Alenka v říši divů

• USA Alice in Wonderland (více)

Alenka Kingsleyová je devatenáctiletá dívka, kterou od malička pronásleduje jedna a ta samá noční můra o podivných bytostech. Nemůže kvůli ní spát, jediným lékem je milující otec, který ji vždy utiší. Po otcově smrti se dívce nejen vrátí noční můry, ale její obrovská představivost jí v mnohém komplikuje život. O 13 let později je z Alenky půvabná, trochu svérázná a bystrá dívka, která své okolí překvapuje podivnými nápady a nevšedními úvahami. Jednoho dne ji ale čeká nemilé překvapení, její matka ji hodlá provdat za přihlouplého, nevzhledného, avšak bohatého lorda Hamishe. Alenka prchá ze své zásnubní hostiny do lesa a utíká za králíkem ve vestě. Spadne za ním do hluboké jámy a ocitne se v podivném světě, aniž by si pamatovala, že už tam jednou byla. Vypije nápoj s nápisem "Vypij mě" a zmenší se na takovou velikost, aby mohla projít malinkými dvířky do fantastického království... (TV Nova)

passat

Nádherná pestrobarevná grafika Wonderlandu je v podstatě tím nejlepším na celém filmu. Dějově je Alice na nule a tak jsem se alespoň kochal všemi těmi efekty a maskami. Našlo se sice i pár lepších scén, které film trochu pozvednou, ale určitě nezachrání katastrofický začátek a hlavně konec, který film silně degradoval. 60% ()

M1k9

Alenka se dočkala zjednodušení a poobyčejnění po holywoodsku. I tak, a asi právě prototo to bylo nechutně CRAZY. To hlavní - imaginaci - jsem si odnesl. Užíval jsem si přízvuk a hraní Alice a samozřejmě i dalších postaviček. Prostě všechno. 7/10 ()

lardko

Podle mě nejlepší verze o Alence v říši divů. Johnny Depp dostal za tento film padesát milionů dolarů zcela oprávněně. Kouzelný film. ()

IvcaSammet

Nikdy jsem se o Alenku v říši divů nezajímala. Nikdy jsem neviděla jediný film, nikdy jsem nečetla knihu. Když jsem ale viděla úžasné herecké obsazení a ještě navíc Tima Burtona jako režiséra, bylo mi jasné, že se Alence dál vyhýbat nebudu ... Bohužel byl pro mě film ale spíš zklamáním ... Efekty, masky, kostýmy i herci byli naprosto geniální, ale příběh mě bohužel nijak moc nezaujal a děj mě za začátku přišel hodně zmatečný a urychlený ... Uvažovala jsem, jak film ohodnotit a nakonec jsem se přece jen rozhodla pro tři hvězdičky, protože film na čtyři bohužel nemá. ()

Lilloos

Ale tak hezky se na to kouká! Vizuál zdařile balancuje nad propastí kýče a oproti dřívějším Alenkám tahle (snad i díky akčnějšímu pojetí) příjemně odsýpá. Burtona je cítit překvapivě málo, Elfmana o něco víc, hollywoodskou vypočítavost vůbec nejvíc. Takže jen další z řady filmů, které jsou maximálně líbivé a poctivě plní své peněžní cíle, ale nemají pro mě žádnou významnější hodnotu. ()

Milwa

Nevím, jestli bylo Burtonovým záměrem natočit poklonu Peteru Jacksonovi ,ale poveldo se mu to:D Několik scén LOTRa připomínalo tak, že jsem nevěřila svým očím... I přes pro mě překvapivě nízké hodnocení jsem si film v kině užila. Originál s titulkama byl skvělý, hlavně Steven Frye v roli Chachire cat a Alana Rickmana v roli Cartepillara jsem si nemohla nechat ujít. Helen byla moc roztomilá srdcová královna a Johny, ten nemůže zklamat. Krásná fantazijní pohádka, zpracování mi sedlo, možná taky proto, že neznám knihu...ale na tu taky dojde. Nevíte proč vypadá havran jako psací stůl? ()

TomasKotlant

OBROVSKÉ ZKLAMÁNÍ. Dlouhou dobu jsem se těšil, až se konečně objeví v kině další film Tima Burtona. Čekal jsem překonání úžasného Karlíka a továrny na čokoládu v perfektně vystilizovaném světě. Spolupráce s Disneym, až nevkusně vystilizované postavy na plakátech a na Burtonovy filmy až nečekaně velkolepá propagace před uvedením filmu sice vytvářely jisté obavy, ale doufal jsem, že všechen ten humbuk je oprávněný a přijde něco opravdu velkolepého. Po půl hodině jsem byl tak velkolepě otrávený, že jsem chtěl z kina skoro odejít. Zhruba první polovina filmu se nese v duchu přihlouplých seriálů z produkce Disneyho a Burtonův rukopis se jen občas ukáže v nějakém detailu. Ani po přesunu do "Říše divů" se nic zásadně nezlepší. Předlouhá scéna v místnosti s dvířky do říše je úděsně nudná a otravná, všechny "pohádkové" postavy se chovají naprosto idiotsky a nelogicky, až je to k breku. Srdcová královna je úplně tupá, bílá královna se chová jako totální úchylák a mluví jako ujetá puberťačka. Ano, český dabing tomu určitě k dobru nepřidá, spíše mi lezl hodně na nervy (ale nevím, na kolik je to v originále lepší). Jediné, co drží první půlku nad vodou, je Elfmanova hudba, která si udržuje svůj standard, i když oproti jiným Burtonovým filmům zde nedokáže vytvořit "atmosféru, která by se dala krájet". Jakmile se děj překlopí do druhé poloviny, začne akce nahrazovat přihlouplé dialogy, postavičky se najednou začnou chovat poměrně logicky, děj začne mít spád a celý dojem z filmu se otočí o 180°. Burtonův rukopis je sice stále lehce netradiční, ale čím dál čitelnější, až vše vyvrcholí v úchvatnou bitvu, která je srovnatelná s Burtonovými nejlepšími filmy. Postava šampiona Červené královny (nějak mi vypadlo to jeho blbé jméno.. moment... Tlachapoud) je nejpozoruhodnější z celého filmu a je možná lepší než ta nejlepší monstra Guillerma del Tora. Když je film v nejlepším, vrátí se na "začátek", aby ukázal, že první polovina filmu nebyl jen špatný sen. Kdyby nebyl Tim Burton můj oblíbený režisér, dal bych možná ještě o hvězdičku míň. (EDIT: Nakonec jsem přece jenom snížil hodnocení na 2 hvězdičky.) Nicméně jsem rád, že jsem po polovině neopustil kino, druhá polovina sice není velmistrovské dílo, ale je to ten starý dobrý Burtonův styl, který mám tak rád, ač je podán lehce netradičně. Ještě bych rád dodal, že 3D mi nepřišlo jako nějaké výrazné vylepšení, spíše to filmu škodí, neboť se mi zdálo, že jeho potenciál nebyl vůbec využit. *** Ve zkratce: Tim Burton dostal velké peníze a k tomu určitě spoustu omezení od velkého komerčního studia. Ani jedno filmu nepomohlo. Tim Burton pro mě od teď již není zárukou kvalitního filmu. ()

pirko7

Naprosto obyčejný film s naprosto jednoduchým scénářem. Nustále jsem čekal kdy to začne být zajímavý. Nezačne! Je to pouze zvrácená pohádka pro děti. Zde se dá hodnotit kladně pouze pěkné zpracování ve 3D. ()

P-puma-

Svět, který na filmová plátna přenesl Tim Burton je uchvatný. A celou dobu v kině jsem si koutkem duše přála být také Alenkou a setkat se s Kloboučníkem a s králíkem co neustále hlídá čas a se zajícem, který po všech hazí vše co mu příde pod ruku. :-) Podle mě, prostě nádhera :-) ()

trepka

Neni to úplně pět hvězdiček, ale je dám je. A k mému překvapení hlavně za Anne Hathway a Miu Wasikowskou...Líbil se mi nápad, vlastně i provedení, ale vysloveně mě rozčilovalo několik scének (například Deppův taneček). Tim Burton snad nemá zapotřebí dělat konec ve stylu Shreka... ()

xxSmoldaxx

Pozor! Nad 15 let nepřístupné. Bál jsem se, ža půjde o prachsprostou pohádku a musím přiznat, že mé obavy se naplnily jen napůl. Přece jen tri Burton-Depp-Carterová tomu dává špetku osobitosti, kterou jinde nenajdete a která vůbec není na škodu. Tak jako ve většině Burtonových počinech najdeme v Alence přestylizované prostředí a "provařený" hudební motivy, přesto musím říct, že jsem se vyloženě nenudil. Navíc mi až na Wasikowskou všichni do svých rolí pasovali. 62% ()

Hadati

Na tenhle film jsem šel naslepo, takže jsem netušil, že je to jakési pokračování původní Alenky. Film nebyl nijak originální, ale byl i zábavný, stále se bylo na co dívat a bylo tam i pár věcí na zasmání. Příznivce tohoto díla však upozorňuji, ať neočekávají původní sladký svět Říše divů. Tento svět oživil Burton, a proto je to svět temnoty. Nejsem si jistý, zda bych tento film doporučil malým dětem. Každá z postav je určitým způsobem vyšinutá a svým podivínstvím i trochu strašidelná. Velmi spokojený jsem byl s kočkou Šklíbou, naopak nespokojený jsem byl s Tlachapoudem. Ačkoliv to má být nejobávanější tvor Říše divů, moc z něho strach nešel. ()

sNeDy

Kdyby to natočil kdokoliv jiný, jsou to 4*. Ale Tim prostě má na víc. Jestli za to může přímo Disney, můžou se mlátit do hlavy. Tahle látka je pro Burtona přímo dělaná. Takhle je to ale jen super pohádka. ()

fixaman

Největším problémem u Alenky pro mě bylo post-3D zpracování.. Nekvalita tohoto postupu naprosto bila do očí a já se kvůli tomu prvních cca 40 minut ani nebyl schopný soustředit na děj.. Pak už to byla samozřejmě vcelku příjemná podívaná.. Stejně ale díky tomuto neduhu nemohu dát víc jak tři hvězdy.. ()

IBBY

...kdo čekal svého Burtona byl zklamaný...kdo svou Alenku byl nadšený...skvělá hra s proporcemi ale Burtona je tam opravdu málo!!! ()

ashtangi

Čekal jsem mnohem víc. Hodně mě zklamal příběh. Když se to tak vezme, bylo to o ničem. Johnny Depp tam jen prolétl a podal jeden z nejnudnějších výkonů své kariéry. Jediné, co se mu dá uznat, že byl nejzmalovanější :-D H.B. Carter skvělá jako vždy. Role srdcové královny jí opravdu sedla. Asi to je opravdu spíš pro děti, které budou uhromeně zírat na efekty a nebudou potřebovat příběh. ()

Saur.us

Viděno ve 2D. Pěkně vytvořené, barevné, příjemné, nadruhou stranu temné a pochmurné, postavy šílené, Deppův kloboučník výborný, stejně jako Srdcová a Bílá královna a samotná Alenka v podání Mii Wasikowské. Nemůžu zapomenout zmínit český dabing. Potěšil mě (a to sem ani nečekal) dabing Srdcové královny Taťánou Vilhelmovou. Její už tak dost nepříjemná role dostala navíc ukrákaný a uřvaný hlas. K superlativům vše. Nápady by byly, ale od Burtona jich bylo sakra málo! Navíc celá ta šílená závěrečná bitva jako by vypadla z mišmaše Letopisů Narnie a Zlatého kompasu, cinknutá Eragonem. Potom začal tancovat Depp jeho pseudojacksonovský break a já myslel, že padnu pod sedačku. Poslední korunu celému "dílu" dal jeho konec. Přes ty všechny rady a poznatky, které Alenka musela mervomouci celá špinává a potrhaná říct všem známým a příbuzným až po odplutí do Číny, kde jsem tedy absolutně nepochopil, co tím chtěl básník říci, už jsem doufal jen pro rychlý konec. Jen doufám, že to naznačení eventuálního dalšího dílu byl klam a že se toto už nebude nikdy opakovat. Slabá 3. Dodatek: Prosil bych pana Burtona aby už nikdy netočil žádné rodinné filmy ani filmové remaky. ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (více)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává