Super drbna

USA, (2007–2012), 84 h 25 min (Minutáž: 39–42 min)

Předloha:

Cecily von Ziegesar (kniha)

Hudba:

Transcenders

Blake Lively, Leighton Meester, Penn Badgley, Chace Crawford, Ed Westwick, Kelly Rutherford, Matthew Settle, Taylor Momsen, Kristen Bell (vypravěč) (více)

Série(6) / Epizody(121)

Do města se vrací Serena van der Woodsenová, která před časem bez rozloučení odjela do internátní školy. Hned po příjezdu začíná tušit, že vše nezůstalo při starém. (oficiální text distributora)

Olliie

Snaží se udržet diváka v napětí a očekávání, ale bohužel dějově se nic moc nestane. Ani v prvním, ani v desátém díle. Scénář je silně předpokládatelný, ale to je u většiny amerických seriálů typické. Jako velké minus mi přišlo, že během prvních dílů jsem marně přemýšlela, jestli jsou hrdinové studenti na střední nebo vysoké škole, protože hlavní hrdinka vypadala minimálně na 25, přičemž její matka na stěží 35. Hrdinové jsou sice životem protřelí, zkušení a samostatní, ale pak řeší otázky prvního sexu? A to myslí vážně? ()

bee.el

Oddechový seriál s žádnou extra hloubkou - nedá se v tom hledat víc, než by člověk od seriálu s názvem Gossip girl čekal. První série - super, hodnotím klidně za pět hvězdiček - sympatický outsider Dan a jeho femme fatale Serena jsou pár, kterému prostě nelze nefandit. Většina postav seriálu je kladná až běda, z počátku nesympatický Chuck Bass se stal v pozdějších dílech (a hlavně v krutě upadající třetí sérii) mou nejoblíbenější postavou, hlavně díky vztahu-nevztahu s Blair, který je dle mého poslední zajímavou linií seriálu. Jak se často u seriálů stává, kvalita postupně opadá a bohužel se tak stalo i s Gossip girl - třetí sérii bych hodnotila tak pod padesát procent... Nicméně na hodnocení kolem osmdesáti to (prozatím:))) ) nechávám, i díky chytlavému Rufusově songu Everytime you walk away or run away you take a piece of me with you there... ()

newSami

Nech vás názov nezmätie, o "drby" tu až tak moc nejde, i keď sú súčasťou seriálu. Gossip Girl sa dá prirovnať k BH90210, je ale v mnohom odlišný, podľa mňa oveľa lepší. Je drzejší, drsnejší, "reálnejší"... Newyorská smotánka to vie proste roztočiť lepšie, než tá hollywoodska. ()

Otakara

Seriál je založen na tom, že jsou všichni krásní a bohatí (nebo nejdřív chudí a teprve se stanou bohatými). Nejdřív jsem to fakt žrala, první 2 série byly dobrý... Teď, uprostřed 4.série už je to naprosto bez nápadu, nuda. Blake Lively (Serena) je sice krásná, ale není to žádná herečka, má 2 výrazy, ani nas.at se pořádně neumí, celkově působí dost vycmrndle. Leighton Meester (Blair) už hrát umí, přece jenom mrchy se hrajou vždycky líp. Z mužských hlavních rolí vynikají hlavně Matthew Settle (který ale v poslední době hraje "muže v domácnosti" a je nudnej) a Penn Badgley (Dan), který jako jediný z mladých postav (Dan, Chuck, Nate) umí hrát.... Upřímně doufám, že scénáristi přijdou na nějaký nápad, jinak to půjde furt dolů a dolů. NOTE - na konci 4.série to ožilo, do další season je napínavej cliffhanger. ()

Bila_pani

Gossip girl (neříkám tomu česky Super drbna, protože drbna je prostě PŘÍŠERNÉ slovo :D) mám docela ráda, vždycky se u ní fajn odreaguju, užiju si ten výlet mezi New Yorskou smetánku; je to všechno takové načančané, přepychové, hrají tam hezcí mladí lidé :D (Chuck Bass, mmmm....), ale o vztahové přemety a dramata, někdy až přehnané, není nouze. Normálně takové seriály nesleduju a vysmívám se jim, ale GG si mě něčím získala, možná je to fakt tím Chuckem :D, ale i když to zní hodně blbě, řekla bych, že tenhle seriál má prostě "charisma". ()

MangaManga

Ne, opravdu nevím, proč se na to pořád dívám dál a dál, další a další díl, když jsou mi postavy tak nesympatické, strojené a neustále se podvádí, lžou si a podrážejí si nohy, ačkoliv v dalším díle se zapřísáhnou, jako nejlepší kamarádi na život a na smrt. Nenene, nevím, proč jsem u toho trávím tolik času. Možná proto, že Serena je skutečně nádherná. A možná proto, že Dana bych si přála mít doma. A možná proto, že se někdy přistihnu uvažovat jako Blair. A možná proto, že kostýmy a hudba jsou nejlepší částí této vysoce návykové záležitosti :). xo xo :) ()

Two.Swallow

Ráda se dívám na seriály, které se svým prostředím oddalují ode mě na míle dalko, ale pořád se držím názoru, že je to seriál o rozmazlenosti amerických zbohatlických dětí, co se nikdy o nic nemuseli starat a jen poňouká k tomu, abychom si uvědomili, co všechno nikdy nebudeme mít. Některé dámy mají vidinu toho, že by měly být stejně promiskuitní a každý týden vyznávat jinému Danovi, Nateovi nebo Benovi bezmeznou lásku. To je vlastně na tomhle seriálu tak nějak nejvtipnější. Každý s každým, nehledě na to, čí je to bratr nebo sestra, současný nebo bývalý přítel a milenec. No a pak přijde Jenny, zmalovaná jako mýval, zahraje si na super bitch a všechno zničí, aby se mělo v následujících pěti epizodách co řešit. Takže ano, v závěru je můj názor rozporuplný, nicméně mi nebrání v dalším sledování. ()

branchillon

Potenciál tu je a herci a postavy jsou přiměřeně zajímavé. Ale když většina těch herců je tak strašně afektovaná, že se mi z toho skoro fyzicky dělá špatně a nevydržím se na to delší dobu dívat. O.C. jsem měla moc ráda. ()

BlairW

Ou jé! Tohle mě prostě baví. Propletence vztahů, božský New York a dokonalí herci. Tahouny celého seriálu jsou beze sporu Leighton Meester a Ed Westwick. Intriky Blair a Chucka a jejich láska mě asi neomrzí, Jenny, se kterou jsem měla trochu problém už tam naštěstí není, Serena je sympatická, Nate pořád stejně roztomilý a sexy a Dan se nám mění do pořádného Upper east side stylu. Každé úterý je pro mě GG a nemohu se dočkat dalšího dílu. Xo xo BlairW ()

tykew4

Moje seriálová závislost, jediný seriál, u kterého mám shlédnuté všechny episody! Prostě přenést se na 40 minut na Upper East Side a potají si přát být jako It Girl S, to prostě miluju! A samozřejmě ještě víc Chucka Basse. You know you love me. ()

CernaMoora

1., 2. a 3. řada skvělá závislost. 4. řada ještě ušla, ale už to nebylo ono. 5. řada naprosto surrealistická blbost, která vyvrcholila nelogickou zápletkou s monackou rodinou šišlů a Blair, která někde v průběhu řady očividně urpěla lobotomii, protože jinak si její náklonost k Danovi nedokážu vysvětlit (aneb ale fuj jako). Upřímně doufám, že se po letní přestávce vrátěj postupně k předchozí kvalitě, protože materiál na to je. A vzhledem k tomu, jak jsem tenhle seriál na začátku milovala, tak pořád za 5 hvězd (a ty dvě poslední řady budu dělat, že jsem neviděla). ()

Mparrowka

Ale no taaak. Na americký seriál o mladých a bohatých to je super. Alespoň já se na tuhle partičku moc ráda podívám a bavím se nad škádlením Blair a Chucka, které považuju za nejlepší postavy. Kdo mi ale pořádně pil krev, byla Taylor Momsen nejdřív jako naivní, potom jako mrcha Jenny. Taylor mám strašně ráda, o tom žádná, ale pouze jako zpěvačku rockové kapely The pretty reckless. Jako herečka stojí za starou belu. Ale na čtyři hvězdičky to určitě je, když to nebere nijak vážně. Blair a Chuck prostě dokonalí, Serena krásná blondýnka, Dan sympatický a "osamělý chlapec" a Nate je prostě k sežrání :). K malé J jsem se již vyjádřila a Vanessa mi za to ani nestojí. ()

eklokan

Viděl jsem pár dílu a úspěšně je i dokoukal takže nejspíš koukatelný, a pro moji přítelkyni naprosto důležitá součást života, takže pro případ, že by se koukala na mé hodnocení, 3* :-) ()

Kevi1

Gossip Girl je taký miláčik našej generácie - myslím, že ja a moje kamky sme na tom vyrástli a osobne som videla každý diel dvakrát. Nebudem teraz tvrdiť, že je to dokonalé, ale prirovnala by som svoju lásku k tomuto seriálu so svojou láskou k Lane Del Rey - ja viem, že jej hudba nie je vôbec taká super a v podstate všetky jej pesničky sú podobné, ale aj tak som jej verný fanúšik už pekných pár rokov a budem na večné časy a nikdy inak. Takže, GG tiež nie je pre všetkých, môžete to neznášať, alebo milovať, no pravdou je, že je to luxusný seriál zo života bohatých detí a asi nás na tom niečo priťahovalo. Všetci sú krásni, bohatí a múdri, plus platí "sex, moc a intrigy" a my dievčatá predsa itrigárčime rady. Plus, kto by nechcel chlapa ako je Chuck a Chace Crawford je strašne sexy. Pre chlapov to asi ne je vôbec, ale teenegerky sa na tom vyblázia. Ja som ten seriál fakt milovala napriek tomu, že to kvalitatívne na päť hviezdičiek rozhodne nebolo. ()

hito

občas na úrovni, občas otravná telenovela. Jediné čo sa oplatí zhliadnuť je vzťah Chucka a Blair, má najväčšiu kvalitu a to cez scenár až po výkon hercov, v 2. a 3. sa ukáže, že sú piliere seriálu. 4. a 5. séria sú dejovo zbytočné. ()

charlie.sambora

Tak už se přestávám divit, proč je dnešní mládež tak zkažená. Pokud kouká na hovadiny typu "My z Apr Íst Sájdu" tak se ani nedivim. Neměla jsem sice tu sílu dodívat se na všech 6 sérií, či kolik to má, ale po zkouknutí tří dílů první série jsem si o téhle sračce udělala jasný obrázek. Vymejvárna mozků na entou. Chtěla jsem dát původně hodnocení odpad, ale za docela pěkné písničky v sériích dávám *. A mějte mě rádi. ()

Nová Gossip Girl obsadila hlavní tvář

Nová Gossip Girl obsadila hlavní tvář

02.04.2020

Reboot populárního seriálu Gossip Girl neboli Super drbna od streamovací služby HBO Max konečně odhalil novou představitelku hlavní postavy. Stala se jí mladá začínající herečka Savannah Smith, která… (více)

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy