Psychiatr František Soukenický nevypadá na první pohled jako nenapravitelný sukničkář, přesto ho zálety připraví o všechno. O zavedenou praxi, když se rozejde s milenkou Ivetou a ona ho udá lékařské komisi, která mu vzápětí odebere licenci. A následně o tolerantní manželku Elišku, která se rozhodne vyměnit ho za advokáta Viktora, jenž je mimochodem Františkův kamarád a rovněž bývalý pacient. Muž je nucen nastěhovat se k laskavé, ale poněkud dotěrné matce a po řadě neúspěšných pokusů získat zaměstnání přijme práci, kterou mu dá nerudný bratr Miloš, majitel autoškoly. Tu ovšem ve skutečnosti vede jeho atraktivní manželka Peggy, věčně flirtující s automechanikem Jardou. Začne flirtovat také s ním, stejně jako žačka autoškoly Natalie, a František, přestože se netají snahou získat zpět těhotnou Elišku, nedokáže svodům žen odolat. Vymlouvá se sice na hormonální poruchu, jenže se kvůli ženám a nedostatku sebekontroly dostává do stále dalších potíží a nakonec za každou chybu zaplatí. (TV Nova)

SOLOM.

František je děvkař, bo spíš než hlavou přemýšlí svým ocasem…Hodně průměrná komedie, která sice má několik vtipných momentů, ale to je tak vše. Herecké výkony všech zúčastněných byli dost křečovité a nejvíce mě zklamal (doslova nasral) Petr Čtvrtníček. Od něj vždy čekám něco navíc. Polášek si nevedl zas až tak zle, hlavně ty jeho některé výmluvy či rady stály vážně za to – bohužel mi nikdo jiný nepomohl. Možná ještě ti jeho žáci v autoškole…Na jedno podívání to ujde, ale jestli to potřebuju ještě někdy vidět? Nejspíš ne. ()

Ištván87

Dalo se to snést. Nebylo to nic extra, ale pár dobrých fórků tam bylo. Od Josefa Poláška v hlavní roli jsem ale čekal víc. ()

Necrotongue

Čas zjevně mění můj náhled na filmovou tvorbu, takže když jsem teď film viděl po patnáctileté odmlce, třetí hvězdičku už jsem mu ponechat nemohl. Snímek má celkem slušný start, který mě bavil i po letech, pak jsem měl ale dojem, že tempo postupně upadá, František se měnil ze zábavného psychiatra s problémem v ukňouranou, otravnou bytost s mnoha problémy a humor se stydlivě ukryl kdesi ve stínu. Nakonec jsem byl vděčný za tichou ale výraznou postavu Miloše, kterou mě pobavil Leoš Noha, ale celkově to fakt nebyla žádná sláva. ()

duklak2

Na to, že je tento film debut pana Prušinovského, tak tleskám. Musím pochválit pana Poláška, který velmi věrohodně zahrál postavu, které se líbí každá žena. Pobavila mě role Petra Čtvrtníčka a já si začínám myslet, že je tento pán opravdu herec a ne jen figurka do reklamy. Mrzí mě, že děj se podle mého názoru pomalu vleče a i když trvá film jen 85 minut, tak si pamatuji snímky dvouhodinové, které mě utekly rychleji. I tak ale musím uznat, že se odreagujete a zapomenete na své všední i nevšední starosti. Je mi líto, že mě svědomí nedovolí dát více než tři hvězdy, protože tento snímek považuji za příjemný vánek mezi českými filmy, které se v posledních letech natáčejí. ()

MáŠa

Neurazí, ale taky nějak zásadně neoslní. Úvodní scény slibovaly celkem luxusní zábavu, ale nakonec film spadnul spíš do nějaké takové té české pochmurnosti, kdy se tvůrci spíš než zábavu zkouší vytvářet "umění" ()

Mulosz

Musim rict, ze me ten film vylozene neurazil, nebyt jedne skutecnosti, byly by to hvezdicky dve, ale aby lekar prisel o licenci, protoze se v soukromem zivote kurvi? Panove, 1) Pracuji jako pravnik na lekarske komore a uz vidim, jak takovemu lekari odebirame licenci, marne hledam paragraf, na jehoz zaklade by to slo, 2) Dle rozhodnuti Ustavniho soudu CR nelze lekari odebrat licenci jinak, nez ze zakonnych duvodu (smrt, ztrata zpusobilosti apod.). Prave jste prepsali cesky pravni rad, gratulace:-) Chtelo by to zjistit si fakta, kdyz uz na tomto chcete postavit pribeh, at se aspon trochu znaly clovek nemuze drzet za hlavu. ()

Terva

Scénář : Jan Prušinovský. Kamera : Petr Bednář. Hudba : Petr Hapka. CITÁT - Vyplnil jsem špatně daňové přiznání. Budu muset na pár let zmizet...... Ze začátku jsem se bál si to pustit, ale nakonec se z toho vyklubal průměrný film. ()

PauloZ

Žereš šušně pičo... Piča? Řekl jste piča? Tak tenhle fór mě uzemnil do asi 20 minutového smíchového kolapsu. Jenom díky této hlášce davám 3*. ()

Kryton

Tak já nevím. Dle mého se spíše jedná o TV film s výborným Poláškem. Ono totiž těch lokací zde je pomálu. 2 byty,1 dům,1 autoškola a pak nemocnice. A mezi těmato lokacema se to vždy odehrává. Ten film je vyloženě na Poláškovi a to je bohužel to co ten film spíše dělá televizním. Herci okolo jsou spíše do počtu (většina nevýrazná viz. bratr nebo sok v lásce) a čtvrtníčka bych ani moc nepoznal. Jeho automechanik není ani vůbec vtipný. Celkově film postrádá prvky komedie. Pár forků vyraší usměv , ale todle je KOMEDIE? Spíše takové drama o chlapíkovi co každou přehne až ho nakonec vyrazí manželka a on neví čí je , kam jde a co dál. Polášek svého prostáčka hraje obstojně , akorát jen mi tu chybí někdo další vyrazný. Jako TV film na 60 minut by to ušlo , ale jako filmová "komedie" má až moc hluchých míst a i člověk se pořád nesměje. Dle názvu jsem čekal aspon i nějaké to lechtivé téma. Také nic! Ach jo té televiznosti se prostě neubraníme?! Pomalu mi připadá tento film jako jeden díl ze Soukromých pastí. Očekávání bylo veliké (hlavně díky názvu a Poláškovi) a roztrpčení na konci je bohužel také veliké (slabý scénář,až na Poláška nevýrazný herci,nekomedialní celek). Kdyby aspon čvtrtníček hazel nějaké hlášky.V hodnocení jsem i přidal, protože jsem patriot! ()

Asgy

Upřímně jsem čekal horší film, i když žádný zázrak se nekoná. Průměrná komedie se spoustou chyb, ale veskrze sympatickým hlavním hrdinou, který ač je psychiatr, nemá v některých ohledech pořádně jasno. ()

mysiak

Česká čierna komédia???...a vtipná???...no možno sa to nezdá, ale toto spojenie vyšlo v tomto filme, kde hlavný hrdina má dosť dobrú charizmu, v tomto dosť dobrom filme...každý je tu istým spôsobom chybný, a to z tohto filmu robí docela dobrú na české pomery čiernu komédiu.. ()

ivishka

Jedno krátké dostaveníčko v kavárně, jeden osud chlapa, který by zasloužil nafackovat. Tak trošku usedlejší nestyda František(Josef Polášek) v žádném případě neokouzlí šarmem, ale maximálně svým doktorátem. Musím se přiznat, že film jsem viděla několikrát, ale až nyní úplně celý a vlastně jsem ani o moc nepřišla. ()

sta

první letošní česká komedie, u které a) mi nebylo trapně z toho, jak špatný film musím sledovat a b) jsem se od srdce i mozku smál.. všechno, co nebyly Poslední plavky, je František je děvkař.. a Hřebejk se může jít klouzat ()

Pierre

Můj první hodnocený projekt od režiséra kultovního Okresního přeboru (a bohužel i Mostu.:D) a patrně  dalších počinů o těžkých sociálních případech a buranech.:D Kouknul jsem se na to především kvůli Josefu  Poláškovi. To je takový správný, originální, nedoceněný zjev, pro kterého to je bohužel zatím snad jedinná hlavní role, kde ale svůj neotřelý styl pěkně předvědl. Sice jsem  mu taky úplně nevěřil, že by  mu skočila kdejaká žena kolem krku...ale jemu prostě úplně sedí ta svérázná poloha mlsného kocoura a hlavně vědátora a cynika. (Cvokař, my už jsme tady jednou jednoho měli. Jednou vyhodil studenta z okna a skočil za ním - Jasně, toho jsem neznal.) ...svým způsoběm mě bavil on i film. Trochu nechápu těch mizerných 46 %.  Určitě bych dal o několik víc. Nebýt hlavního pana herce tak ani nevím, jestli bych filmu  věnoval pozornost, takže jsem rád, že jsem koukl. Do do té zaplávy českých sexistických komediíí a la Ženy v běhu bych tohle nezařadil. Je to prostě taková jednorázová  povídka o nenapravitelném sukničkáři, kterého dohání  jeho vlastní konání...a o dalších figurkách v jeho životě. Nejsem fanda Prušinovského, ale tohle se mi celkem líbilo a kvůli tomu podhodnocení musím nadhodnocovat.    Zajímavé je využití šlágru Hegerové a Šlitra, zajímavá je celková atmosféra té doby nultých let tohoto století, kterou jsem zažil hlavně s plyšákama, ale tady ji vnímám docela intenzivně (stejně jako ve Vrátných lahvích od Svěráků.) Také je fajn, že tehdy to pan Prušinovský uměl i bez přehnaných vulgarit ( opět zdravíme Most.) Dokonce se zde v autoškole mihnou budoucí talenty komediální scény Bára Poláková a Lukáš Příkazký. Vlastně si doopravdy říkám, že tehdy se Prušinovskému povedlo vytvořit film se zajímavým feelingem, který mi do tohoto podzimního letního dne sedl. Bohužel je slabší vypointování a v tomto případě nucené  výstupy Čtvtníčka, takže ta čtvrtá hvězda je vážně slabší. Ale naopak ten Františkův křupanský brácha sem skvěle zapadl a povedlo se i pár jiných hlášek. Můj  jasný favorit: Co víte o konzervování vláknin?  ()

blackrain

Film mi přišel chvílemi o ničem a tak nějak prázdný. Na české poměry velmi slabý. Zřejmě jsem hledala nějakou větší hloubku a té se mi u Františka prostě nedostalo. Z filmu jsem si bohužel neodnesla vůbec nic a za pár dní si na něho asi ani nevzpomenu. Na debutanta Prušinovského se příště více zaměřím. Nová krev by mohla český film oživit, protože to potřebuje jako sůl. Josef Polášek je dobrý herec. Dokáže zahrát blba i zabrnkat na vážnější strunu. ()

slunicko2

Nenápadný film na jedno použití aneb Jak zahodit téma. 1) Film charakterují nenápadné herecké výkony, nenápadný humor, i poselství, je-li jaké, je rovněž tak nenápadné, že si ho snad ani nevšimnete. 2) Je-li nenápadnost autorským záměrem, pak Josef Polášek je muž na správném místě. Ani hezký, ani ošklivý, ani s charismatem, ani tuctový. Zajímavý herecky přesný výkon. 3) Ale přesto mi to všechno přijde jako ztracená příležitost, nevyužité téma a potence, která tu nesporně je, jak u režiséra - scénáristy, tak u herců. 29ti letý režisér má svůj tvůrčí život před sebou a doufejme, že další filmy budou lepší. ()