Lovci stínů

Lovci tieňov

Dobrodružný / Drama / Thriller / Komedie

USA / Chorvatsko / Bosna a Hercegovina, 2007, 101 min

• Subjektiv

V daleké Bosně žije, slivovici pije, zlý záporný Lišák-Bogdanovič-Karadžič. Podobný chytré horákyni, hledaný-nehledaný. V zemi Bosna země další, Republika Srpska. V ní se na vás lidé srpí, máte-li chuť Lišáka chytit. A všichni pijí slivovici. Jsou to totiž démoni. Srbové jsou démoni. Všickni jsou tam strašně drsní, tajemní a pořád vás špiclují a pak to nesou Lišákovi, po kterém jde/nejde CIA. Zapíjejí to slivovicí... Ach jo, zase jeden film, který zásadně nerozumí prostředí, v němž se odehrává. Z celého snímku čiší jediná myšlenka, která zní: "Jaktože jste ještě nechytili toho arciďábla Karadžiče?" Třeba ukázat, že Lišák je oním ďáblem (A) a že vlastně není tak těžké jej najít (B). Nakydáme do filmu pár válečných zvěrstev, hlavního hrdinu připravíme rukou Lišákových nohsledů o samičku, ať je to osobní. Bod A splněn. Nyní bod B - SPOILERY. Pojeďme na místo 1, potkejme tam osobu X, která nám řekne o místě, kde je osoba Y, jež ví o místě 3, kde je osoba L. Jedmě na místo 3, kde není nic. Znovu navštivme osoby X a Y, potkejme osobu Z a vykoumejme místo 4, kde je L, kterému zatím o naší návštěvě řekl X, Y nebo Z. Zajme nás, ale CIA nás osvobodí, L uprchne (CIA všechno věděla, ale sere na to, hrůza!!!). S pomocí X, Y nebo Z jej opět najdeme a symbolicky odpravíme... Brrr. KONEC SPOILERŮ. Tupější schéma si lze představit jen stěží. Přemýšlení nad problémem je nijaké. Oficiální místa nic nechtějí dělat, tedy chytat válečné zločince, ačkoliv je to vlastně sranda. Toť sdělení hodné hospodského tlachala. Žádné tušení toho, že to možná tak snadné není, žádné přemýšlení nad následky odpravení milovaného vůdce, žádné vnímání toho, že volič možná uvítá chyceného Karadžiče, ale mnohem radši bude, když má malé daně, svůj důchod a fáro, v kterém se valí po silnici bez děr.(22.3.2010)

• kalap

Trojica stranou chytených novinárov sa rozhodne uniesť z lesov srbských vojenského zločinca ,kde ho chránia desiatky osobných strážcov a všetkých spoluobčanov a získať tak odmenu slovom päť miliónov dolárov a pomôcť si z dlhov. A čuduj sa svete títo chlapíci bez strelných zbraní,nožov a vidličiek to dokážu vykašlú sa na tých pár dolárov a odovzdajú zlého zločinca moslimskému lynču. To už neuvidíte, lebo potom zaznie zvonček a hlúpej rozprávočky je konček. Dobrúúúúú noc!(6.7.2008)

60%(1.11.2009)

Nic co by stálo za řeč, ale nic co bych musel odsoudit, takže čtyři.(27.6.2008)

Rozhodně se jedná o zdařilí film ve kterém uvidíme napětí, srandu, i dobrodružství. Proti Gerovi nemém námitky.(31.10.2009)