Sirotčinec

• Španělsko El orfanato (více)

Mrtvé děti si chtějí hrát... Laura vyrůstala v sirotčinci na mořském pobřeží a po třiceti letech se spolu s manželem a synem vrací do míst dětství. Ráda by znovu otevřela opuštěný ústav jako domov pro postižené děti. Její syn se však na novém místě začíná chovat zvláštně a Laura se pomalu přesvědčuje, že starý dům má své hrůzostrašné tajemství, o kterém neměla ani potuchy! (oficiální text distributora)

Wertigo

Od dob Šestého smyslu či Kruhu, jsem neviděl kvalitní horor...Pár jich bylo, ale jinak je to samá vyvražďovačka a to už mě prostě nebaví. Sirotčinec je ale příjemným ostrůvkem v oceánu nudných a předvídatelných hororů...Zajímavá zápletka, dobře budovaná atmosféra a úžasně děsivá scénka s Geraldine Chaplin, to všechno na mě udělalo dojem a předčilo má očekávání ....Dávam čtyři... ()

CrazyWolf

Ze začátku jsem měl pocit, že se děj vleče, že celá řada scén je tam zbytečně, že režisér děj zbytečně moc natahuje... Ale jak začala atmosféra houstnout, v duchu jsem se režisérovi musel omluvit. Celý film je jako dokonale promyšlená skládačka, a čím víc toho víte, tím víc to do sebe zapadá. A když se to všechno spojí dohromady - takovou myšlenkovou pecku už jsem dlouho nedostal. Když jsem se na tenhle film dodíval, zhasnul jsem světla a šel spát. To byla chyba. Ještě hodně dlouho jsem se nemohl zbavit pocitu, že mě z nějakého koutu pokoje pozoruje duch nějakého mrtvého dítěte. Ten večer jsem se moc nevyspal, ale vůbec toho nelituju. Ten nádherný pocit z originálně natočeného filmu za to stál. Pokud se chcete bát u něčeho opravdu originálního, je tenhle film vinikající volba. ()

Hepi

filmek je natočený opravdu pěkně a některé "lekačky" jsou vážně dobré, ale podle trailerů na které sem koukala předtím jsem to čekala horší.. přišlo mi to jako horor s happyendem..:-)..ale když sem se o tom bavila s jinýma lidma tak oni to zase pochopili jinak..takže ani nevím co konec znamenal..:-D..;)..ale celkově se mi film líbil hodně..:-) ()

tekedozai

Par milych myknuti, ale inak to na mna posobilo nedotiahnuto. Ved vrzganie a otvaranie dveri tu uz bolo x-krat. Ale az nato ze v kine bola kosa ako v sirotinci, som sa vcelku pobavil. Hlavne na tej poznamke na konci, ze nezabudnite ohodnotit film na www.csfd.cz ()

kukuky

segre se to pacilo, a mne celkem taky, tak si zaslouzi 5 hviezdicek. Ale v celem filmu bila asi nejuzasnejsi scena, scena se sanitkou. Tahle scena byla fascinuici, smal sem se v celem kine jenom ja, ale to mi vubec nevadilo, protoze to bylo fantasticky. Pak se zacalo smat par ludi ale asi na mne, no ja za to nemoh, pjeknej zaber, jeste ta bota, no uplnej konec. Mnozi se asi leknete a cvrkne vam, ale kdyz mate smysl pro humor, tak skoncite na kolenou :D ()

YNWA

Víc jak 3 kusy nedám, pač mě to moc nenadchlo, neboť především první polovina filmu je dosti o ničem a přišla mi tak zbytečná. Oproti tomu 2. polovina nabírá tempo a především strhující závěr s originálním rozuzlením, nemá chybu. Hlavně rukopis del Tora je zde více než hmatatelný a jen proto jej můžeme zařadit mezi lehce nadprůměrné kousky tohoto žánru. A nesmím zapomenout na velmi profesionální výkon Belén Ruedy, především v druhé půli. Nicméně jak jsem již řikal, 3 a kousek hvězdičky:-) ()

m&rticka

Většina hororů začne skvělě a já vždycky prosím, ať se tam neobjeví zmutovaný člověk s křídly nebo snad ještě větší trapnost. Mám úchylku na duchařské horory, které nejsou vyhrocené do extrému, a proto jsem ze začátku Sirotčince byla nadšená, ale i přesvědčená, že režisér neponechá Thomasovi jeho kouzlo a vyklube se z něj něco jako zombie... Tímto se omlouvám za moje špatné mínění a smekám. ()

marky_z

Přesně ten druh hororu jaký se mi líbí. Přiměřený počet lekaček a bez potoků krve...Španělé mají vůbec dobrý cit na horory... ()

ZeroX

Tak toto je opravdu hororový kousek,který nemá doposud konkurenci.Nic víc nedokáže člověka vyděsit ,než duchové mrtvých dětí.Na mne to poměrně zapůsobilo velice děsivě a to eště něco vydržím.Tvůrcům se povedlo zajistit takové prostředí,aby na diváka co nejvíce zapůsobilo a nahnalo mu mráz na zádech.Překvapilo mne,že film byl v některých pasážích tichou stránkou (nemluvilo se tam),ale to se dá tak skvělému hororu vytknout.Ve filmu se občas objevila i ta krvavější část,která neni zrovna pro slabé žalůdky.Snímek vám bude připomínat film Ti druzí s hlavní představitelkou Nicol Kidman. ()

bocy

Tak toto bola konina...ale s ponaučením...o deti sa treba zaujímať, nie oznámiť, že je adoptované, dať mu jednu cez pysk a potom sa čudovať, že zmizlo...Vtedy nepomôže ani Sv. Krištofko, či čo to bol za prívesok :-) ()

dc

Byl jsem velmi příjemně překvapen. Název filmu ve mně vzbudil malinko jiná očekávání, a proto jsem dlouho váhal s jeho shlédnutím. Nakonec jsem se přemluvil a stálo to za to. Stálo to za to! Vynikající atmosféra, zajímavý příběh. Dal bych i 5*, ale to by film musel končit o nějakých deset minut dříve. Závěr se podle mne zbytečně rozpatlal a překombinoval. ()

JackBauer

V celku priemenrný film s niekoľkými dychberúcimi scénami, no napokon nič nového pod slnkom, a dá sa dokonca povedať že je to stále tá istá pesnička s niekoľkými novými tónmi,,, Ale Belén Rueda bola dosť dobrá.. 70% ()

enterama

film je dobry v tom ze nemeni svoju tvar a to je velmi dolezite, hlavne v zanri akym je horror. Do poslednej chvile ho budete sledovat s ocakavaniami a stanete sa clenom rodiny. ()

matik_one

To bol narez.. V polovici filmu som musel dat pauzu - musel som sa ukludnit cigaretou.. Tomu sa povie horor, tento film ma vtiahol do diania a ne a ne pustit.. Na zaver jednoduche vysvetlenie, ktore je ale neocakavane a prinutilo ma dat tomuto filmu 5* a celkovo, koniec filmu a tu kritizovanych poslednych 10 minut mi stalo zato sa bat a nedychat pocas celeho filmu, lebo to bola perlicka na torte.. (ceresnicka :)) Ket mam byt aj kriticky, tak prvych 10 minut bolo nudnych, ale z mojho hladiska toto bol film, ktory sa urcite oplati vidiet.. Aj ket som chcel to napetie zahnat inou myslienkov, to sa nedalo, hlavna postava bola proti, vykon na oscara, uveril by som jej vsetko.. :)) ( a nebude to len tym, ze som dovercivy.. :P ) ()

Figuto

První polovina nuda, děj pomalý, vešel by se do deseti minut. Hudba spíše ke karnevalu, někdy mi připadala nějaká jásavá. Hlavně by mě zajímalo, jak se tam ten kluk dostal aniž by porušil tapetu na dveřích? Tady je nějaká nesrovnalost. Dost lepší duchařský film je Ti druzí nebo Šestý smysl. Tohle byla vlastně ztráta času. Dům se mi ale velmi líbil. ()

Gorefa

Asi jsem měl příliš velká očekávání, pocit strachu a tísnivé atmosféry se bohužel nedostavil. Takovej soft horror. Ale za podívání určitě stojí. Na druhou stranu po necelém týdnu nejsem schopen vybavit si nějakou zvlášť povedenou část filmu. Prostě to ve mě nic nezanechalo, na rozdíl třeba od Fauna. ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze