Hvězdná brána: Archa pravdy

Stargate: The Ark of Truth

Hviezdna brána: Archa pravdy

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Kanada, 2008, 97 min

Abych byl upřímný tak, jsem čekal zakončení desáté řady mnohem velkolepější. Bohužel v mých očích se dostavil pouze průměrný díl s delší stopáží. Dost mě to mrzí, pač jsem velký fanda tohoto kultovního seriálu. Né, že by toto zakončení mi bylo trnem v oku, ale určitě se dalo zvládnout lépe. Tak či onak, Jaffa Kree!!!!(1.3.2008)

Ako fanúšik seriálu HB som veľmi spokojný, dokonca som čakal o dosť menej. Má to všetko - hlavne akciu, ale aj dobrodružstvo, výpravu za ''pokladom', do toho Oriovia, dokonca starí známi replikátori. Už chýbali iba Goauldi...nie žartujem. To, čo nedokončili v seriáli - teda skoncovanie s Orijmi - to doklepol práve tento (kino)film s namakanými efektami. Čerešňičkou na torte mohla byť účasť O'Neilla s Hammondom - nestalo sa a tak ostala určite chutná torta bez čerešničiek. Čo mi bolo proti srsti, boli okrem Tealca komplet zmenené dabingové hlasy oproti seriálu, a nielen ony, ako by to zobrala úplne iná spoločnosť, ktorá čiastočne zmenila aj pomenovania a niektoré mená, niektorí herci akoby mali aj inú mentalitu (dr. Jackson). Iba s veľkými ťažkosťami sa na to dalo navyknúť.(29.7.2019)

Ufff, to jsem si oddychl. Bylo to dobré, moc dobré. SG: Návrat - to byl jen méně povedený kus seriálu, ale Archa pravdy to je jiné kafe. Archa pravdy je totiž film, plnohodnotný celovečerní film. I když divák neznalý seriálu tento film samozřejmě nemůže pochopit. Ve chvíli kdy píšu tyto řádky ještě běží titulky a hraje úžasná hudby, která celý film provázela. Všechno dávalo smysl, Tielk měl sice až moc divoké háro, ale nevadí a Carterové to náramně slušelo. Dočkal jsem se i několika velkolepých záběrů, Oráje (respektive převory) mám rád, číší z nich něco tajuplného a ta mysteriozita na mě opravdu dýchala ze všech stran. Dobrý scénář a důstojné zakončení seriálu. Jen mi tam chyběla nějaká pořádná, spec. efekty nabušená vesmírná přestřelka, ale i tak plnohodnotné 4 hvězdičky.(21.7.2008)

Pro fanoušky povinnost. Pro nezasvěcené film, kterému neporozumí. Archa pravdy je jako každý dvoudíl na konci serií. A i tento má své kouzlo, i když byly určitě lepší. Každopádně jako zakončení bojů s Ori víceméně povedené. Pokud se povedl tento film jsem jen zvědavý na Hvězdnou bránu: Návrat. Konečně dostal Daniel Jackson správňácký archeologický štěteček :-)(14.8.2008)

Ark of Truth je prakticky jen prodloužený díl, v němž se staronová dobrá SG-1 vypořádá s těmi orijskými prachanty. Pro neznalce seriálu, kteří neviděli minimálně 9. a 10. řadu Stargate SG-1, bude tenhle filmek jen snůška nesmyslů, ale věřte mi, nesmysly to nejsou. Je to pěkné a důstojné ukončení dlouholeté vesmírné ságy, jejíž epizody jsem hltal poslední dva měsíce vkuse. A jak se tak pozoruji, tak hltat tuhletu partičku lidí budu ještě dalších několik měsíců, neboť si asi dám repete... Jediné, co mě na Arše pravdy mrzí, je samotné pojetí "vyřízení účtů s Ori". Očekával jsem nějakou velkou vesmírnou bitku, jakou nám scénáristé nádherně uvařili v seriálu v bitvě Tau'ri × Anubis. Ale bohužel místo toho nám dali jsem suchý předkrm v podobě dvou barevných bojujících balónků. No, přesto, jak jsem psal na začátku, je to nádherné a důstojné zakončení dnes už kultovního seriálu. Takže bravo :-)(6.4.2009)

• - Film byl natočen během pouhých 18 dnů. (JORDY)

• - Několik scén z filmu vznikalo současně se snímkem Hvězdná brána: Návrat (2008). (Terva)

• - Film zakončuje děj 9. a 10. série seriálu Hvězdná brána (od r. 1997). (A.MacGyver)