Fingon

Václav není špatný film, obsahuje pár skutečně silných scén, nicméně zajímavá začíná být až druhá půle filmu, protože pohled na Trojana dělajícího bordel mě nijak extra nebavil. Trochu mám problém i s označením komedie. ()

dex2man

Po shlédnutí Václava věřím že Trojan zahraje opravdu cokoliv a je pro mě jedním z nej českých herců součastnosti (s Rodenem:)).Václav je totiž lehce mentálně retardovaný prostáček,který je závislý na své matce a vlastně i otci,se kterým komunikuje ve svých představách.Ale hlavně je to velký průserář,který svými nápady-jako třeba střelba vzduchovkou po lidech,přivádí k šílenství celou vesnici.Z toho sice vychází spousta komických situací,ale čím víc lumpáren má Václav na kontě,začíná poklidná vesnická atmosféra houstnout a přebírat otěže dramatická linka..není divu že,ho mají všichni plné zuby..a vše se vyhrotí v momentě, kdy se rozhodne svému bratrovi za zmlácení pomstít s pistolí v ruce. ()

meave

Štyri možno len preto, že rozumiem matke v jej obhajobe, Vaškovi v jeho rozhorčení, ktoré neobmedzuje intelekt a Líde, ktorá stále čaká a verí chlapíkovi, čo si myslí, že traumu žiarlivosti z detstva si môže kompenzovať navždy. Inak je snímka iba príbeh bez pointy. Nie zlý, ale ani ničím výnimočný. ()

nascendi

Václava som si nahral a pozrel iba preto, že ma zaujal v programe Rozmarná léta českého filmu. Po záverečných titulkoch som zistil, že to bolo moje prvé a posledné zaujatie týmto filmom. Že film je prakticky bez deja mi neprekážalo. Veľmi mi však prekážalo obsadenie Ivana Trojana do hlavnej úlohy. Úlohu Václava považujem za nezvládnuteľnú akýmkoľvek dobrým hercom pokiaľ na ňu nemá fyziologické a osobnostné predpoklady. A tie Ivan Trojan podľa mňa nemá ani náhodou. Môžem veriť Jánosovi Bánovi jeho Otíka, môžem veriť Pavlovi Liškovi jeho kreácie vo viacerých filmoch, ale nemôžem veriť Ivanovi Trojanovi Václava. Všetko pozitívne z tohto filmu sa mi tak redukuje na dve mená: Emília Vášáryová a Jan P. Muchow, čo tiež objasňuje počet hviezdičiek. ()

Slarque

Zatím nejdospělejší a nejlepší Vejdělkův film. Největší výhrou je vynikající herecké obsazení v čele se znamenitou trojicí Trojan, Vášáryová a Budař. Horší už je to ale se scénářem. Jednak to celé nahlíží jednostranně z pohledu titulního „hrdiny“, některé postavy jsou příliš jednorozměrné (knihovnice Lída) a hlavně skutečné události přespříliš romantizuje. Takže jiná je jak Václavova diagnóza, tak jeho zločin (a nejspíš i většina toho ostatního). ()

Tomco

Som rád, že som dal Vejdělkovi šancu práve v kine. Možno to bolo správnou vnútornou náladou alebo čarom sály, ale Václava som si dosýtosti vychutnával, a to nepretržite. Ivan Trojan je herec extratriedy a právom sa teší pozitívnym ohlasom k jeho výkonu. Aj ostatná ekipa však hrá čo to dá a osobne som si nevšimol, že by niekto výraznejšie zaostával. Aj ten Lábus za niečo stojí! Príbeh je fajn, Vejdělek sa podľa môjho názoru vyhol hroziacemu pátosu a postrážil si nastolený štandard z úvodu až do konca. Nech si však každý urobí svoj názor, u mne dobrý hoši. ()

Rocky62

Novější české filmy zrovna nežeru, ale tohle se Vejdělkovi povedlo. Skvělý Ivan Trojanů, vynikající hudba a příjemná E. Vášaryová. Doporučeníhodný snímek. ()

LoLaa

Na české filmy moc nejsem, ale Václav je trochu jiný. Herecké role nejen Ivana Trojana v hlavní roli, ale i Jana Budaře, Emílii Vašáryové a mnoha dalších jsou jak šité na míru. Udělení zlatých lvů tomuto filmu je tedy dle mého názoru zcela na místě. Doporučuji :)) ()

korbitch22

Tak tohle si zaslouží oscara!!!!aspoň tři!!!!Trojan je ten nejlepší herec který běhá po týhle republice,co republice Evropě!!!Svěže natočená komedie podle skutečných událostí o hloupoučkém muži,který svými vtípky ničí lidi kolem sebe. ()

Chrustyn

Je vidět, že se i v současné české tvorbě se občas najde i nějaký povedený kousek. A tím Václav určitě je. Celkem povedené chvílemi i docela úsměvné drama ve kterém Ivan Trojan podává výborný výkon. Ale pozadu zde nezústávají ani ostatní herci a hlavně Emília Vášáryová v roli jeho maminky hraje minimálně stejně dobře. Avšak i když se jedná o jeden z těch lepších českých snímku co jsem za poslední dobu viděl není v něm nic co by mě donutilo vidět ho znovu. ()

bassator

43rd KVIFF 2008 - CZECH FILMS 2007-2008 - České filmy 2007-2008 - 90%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.39/329 ()

Crocuta

Snímek po celou dobou kolísá mezi komikou a tragikou, vyloženě fraškovité výjevy jsou vzápětí střídány scénami, jež navozují značně depresivní náladu. Výsledek tomu odpovídá - snažení tvůrců o sdělení zůstává kdesi uprostřed. Příliš mne nenadchlo ani zpodobení dnešního (?) venkova, dotažené na úroveň pouhé karikatury. Na druhou stranu - herecké představitele ústřední rodinné trojice, ale třeba i Jiřího Lábuse, lze jenom pochválit za skvělé výkony. Zvlášť se ovšem musím zmínit o Soně Norisové - na její roli v Rebelech jsem už takřka zapomněl, ale poté, co tato švarná MILF samička předvedla (byť náznakově) jak skvěle zvládá handjob, nesmazatelně se vryla do mojí divácké paměti :-)) . Ale dost nevkusného žertování - nakonec se "Václavovi" podařilo zapůsobit kromě rozumu a smyslů i na mé city a tak jsem některé další nedostatky přešel a vidím to na čistý průměr. PS: Opravdu někdo věří tomu, že když strážný ztratí služební zbraň, kterou se předtím postřelil, nikdo se po ní neshání? Asi ano - jinak by šel "Václav" v této podobě dost těžko natočit... ()

marhoul

Václava jsem za ty roky viděla vícekrát a mám dojem, že pokaždé ten film ze mě vydoluje více a více emocí. Ivan Trojan je v roli excelentní a dlužno dodat, že ani zbytek osazenstva to zrovna neflákal. Moc pěkný film. Paní Milka Vášáryová je vyloženě skvělá! ()

triatlet

Podobně jako Václav je schopný trefit střed terče, tak tvůrci se trefili do mého očekávání. Scénář měl spád, přitom dokázal zacílit i na záběry krajiny, z níž pak vystupují postavy a postavičky. Od úvodu dochází ke střetávání dvou světů k odhalování bezprostřednosti a přetvářky. Filmový příběh režiséra Jiřího Vejdělka, scénáristy Marka Epsteina (zajímavé duchařské scény s otcem), hudba J. P. Muchowa (vážná i rozdováděná, podle situace) i herecké výkony všech představitelů jsou stejně úpřímné jako Václavův svetr. Možná film taky není úplně dokonalý (hlavně v závěru), ale působí upřímně.Zajímavý komentář: Radek99. ()

Šandík

Po mém soudu nejkompaktnější film, který kdy Vejdělek natočil. Herecký výkon Ivana Trojana je tradičně skvělý a ani ostatní nehrají nijak špatně. Také scénář je na české poměry mimořádně dobře vybudovaný. Zdánlivá sázka na jistotu má žel svá "ale"... Filmu nesmírně ubližuje snaha alespoň podprahově vytvářet komické situace. Například ta, kdy jeden z policistů (onehdy nadějný herec Vladimír Javorský) vypustí z úst větu: "to jsme se mohli dodívat... totiž... mohli zůstat na služebně" je skutečně zoufale trapná... Opět mi nezbývá, než komentovat Vejdělkův filmový opus slovy: "Výborně rozehraný film, plný skvělých hereckých výkonů, který vázne a ztrácí body na zdánlivých banalitách..." 7/10 Zajímavé komentáře: charlosina, Tosim ()

heyda

Jde o docela zajímavý film s fantastickým Ivanem Trojanem. Námět filmu je na české poměry opravdu nečekaný, ale jak je docela typické pro naši produkci, zpracování bylo trochu rozkolísané. Film je seskládaný ze slabých scén a silných scén, přičemž většina těch slabšíc scén byla právě ve škatulce ´´komedie´´. Já osobně bych tento film pojal trochu více depresivněji a temněji, ale to je jen má osobní invence. Každopádně já musím tento snímek zhodnotit tak jak byl natočen a díky zajímavému konci a skvělému Ivanu Trojanovi jsem se rozhodl jít na 4 hvězdičky, ale jak už jsem řekl - tento snímek by mohl sahat po vyšším bodování než 70%. Škoda no. ()

sharky

Mám rád filmy podle skutečných událostí, jen mám trochu pocit, že václav není tak zajímavá postava, aby utahla sama o sobe cely film. Nastesti je tu spousta dobrych vedlejsich postavicek zahraných temi nejlepsimi herci (Vašaryová si přímo říká o dalšího Lva) a příběh, který vyvolá emoce. čistých 70 % ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017