Barbie a kouzlo Pegasu

Animovaný / Rodinný

USA, 2005, 83 min

Greg Richardson

Elana Lesser, Cliff Ruby

Barbie poprvé v 3D filmu! Úžasné, efektivní a prostě báječné. Už samotný příběh je příjemným fantasy questem a navíc ty scény v 3D, když si nasadíte brýle, jsou prostě perfektní :) Geniální marketingový tah navázal na super úspěšný předchozí rok s prvním muzikálem Princezna a švadlenka a přikročil k oficiálnímu rozdvojení série filmů na klasické předvánoční filmy a speciály z vílího světa, které čekají na své diváky každé jaro. Bohužel tehdy také vtrhl na trh poslední film s My Scene a trapný pokus o aktualizaci Barbie pro střední školu v Deníčku Barbie. Naštěstí další roky už fungují zase jen seriózní Barbie pohádkové filmy.(3.2.2009)

Moje 2 a půl letá dcera miluje Barbínky .. brrr. pro mě je to něco odporného, ale hold co nadělám. Tohle je JEDINÝ díl, kde to má děj, a proto dávám 5 hvězd. Jediný Barbie film, co má hlavu a patu - a jde tam o dobrodružství a ne nějaké přiblblé tancování.(9.11.2011)

• Elyon

Teda, vydržela jsem jenom deset minut a potom jsem prosila sestřenice (10 a 9 let) aby tuhle ptákovinu vypnuly. Jenže mé přání nebylo vyslyšeno. Tak jsem odešla a doufala, že tuhle blbost už nikdy neuvidím. Jaké zklamání mě čekalo druhý den ráno, když si to pustily znova...(9.9.2009)

• LeoH

Bárbínovské období u nás naštěstí trvalo jen dva filmy – viz též Fairytopia; tenhle kousek má ještě o něco hroznější animaci, zhruba stejně nanicovatý děj, očividnější reklamně-manipulativní podtext (neustálé hlasitě komentované převlékání) a vrcholem všeho je český název – ne, Pegas s velkým P podle vzoru hrad není název kouzelnické školy ani ničeho podobného, fakt tam jde o ty okřídlené koně. Pak mají děcka umět česky. Poměrně solidní muzika nahraná Českou filharmonií působí mezi vším tím virtuálním fialovým bakelitem jako pěst na oko.(16.5.2016)

Jediný díl Barbie, který jsem shlédla a pobavil mě. Krásně animované o tom není pochyb, ale v tomhle díle byl i překrásný příběh který stojí za řeč.(6.4.2013)