Sirotčinec

• Španělsko El orfanato (více)

Mrtvé děti si chtějí hrát... Laura vyrůstala v sirotčinci na mořském pobřeží a po třiceti letech se spolu s manželem a synem vrací do míst dětství. Ráda by znovu otevřela opuštěný ústav jako domov pro postižené děti. Její syn se však na novém místě začíná chovat zvláštně a Laura se pomalu přesvědčuje, že starý dům má své hrůzostrašné tajemství, o kterém neměla ani potuchy! (oficiální text distributora)

Lion438

Pár lekaček tu sice najdeme, ale spíš je film nabitý napětím. Přirovnal bych to ke Klíči. Taky hlavní hrdince fandíte do poslední chvíle. ()

ondro77

Bol som síce od tohoto filmu dosť odrádzaný,a nejak som sa k nemu nemal a bola to chyba.Aj ked ako to tu bolo spomínané,nie je to čistokrvný horor,ale to vobec nie je na škodu.BR v úlohe matky nemá chybu ,gradovanie dejaa vyústenie deja do premňa neočakávaného konca .Pre mňa lepsie ako REC aj ked sa to asi mnohým pačiť nebude. ()

k.rakonos

Nebylo to špatné, ale něco tomu chybělo. Jinak velmi dobré po vizuální stránce, mrazivé zvuky, ale jiné podobné filmy mě udržely více v napětí. Výborná herečka v hl.roli. ()

Calvus77

Hned v úvodu chci říct, že nemám tzv. horory moc rád a vlastně už jsem leta žadný neviděl. Naopak mám rád filmy, kdy vám mráz běhá po zádech, děj má svoji logiku a není podělanej závěr. A takový je Sirotčinec, stačí přistoupit na jeho hru… Nevím koho všeho vykrádá a je mi to jedno, je výtvarně dokonalý, komorní a uměřený. Doporučuji všem, pro něž žánr ´horor´ neznamená potoky krve a pachuť hnusu. ()

cotti

Nečekal jsem od toho nic, a tudíž mě to poměrně příjemně překvapilo. Jestli je to originální nebo ne, nedokážu jako člověk zhusta horrory ignorující posoudit. ()

Lilina94

Na rozdíl od klasických amerických hororů není Sirotčinec založen na litrech prolité krve a počtu uřezaných hlav. Tajemná atmosféra, Belén Rueda jako šílená matka s neskutečnými představami.. Díky tomuhle všemu dokáže film vylekat i náročného diváka a udržet pozornost i u těch nejnáročnějších. :-) ()

in flames

Výborné, španielsko je hororoch doma, herecké výkony presvedčivé, kamerovo skvelé psychedelické bez efektov, proste prirodzené a pritom nenormálne napínavé, hudba dojímavá. A záver je paráda, lahôdka pre všetkých milovníkov hororov bez krvi. ()

Lazy87

Byl to jeden z těch zajímavějších hororů, přestože docela předvídatelné a cosi podobného jsem už viděl. ()

Gatebuster

Horory s dětmi nikdy nezklamou. Tak tohle se mi potvrdilo i u Sirotčince. Některé nápady se mi zdáli převzaté z Kruhu a pár dalších filmů, ale to mi nijak nevadilo. Také se tam našlo pár nudných pasáží (proto jen 4*), ale TEN KONEC, ten se fakt POVED!!!!!!!Ty děti stojící nehnutě v šeru - děsivý...! Všudypřítomné vrzání prken v podlaze, zavírající se dveře - atmosférka jak má být. Nojo, Španělsku se teď horory celkem daří. ()

Majka_SVK

Atraktívne prostredie starého sirotinca, pekne zamotaný príbeh, excelentný výkon Belén Rueda..... pre mňa tento film patrí medzi modernú hororovú špičku a naozaj právom.... ()

baronGrga

První polovina filmu - nádhera: tajemné, napínavé, působivé. Přiznám se, že chrčící dítě s maskou z pytloviny uprostřed ztichlé chodby mi dokázalo pěkně rozšířit zorničky. Druhá polovina svým laděním do dospělácké pohádky je už trochu slabší, zejména závěr (od kterého čekám náležitou porci gradace) mě spíše zklamal: zkrátka mám-li chuť na horor, nechci se dívat na poskakující šťastné sirotečky.. ()

Puchyr

Tento film jsem viděl snad jen dvakrát. Především poprvé jsem ho viděl s původním znění s titulky a musím přiznat že při vzpomínce na to mi jde opět mráz po zádech. Důkaz že horor není drastický krvák i když občas se taky rád podívám, ale duchařina a to ve velice syrovém stavu a k tomu v originálním místě sirotčinci. Příběh měl na mně dopad takový, že jsem viděl asi nejlepší horor poslední doby. Vždy když jsou v tom děti je to mazec a k tomu Zoufalá matka pátrající po Simonovi. Závěr je dokonalý a musím říct že od Španělů jsem nečekal takový geniální snímek. Super... ()

Fixa

Něco jako Ti druzí ale to bylo o krapet syrovější. Nicméně bylo to nepříjemný. Trochu mi vadí, když jsou do hororu zatahovaný děti, ale ta dusivá atmosféra je fakt dobře udělaná ()

partyzanka

Tak tohle je pro mě horor jak má být! Tak jsem se bála, že jsem se na něj koukala po kouskách několik dní za bílého dne a jen když byl někdo doma. Žádné potoky krve, žádné usekané hlavy ani vyrvané vnitřnosti, ale tichý plíživý strach, kdy se mi zastavilo srdce, když hrklo v našich hodinách. Atmosféra, psychika, tajemno...to jsou hlavní zbraně tohoto skvělého hororu.Námět, přestože je celkem obehraný, je zde zpracován tak dobře, že nemáte čas se ani na vteřinku nudit, herci jsou sympatičtí a děj vás vcucne do své temné jeskyně.Belén Rueda si mě získala.A na tu odpornou plátěnou masku už asi nikdy nezapomenu...P.S. Nepřipomíná vám manžel Carlos našeho Víta Bártu? :-) ()

hanzikk

Nazval bych to drsným thrillerem s prvky hororu. Atmosféra se dala jedině ostrým nožem, na zádech jsem měl mráz a několikrát jsem se lekl. Herci se svých roli ujali velmi dobře a velmi na mne tento film zapůsobil. ()

oleg121

To, čo na začiatku vyzeralo ako prísľub niečoho skvelého, sa ku koncu prehuplo k naťahovanej nude, a úplný koniec je možné prijať s vďakou za záverečné titulky. ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze