• POMO

Človek si vraví, že istý zábavný potenciál Robin Hood má, rovnako ako má pekné lokality a skvelé obsadenie (obzvlášť super zloducha Marka Stronga). Akurát ho je ťažké prijať čoby ďalší plod spolupráce Scott+Crowe, od ktorej sme zvyknutí na kvalitatívne ambiciózne, vyspelé filmy so silným autorským dotykom pána režiséra. Pretože Robin Hood je (aspoň v tejto kino-verzii) iba priamočiary, ideologicky naivný, všetko možné vykrádajúci letný biják bez štipky originality. Crowe sa v ňom opäť letargicky dotýka spálenej zeme alebo sa prechádza po obilnom poli, ale divák tentoraz nič necíti. Nemám rád flákačstvo a neosobný, rutinný prístup k filmovaniu, a to obzvlášť od tvorcov, pre ktorých sú ináč filmové obrázky všetkým a ktorí vedia, že od nich svet niečo očakáva...(11.5.2010)

Ridleyho poctivá práce. Chybí tomu srdce, ale ten ten feeling, že všechno je opravdové a ne CGI, to jsem si užíval parádně, asi mi to chybělo víc než jsem si myslel. Stejně tak je radost pohledět na herce - veterány, současnou střední generaci na vrcholu i nadcházející hvězdy. Analyticky historický náhled na to, jak to s tím Robinem tenkrát vlastně mohlo začít mi přišel osvěžující. 8/10 s příslibem do budoucna (ať už director´s cut nebo pokračování, které bych tentokrát určitě chtěl) P.S. Po druhém zhlédnutí v kině ještě doplňuji - skvělá romance středního věku :)(13.5.2010)

Scott a Crowe znova pohromadě v historickém žánru, ale druhý GLADIÁTOR se nekoná, jen ničím výjimečný prequel ke zbojnické legendě.(29.9.2010)

Řešit brutálně ohýbanou historickou akurátnost je u hollywoodských blockbusterů únavné a svým způsobem kontraproduktivní. Pojmout zrození sherwoodské legendy jako lehce žertovný marxistický boj proti vykořisťování a žabožroutským psům (to vše v intencích, v jakých se Gere kdysi „vrátil“ na plantáže s tabákem) je výsostné autorské právo. Ale to, že se Scott sveřepě odmítá vymanit ze stínu Gladiátora, to mě zkrátka vadí.. Být střihačem jeho filmů je stejně nevděčné povolání jako revizor MHD ve Varnsdorfu, ale někdo to ke spokojenosti oseděných diváckých zadků udělat musí. Co na tom, že pak vlastně existují dva různé filmy pod jedním názvem. Jen je nutné si pamatovat, že u Ridleyho se vyplatí počkat na ten delší..(1.12.2014)

Neskutočné spoilere: Robin Hood ako 1.žolďák, ktorý s kámošmi dokáže už v roku 1199 pracovať s výbušninami (patentovať si ho dal Nobel až v roku 1866, čiže zmeškal dobu :p). 2. výherca prvej ceny v lotérií "vyhraj noc s Cate Blanchett" 3.rečník a hlas ľudu, občanov ktorí sú nespokojní s momentálnou politickou situáciou. 4.farmár, ktorý by aj dušu dal za barančeka, 5.hrdinský veliteľ a taktik a v neposlednom rade významná postava boja Angličanov proti Frantíkom. Bol všetkým možným, len nie tým charizmatickým a vtipným zlodejom, ktorého sme chceli. Ridley jeho osobnosť natiahol ako žuvačku, že by ma neprekvapilo, keby tvrdil, že Robinov kašeľ rozohnal demonštráciu v Číne. Dva a pol hodiny si miesiť cesto na hlavný príbeh (ktorý neuvidíme), je ako keby sme sledovali videozáznam dovolenky Petra Parkera a tety May na dovolenke v Hamburgu. A ozaj volal aj Batman, že chce naspäť svoj chrapľavý hlas.(2.9.2010)