Alenka v říši divů

• USA Alice in Wonderland (více)

Alenka Kingsleyová je devatenáctiletá dívka, kterou od malička pronásleduje jedna a ta samá noční můra o podivných bytostech. Nemůže kvůli ní spát, jediným lékem je milující otec, který ji vždy utiší. Po otcově smrti se dívce nejen vrátí noční můry, ale její obrovská představivost jí v mnohém komplikuje život. O 13 let později je z Alenky půvabná, trochu svérázná a bystrá dívka, která své okolí překvapuje podivnými nápady a nevšedními úvahami. Jednoho dne ji ale čeká nemilé překvapení, její matka ji hodlá provdat za přihlouplého, nevzhledného, avšak bohatého lorda Hamishe. Alenka prchá ze své zásnubní hostiny do lesa a utíká za králíkem ve vestě. Spadne za ním do hluboké jámy a ocitne se v podivném světě, aniž by si pamatovala, že už tam jednou byla. Vypije nápoj s nápisem "Vypij mě" a zmenší se na takovou velikost, aby mohla projít malinkými dvířky do fantastického království... (TV Nova)

jandula00

Hrozně pěkně se na to kouká. Triky, kostýmy a všechny postavičky jsou děsně roztomilé. Navíc mám ráda jakékoli filmy (knihy), kde se tvoří nová slova - klobouk dolů před překladateli! Problém mám jen s tím dějem. Alenka pro mě není hezká pohádka, je to spíš takový dětský horor. Jinak ale dobrý - Nádherňajs forever! ()

Bozvav

Netradiční, mírně schizofrení pojetí jedné z nejblbějších pohádek co znám. A musím uznat, že se s tím tvůrci poprali velmi dobře. Film bavil, nenudil, skvělá výprava, hudba. prostě paráda. Za mne 85%. ()

zdeny99

Alenka v říši divů je klasická americká pohádka z pera anglického spisovatele Lewise Carrolla. Možná by se dalo říct až lidová, jak ji mají Američané rádi. I proto se jí ujal Walt Disney a v roce 1951 ji povýšil na klasiku mezi pohádkami. O téměř 60 let později se této látky ujmul světový režisér Burton, jehož filmy jsou vždy bravurně udělané a uhozené. Obzvláště když svěří hlavní roli Johny Deppovi. Jenže tentokrát na mě spojení Burton - Depp atd. neudělalo takový dojem. Není to jejich problémem, ale tím až moc zamotaným příběhem samotné Alenky, která se mi ani v této verzi nelíbí. Na rozdíl od samotné vizuální stránky, která je dokonale vizuálně propracovaná. Podle mě ze všech Burtonových filmů nejvíce, což je vidět hned na po vstupu do říše divů. Na rozdíl od Disneyho verze není říše barevná, nýbrž černá, ponurá, chvílemi vypadá jako samotný Mordor z Pána prstenů. K tomu ty výborné filmové efekty a geniální masky v čele s královnou Helenou Bonhan Carter, kloboučníkem Johny Deppem, vypelichaným zajícem Březňákem, králíkem, modrou stonožkou či dvěma bizarními holohlavými dvojčaty, kteří zdánlivě připomínají tučňáka z Batmana. Dalo by se říct, že vše je paráda. Až na ten zamotaný konec... [42027. hodnocení, 1700. komentář, 71%, 234. nejoblíbenější film] ()

molcan2

Alica v krajine zázrakov bol film, ktorý poznačil moje detstvo. Bol to prvý film Tima Burtona, ktorý som si pozrel, a už v tej chvíli som vedel, že som si režisérovu tvorbu zamiloval. Podobne ako tento, tak aj ostatné filmy, aj tento má svoj gotický nádych, ktorý sa už stal jeho trademarkom, a podľa môjho názoru sa super skĺbil s Aliciným príbehom. Je to veľmi dobre natočený film, praktické efekty sú úžasné, každá scéna je podívanou, herecké obsadenie vybrané do filmu je jednoducho perfektné, samozrejme vrcholom je Johnny Deep ako Šialený klobučník a Helena Bonham Carter ako Červená kráľovná, obaja úplne zabili postavu. Celkovo je to úžasné prerozprávanie pôvodného animovaného filmu, Timovi Burtonovi sa to podarilo na výbornú. ()

Elyon

Ano, je to ujeté, dokonce hodně ujeté, ale právě proto je to tak boží. Deppův Kloboučník je kouzelnej. Samotný příběh je trochu jiný, ale je stejně tak dobrý jako originál. "Kdo tu chce přežít, musí být šílený jako Kloboučník, což naštěstí, já jsem.:)" ()

kacirek_

Tuto pohádku nemám příliš v lásce a jak jsem zjistila, tak nemám příliš v lásce ani Tima Burtona. Dala bych hvězdičky dvě, ale tři jsou za 3D, povedená dvojčata a koucoura Šklíbu. Nic k zapamatování, nic k přemýšlení, žádný důvod pouštět si to znovu. Snad nejhorší 3D film, který jsem viděla, občas nějaké malé detaily vtipné a dobře udělané, ale jako celek mi to absolutně něšlo dokupy. ()

huko

Hezky se na to divá. Malé děti z toho budou mít noční můry. Místo Deppa tam mohl být jakýkoliv jiný herec. Alenka je fakt kost. A nakonec, vůbec nevadilo, že nešlo o původní příběh, který jsem neznal. Stoji za to si odškrtnout "Viděl jsem", nic jiného film nepřináší a brzy bude zapomenut. ()

Aspman

Na Burtona příliš nezajímavé... přišlo mi to hrozně... ehm.. normální. I přes to, že jsem nečekal téměř nic, jsem zklamán. A je to asi první film, kde mi přišel Depp naprosto nahraditelný. ()

optimus0s

Je paradoxem, že asi nejvíc burtonovskej film je film, kterej vůbec nerežíroval(Nightmare before christmas) a nejmíň burtonovskej film je právě ten, který režíroval. Nenatočit to Tim Burton, tak se budu rozhodovat o 4*, případně o vyšším procentuálním hodnocení, ale bohužel to Tim režíroval (a Disney mu do toho určitě hodně kecal, jak jde vidět) dávám pouze 3* a 50% ()

Marsello

"LYŽICA" :D Niekto vraví, že bohužiaľ, ale dabing to pokazil. Ja vravím, že tí ľudia videli len dabing, tak nemajú s čím zrovnávať. A ešte vravím aj to, že dabing bol slušný a rozhodne bude o triedu vyšší než susedov. Tiež nechápem tomu, keď ľudia tvrdia, že to nie je pravý Burton. A ja vravím: Musí byť Burton Burtonom? U mňa je to za tri hviezdy. Najviac ma pobavil ten šialený zajac. No a masky boli skvostné. No a Helena s Johnnym, tak na ich xichty sa môžem pozerať kedykoľvek, kdekoľvek a v čomkoľvek. Pozrieť si to iste ešte pozriem. "ZOŤAŤ IM HLAVY!" ()

kostej_

Pro mě asi nejlepší Burton, konečně je tu děj, který směrem ke konci nezačne kulhat na obě nohy. Vizuální stránka je dechberoucí, všechny klasické postavy jsou velmi sympatické – už jsem si myslel, že je nelze vyobrazit tak, aby nebyly přespříliš bizarní. S tím, že je ve filmu málo krve (jinými slovy, že je málo morbidní), problém nemám, pro požitek z pohledu na krev si pouštím typově jiné filmy. Škoda jen poněkud trapné závěrečné epizody vyrovnávání se s rodinnými problémy (která asi měla nahradit ono klasické zhroucení děje). ()

fixaman

Největším problémem u Alenky pro mě bylo post-3D zpracování.. Nekvalita tohoto postupu naprosto bila do očí a já se kvůli tomu prvních cca 40 minut ani nebyl schopný soustředit na děj.. Pak už to byla samozřejmě vcelku příjemná podívaná.. Stejně ale díky tomuto neduhu nemohu dát víc jak tři hvězdy.. ()

Pet 510

Ach jo... Čekala jsem mnohem víc. Myslela jsem že to bude pohádka pro dospělé pojatá drsně, Burtonovsky a ona to byla jenom pohádka. Dokud nepřišel Johnny vlastně jsem se nudila. Nebýt jeho a ještě Heleny B. Carter nevím, nevím. A závěrečná bitva nuda. Zklamání. ()

Bohnice05

Čekal jsem mnohem víc. Burtonův rukopis tam sice je, ale ne tak jak ho mám rád z většiny jeho filmů já.. Více méně je to komerční disneyovka s otřepaným koncem. Ve 3D ale solidní podívaná. Jinak by hodnocení ještě kleslo. ()

Puol

No i Burton musí občas nakrútit niečo komerčnejšie, aby si producenti namastili kapsy a na budúce mu zas nechali volné ruky pri ďalšej poctivo divnej Butronovštine. Osvedčený tým síce neskalmal, ale ani neoslnil. Hudba Danny Elfmana je parádna, Depp i Helen Bonham-Carter slušní a Burton šlape tak na pol plynu. ()

Pitaya

Já Alenku milovala už jako malá(svým způsobem), ale teď mmmmmmmm. Depp, Carterová, Wasikowská, prostě slast pro oči. ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (více)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává