Hvězdná brána: Archa pravdy

Stargate: The Ark of Truth

Hviezdna brána: Archa pravdy

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Kanada, 2008, 97 min

Fandové vískají radostí, ostatní si řeknou tak maximálně hmm... (autorská práva na hmm má Her0.89) ... Víte, ono hodnotit film, který vznikl jako pokračování 10. série Hvězdné brány, není pro fanouška snadná záležitost. Snaží se na tom najít všechna pozitiva. Ale pravdou je, že od zničení Goaul´dů jde tenhle seriál a potažmo i film do kytek. Charismem nabombeného a nasypaného:D Andersona nahradil Ben Browder, který se stůj co stůj snaží jít ve stopách svého úspěšného předchůdce, sype hlášky z rukávu jedna radost, ale nikdy už nebude tím pravým ořechovým. Anderson jediný nevydržel, ostatní členové týmu zůstali. Stará dobrá SG-1 se rozrůstá a možná trošku ztrácí svou kvalitu na úkor kvantity, ale zase sem Vala vnáší určitý nový element. Pamatuji si na poslední díl, kde byli naprosto všichni, zapojili se do akce a zvítězili, jeden z nejlepších dílů. Asi jsem proti Browderovi zaujatý, já nevím, není mi sympatický, ale film navázal na to, na co měl, drží se dějové linie a je stejný jako seriál, plynně na něj navazuje a nepoznáte rozdíl, Oriové jsou zničeni a doufejme, že se s našimi hrdiny ještě někdy setkáme v plné polní, ale moc šancí už tomu nedávám. A je to škoda. Tak jednou zase něco skončilo:) In deed, jaffa, jaffa kree, kel mak ker Apophis.(16.3.2008)

Více než úspěšné (skoro)zakončení hezkých deseti sérií. Sice klasicky poskládaný příběh, se všemi plusy a mínusy, které protkávají všechny řady, přesto zarytého fanouška jako jsem já velmi potěší. Jen bych se příliš neoháněl těma miliony let, ale to bych plošně vytknul celému seriálu (přijde mi to přehnané, mnohem víc než dalších X přehnaných věcí v SG1/SGA). Asi je to neobjektivní, ale dávám 85%.(11.8.2009)

Soundtrack Joel Goldsmith: 1. The Decision (Main Title) ,2. Dakara Discovery ,3. Tomin ,4. The Wrong Ark ,5. My Notebook ,6. Our Mission Begins ,7. The Supergate ,8. Meeting the Resistance ,9. Sabotage ,10. Replicator! ,11. Merlin ,12. Ori Fleet ,13. The Doci ,14. Journey To Celestis ,15. The Battle Begins ,16. Maternal Moment ,17. The Healing ,18. Morgan Le Fay ,19. Marrick's Demise ,20. The Ark of Truth ,21. See The Light ,22. Carter's Cookies ,23. A New Adventure ,(27.5.2011)

Ako fanúšik seriálu dávam tri. Ale ak by som sa na to pozeral s odstupom, viacej ako dve si to určite nezaslúži. Slabé všetko- triky sa prehryznúť dajú (predsa len D2DVD), ale stupídny príbeh, úplne nelogické miesta a celková rozťahanosť robia z Ark Of Truth niečo, čo si tak skvelý seriál nezaslúžil.(9.4.2008)

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +završení 10 let seriálu, o něco vetší rozpočet než u seriálu -hodně upovídané, takže ten kdo nezná seriál bude ztracen/// Zrovna včera, po více jak deseti letech jsem dokoukal seriál Hvezdná brána. O tom, že to je jeden z nejlepších seriálů co kdy vznikl jsem se rozepsal u samotného seriálu. Teď k filmu, který jsem si hřál na harddisku něco přes rok, a čekal než dkoukoukám desátou řadu. Tento film navazuje na závěr desáte řady a snaží se celý seriál uzavřít. Což se mu i z velké míry povede. Podstatnější ale je jak vyzní jako samostatný film. O tom, že to je pro fanoušky povinnost, netřeba diskutovat. Jeho výsledná podoba je jako by vypadl ze seriálu a mělo se jednat o dvojdíl. A možná už to tady někdo zmínil, samotné dvojdíly jsou častokrát i lepší než tento film. Ve "finále" bych čekal, že se autoři vyřádí a naservírují nám bitevní orgie, což se skoro nikdy za dobu seriálu nestalo a ani v tomto filmu tomu není jinak. Přesto si na nějakou akci příjdete. Ani o dramatické části není nouze. Tohle už prostě tvůrci umějí. Neznám sice nikoho kdo by neviděl tvůrcům do karet, ale já osobně vždy dělám, že netuším co příjde a párádně se bavím. Teď už jen zhlédnu Continuum, vrhnu se na Atlantis a počkám si na Universe. Svět Star Gate jen tak neopustím./// Celkem 78%/// PS: tak i toho Terminátora jsem se dočkal, replikátoři rulezz. Podruhé viděno v TV 10.3.2013(24.7.2009)

• - Film byl natočen během pouhých 18 dnů. (JORDY)

• - Film zakončuje děj 9. a 10. série seriálu Hvězdná brána (od r. 1997). (A.MacGyver)

• - Několik scén z filmu vznikalo současně se snímkem Hvězdná brána: Návrat (2008). (Terva)