Hvězdná brána: Archa pravdy

Stargate: The Ark of Truth

Hviezdna brána: Archa pravdy

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Kanada, 2008, 97 min

Slabší dvojepizoda. Film byl bohužel přesně tím, co jsem čekal - scénář původně plánovaný pro 11. sezónu SPOILER - replikátoři, Morgana, povznesená Adria, repli-terminátor... KONEC SPOILERU filmu moc nedal. Bylo tam toho zkrátka moc na to, že se jednalo o jediný film, spousta divných a tvrďáckých hlášek (zejm. Cam, ale i ostatní) a zkrátka a dobře ten film má dobré klasické SG prvky, ale také spoustu negativ...(29.4.2008)

Vzhledem k tomu, že mě Hvězdná brána u nějaké šesté nebo sedmé série přestala bavit (když se tam objevil nějaký Jonas Quint a odejítí/úmrtí mých oblíbených postav mi taky k radosti nepřidalo), chvíli mi trvalo, než jsem se zorientoval... takže první polovinu hodnotím jako slabou a dokonce i podprůměrnou. Poté (od momentu, kdy Teal'c putoval horami) se to ale trochu zvedlo... přestože scénář vykrádá co může (Indiana Jonese, Terminátora, Mumii)(18.10.2008)

• Radiq

Stejně jako seriál, tohle taky postrádá jakoukoliv kvalitu. Navíc kdo seriál neviděl, je totálně tracenej a tracenej, až je uplně ztracenej, blbej film zatracenej a přeju si, že bych byl rači potracenej, než abych ho musel vidět znovu. Laciné kulisy, výbuchy, idiotské přestřelky, kostýmy někdy jak kdyby sme si oblikli hadry na vyhození a šli si hrát za humna, no a skoro všechno - akorát se mi libilo pár blbůstek, ale to fakt jenom pár. Vysoké hodnocení nepochopím nikdy, co budu živ, a teď nemyslim komisař Živ z Fantomasa (Juve), ale živ jakože na světě. Strašně blbé.(14.2.2012)

Tak a máme tady další pokračování příběhů brány, která nás dovede až ke hvězdám. Tentokrát k nám dorazila trošku vylepšená verze, teda alespoň oproti Návratu. Akce je lepší a hlavně svižnější a toliko nenudí. Bohužel, diváci neznalí seriálu(ostatně i já) se asi budou ztrácet v postavách a rasách, což bude mít za následek menší či větší nepřehlednost celé story. Ale jednou se na to podívat dá...:-)40%(8.9.2008)

I na poměry seriálu se jedná o hodně průměrný film nebo spíš delší epizodu uzavírající SG-1 sérii. Na pár výjimek(nebudu jmenovat kvůli spoileru) průhledný od začátku do konce. Vizuální stránka filmu, stejnětak jako kulisy se hodí do seriálu, ovšem u filmu si mohli dát více záležet. Hodnocení filmu je hodně přemrštěné a spíš než kvalitu odráží nadšení fanoušků a tudíž nemá žádnou váhu.(28.4.2008)

• - Několik scén z filmu vznikalo současně se snímkem Hvězdná brána: Návrat (2008). (Terva)

• - Film zakončuje děj 9. a 10. série seriálu Hvězdná brána (od r. 1997). (A.MacGyver)

• - Jedná se o jediný filmový počin ze světa Stargate, kde se neobjevil Richard Dean Anderson, představitel Jacka O´Neila. (Indy21)