Cushing

Nejsem pelíškovec ani pupendář, a možná proto se mi Medvídek celkem líbil a tohle taky, především díky hereckým kreacím Vladyky a Vlasákové, a kupodivu i Polívky, který tu chytá něco z bývalého šarmu a přiopile se nepředvádí. (Díkybohu, Geislerová s Wilhelmovou si daly oddech.) Myslím, že tenhle filmek měl vzniknout pro televizi, příliš mi nedochází, co dělá na filmových plátnech. Stejně tak by mi něco tak komorního a skromného sedělo i v levnějším formátu, širokoúhlého filmu je pro to škoda, vždyť na těch óbrzáběrech často není co ukazovat. Sečteno: pro mě tedy nadprůměrný tv film pro nedělní večer. Jeden takový týdně! ()

Playman

Přes první polovinu, která vás sice nepotěší, ale ani tolik nezklame se nám otevře promyšlený příběh, který by právě bez této první poloviny nemohl fungovat. Neudělali bychom si totiž vztah k postavám (Ale tak tomu býva vždycky). To co se nakonec z celého filmu vyklubalo je na české poměry opravdu skvělé. Hřebejk tedy nezklamal, protože co se týče filmové tvorby z produkce TV Nova – kde to poslední dobou pěkně skřípe, se tento snímek dostal mezi ty nejlepší. Takže. U mě dobrý. ()

_DAVE_

Tohle bylo opravdu slabé, bylo sice fajn vidět obecný postkomunistický vývoj v naší republice (film se odehravá v roce 93), ale začátek byl moc pomalý, a zápletka v druhé polovině filmu překombinovaná, a celkově nevěrohodná. Nelíbilo. ()

Akumulátor

U mě slabý... alespoň první polovina filmu se rozjíždí zatraceně pomalu. V posledních asi 25 minutách se ale děj nečekaně rozjede ve vynikající a promyšlenou zápletku o tom, jak obehrát cikánskou partu ve skořápkách. "Kde je kulička? Vsaďte si pane, 1000 na kuličku!" Z toho mě běhá mráz po zádech... ()

Tomasso001

Na české poměry po dlouhé době konečně zajímavý filmek, který tu už dlouho chyběl. Být to cizí film, asi bych hodnotil trochu mírněji, ale za ten pokrok k lepším a originálnějším zítřkům dávám 80% ()

lennyd

Kája (Miroslav Vladyka) je obyčejnej týpek, který si ke své nudné práci hlídače v muzeu přivydělává "hraním" kominíka u svateb (kominík přece přináší štěstí, a která nevěsta by si to nechala ujít). Tímto si přijde na docela slušné peníze, a po letech chce konečně vzít svoji manželku k moři. Ale pár kaček mu ještě zbývá, takže zariskuje, a na tržnici si párkrát zahraje skořápky - a jak už to bývá, o vše přijde. Ale Kája neztratí hlavu, a požádá o pomoc Mrklase (Bolek Polívka), karetního mistra a znalce různých fíglů. Ten dá dohromady partu a s geniálním plánem se vydá do boje proti gangu skořápkářů ... Když jsem si četl před filmem komentáře, pěkně mě k filmu naladily. Český film ve stylu Dannyho parťáků, to znělo hodně zajímavě. Ale když jsem se zhruba po půl hodině pekelně nudil, páč se ve filmu nic moc nedělo, a jediné oživení byla Kájova zajímavá "práce", už už jsem to chtěl zapíchnout. Naštěstí jsem vytrval, a po té půl hodince se děj začal rozbíhat, a opravdu ... celá akce styl Dannyho parťáků připomínala (samozřejmě v českém prostředí, takže nešlo o milióny, ale jen o pár tisíc). Celému hereckém spektáklu vévodí Bolek Polívka, i když jak nad tím přemýšlím, tak zahrál zase úplně stejně jako jinde. Jinak potěší i další jména, jako Jiří Schmitzer nebo Josef Somr .. Prostě u mě dobrý (i pana Hřebejka chválím, že se odpoutal od nekonečného pitvání lidských vztahů) ... ()

honz

Ze současných českých komedií konečně jedna, která je fakt vtipná. Opravdu dobrý scénář příběhu o tom, jak podfouknout podfukáře. V neposlední řadě jsou dost dobré i herecké výkony. Celkově: vážně se povedlo:-) ()

geklon

Čeští Dannyho parťáci, s neomalenou 90' atmoškou pomatené ranné doby po revoluční........ Herecké výkony pozoruhodné..... Po Pupendo nejpodceňovanější film dua Hřebejk, Jarchovský. ()

JohnSmith

Tak tohle byla opravdu nádhera,sranda od začátku do konce.Připomnění počátku devadesátých let je už dneska k pobavení,ale tenkrát tomu tak nebylo.Výkony veškerého herectva jsou perfektní,především pánů Polívky a Schmitzera ()

SkyHawk

Tenhle film ve mě nechal nějakej zvláštní hezkej pocit, že jsem teď přišel z kina (0:02 18.7. 2008) a musím jít popsat můj zážitek. Film se rozjíždí pomalu, ale to rozhodně neznamená, že začátek stojí za nic. Naopak. Už v prvních minutách jsem z filmu pocítil dobrou náladu. Čekal jsem asi průměrný film, ale skrýval v sobě něco, co mě prostě nadchlo. Skvělý výkon Bolka Polívky dodával filmu hlavní šťávu a občas se mi zalíbila i hudba ;-). Ve zkratce film na odreagování a zlepšení nálady, kde nenajdete moc umělekých počinů. Možná díky bohu. Protože ty by ten snímek zkazily. ()

Natabar

Rozdělil bych tento snímek na 2 části. První (podstatně delší) úplně o prdu, balancující na hraně "odpadu" a 1*, kde Hřebejk (ač jsem doufal a čekal, že se opět pozvedne k lepším zítřkům) potvrdil, že patrně definitivně patří do druhé ligy filmové a jeho jméno má šanci stát se pojmem - ovšem pojmem naprosto sterilní filmařiny, ve které je řemeslo zvládnuto, ale jinak celek je de facto nekoukatelný a nudně uspávající, občas s vyskytujícími se vtípky (ovšem tak okatě trapně vyčnívajícími) chtějícími rádoby pobavit, resp. dostát (u Pelíšků a Pupenda se oběvící a už nikdy nezopakované) pověsti schopného tvůrce komedií bavících celé kino. Naštěstí se zde objevila druhá část (ano - ta, kde se konečně začalo něco dít), kterou bych označil za slušný průměr (3*). Čili závěrem zprůměrované 2* a doporučení Janu Hřebejkovi, ať už radši nic netočí, nechce-li být ještě trapnější a klidně ať 10 let čeká a pak si střihne nějaký majstrštyk. To, co předvádí nyní, jen obecně vyžene lidi z kin utvrzujíce je v dojmu, že český film stojí za h***o a proto je škoda vyhazovat peníze za vstupné. ()

VasaX

U mě dobrý mi připomělo takové české Dannyho Parťáky. Tedy spíše Bolkovy Parťáky. Dlouhé akorát, celkem dobře udělané, nenucené, i když žádný význačný kousek to není. Ale nenudí a ani neurazí, a to na tři hvězdičky tentokrát stačí. ()

Master19

Pravdou je, že samotná zápletka by vystačila možná tak na jeden bakalářský příběh, ale je to i to "nic" kolem, co dělá dobrý film. Poetické ;-) scénky ze života v čersvé demokracii i ze zcela nepolitických vod (zaseknutí rybáře je možná nejlepší pasáž filmu) jsou to, proč je U mě dobrý lepší než dobrý. Plus Vladyka a Javorský, a já jsem spokojen. ()

Timak

U mě dobrý .. na české poměry .. tak trochu Guy Ritchie nebo Dannyho parťáci po Česku. Pěkný. Líbilo se mi to. Ostatně Hřebejk je sázka na jistotu ()

Compadre

První půlka je pohodička non plus ultras...o to nic, skoro až moc, řekl bych. ospalá atmosféra v takové ospalé chatařské oblasti začíná začíná pomalu ale jistě nudit a až zhruba v půlce filmu se transformuje na něco jako podrazáckou komedii...Hřebejk asi moc koukal na Dannyho parťáky nebo co...Z celýho filmu se mi asi nejvíc líbil borec Polívka a mladej Forman. Jinak teda nic moc. A Hřebejkovi už nevěřim, jeho poslední filmy jsou prostě upatlanej průměr. A kultovní Pelíšky? Co bylo už pominulo... ()

yeniczek

Kdyby se celý film spíš podobal konci a nebyl zase z velké části utahanou variací na Hřebejkovi ostatní filmy, tak by to byly silné 4*... Ale rozhodně nejlepší z jeho filmů během dvou let. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr