poster

Lovci stínů

 • USA

  Hunting Party, The

 • Chorvatsko

  Lov u Bosni

 • Slovensko

  Lovci tieňov

Dobrodružný / Drama / Thriller / Komedie

USA / Chorvatsko / Bosna a Hercegovina, 2007, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ***

  Ve všem průměrné. Tak jde zkrátit pocit z Lovců stínů, dobře obsazeného, prvoplánově vymyšleného, ale slušně natočeného, snímku. Novinářská cesta do nejtemnějšího lesa plného zlých lidí kvůli nalezení největšího padoucha historie je fajn příběh, z kterého však mělo být vymačkáno mnohem více a závěrečné pointě chybí překvapení a cokoliv navíc. Naneštěstí nejmenovaná česká televize chytře zvolila pozdní vysílací čas a tak má očekávání nebyla vysoká.(5.11.2009)

 • pomajz
  ***

  Dobrý film, ale nějak moc filmů namířených proti Srbům, proč?(20.7.2015)

 • honajz
  ****

  S politickými thrillery či dramaty se roztrhl v poslední době nejen hollywoodský pytel. Proto potěší, když se podobný snímek povede a navíc má nadhled. Prestižní moderátor prestižní americké zpravodajské televizní stanice jednoho dne v přímém přenosu ze zmasakrované vesnice v Srbsku pošle všechny někam, a od té doby o něm jen kolují ty nejhorší pověsti. Vydělá na to jeho bývalý kameraman, z něhož se stane společensky uznávaný chlápek, co dostává už jen ty lepší džoby. Pak však odjíždí natočit mírovou konferenci do míst bývalých bojů. Samotné místo mu mnohé připomene. A nakonec se objeví i jeho bývalý kolega. Společně se pak ještě s mladičkým synem televizní stanice vypraví na hon na Lišku - obávaného masového válečného vraha, jehož nedokázala ani po pěti letech najít CIA, FBI, Mossad a další podobné špičkové organizace. Je v tom i něco osobního. Jak to celé dopadne, na to se koukněte sami, protože tenhle film za to stojí. Není akční, nejde o rambovské motivy, ale je natočen z reálného pohledu, jak by to i mohlo proběhnout (či probíhalo, protože jde o příběh podle skutečné události), s jemnou dávkou vtipu, ironie i cynismu. Ostatně na konci filmu se před závěrečnými titulky dozvíte, co vše ve filmu odpovídalo pravdě, a co ne - třeba že novináři nebyli tři, ale bylo jich tuším pět, že milenka jednoho z bodyguardů Lišky nebyla žena, ale muž, a také se dozvíte, že někteří skuteční váleční vrazi nejenže nebyli dodnes chyceni a souzeni, což je překvapivé, ale dokonce napsali několik knih a divadelních her. Možná, kdyby CIA postavila divadlo? Disk načíná protipirát, trailery na filmy Oko, Lady Chatterley, Nosáček, Dobryňa Nikitič, reklama, v bonusech pak najdeme rozhovory s herci a tvůrci (9:31), záběry z natáčení zpoza kamery (5:15) a trailer (2:21) - vše s CZ titulky.(28.12.2014)

 • T2

  Rozpočet $25miliónovTržby USA $969,869Tržby Celosvetovo $7,644,409Tržby za predaj DVD v USA $3,319,417 //počet predaných kusov 172,205(26.7.2009)

 • Tereza666
  *****

  Film jsem měla možnost zkouknout asi před rokem. Nemusím Gerea a Howard mi taky nic neříká. A ted musím říct. ŠPIČKOVÝ FILM. prvních pět minut bylo skvělých. Film se zbytečně netáhl, nechyběl humor, snad i Gere u mě stoupl a Terrencovi to seklo. A konec? Konec byla parádní tečka za tímhle nezapomenutelným snímkem.(31.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace