeného střihu se Neil nevydal, jen varioval mnoho známých scén, jež byly k vidění jinde (výčet není třeba - kdo má nakoukáno, užije si dvojnásob), ale gulášek je z nich naštěstí svižný ba zábavný, že válcuje i tu vestavěnou debilitu. Začátek mě nažhavil, nadprůměrně bavil, ale jakmile proběhla první šílená přestřelka a nato vrchní pankáč promluvil a zapěl, body zábavnosti a jakési té tolerance hlouposti šly prudce dolů. Naštěstí tempo děje nepovadlo, následoval žánrový veletoč, který mě svou okázalostí, jako prstenofila, nemálo potěšil a s přispěním dalších cool výjevů zdárně doprovodil až do vypečeného závěru. Herecké posty jsou slušně obsazeny, především Rhona Mitra, do své role sedí, oko vysportovanou postavičkou potěší a když v samém závěru stojí na temném náměstí, je z vypracovaného záběru jasné, kdo měl raději hrát Alici v sérii Resident Evil. ___ Doomsday je prostě slušné krvavé béčko s razným nadhledem a černým humorem, které si kladné hodnocení právem zaslouží. 65%.(21.4.2008)

 • Cervenak
  ****

  Neil Marshall je proste borec. Najprv svetu predviedol, že najlepšie súčasné horory vznikajú na britských ostrovoch a teraz zo zasvinených ulíc postapokalyptického Glasgowa ukazuje zadok hollywoodskemu poňatiu akčných a sci-fi filmov a prdí mu rovno do tváre. Doomsday je nelogická, nesúdržná a nepríčetná, ale zároveň aj neopísateľne zábavná smršť všetkého (naozaj VŠETKÉHO), čo ste kedy chceli (a možno aj nechceli) vidieť v béčkovom filme. Nemá to hlavu ani pätu, nemá to súdnosť, niet v tom štipky originality, ale má to nadhľad, kolosálne porcie brutality a v jednotlivých segmentoch je to štýlové a remeselne dokonale zvládnuté - od rytierov vynárajúcich sa zo záplav slnečného svetla v poetickom fantasy lesíku až po "bruckheimerovsky" nasvietené kovové záblesky počas šialenej záverečnej naháňačky. Skoro som mal z toho dojem, že Marshall kričí do sveta: "Dajte mi natočiť akýkoľvek žáner, zvládnem ho!" Už dávno som nevidel film, z ktorého by tak tryskalo nadšenie tvorcov pre vec.(21.7.2008)

 • hirnlego
  ****

  Kankán ve skotských sukničkách na středně propečené divošské zábavičce; rozkošný latexový pejsek Gimp; lidumilný srandista Sol; středověký magorking Malcolm; rozmašlované cameo Williama Wallace; některé záběry tak krásné/promakané (kat v lese!), až u nich občas lezou oči z důlků při vzpomenutí na fakt, že tahle úchylná pocta se vážně opravdu nebere a v té spoustě vtipných klišé si doslova libuje; dobrá muzika doprovázející kulervoucí akci, při které budete škemrat, abyste si aspoň na pár vteřin mohli dáchnout a spokojeně se nudit - aneb mysleli jste, že Mad Max je jediný, kdo má patent na überkůl postapokalyptickou jízdu? Tak si zajděte do kina na tohle, holátka.(26.3.2008)

 • Chupacabre
  *****

  Dokonalost SAMA. Perfektně propracované dílo se skvělými - krvavými záběry a parádní hudbou. BRAVO ...(24.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace