Posádka Stargate objeví na Dakaře bednu, kterou považují za Archu pravdy, starodávný artefakt, který může pomoci v boji proti Oriům. Než ji stihnou otevřít, dorazí orijští vojáci v čele s Tominem. Daniel Jackson je přelstí, aby bednu otevřeli, pak ale zjistí, že o Archu se nejedná. Orijský převor nařídí Tominovi pozemský tým zabít, on však odmítne, a naopak Mitchell zabije převora, jehož schopnosti jsou blokovány speciálním zařízením. Ze šoku z převorovy smrti se orijští vojáci vzdají. Mezitím se na Zemi generál Landry setká s Jamesem Marrickem, zástupcem mezinárodní komise, který poté vyslýchá Tomina. Marrick je přidělen na palubu lodi Odyssea a vydává se s posádkou Stargate do orijské galaxie. Tam se setkají se členem odboje, který jim sdělí, že podle legendy se Archa nachází na hlavní orijské planetě jménem Celestus. Posádka se tam vydá a po transportu na povrch Celestu aktivuje Marrick na palubě lodi asgardský počítač, který upozorní Orie na jejich pozici. Mitchell a Carterová se transportují zpět na palubu lodi, kde zjistí, že Marrick s pomocí počítače vyrobil replikátora, kterého chce dostat do jedné z orijských lodí, a nechat ho, aby zničil celou jejich flotilu. Mitchell se ho pokusí zneškodnit, replikátor však unikne. Protože se k lodi přibližuje několik orijských křižníků, pokusí se Mitchell přenést na loď zbytek posádky. Replikátor však převezme kontrolu nad systémem, takže je transport nemožný. Aby loď orijským lodím unikla, musí skočit do hyperprostoru a zbytek posádky ponechat na Celestu. Daniel Jackson objeví Archu v katakombách na planetě. V tu chvíli je napadnou orijští vojáci, Teal'ca postřelí a ostatní zajmou. Teal'c i se zraněním pochoduje k městu, na dohled od něj však zkolabuje. Je oživen Morgan Le Fay, takže může pokračovat dál. Morgan se objeví v Jacksonově cele a řekne mu, že pokud vystaví jednoho z převorů účinkům Archy, i ostatní převorové budou zasažení. To oslabí Adrii tak, že ji mohou dostat do patové situace. Na Zemi mezitím dorazí převor a nabídne poslední šanci přijmout víru v Počátek. Když ho generál Landry odmítne vyslechnout, Apollo zachytí flotilu orijských mateřských lodí, které čekají na okraji sluneční soustavy... (TV Prima)

Sokkk_y

Ark of Truth je prakticky jen prodloužený díl, v němž se staronová dobrá SG-1 vypořádá s těmi orijskými prachanty. Pro neznalce seriálu, kteří neviděli minimálně 9. a 10. řadu Stargate SG-1, bude tenhle filmek jen snůška nesmyslů, ale věřte mi, nesmysly to nejsou. Je to pěkné a důstojné ukončení dlouholeté vesmírné ságy, jejíž epizody jsem hltal poslední dva měsíce vkuse. A jak se tak pozoruji, tak hltat tuhletu partičku lidí budu ještě dalších několik měsíců, neboť si asi dám repete... Jediné, co mě na Arše pravdy mrzí, je samotné pojetí "vyřízení účtů s Ori". Očekával jsem nějakou velkou vesmírnou bitku, jakou nám scénáristé nádherně uvařili v seriálu v bitvě Tau'ri × Anubis. Ale bohužel místo toho nám dali jsem suchý předkrm v podobě dvou barevných bojujících balónků. No, přesto, jak jsem psal na začátku, je to nádherné a důstojné zakončení dnes už kultovního seriálu. Takže bravo :-) ()

JJ.Gibson

Abych byl upřímný tak, jsem čekal zakončení desáté řady mnohem velkolepější. Bohužel v mých očích se dostavil pouze průměrný díl s delší stopáží. Dost mě to mrzí, pač jsem velký fanda tohoto kultovního seriálu. Né, že by toto zakončení mi bylo trnem v oku, ale určitě se dalo zvládnout lépe. Tak či onak, Jaffa Kree!!!! ()

HellFire

Prvnich 30 minut je naprosto priserne nudnych, potom se to konecne rozjede, ale porad me tam nesedi dve postavy - nahrada, ba dokonce verna kopie, co se tyce humoru ONeila (chapu, ze ONeil byl uzasny, ale takhle proste jen vymenit herce...) a ona pro me otravna zenska, co si porad jen na neco stezuje a keca a keca a keca. ()

predators

Tak a máme tady další pokračování příběhů brány, která nás dovede až ke hvězdám. Tentokrát k nám dorazila trošku vylepšená verze, teda alespoň oproti Návratu. Akce je lepší a hlavně svižnější a toliko nenudí. Bohužel, diváci neznalí seriálu(ostatně i já) se asi budou ztrácet v postavách a rasách, což bude mít za následek menší či větší nepřehlednost celé story. Ale jednou se na to podívat dá...:-)40% ()

Philoun1

Když sem zjistil, že je nový film o dobrodružstvích SG-1 tak sem se zaradoval a hned si ho sehnal a hned po zapnutí jak kamera líta nad horami a hraje stará známá hudba mě zaplnil takovej sentimentální pocit, který vydržel až do konce(i s tou skvělou hudbou) jasně, že by se tady pár chyb našlo jako některý trapný kecy plukovníka Mitchela kterýho fakt nemusím, ale pořád je to ta stará stargate. ()

• Jedná se o jediný filmový počin ze světa Stargate, kde se neobjevil Richard Dean Anderson, představitel Jacka O´Neila. (Indy21)
  • Film byl natočen během pouhých 18 dnů. (JORDY)
  • Film má dvě verze českého dabingu. Původní z roku 2008 obsadila z velké většiny jiné herce, než kteří dabovali seriál, vyjma Pavla Rímského jakožto Teal'ca a Petra Gelnara jakožto seržanta Waltera Harrimana. Nový dabing z roku 2013 již obsadil stejné herce jako v seriálu. (vojtaruzek)