poster

Hvězdná brána: Archa pravdy

 • USA

  Stargate: The Ark of Truth

 • Slovensko

  Hviezdna brána: Archa pravdy

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Kanada, 2008, 97 min

 • Matrinx
  *

  Těm dementům co tohle a poslední serie seriálu natočily bych vážně namlátil. Stargate byl docela kvalitný seriál, a tahle zkazit jeho konec, je prostě neuvěřitelný. Kdysi dávno v dětství jsem byl Stargate fanatikem, a tak k tomu seriálu přece jenom něco cítím. Ani bych neřekl, že tohle byl film. Spíš mi to připadalo jako extra nudný a dlouhý díl ze seriálu. Nemělo to patu ani hlavu, chaos. Začínám si myslet, že na téma Stargate nemůže vzniknout nějaký pořádný film. Jako kdyby to bylo zakletý už od Emmericha. Navíc mě hodně štvalo herecké obsazení. Hlavně Amanda Tapping alias Samantha Carter, a vůbec celá SG-1. Když už se na ně díváte kolik let, musí vám prostě začít lézt na nervy. Samantha Carter dokonalá Úžasnáková, geniální astrofyzička a ke všemu je kočka k pohledání. Žádná chyba. To už se radši budu koukat na Supermana nebo na samotný Úžasnákovi... Nebo Cameron Mitchell, arogantní blboun, který se snaží napodobovat legendárního Jacka O´Neilla a jeho humor. Samotný děj filmu byl jako přes kopírák ze seriálu. SG-1 přišla, viděla, zvítězila a ani kapku krve neprolila. Závěr filmu ? Souboj balonků, a Archa plná té nejpravdivější pravdy ? Děkuji nechci...(11.1.2008)

 • M.Macho
  *****

  Perfektní záležitost... Sice se to zdá jako delší díl... Nicméně má to náboj... Napětí... Příběhově je to spíš lehce k nadprůměru. Žádná totální bomba to není, nicméně fandy zahřeje na duši, poněvadž pár příjemných překvapení divák skutečně neodhalí. Malé dějové residuo a "terminátorská" chvilka je taky fajn. Jediné zajímavé ani ne minus je fakt, že někteří počítačem vytvoření kamarádi postrádají stíny... V kostce... Už aby tu bylo Continuum...(9.1.2008)

 • Lavran
  ***

  Dekadence posledních několika řad koncentrovaná do jednoho mile naivního snímku, kterému kraluje především božská hudba Joela Goldsmithe. Nostalgie po prvních třech sezónách - těch zlatých časech - mě na jednu stranu lehce obměkčila a přimhouřím (i vzhledem k televiznímu potenciálu projektu) obě oči.(4.4.2008)

 • Malarkey
  ****

  První díl zakončení seriálu, u kterého jsem nechal část života nedopadl zrovna tak dokonale jak bych od něj chtěl, ale i tak jsem se u něj dobře bavil. Spíše mi to přišlo jako prodloužená epizoda, ale možná mi tam chyběla kompletní a originální posádka v čele s O´Neillem. Sice se Ben Browder snaží, hláškuje ostošest, kolem něj hláškují ostošest, ale už to prostě není ono. Generál Hammond v roli Dona S. Davise už se také bohužel kvůli rakovině, která ho nedávno postihla taky nedočkáme a tak nezbývá nic jiného než vzpomínat. Archa pravdy se v podstatě přijemně povedla, pokud se dokážu přenýst přes to, že nikdy nebude nic takové jaké bych si přál aby bylo, protože tento film za to vlastně ani nemůže. Jen pevně věřím, že druhý film Continuum, v hlavní rolí s generálem Jack O´neillem bude o něco zábavnější než tento díl, který ale uzavřel velkou kapitolu celého seriálu dost dobře a razantně, zacož klobouk dolů. Bude se mi po všech stýskat. Ještě že tu je druhý film, ale až uvidím i ten, tak na mě padnou mdloby a smutné vzpomínání na doby, kdy jsem slintal nad každou novou epizodou, kde jsou ty časy....(18.7.2008)

 • Djkoma
  ****

  Podívaná pouze pro fanoušky seriálu, kteří znají všechny spojitosti propletené seriálem až do tohoto televizně velkolepého finále, v kterém se lidstvo v rozhodující bitvě utká s Oriji a jejich náboženství (jako by mi to náboženství něco připomínalo...). Postavy jsou přesně jako v seriálu a z mého pohledu jim vládne svým šarmem a humorem Vala (Claudia Black) společně s Danielem Jacksonem, asi nejoblíbenější postavou seriálu obecně. Film je hezkým a trochu uspěchaným závěrem seriálu, který by se už neměl na televizních obrazovkách objevovat, ale známe tyhle "sliby". Efekty jsou příjemné a o překvapení také není nouze, i když je dost poznat, že příběh několika dílů musel být srozumitelně semknut do jediného filmu. Přesto tleskám, protože se podařilo ukončit s noblesou a grácií celý seriál i poslední dějovou linii.(6.3.2008)

 • - Film byl natočen během pouhých 18 dnů. (JORDY)

 • - Film zakončuje děj 9. a 10. série seriálu Hvězdná brána (od r. 1997). (A.MacGyver)

 • - Jedná se o jediný filmový počin ze světa Stargate, kde se neobjevil Richard Dean Anderson, představitel Jacka O´Neila. (Indy21)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace