Terminátor: Příběh Sáry Connorové

• USA Terminator: The Sarah Connor Chronicles (více)
USA, (2008–2009), 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

Josh Friedman

Hudba:

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green (více)

Série(2) / Epizody(31)

Píše sa rok 1999. Sarah Connorová (Lena Headey) a jej syn John (Thomas Dekker) sa po tom, čo zničili jednu z najvýznamnejších vývojárskych firiem v krajine a odvrátili tak hroziaci Deň zúčtovania, pod falošnými menami zúfalo pokúšajú viesť úplne obyčajný život – čo však vôbec nie je ľahké, keď máte za chrbtom vládnych agentov, ktorí vás považujú za psychopatických teroristov! A tiež... Ďalšie vraždiace stroje z budúcnosti! Napriek tomu, že sa nikdy nezdržia dlho na jednom mieste, predsa len sa terminátorovi T-888 menom Cromartie (Garret Dillahunt) podarí vystopovať Johna a pokúsi sa ho zabiť priamo v jeho novej škole! Ibaže sa ukáže, že Johnova pôvabná spolužiačka Cameron Phillipsová (Summer Glau) je v skutočnosti taktiež terminátor – a jej úlohou je Johna chrániť! Spolu sa im podarí nebezpečnému T-888 ujsť. O niečo neskôr sa aj so Sarah zabarikádujú v bankovom trezore, odkiaľ sa im podarí ujsť použitím časostroja... Po dramatickom skoku do roku 2007 sa všetci traja, spolu s Johnovým strýkom Derekom Reesom (Brian Austin Green), ktorý sa k nim zakrátko pripojí z budúcnosti, pokúšajú zabrániť vzmáhajúcej sa počítačovej sieti Skynet v ovládnutí všetkých strojov a v prevzatí moci nad svetom, ako ho poznáme a opäť raz odvrátiť nemilosrdne sa blížiaci Deň zúčtovania, ktorý má podľa Cameron nastať v roku 2011... Nanešťastie však znovuobjavenie sa Sarah a Johna v roku 2007 neušlo nielen bystrému agentovi FBI Jamesovi Ellisonovi (Richard T. Jones) a Sarahinmu bývalému snúbencovi Charleymu Dixonovi (Dean Winters), ale i vražednému Cromartiemu, ktorý sa opäť vydal v ich stopách... (oficiální text distributora)

ecceHOMMO

***/**** mňa to proste bavilo a teším sa na ďaľšiu sériu..... ....a ani druhá séria ma nesklamala......tento seriál svojim spôsobom nemá obdobu - hold má skvelý námet. ()

Shetland

Béčkový seriál, který měl potenciál, ale vůbec ho nevyužil. Ale zas tak špatné to nebylo, některé díly se povedly a některé až tak moc ne. Jeden z mála seriálů,které jsem viděl až do konce, jelikož tento skončil celkem brzy. ()

LordSnape

Zatímco první série měla ještě svá pro, tak druhá řada je už nudné, kýčovité zoufalství snažící se vymačkat z obou původních filmů maximum. Naprosto fatální, nelogické zvraty, nesympatické postavy a hroutící se kostra příběhu. To nemluvím o téměř polovině dílů, které slouží jen jako vtěsnané vycpávky. Jediný důvod, proč jsem to vydržel byla prakticky už jen Summer Glau. ()

Moviemaker

Serial se docela povedl první díl mě fakt ohromil moc pekne. Ale velkou chybou je asi ze autori se trosku prepocitali s rokama a jestli vubec pocitali ze tretim filmem kdy skynet byl spusten nekdy v roce 2007 a tady v roce 2011 no takze asi tod asi jedine chyby. Jinak kdyz beru serial bez predchozi predlohy tak bomba. Mozna i potesi klasicke hlasky a scenky vystrizene z filmů ()

Danny F.

A co příjde příště? Parodie? Takhle pošpinit klasiku?? No fůůůj. Proč se vždycky najde někdo, kdo tak ošklivě zmrví dojem super filmu? Kopírovat skvělé filmy je je snad práce z nouze. Originál je originál. 30% ()

Aven

Není to naprostá tragédie, ale stejně jde o naprosto zbytečný seriál. Po třech dílech jsem to vzdal a přestal se koukat. ()

blackJag

Po pročtení zdejších komentářů jsem byl připraven na nejhorší - jako již tolikrát - ale konečné resumé z mé strany je přece jen mírně nakloněno na stranu seriálu. Tvůrci i kompletní herecké obsazení nám touto sérií připravili poměrně příjemnou (byť nijak výjimečnou) podívanou, které televizní obrazovka svědčí. 60% ()

wenca

Možná bych na jednu stranu souhlasim s komentem uživatele Psema a to s tím že vím, že nemá s původnímy filmy moc společného a že je totálně, ale totálně přerubě do uplně jiných sfér, prostě je překope od začatku. Ale je to vynikající seriál s bravurně napsanými zápletky, sráží to možná kvalita herců, ikdyž tváře mají sympatické. V prvni řadě jsem měl 2*, po shlédnutí druhé dávám 4*. Mrzí mě, že kvuli financím to skončilo s otevřeným koncem, protože jsem ho vůbec nepochopil.... Jinak tu sleduji v komentářích, spoustu odpadů typu "Stačil mi pilot!!!! blbost!!" nebo "Videl sem prvnich 15 vteřin a stačilo mi!!!" já když videl prvnich 5 minut, chtěl jsem smazat celý seriál z harddisku, ale pak jsem se začal nudit a shledl 3 díly, než mě to totálně pohltilo a pak jsem to sledoval 3 dny v kuse ... prosim nehodnotte neco co jste pořádně neochutnali, budete litovat .... ()

Autogram

Neutajím, že celá séria Terminátorov a ich myšlienka cestovania v čase a záchrany ľudstva je mojou srdcovou záležitosťou. Nadšene som privítal možnosť každotýždenného stretnutia s týmto dianím aj keď nie v podaní originálnych predstaviteľov a s dobrým teminátorom v ženskej podobe. Pomalý rozbeh sa vyvinul do pomalého tempa, dokážem prehliadnuť niektoré detinské dejové zvraty alebo nedomyslenosti. Krásna terminátorka, ktorá dokázala zvládnuť neprítomný terminátorský pohľad rovnako bravúrne ako sám maestro z Rakúska, mi v neskorých stredajších večeroch po skončení seriálu začala chýbať. Záver bol nádherný zimomriavkový a škoda, že po otvorenom závere bol celý projekt ukončený. Verím, že myšlienka nebola vyčerpaná a raz sa z budúcnosti niekto vráti tento seriál dokončiť... ()

Kangaxx

Prvá séria tvorcom veľmi nevyšla, najmä postava Sarah bola veľmi zle napísaná, pôsobila priam nesympatickým dojmom. V sérii druhej však tvorcovia chytili druhý dych, postavy sú vykreslené fakt hlboko a aj celá fabula je konzistentnejšia. Kvalita výrazne stúpla, rovnako tak aj moje hodnotenie. ()

3 AM Code

Hodnoceni po prvni sezone. Z pilota sem nebyl nijak extra nadseny, prislo mi to jako klasickej pop-serial jako je treba Bionic Woman ci SG serie, proste rutinni nic-proti-nicemu (tj pobavi ale neohromi). Zhruba kolem 3-4 dilu sem ale zacal zaznamenavat dost zasadni zmenu atmosfery serialu. Jednoduse to bylo dil od dilu lepsi. To jakym smerem se tvurci zacali ubirat se mi HODNE libi, u 9 dilu me vazne mrazilo v zadech. Doufam ze stavka scenaristu nebude mit tenhle serial na svedomi. Pro ty co se bez zajmu otocili po pilotovi: uvedomte si, ze serialovi tvurci se hlavne pilotem musi zalibit "urednikum" aby se serial dostal do produkce (v tomle pripade nechvalne znamim urednikum od FOX network). Coz znamena natocit neco co je vseobecne prijatelne pro siroke publikum - tj vycemene nevyhranene. Doporucuji dat serialu sanci, hodne vas prekvapi. ()

kenkaku

Terminátor je pro mě klasa #1a Příběh Sáry Connorové je jeho urážka. Popírá fakta z filmů na kterých parazituje a hraje si jen na dojnou krávu co se mu (upřímně jsem za to rád) vymstilo na sledovanosti. Pokud bych se pokusil seriál od filmu osamostatnit, musel bych být v hodnocení o dost méně přísný, protože provedení je v pořádku a finance do něj vložené jsou vidět. Scénaristé to prostě podělali, protože potenciál seriál má. Stačilo jen místo na zisk myslet na fanoušky (a zisk by se dostavil sám). ()

Kracken

Ke konci druhé série musím konstatovat, že co se týče kvality, doufal jsem že to poroste směrem nahorů ale mýlil jsem se. S klidným srdcem mohu říct že je to jen vyvařená omáčka s terminatorskou tématikou. Nic víc a nic míň. Herecky je to hrůza a začíná mě to lízt pěkně na nervy, jakoby jen vyměnili repliky ale hlavama hejbali pořád stejně. Neuvěřitelně nezáživné a natahující. Doufám že už třetí série nebude. Tenhle seriál dělá jen ostudu filmům Jamese Camerona. ()

rozbris

Filmy na způsob Terminátorů a konec světa a jeho záchrana mě brala, ale tento seriál má své mouchy, které kdyby se vychytaly byl by to mnohem mnohem mnohem lepší seriál s větší sledovaností a v televizi s lepším vysílacím časem. ()

Han22

Zatím velice, velice slabé a sleduju to jen proto, že to stahuje brácha a zatím nemám nic lepšího. Ale udělat z akční sci-fi legendy totální nudu bez jakéhokoliv pořádného příběhu nebo strhujících akcí chce teda pořádnou odvahu. Seriál by měl mít buď skvělý nosný příběh (např. Buffy), nebo aspoň perfektní epizodní díly (Supernatural), nebo být aspoň tou béčkovou nenáročnou zábavou (třeba Herkules), ale tohle žel nemá ani jedno, navíc zde máme jako "bonus" emo Johna Connora, emo terminátorku a uťáplou maminu Sáru Connorovou. Proboha proč takový obsazení? No dám tomu ještě šanci, ale zatím veliké zklamání. ()

iXtr3m3

Bez zbytočného komentára a vysvetľovania dôvodov prečo také hodnotenie, nikoho nepresviedčam o správnosti môjho názoru, ale patrí to jednoducho medzi moje obľúbené seriály a tým je povedané všetko... Kult ktorý založil kedysi Arnold je u mňa nezničiteľný, nech je v akejkoľvek kvalite... ()

bruceman7

Jako skalní fanda T-ságy jsem nemohl vynechat tento seriál. Výsledný dojem je sporný. Na jednu stranu to byl dobrý nápad (pokus zacelit mezeru v přerodu JC na JC-vůdce odporu), na druhou však nutnost držet vysokou laťku, zapříčiněnou předchozími filmy. A právě v tomto je kámen úrazu. Skrze celou I i II sérii se kupí hezká řádka nelogičností (a to primárně technického rázu), navíc postavy hrané herci alá-beverly-hills (a to nejen obrazně) prostě nepůsobí věrohodně. A snaha ztvárnit postavy věrohodně (na čemž v tomto směru velice záleží) je většinou korunovaná děsným přehráváním - zkrátka Sara z T2 nemůže být nahrazena Sárou z TSCC, John jakbysmet. Po vizuální stránce není co vytknout. Celkově za 6/10 ()

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (více)