Hvězdná brána: Archa pravdy

Stargate: The Ark of Truth

Hviezdna brána: Archa pravdy

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Kanada, 2008, 97 min

Jste-li fanouškem této scifi série pak je tento film nutností ve Vaší sbírce. Je zde vše co fanouškem postrádal hlavně u 10té série. Větší pohrání s mytologii ORI a konečně onen čekaný FINAL BATTLE. Do hry se dostane další "bývalý" nepřítel a rázem máme o zábavu postárano (blahoslaveni budiž scénaristi). Musíte to prostě brát jako čirou zábavu. Malá vada na kráse tohoto DVD filmu je přehnaná bitka Mitchel x Replikator T-100 (velká podoba s Terminatorem mě vedla k tomuto názvu). Moc přehnané až doslova na kost. Opět krásná a vtipná Vala! Hallowed Are The ORI :-P(15.4.2008)

Jelikož u mě zbytečně nastavovaná 9. a 10. řada seriálu a Oriové nezvbudili moc sympatií, musím říct, že tohle filmové zakončení SG-1 dopadlo na výbornou. Efekty jsou oproti seriálu opravdu vymakané, (ikdyž na normální filmové mají ještě daleko), z Adrii jsem uchcával blahem, protože jako ohnivá ohnivá kočka byla vážně k sežrání, ale co mě na filmu dostalo nejvíc, byla hudba, která by se mohla rovnat s mnoha velkolepými filmy. Jediné, co absolutně nepochopím a co mě sralo po celou dobu, byli jiní dabéři hlavních postav, než v seriálu. Panebože, vždyť za těch cca 10 let co běžela brána by mohlo jen naprostého vymatlaného idiota napadnout dát hlavním hrdinům v zakoneční úplně jiné hlasy, které navíc k postavám absolutně neseděli. Normálně 4*, ale že SG-1 prostě od malička miluju, nemůžu si pomoct..(26.7.2010)

SG-1: finální finále - část první. Se šmejdy jako byli Oriové se to určitě chtělo definitivně vypořádat, když už se to v seriálu originálně odbylo tím, že se vlastně neví, jestli to vyšlo... ale otázka je, jestli bylo nutné Orijskou otázku konečně vyřešit slepencem věcí, které jsme si v seriálu užívali už několikrát. Jako fanoušek SG-1 se necítím nijak uražen, ale po špičkové poslední regulérní epizodě jsem přece jen měl poněkud vyšší očekávání. A dost tomu pohoršil taky DVD dabing, který nemá se seriálem nic společného, a na němž nejspíš pracovali výhradně ti, kdo nepřišli do styku ani s jedinou z 214 předchozích epizod (Teal'c tu říká "Určitě", převorové jsou prioři, a Oriové se vyslovují tak jako se píšou, šmarjápanno). Tomu se říká neúcta k fanouškovské základně, víme?;) Doufám, že Baalova labutí píseň to ještě zlepší, ale obecně nemám díly s cestováním v čase moc rád... s výjimkou epizody "2010" (S4.16), tak doufám, že to bude blíž tomu než ostatním:) Pro Archu Pravdy je osmdesátka bohužel opravdu trochu moc, a nic na tom nezmění ani zvýšené nasazení původní filmové hudby od Davida Arnolda. Takže 70%.(22.10.2013)

Ako fanúšik seriálu dávam tri. Ale ak by som sa na to pozeral s odstupom, viacej ako dve si to určite nezaslúži. Slabé všetko- triky sa prehryznúť dajú (predsa len D2DVD), ale stupídny príbeh, úplne nelogické miesta a celková rozťahanosť robia z Ark Of Truth niečo, čo si tak skvelý seriál nezaslúžil.(9.4.2008)

No o něco lepší než Stargate: Continuum, aspoň mě to tak přišlo, bylo zde dost akce jak s Ori tak s Replikátorama [docela neoblíbení brouci] no a klasické hlášky vesmírne skupiny SG-1. A jako vždy ukážou všem pomocí Archy pravdy pravdu, zničí Replikátory při napadení Lodě Odysey a nastolí pořádek do pár světů :-)(11.9.2008)

• - Film byl natočen během pouhých 18 dnů. (JORDY)

• - Několik scén z filmu vznikalo současně se snímkem Hvězdná brána: Návrat (2008). (Terva)

• - Jedná se o jediný filmový počin ze světa Stargate, kde se neobjevil Richard Dean Anderson, představitel Jacka O´Neila. (Indy21)