poster

Hvězdná brána: Archa pravdy

 • USA

  Stargate: The Ark of Truth

 • Slovensko

  Hviezdna brána: Archa pravdy

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Kanada, 2008, 97 min

 • R1CH1E
  *****

  Jelikož u mě zbytečně nastavovaná 9. a 10. řada seriálu a Oriové nezvbudili moc sympatií, musím říct, že tohle filmové zakončení SG-1 dopadlo na výbornou. Efekty jsou oproti seriálu opravdu vymakané, (ikdyž na normální filmové mají ještě daleko), z Adrii jsem uchcával blahem, protože jako ohnivá ohnivá kočka byla vážně k sežrání, ale co mě na filmu dostalo nejvíc, byla hudba, která by se mohla rovnat s mnoha velkolepými filmy. Jediné, co absolutně nepochopím a co mě sralo po celou dobu, byli jiní dabéři hlavních postav, než v seriálu. Panebože, vždyť za těch cca 10 let co běžela brána by mohlo jen naprostého vymatlaného idiota napadnout dát hlavním hrdinům v zakoneční úplně jiné hlasy, které navíc k postavám absolutně neseděli. Normálně 4*, ale že SG-1 prostě od malička miluju, nemůžu si pomoct..(26.7.2010)

 • Malarkey
  ****

  První díl zakončení seriálu, u kterého jsem nechal část života nedopadl zrovna tak dokonale jak bych od něj chtěl, ale i tak jsem se u něj dobře bavil. Spíše mi to přišlo jako prodloužená epizoda, ale možná mi tam chyběla kompletní a originální posádka v čele s O´Neillem. Sice se Ben Browder snaží, hláškuje ostošest, kolem něj hláškují ostošest, ale už to prostě není ono. Generál Hammond v roli Dona S. Davise už se také bohužel kvůli rakovině, která ho nedávno postihla taky nedočkáme a tak nezbývá nic jiného než vzpomínat. Archa pravdy se v podstatě přijemně povedla, pokud se dokážu přenýst přes to, že nikdy nebude nic takové jaké bych si přál aby bylo, protože tento film za to vlastně ani nemůže. Jen pevně věřím, že druhý film Continuum, v hlavní rolí s generálem Jack O´neillem bude o něco zábavnější než tento díl, který ale uzavřel velkou kapitolu celého seriálu dost dobře a razantně, zacož klobouk dolů. Bude se mi po všech stýskat. Ještě že tu je druhý film, ale až uvidím i ten, tak na mě padnou mdloby a smutné vzpomínání na doby, kdy jsem slintal nad každou novou epizodou, kde jsou ty časy....(18.7.2008)

 • Fingon
  ***

  Vzhledem k tomu, že mě Hvězdná brána u nějaké šesté nebo sedmé série přestala bavit (když se tam objevil nějaký Jonas Quint a odejítí/úmrtí mých oblíbených postav mi taky k radosti nepřidalo), chvíli mi trvalo, než jsem se zorientoval... takže první polovinu hodnotím jako slabou a dokonce i podprůměrnou. Poté (od momentu, kdy Teal'c putoval horami) se to ale trochu zvedlo... přestože scénář vykrádá co může (Indiana Jonese, Terminátora, Mumii)(18.10.2008)

 • Politik
  ****

  Uzavření tak skvělého seriálu jsem čekal lepší, ale film byl uspokojující a tedy nadprůměrný. Pouze tu byl odporný český dabing, který zaměnil mnoho původních zažitých názvů a jmen v seriálu, což mi velmi kazilo požitek z filmu. Orájové jsou zničeni a myslím, že po takovém snímku, už se na další díly SG 1 moc těšit nebudeme...(31.10.2008)

 • Korbitch
  **

  Vesmírné efekty na úrovni, ale co je naprosto jasné, že i 5.A měla povedenější kulisy na svých školních besídkách, než poslední dobou celý projekt stargate! A co si budeme namlouvat, finální zúčtování s oriema bylo celkem směšný, a už mě místy docela udivovalo, k čemu se to svezlo. Stargate měl končit 7.řadou, kdy nakopali do prdele toho slizkýho hada Anubise, jenže oni to hold tvůrci museli vyždímat úplně do sucha. Milionkrát ohraný témata na stejný brdo, špatný kulisy, ale také parádní vesmírné řežby. No řekněte sami, když nakopali prdel Anubisovi zbraní Antiků v Antarktidě, tomu říkám zábava, ale když finální souboj s Orisai je vlastně zábavová fackovaná dvou holek, co jsou ale energie, a ty, když se do sebe pustí, tak pak pár vteřin hrozně blikaj a hřmí a pak asi dostaly obě orgasmus a najednou zmizely a už je nikdy nikdo neviděl. A to jak tam vůbec nikde nejsou pořádný stráže, archu si přinesou až k Orisai do obýváku, no ty vole, tak to mě ho teda vyndej.(2.2.2009)

 • - Film zakončuje děj 9. a 10. série seriálu Hvězdná brána (od r. 1997). (A.MacGyver)

 • - Film byl natočen během pouhých 18 dnů. (JORDY)

 • - Jedná se o jediný filmový počin ze světa Stargate, kde se neobjevil Richard Dean Anderson, představitel Jacka O´Neila. (Indy21)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace