Alenka v říši divů

• USA Alice in Wonderland (více)

Alenka Kingsleyová je devatenáctiletá dívka, kterou od malička pronásleduje jedna a ta samá noční můra o podivných bytostech. Nemůže kvůli ní spát, jediným lékem je milující otec, který ji vždy utiší. Po otcově smrti se dívce nejen vrátí noční můry, ale její obrovská představivost jí v mnohém komplikuje život. O 13 let později je z Alenky půvabná, trochu svérázná a bystrá dívka, která své okolí překvapuje podivnými nápady a nevšedními úvahami. Jednoho dne ji ale čeká nemilé překvapení, její matka ji hodlá provdat za přihlouplého, nevzhledného, avšak bohatého lorda Hamishe. Alenka prchá ze své zásnubní hostiny do lesa a utíká za králíkem ve vestě. Spadne za ním do hluboké jámy a ocitne se v podivném světě, aniž by si pamatovala, že už tam jednou byla. Vypije nápoj s nápisem "Vypij mě" a zmenší se na takovou velikost, aby mohla projít malinkými dvířky do fantastického království... (TV Nova)

KOZEL84

Já nic nečekal a ani sem to neviděl ve 3D,protože mě to nezajímalo tolik abych šel do kina a o to víc sem potěšený.Vizuál krásný až sem si několikrát vzpomněl na Avatar a hudba se Elfmanovi hodně povedla.Příběh je samozřejmě jen pohádka,ale já ho i když je notoricky známý neznal (no jako tak nějak dopodrobna).Řekl bych,že tohle byla látka jako stvořená pro Burtona a já sem v tom jeho rukopis cítil teda celkem dost.Depp se mi líbil i když hrál svoji třistapadesátou variaci na jednu postavu.No nejvíc se mi stejně líbil ten zajíc co po všech házel nádobí a zhulená housenka:-)).Pro mě jedna z těch lepších novinek. ()

KOZLIK

Digitální svět mám rád, ale filmů tohoto druhu už mám nějak dost. Postavy jsou vizuálně protivné a Depp je zase zmalovanej jak trpajzlík. K čemu tento vizuál vede ? ()

ViktorEl

Aj keď to nie je to pravé orechové, Timovi Burtonovi sa nedá nič vyčítať,z takého jednoduchého príbehu vytvoril aspoň vizuálne úchvatnú, vtipnú novodobú rozprávku pre celú rodinu. 65% ()

xargos

Nevím jak u vás - aspoň podle hodnocení - ale u mne spojení Lewise Carrolla a téhle verze od Tima Burtona dokonale funguje... Nečekal jsem hororové napětí a složité psychologické momenty, nečekal jsem logiku věcí, ani děje. Očekával jsem parádní příběh a jeho pěkně barevné zobrazení a hudbu, která bude se vším ladit. A dočkal jsem se! Proměna nejisté slečny v kočáře v Alenku/Alici, která vylézá z králičí nory a ví, co chce, byla z mého pohledu dokonalá. "Čarovný den!" Pohádka jak má být, kde dobro vítězí nad zlem a ti, co mají, najdou sami sebe. ()

Wawer

Na pohled skvělý film, perfektní audiovizuální stránka, skvělý herci a opravdu hezká hlavní hrdinka. Toť vše, okouzlení z formy opadne za pár minut a to, co zbyde, na tom není nic zajímavého. Forma předčila obsah mnohonásobně ()

blue.claire

Kouzelné, králík božský. Ale dějem to nemá na skvělou starou animovanou verzi z roku 1951. Film utekl tak rychle, že jsem měla pocit, že se tam nic neodehrálo. Na druhou stranu dějové zpracování začátku se mi hodně líbilo. ()

TaanStari odpad!

Polovina tohohle snímku je přehrávání, druhá polovina digitální hnůj. Fuj. Jediný, kdo hraje tak nějak normálně, je Mia Wasikowska... ()

edie sedgwic

Som Burtonovou velkou fanusickou, Alica ma vsak ktovieako neoslnila. Musi sa mu nechat, ze v postavach a prostredi citit jeho ruku, avsak pribeh sa akosi vymyka tomu, na co som unho zvyknuta a pre co som si ho oblubila. Z rozpravky sa zrazu stava fantazmagoria v style Harryho Pottera alebo dost nepodarena verzia Nekonecneho pribehu. Johnny to ako vzdy zachranuje, vyber hlavnej hrdinky ma dost sklamal, je velmi nevyrazna a akosi mi do Burtonovho konceptu nesedi. Pre mna jednoznacne sklamanie roka. ()

Petrus1

Opět musím přiznat, že sem nikdy nečetla knížku a ani neviděla žádné jiné zpracování Alenky (co už, zas, že?), nikdy mne to prostě nelákalo. A asi bych ve své bídné nevědomosti zůstala dál, nebýt toho, že to natočil Burton (jeho světy mne baví), hraje tam zlatíčko "Džoník" a moje oblíbená Helena - prostě to byla taková jakási povinnost. :-) Ze začátku, když se Alenka propadne (a pak i v některých pasážích) to na mne působilo jako nějaká hra :-) A ty hrady byly nějak moooc nápadně podobný tomu Disneyovskýmu...nebo se mi to zdá? :-O Ze začátku sem se docela ztrácela a nevěděla, o čem je řeč, ty názvy pro mne byly docela nezapamatovatelný :-D Utkvělo mi v hlavě jen "Alenka" a "Kloboučník" :P, ale postupně sem si začala zvykat na Šklíbu (ten kocour vypadal jak zhulenej), Tlachapoud (hezky vyveden), Pentlochňap (huňatá koule) a docela sem se těšila, až nastane Nádherňajs :-) Na ostatní si už radši ani nevzpomínám - si to budu muset přečíst nebo na to zas mrknout (a to docela ráda ;-)) Konstatovat, že Johnny je opět kláásnej (se svýma kukadlama, obočím a erotickou dírkou mezi zubama :D), je u mne naprosto zbytečný ;-). " Nemáš tušení, proč je havran jako psací stůl?" wtf, to teda opravdu nemám :-D. Závěrečnej souboj, jak karet a šachů, jak Alenky a Tlachapouda, jak Kloboučníka vs Spodka, byl myslím vyveden krásně, ale u Futrováku sem se naprosto odbourala a propadla v mohutný smích (nebo spíš řev, teda) :P Takže co se mnou? "Utnout hlavu!!!" ;-) ()

Grizzly

Z děsivě ujeté pohádky se stala děsivě ujetá epická fantasy. Tim Burton je frajer a myslím, že nikdo by tu plejádu roztodivností, ujetostí a šíleností nedokázal pojmout tak fantaskně a úchvatně. Ačkoli příběh mne občas docela nudil, vizuální stránka je prostě perfektní. 70% sedí. ()

Silencia90

Strašně krásný film. Především vizuálně. Nádherné prostředí, nádherné kostýmy, nádherné barvy. Nepatřím mezi zvláštní oblíbence Tima Burtona, ovšem tady musím gratulovat. Tohle se mu moc povedlo! Navíc Perfektní Mia, Depp, Helena i Anne... I dabing je fajnej :) aneb "Hučkař fixluje" :D ()

phamphi

Jako téměř každý film Tima Burtona i Alenka byla natočena ve barevném, kouzelném stylu. Právě barvy a vynikající herci jako je Johnny Depp nebo Helena Bonham Carter dělají z tohoto filmu něco výjimečného. Abych pravdu řekl, očekával jsem příběh stejný, jako je originální pohádka o Alence. Místo toho je nám představena náctiletá Alenka, která se králičí norou bezradně řítí k zemi a na rozdíl od té původní je z Říše divů spíše vyděšená než nadšená. Na druhou stranu to byl vlastně od tvůrců filmu geniální nápad – nechat Alenku trochu zestárnout a tím získat prostor k vytvoření něčeho úplně nového. ()

LordBeeDoO

Docela totální nuda, za kterou je pravděpodobně zodpovědná sama předloha. Zmatená hra na efekty bez jakéhokoliv poselství, celou dobu jsem měl pocit, že se nic neděje i když se film tvářil, že se toho děje hodně. V kombinaci s tím, že ani jedna postava není sympatická ... plus Bílá barbie jako královna, film nedává žádný zážitek. ()

Brusíček

Po všech stránkách Burtonovské, tohle je jeho styl. Jedním slovem - paráda, ty barvy, hudba, animace, masky...takhle to umí jenom Tim Burton. 85%. ()

Košoun

A mně se to líbilo! Ano, je to Disney pohádka. Ne, není to Burtonová úchylárna. Ale to se dalo čekat. Důležité je, že vizuální stránka je zpracována skvěle a ne přehnaně kýčovitě, nápadů je tam mnoho. Škoda občas přílišného digitálního looku. Naprosto geniální je Helena Bonham Carter, ale i Johnny Depp jako úchylný kloboučník. Samotná Alenka také překvapila, zaujala i hippie Anne Hathaway, potěšily hlasy Alana Rickmana a Christophera Lee. Není to určitě přelomový film s bůhví jakou hloubkou, ale je to fajn pohádka, s několika povedenými vtípky, silným hereckým týmem a takovým zvláštním kouzlem. Určitě pro děti lepší než nějaké vypatlané animáky či zpívánky s Dádou. 4* ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (více)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává