Hvězdná brána: Archa pravdy

Stargate: The Ark of Truth

Hviezdna brána: Archa pravdy

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Kanada, 2008, 97 min

SG-1: finální finále - část první. Se šmejdy jako byli Oriové se to určitě chtělo definitivně vypořádat, když už se to v seriálu originálně odbylo tím, že se vlastně neví, jestli to vyšlo... ale otázka je, jestli bylo nutné Orijskou otázku konečně vyřešit slepencem věcí, které jsme si v seriálu užívali už několikrát. Jako fanoušek SG-1 se necítím nijak uražen, ale po špičkové poslední regulérní epizodě jsem přece jen měl poněkud vyšší očekávání. A dost tomu pohoršil taky DVD dabing, který nemá se seriálem nic společného, a na němž nejspíš pracovali výhradně ti, kdo nepřišli do styku ani s jedinou z 214 předchozích epizod (Teal'c tu říká "Určitě", převorové jsou prioři, a Oriové se vyslovují tak jako se píšou, šmarjápanno). Tomu se říká neúcta k fanouškovské základně, víme?;) Doufám, že Baalova labutí píseň to ještě zlepší, ale obecně nemám díly s cestováním v čase moc rád... s výjimkou epizody "2010" (S4.16), tak doufám, že to bude blíž tomu než ostatním:) Pro Archu Pravdy je osmdesátka bohužel opravdu trochu moc, a nic na tom nezmění ani zvýšené nasazení původní filmové hudby od Davida Arnolda. Takže 70%.(22.10.2013)

Tak ako televízna úroveň z toho zíva na každom kroku čo je jedna vec, ta druhá horšia je prevarený príbeh, ktorý nemá čo ponúknuť a k tomu sa snaží byť miestami aj odľahčene vtipný, až z toho vzniká nechcený gýč. Nečakal som samozrejme od tohto filmu k seriálu SG1 veľa ale nakoniec nedostal som nič. /15%/(15.12.2008)

Jste-li fanouškem této scifi série pak je tento film nutností ve Vaší sbírce. Je zde vše co fanouškem postrádal hlavně u 10té série. Větší pohrání s mytologii ORI a konečně onen čekaný FINAL BATTLE. Do hry se dostane další "bývalý" nepřítel a rázem máme o zábavu postárano (blahoslaveni budiž scénaristi). Musíte to prostě brát jako čirou zábavu. Malá vada na kráse tohoto DVD filmu je přehnaná bitka Mitchel x Replikator T-100 (velká podoba s Terminatorem mě vedla k tomuto názvu). Moc přehnané až doslova na kost. Opět krásná a vtipná Vala! Hallowed Are The ORI :-P(15.4.2008)

Soundtrack Joel Goldsmith: 1. The Decision (Main Title) ,2. Dakara Discovery ,3. Tomin ,4. The Wrong Ark ,5. My Notebook ,6. Our Mission Begins ,7. The Supergate ,8. Meeting the Resistance ,9. Sabotage ,10. Replicator! ,11. Merlin ,12. Ori Fleet ,13. The Doci ,14. Journey To Celestis ,15. The Battle Begins ,16. Maternal Moment ,17. The Healing ,18. Morgan Le Fay ,19. Marrick's Demise ,20. The Ark of Truth ,21. See The Light ,22. Carter's Cookies ,23. A New Adventure ,(27.5.2011)

Podívaná pouze pro fanoušky seriálu, kteří znají všechny spojitosti propletené seriálem až do tohoto televizně velkolepého finále, v kterém se lidstvo v rozhodující bitvě utká s Oriji a jejich náboženství (jako by mi to náboženství něco připomínalo...). Postavy jsou přesně jako v seriálu a z mého pohledu jim vládne svým šarmem a humorem Vala (Claudia Black) společně s Danielem Jacksonem, asi nejoblíbenější postavou seriálu obecně. Film je hezkým a trochu uspěchaným závěrem seriálu, který by se už neměl na televizních obrazovkách objevovat, ale známe tyhle "sliby". Efekty jsou příjemné a o překvapení také není nouze, i když je dost poznat, že příběh několika dílů musel být srozumitelně semknut do jediného filmu. Přesto tleskám, protože se podařilo ukončit s noblesou a grácií celý seriál i poslední dějovou linii.(6.3.2008)

• - Film zakončuje děj 9. a 10. série seriálu Hvězdná brána (od r. 1997). (A.MacGyver)

• - Film byl natočen během pouhých 18 dnů. (JORDY)

• - Několik scén z filmu vznikalo současně se snímkem Hvězdná brána: Návrat (2008). (Terva)