Hvězdná brána: Archa pravdy

Stargate: The Ark of Truth

Hviezdna brána: Archa pravdy

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Kanada, 2008, 97 min

Samozřejmě, že v rámci všech filmů je hodnocení nadsazené, ale v rámci světa Hvězdné brány, ve kterém žiju polovinu života, je to vydařený vrchol příběhu o Ori i celého seriálu, zavzpomínáme si na replikátory a dokonce se najdou i etická dilemata. Samozřejmě, stejně jako v posledních dvou sériích seriálu, chybí Ounýl, ale osobitý humor nově přináší vitální Vala Mal Doran.(11.3.2008)

• 3 AM Code

bacha SPOILERY. budme uprimni: Archa je prodlouzeny a veskrze podprumerny dil SG1. Nestane se v nem naprosto nic prekvapiveho a nedockate se zadnych scen kde byste rekli 'parada'. Zato uvidite spoustu recyklovanych zaberu (replikatori valici se chodbou). Morena Baccarin ve dvou 30 sekundovich cameo zaberech vrhne na platno vic charismatu nez zbytek znudeneho ansablu dohromady. Neni to vylozene spatny film, ale stejne jako treba u filmu Babylonu 5 se jedna proste jen o 'prodlouzenou serialovou epizodu'. Hodnoceni na CSFD jednoznacne dusledek toho, ze film videli v podstate jen verni fanousci serialu..(6.3.2008)

První díl zakončení seriálu, u kterého jsem nechal část života nedopadl zrovna tak dokonale jak bych od něj chtěl, ale i tak jsem se u něj dobře bavil. Spíše mi to přišlo jako prodloužená epizoda, ale možná mi tam chyběla kompletní a originální posádka v čele s O´Neillem. Sice se Ben Browder snaží, hláškuje ostošest, kolem něj hláškují ostošest, ale už to prostě není ono. Generál Hammond v roli Dona S. Davise už se také bohužel kvůli rakovině, která ho nedávno postihla taky nedočkáme a tak nezbývá nic jiného než vzpomínat. Archa pravdy se v podstatě přijemně povedla, pokud se dokážu přenýst přes to, že nikdy nebude nic takové jaké bych si přál aby bylo, protože tento film za to vlastně ani nemůže. Jen pevně věřím, že druhý film Continuum, v hlavní rolí s generálem Jack O´neillem bude o něco zábavnější než tento díl, který ale uzavřel velkou kapitolu celého seriálu dost dobře a razantně, zacož klobouk dolů. Bude se mi po všech stýskat. Ještě že tu je druhý film, ale až uvidím i ten, tak na mě padnou mdloby a smutné vzpomínání na doby, kdy jsem slintal nad každou novou epizodou, kde jsou ty časy....(18.7.2008)

Dekadence posledních několika řad koncentrovaná do jednoho mile naivního snímku, kterému kraluje především božská hudba Joela Goldsmithe. Nostalgie po prvních třech sezónách - těch zlatých časech - mě na jednu stranu lehce obměkčila a přimhouřím (i vzhledem k televiznímu potenciálu projektu) obě oči.(4.4.2008)

Skvělé zakončení story arcu s Orii. Na rozdíl od některých jiných mi zápletka s Orii nevadila, naopak mě jako fanouška fantasy bavila. Jsem navíc rád, že tento film vznikl, protože finální epizodu seriálu zrovna nemusím, takže tohle zakončení mi sedlo o dost líp. Navíc jsem rád zase jednou viděl původní Replikátory. 90 % P. S.: Pokud koukáte na filmy s dabingem, sežeňte si verzi s dabingem z Fandy, DVD dabing je opravdu hnus.(6.7.2014)

• - Několik scén z filmu vznikalo současně se snímkem Hvězdná brána: Návrat (2008). (Terva)

• - Film byl natočen během pouhých 18 dnů. (JORDY)

• - Film zakončuje děj 9. a 10. série seriálu Hvězdná brána (od r. 1997). (A.MacGyver)