Hvězdná brána: Archa pravdy

Stargate: The Ark of Truth

Hviezdna brána: Archa pravdy

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Kanada, 2008, 97 min

Ark of Truth je prakticky jen prodloužený díl, v němž se staronová dobrá SG-1 vypořádá s těmi orijskými prachanty. Pro neznalce seriálu, kteří neviděli minimálně 9. a 10. řadu Stargate SG-1, bude tenhle filmek jen snůška nesmyslů, ale věřte mi, nesmysly to nejsou. Je to pěkné a důstojné ukončení dlouholeté vesmírné ságy, jejíž epizody jsem hltal poslední dva měsíce vkuse. A jak se tak pozoruji, tak hltat tuhletu partičku lidí budu ještě dalších několik měsíců, neboť si asi dám repete... Jediné, co mě na Arše pravdy mrzí, je samotné pojetí "vyřízení účtů s Ori". Očekával jsem nějakou velkou vesmírnou bitku, jakou nám scénáristé nádherně uvařili v seriálu v bitvě Tau'ri × Anubis. Ale bohužel místo toho nám dali jsem suchý předkrm v podobě dvou barevných bojujících balónků. No, přesto, jak jsem psal na začátku, je to nádherné a důstojné zakončení dnes už kultovního seriálu. Takže bravo :-)(6.4.2009)

• SaNcHeZ_cz

Tohle vážně ne. Převádět mrzkost posledních dílů seriálové produkce na video a dělat z toho obrovskou věc, to je hanebnost. Mezi těch málo pozitiv, které toto uzavření kapitoly může nabídnout je fakt, že tento nepřítel, kterému se podařilo usmrtit podpásovkou již tak upadající kvality seriálu, sám umírá.(10.1.2011)

Když sem zjistil, že je nový film o dobrodružstvích SG-1 tak sem se zaradoval a hned si ho sehnal a hned po zapnutí jak kamera líta nad horami a hraje stará známá hudba mě zaplnil takovej sentimentální pocit, který vydržel až do konce(i s tou skvělou hudbou) jasně, že by se tady pár chyb našlo jako některý trapný kecy plukovníka Mitchela kterýho fakt nemusím, ale pořád je to ta stará stargate.(3.2.2008)

Jste-li fanouškem této scifi série pak je tento film nutností ve Vaší sbírce. Je zde vše co fanouškem postrádal hlavně u 10té série. Větší pohrání s mytologii ORI a konečně onen čekaný FINAL BATTLE. Do hry se dostane další "bývalý" nepřítel a rázem máme o zábavu postárano (blahoslaveni budiž scénaristi). Musíte to prostě brát jako čirou zábavu. Malá vada na kráse tohoto DVD filmu je přehnaná bitka Mitchel x Replikator T-100 (velká podoba s Terminatorem mě vedla k tomuto názvu). Moc přehnané až doslova na kost. Opět krásná a vtipná Vala! Hallowed Are The ORI :-P(15.4.2008)

Čtverec za fanouškovství (těch 10 let bylo, je a bude báječných) a taky za to, co z Archy mohlo být a co z ní je. Univerzální a perfektní řešení, jak se rozloučit se seriálem je jistě nakroutit celovečerní tečku (viz FarScape), jenže ta mohla být mnohem blyštivější než výsledek (a teď se opravdu nebavím o audiovizuálu, i když Joel Goldsmith odvedl práci vskutku famózní). Kdo čekal StarWars v SG kabátě, nechť naladí SG Atlantis (4x11), kdo čekal nejvyššího generála (O´Neill), nechť naladí o několik sezón nazpět a kdo čekal prostě něco „navíc“, nechť se mrkne jinde. Fandové tomu střelí Max jen za vytočení brány a zbytek pravděpodobně ohrne nos. Důležité je, že neúplný SG tým je zpět s plným kufrem nabitých hlášek a příjemným rozloučením po desetiletém dobrodružství. Dík za to!(9.1.2008)

• - Film zakončuje děj 9. a 10. série seriálu Hvězdná brána (od r. 1997). (A.MacGyver)

• - Několik scén z filmu vznikalo současně se snímkem Hvězdná brána: Návrat (2008). (Terva)

• - Film byl natočen během pouhých 18 dnů. (JORDY)