Lovci stínů

Lov u Bosni

Lovci tieňov

Dobrodružný / Drama / Thriller / Komedie

USA / Chorvatsko / Bosna a Hercegovina, 2007, 101 min

Ve všem průměrné. Tak jde zkrátit pocit z Lovců stínů, dobře obsazeného, prvoplánově vymyšleného, ale slušně natočeného, snímku. Novinářská cesta do nejtemnějšího lesa plného zlých lidí kvůli nalezení největšího padoucha historie je fajn příběh, z kterého však mělo být vymačkáno mnohem více a závěrečné pointě chybí překvapení a cokoliv navíc. Naneštěstí nejmenovaná česká televize chytře zvolila pozdní vysílací čas a tak má očekávání nebyla vysoká.(5.11.2009)

Ta trojka byla spíš směšná než cokoliv jiného, ale při sledování filmu jsem se nenudil a docelo to odsejpalo, takže se to dá zvládnout vcelku bez úhony a nakonec třeba i zapomenout a jít dál ke světlejším filmovým zítřkům...nebo naopak.(2.2.2010)

• Djoker

Důchodce Richard Gere a jeho černý kolega, oba samozřejmě z USA, se nám snaží dokázat, že znají dějiny Bosny jako svoje ponožky. Přišlo mi, že tvůrci poskládali hodně drsných vět v jeden ubohý film. Brutálně nadhodnocený snímek.(31.10.2009)

Film jsem měla možnost zkouknout asi před rokem. Nemusím Gerea a Howard mi taky nic neříká. A ted musím říct. ŠPIČKOVÝ FILM. prvních pět minut bylo skvělých. Film se zbytečně netáhl, nechyběl humor, snad i Gere u mě stoupl a Terrencovi to seklo. A konec? Konec byla parádní tečka za tímhle nezapomenutelným snímkem.(31.10.2009)

60%(1.11.2009)