Oveľa lepšie ako som čakal. Robinovi Hoodovi vlastne ako správnemu eposu nechýba naozaj nič, mierne výčitky adresujem len trochu zmrštenej histórii ale toto pre mňa samo o sebe v hodnotení kvality nie je rozhodujúce. Aj keď je totiž záverečná bitka silnou utópiou, Scottova verzia sa netvári ako historicky presný film. Chce byť len realistickejšou legendou o najslávnejšom anglickom zbojníkovi, čomu zodpovedá aj občasný náznak naivity či odľahčujúci humor. Ani zostrihávanie nie je až tak cítiť a Rusell Crowe sa do hlavnej roly hodí ďaleko viac ako to vyznievalo z trailerov. Jedinou skutočne zásadnou chybou filmu je vlastne jeho názov, pretože nová verzia je iba prequelom a s legendou takou ako ju poznáme, nemá spoločné takmer nič. Odpísať ju len kvôli tomu ale nie je úplne správne, iný pohľad na udalosti je podľa mňa vítaným kladom opodstatňujúci vznik tohoto filmu. Nehovoriac o tom, že Ridley Scott i na staré kolená dokáže vykúzliť pôsobivú atmosféru a nejednu opulentnú scénu, čím dokazuje, že do starého železa stále nepatrí. Našťastie.(6.9.2010)

V dobách tyranie a nespravedlnosti, kdy zákon utlačuje lid, zbojník zaujímá své místo v historii..... Upřímný, odvážný a naivní, to je hrdina R.Scotta. A jaký je film? Něco ve stylu ,, Mladý Robin Hood. Prostě: co bylo než bylo (alespoň nikdo neumře). Skvěle natočená pohádka, poskládaná z úryvků třeba W.Wallace nebo klidně Maximuse. Bohužel si ze všech možných historických filmů vybere hlavně všechen patos! (Ale ty letící šípy umí Ridley fakt náramně!) A když se konečně po 140 minutách z Robina stane zbojník.... ale to už je (bude?) jinej příběh. A troufám si tvrdit, že lepší! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevím, že R.Hood začínal jako skořápkář (a lučištník). 2.) Chci vidět, jak krále Richarda I. zabije kuchař (šípem). 3.) Mám strach, že v 84 letech nelze mít vztyčený stožár. 4.) Chci poznat drsnějšího výběrčího daní, než je M. Kalousek. 5.) Je mi jedno kdo a co píše, historickej film R.Scotta s R.Crowe se prostě musí vidět! PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(5.9.2010)

Moje výtky popsal téměř beze zbytku Tom Hardy, takže jenom poznámku ... Pošlapali mi legendu, ale Scott a Crowe jsou asi jediní, kterým jsem schopen to odpustit :)(15.9.2010)

Zasílám tímto jednu zahanbenou omluvu do Sherwoodského lesa, protože jsem snímek dopředu odsoudil jako zbytečný remake. Jenže lišák Ridley to pojal poněkud prequelovsky, Russell Hood to zahrál se spolehlivostí Robina Crowea a největším překvapením pro mne byla lady Marion. V minulosti sice bývala povrchově mnohem lépe upravena, ale nikdy z ní nezářila tak odhodlaná sexy síla, kvůli které jsem konečně mohl pochopit, co na ní ten lesní recidivista vlastně vidí.(21.7.2012)

Nejlepší verze Robina Hooda, kterou jsem viděl. Klasická legenda o zbojníkovi z lesa je až moc pohádková a dnes může pobavit maximálně děti, nebo zaryté fandy této legendy. Proto se tento film musel udělat jiný. Je drsnější, reálnější a hlavně. Nevypráví stokrát opíchanou báchorku, kterou známe, ale ukazuje příběh, který byl před ní. Scott to natočil dobře a až do úplného konce jsem nenašel klasickou hollywoodskou přehnanost a trapnost (ta Blanchett na koni se svojí družinou dětí na poníkách, proti francouzské armádě, to byl trochu ujeté). Scott dokázal dobře natočit bojové scény, ať už malé, nebo rovnou obléhání hradů. Díky tomu jsem celou dobu chtěl dát plný počet, ale hlavní bitva celého filmu mé přesvědčení bohužel zmařila. I tak dobrý film, který dokáže pobavit, ačkoliv má na dnešní dobu zbytečně dlouhou stopáž. 75% 02.09. 2010(2.9.2010)

• - Králův pobočník zabitý Gisbornem při přepadení královské družiny se jmenuje Robert z Locksley. Ale Robert z Locksley je skutečné jméno právě Robina Hooda (Russel Crowe). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Tvůrci si hráli s myšlenkou, že by z šerifa udělali kladnou a z Hooda zápornou postavu. (Taninaca)

• - Eileen Atkins nahradila Vanessu Redgrave. (Taninaca)