melloun

Další ukázka "typických vesničanů", kteří nemají co na práci. Aby byl děj zajímavý, jsou charaktery hlavních postav totálně vygumované (momentálně mě nenapadá jiné lépe vystihující slovo). Ze začátku nuda, pronásledovaná nudou, jak už to v poslední době u českých filmů bohužel bývá. Je to smutné, ale situaci zachraňují až skořápky, kdy se film přece jen stává docela stravitelný, ba dokonce vtipný. V tu chvíli to vypadá na takové Dannyho parťáky po česku a já se začal konečně bavit. Jan Hřebejk už natočil povedenější komedie a tahle je přes veškerou snahu (některých herců) pouze průměrná. ()

Luqi

Polívkova jedenástka v značne chudobnejšom prostredí................ Úvod tvorí vlastne celá prvá polovica filmu, zaujímavé to začína byť až v tej druhej, čo je škoda. Ale i tak tú nudnejšiu časť zvládol Hřebejk po režisérskej stránke celkom solídne. Možno keby som bol ten skôr narodený, mal by som z tohto filmu viac. ()

Kvítek

Půvabná retrostylizace a vyšperkovaný záverečný podfuck hází záchranné lano jinak průměrnému snímku, který vyjma pár úsměvných scén nezčeří hladinu české kinematografie. S tak kvalitní hereckou paletou se to dalo vymalovat na výbornou. Čekala jsem, že to bude LEPŠÍ. ()

Sista

Šabachovu povídku jsem četla a musím říct, že film se nechal jenom velmi volně inspirovat:) To ale nevadí, protože mě se na celém filmu nejvíc líbila ta krásně naivní atmosféra 90. let a melancholie zářijové chatové osady s partičkou svérázů v ní. Akční část filmu je svižná a vtipná, ale viděla jsem už svižnější a vtipnější, takže pro mě byla spíš příjemným zpestřením děje. ()

J R C Pecuchet

Pro mne naprosto pohodový a velice komorní film, ve kterém se nevyskytuje mnoho herců a příběh plyne velmi pozvolna. Ještě bych zmínil velmi šťastnou ruku režiséra při obsazování jednotlivých rolí. Povedené dílko. ()

Jeremiah

" U mě dobrý" neboli PODRAZ po česku. Jinak jsem se i pákrát zasmál, takže pokud se oprostím od faktu, že to u nás takhle nějak opravdu fungovalo, tak ty tři * jsou odpovídající. ()

FilmWave

Dva filmy v jednom. Nejprve velmi dobrý hřebejko-šabachovský pohled na posametové období (o ničem, ale kouzelně) a pak česká televizní verze dannyho jedenáctky se skořápkami. ()

stansrac

první půlka táhne hodnocení dolů, jak už bylo napsáno, i přes dost solidní obsazení je to jedna velká nuda, kterou člověk víceméně přetrpí. druhá půlka je excelentní. ve stylu Oceans eleven přináší akci a hlavně výborného Polívku. ten je pro mě, podobně jako u Romingu hlavním pozitivem, dalším by mohla být například porevoluční atmosféra nebo vztah mezi plastikem Schmitzerem a jeho synem. nicméně, díky té opravdu přetrpěné první polovině nemůžu jinak než 50% ()

bonifac

nevím..Hřebejk už pro mě definitivně přestal být značkou pro dobrý film co mě pobaví, zasmála jsem se dvakrát... ()

Joll

Utrpení, to je slovo které mi vyvstane na mysli, pře puštěním nového českého filmu. V poslední době jsem absolvoval přímo hromadu zklamání u nesmyslů typu, František, O život, nebo rodinky či učitele. Automaticky jsem k tomuhle přistupoval s obrovským despektem a to možná film trošku zachránilo. Není to bůhví co a určitě se to nestane evergreenem, který nám nebude vadit ani na po 20té zhlédnutí, ale ani neurazí. Těch 100 minut uběhne jako voda. Takže za slušné 3 hvězdy to je, i když hodnocení je u českých filmů většinou sporné, být to cizí film a nehrát tam naši jdu okamžitě o 1- 2 hvězdy níž! Holá pravde je to že ve světě asi neosloví vůbec, spíše naopak. ()

optimus0s

Česká verze Dannyho parťáků je dobrá pouze v druhé polovině. Ta první, ve které se seznamuje s postavami je nudná... ()

#47

Hřebejka mám rád už od Pelšíků a jeho "návrat ke kořenům" ve mě vzbuzoval jistou dávku naděje na změnu (Horem pádem mě zklamalo, Kráska nenadchla a Medvídek se mi sice líbil, ale žánrově to nebylo přesně to co bych chtěl). U mě dobrý sází ná jednu ze silných a osvědčených karet - nostalgii po Šabachovsku. Skořápkáři, peep-show a podobné jiné aktivity na které se po revoluci specializovala nižší vekslácká liga, vytvořily slibné prostředí pro komediální zápletku s nádechem Dannyho parťáků po česku (...ne, nic jsem nepil, jen rád přeháním :-)). Film zpočátku moc neubíhá a kromě pár vtipných hlášek ("...jakýho nepřítele mají dneska oni?...mletý maso...") a nezapomenutelné scéně s prezentací kosmetiky, má člověk pocit, že se zase stane to co například u Horem pádem a z čekání na zápletku z ničeho nic přijde konec, opak je naštěstí pravdou a druhá polovina nechá zapomenout na cokoliv co předcházelo (paradoxně U mě dobrý si o českém lvu může nechat jen zdát, narozdíl od HP). Hřebejk také opět dobře namíchal koktejl z osvědčených koní (Polívka, Schmitzer, Forman, Hybner, Javorský...) ve spojení se zajímavými, neokoukanými (Mario Kubaš) či znovu nalezenými (Václav Kopta, Miroslav Vladyka). Ať už si tedy o Hřebejkovi a jeho filmech myslíte cokoliv...já je mám rád a budu se těšit na další. ()

BathoryMan

Hřebejk točí tie svojé občas trpké komedie ako na bežiacom páse!Horem-pádem namna posobilo rozpačito!Krásku v Nesnázich beriem ako jeden z najlepších českých porevolučních filmov a Medvídka som ignoroval,pretože mi stačilo vydiet trochu a vedel som že tak toto nie!Ale U mě dobrý sa mu podaril nad očakávania dobre!Slušný námet zasadení do zaujímavého obdobia ranných devedesiatych a plejáda tých najlepších súčastných hereckých hviezd:Polívka,Schmitzer,Javorský,Vladyka,Somr,Forman...Výborná partia vo výbornom filme!A mi Slováci im možeme zasa len ticho závidiet! ()

Axident

Druhou polovinu filmu jsem se celkem i bavil, lhal bych, že ne, ačkoliv ona zábava stojí, navzdory hvězdné sestavě, téměř výhradně na vyšumělém kabaretníkovi Polívkovi, který si svůj part s bravurou vychutnal. Celkově ovšem "U mě dobrý" jen utvrdilo můj s každým filmem sílící dojem, že se mi míň a míň zamlouvá směr, kterým Hřebejkova tvorba míří a je to škoda. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr