Psychiatr František Soukenický nevypadá na první pohled jako nenapravitelný sukničkář, přesto ho zálety připraví o všechno. O zavedenou praxi, když se rozejde s milenkou Ivetou a ona ho udá lékařské komisi, která mu vzápětí odebere licenci. A následně o tolerantní manželku Elišku, která se rozhodne vyměnit ho za advokáta Viktora, jenž je mimochodem Františkův kamarád a rovněž bývalý pacient. Muž je nucen nastěhovat se k laskavé, ale poněkud dotěrné matce a po řadě neúspěšných pokusů získat zaměstnání přijme práci, kterou mu dá nerudný bratr Miloš, majitel autoškoly. Tu ovšem ve skutečnosti vede jeho atraktivní manželka Peggy, věčně flirtující s automechanikem Jardou. Začne flirtovat také s ním, stejně jako žačka autoškoly Natalie, a František, přestože se netají snahou získat zpět těhotnou Elišku, nedokáže svodům žen odolat. Vymlouvá se sice na hormonální poruchu, jenže se kvůli ženám a nedostatku sebekontroly dostává do stále dalších potíží a nakonec za každou chybu zaplatí. (TV Nova)

Smok

No neviem, čakal som viac. Ale párkrát som pri tomto filme smiechom vyprskol. Prvý raz, keď som kdesi vygúglil, že anglický preklad je "Frantisek is a Womanizer" a druhý raz, keď som videl, kto toho vomanizéra hrá. Poláškovi ho jednoducho s jeho výzorom a šušlavým prejavom neuverím presne tak isto, ako Macháčkovi Nestydu. Sorry. ()

Okara

Další snímek, co se zařazuje na seznam českých fádních komedií. Bez děje, naprosto o ničem, film stojí na pár trapných klišé a příhod. 20% ()

Mariin

Hořké drama, které je jen na povrchu zároveň trochu komedií. Začarovaný kruh v životech "svobodných" lidí, kteří nerespektují tradiční morální řád a proto se stále diví, že se jim vše bortí. Tématem je odvěký problém nevěry a s ní související jevy demoliberální společnosti (nedůvěra - rozvody - existenciální nejistota atd.). Film hodnotím na rozdíl od dnešního slabšího průměru (47%) na 65-70%, a to zejména díky velmi dobrému civilnímu herectví Josefa Poláška, jenž jako by vůbec nehrál, ale byl před kamerou jen sám sebou. Působí tu stejně přirozeně jako v dokumentu "Na houby", kde jsem se s ním seznámil poprvé. A vlastně kvůli tomu jsem zhlédl i "František je děvkař", jinak by mne na film s takovým názvem ani nenapadlo se podívat. Svým způsobem nastavuje zrcadlo a vede k zamyšlení, i když není nikterak hluboký. Nudný ale nebyl. ()

Slarque

Tahle komedie naštěstí není tak prvoplánová jako její název. Výchozí situace i postavy jsou sice zajímavé, ale bohužel příběh směřuje jen k moralitě a jeho hrdinové jím projdou bez viditelné změny. Obsazení s Josefem Poláškem a Zdenou Hadrbolcovou v čele vyšlo velmi dobře, režisér také věděl co dělá a zvláštní poznámku si zaslouží vtipné využití starých písní Hany Hegerové. Mezi současnými českými komediemi jedna z těch lepších. ()

WANDRWALL

Zoufalý film, zoufalé herecké výkony. Inu jako by filmaři už jen těžko hledali co stojí za zfilmování, tak se vrací dozadu, ale myšlenkově jsou ještě víc pozadu. ()

dopitak

Název evokuje představuje, která ale ve filmu nedojde naplnění. Přiznávám, že Prušinovský mě pořádně zmátl a podobně velké dilema o udělení hvězdiček jsem tu dlouho neměl.__U filmu totiž většinou nevíte, jestli se tomu, co je vám předkládáno, máte smát nebo ne. Zajímavé, zajímavé. ()

iamek

Průměrná česká komedie se skvělým Poláškem a příjemně ve vedlejší roli překvapil Petr Čtvrtníček. Jmenuji se František Soukenický a jsem děvkař. ()

klerik

Keď to porovnám s ROMÁNOM PRE ŽENY či PRÍPAD NEVERNEJ KLÁRY vychádza mi to ako konečne vydarený český "film o živote". Slušné vykreslenie pesimizmu, zaujímavé drobnosti (škodovka), uveriteľne vystavaný hrdina. A pritom je to celé akési úsmevné. Keď pridáme POST COITUM či HEZKÉ CHVILKY BEZ ZÁRUKY, bodaj by bolo viac takýchto Františkov... ()

bassator

43rd KVIFF 2008 - CZECH FILMS 2007-2008 - České filmy 2007-2008 - Velmi slabý scénář, ale herecké výkony týmu z gynekologie 2ky byly tak skvělé, že jsem se docela pobavil. - kino Vesmír - Náchod - 65%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.65/271 ()

korbitch22 odpad!

opět název,který toho divákům naslibuje hory vtipu a neuvěřitelných scén vtipně dementního poláška a ve finále máme laciné drama,bez špetky vtipu,smyslu,prakticky ničeho.a znovu řikám...český filme klesáš a klesáš a klesáš:-( ()

Arsenal83

František je skôr nevýrazný okuliarnik, ktorý rád rôzne mäsíčko, ale nakoniec by ostal najradšej len pri jednom. Tak ako každý taký František. Ako komédia vyšlo pár momentov, nebolo to úplne márne. Ako vzťahová dráma by to bolo lepšie bez tej tragikomiky. Rozhodne však lepšie ako trápny Nestyda. ()

lena60

Ideální film pro relax a odreagování například po pracovním stresu (viz. já dneska). Komedie, která nemá žádné vyšší cíle, prostě jen pobaví... Se mnou to měl film jednoduché, mně stačilo jen se podívat na Pepu Poláška a už mi cukaly koutky úst... Oceňuju též další herecké obsazení. Neokoukané tváře známé z mých oblíbených filmů: Petra Nesvačilová (Pusinky) a Martin Pechlát (Nuda v Brně). Vše doplněné příjemnou hudbou Petra Hapky a písněmi Hany Hegerové. ()

heyda odpad!

Toto je přesně ten typ filmu, který není o ničem. Není vtipný a jeho myšlenka vám proteče prsty takovým způsobem, že si za pár dní ani nevybavíte hlavní postavy, natož nějaký děj. ()

honajz

Naštěstí to nestihne být trapné a některé dialogy jsou skutečně povedené. Jenom mi jednání obou hlavních postav přijde místy velmi nelogické a nesourodé. ()

eraserhead666

Na současnou českou kinematografii, která se utápí někde na dně mého záchodu, docela slušnej zářez do pažby. Postupem filmu jsem si říkal, že se nám v herci Poláškovi objevil takový nový, značně inteligentnější Luděk Sobota - trošku idiot, ale myslí mu to. Série výmluv na začátku mě fakt bavila. Stejně tak mě dostalo, když jsem zjistil, že ten herec na kterýho koukám je fakt Čtvrtníček... Takovej trochu Bestiář po chlapsku, ale mnohem lepší (kdyby ten Bestiář dopadl alespoň z poloviny takhle....). ()