Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  *****

  Ridley a jeho scénáristé překroutili historii, fajn. A komu to vadí? Díváme se na LEGENDU o Robinu Hoodovi (a to vlastně ještě spíš na tu část, která celému známému příběhu vlastně předchází), je to pohádka pro dospělé, tak koho zajímá, že se to neřídí podle toho, co nás učili v dějepisu? Zvlášť když se ten film ani jako historický netváří ani to o sobě nikde netvrdí. Takže jediné, co mě zajímá, je jakým je výpravným středověkým velkofilmem - a v tom je pro mě jednoduše jedinečným. Budu se zase opakovat, ale nikdo dnes neumí natáčet takhle krásně syrové historické podívané jako Ridley Scott, navíc když si ke spolupráci přizve Russela Crowa a Cate Blanchett. Po mnohými nepochopeném "Království nebeském" přichází ještě zatracovanější "Robin Hood", který mnohým pošlapal jejich oblíbenou legendu, ale v mých očích jde o její nejlepší zpracování právě díky tomu, jak je jiné.(13.2.2011)

 • Enšpígl
  ***

  Ridley, ty syčáku takhle s náma vyjebat :-), ale v pohodě ........ když navalíš druhej díl. Za tohle pojetí legendy si Ridley zaslouží pět hvězdiček, pusu a kilo kedluben navrch. Nicméně pojetí je jedna věc a zpracování věc druhá a tím ťukám na bolavej zoubek filmu. Přišlo mě to takový ležérní na jedný straně nádherně udělaný Nottingham a život v něm, na druhý straně naprosto špatně udělaný bitevní scény, což je u Ridleyho skoro až neuvěřitelný, nepřehledný, nevypovídající, chladný a bez emocí. Jediná bitva která v sobě měla vitamíny, byla ta první lesní, kde po sobě poprvé hodí očkem Strong a Crowe. Většina filmu je věnována kecání a to dopadlo stejně jako ty bitvy, mluví všichni, ale nikdo nemá pořádně co říct, z tohoto pohledu film jistě osloví naše poslance. Naštěstí film disponuje velmi slušnou hereckou ekipou, která zvedá akcie filmu celkem vysoko. Není to překvapivě Russell Crowe kdo film táhne, Květula měla pravdu, když mě před týdnem říkala, že Russell začíná ztrácet na charismatu, ale Mark Strong, ten když se objeví tak slunce strachy zapadne. Druhá velká hvězda filmu je Max von Sydow. Jeho "bojová" scéna nepostrádala to, co zbytek filmu ano, emoce, ale skutečným hereckým bonbónkem je Cate Blanchett, ta hraje takovým způsobem, že se za odměnu může se mnou vyspat.(17.5.2010)

 • Chupacabre
  *****

  Zajímavě pojatý začátek a příběh o slavném hrdinovi, který vás zaručeně nezklame ... ale 100% si získá vaše srdce. Už ... už ... abychom se dočkali pokračování ...(14.9.2010)

 • Don Jebal
  ***

  Rozpočet: 200 000 000 $ Otvárací Víkend: 36 063 385 $ (v 3 505 Kinách) Tržby USA: 105 269 730 $ Tržby Celosvetovo: 322 669 741 $ Velkolepá výprava ako sme u Ridleyho zvyknutý,krásna scenéria a herecké výkony,no veľmi stroho predstavená Robinová družina a celé je to moc priamočiare a naivné.(pravdepodobne to bude lepšie zostrihané na Director ´s cut).(22.5.2012)

 • Malarkey
  *****

  Když se spojí Ridley a Russell, je na kvalitu zaděláno. Stejně tak u tohoto filmu, kde plno diváků schazují film hlavně kvůli tomu, že není podle historie. A který historický film je podle historie, to už neodpoví. Většina to asi nebude. Nicméně je Robin Hood výborně zpracovaná legenda, na kterou se pohlíží z naprosto jiného úhlu, než by všichni čekali. Hrdinné akce, kde bohatý vokradou a chudejm naložej se tu konat nebudou, ale přesto to bude mít grády, výbornou muziku a perfektní herecké výkony. Průser ale přichází, když si po filmu uvědomím, že Russell nebyl ta nejvýraznější tvář filmu. Ale co na tom, vždyť film nemá dělat jenom jeden herec, ale celá legie herců. Proto tam taky jsou. Samotný film má všecko, co správný historický film má mít. Má výbornou středověkou atmosféru Anglie 11. století. Hrady, vesnice a ta středověká atmosféra je tu naprosto parádní. O to více potěší fakt, že si Ridley dal záležet na dobové hudbě, a to se mu pak ve filmu nádherně vrací. Dále se mi ale líbil i samotný příběh, kterým mě na dvě hodiny dokázali zaujmout. Ještě aby ne, je o Robinovi. Dělo se hodně, a mělo to spád. A to je přecijen to nejdůležitější. Akce už byla trošičku slabší. Spíše hlavně proto, že jsem nečekal špatnou akci. Občas ale kameramanovi ruka ustřelila, bohůžel. Stát se to ale může, rozhodně filmu nebudu křivdit. Já jsem si ho v kině nádherně užil a to je to nejdůležitější.(26.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace