Epizody(7)

Bagdád, Irák 2003. Mise: nejasná. Nepřítel: nezjištěný. Délka mise: neznámá. Členové 1. rozvědky námořnictva nemohli předpokládat, co se v průběhu oněch prvních čtyřiceti dnů války v Iráku stane. Na každém kroku se potýkali s nedostatečnými zásobami, frustrací z nekompetentního velení a pochybnostmi o smyslu celé mise. Otevřený, zasvěcený pohled na výsledek moderní americké války byl natočen podle bestselleru Evana Wrighta v produkci Davida Simona a Eda Burnse, kteří se podíleli i na vzniku kriticky oceňovaného seriálu HBO The Wire. Generation Kill je nyní podobně úspěšnou sedmidílnou minisérii z dílny HBO Films. (Magic Box)

Martin.Marty

Asi nejlepší ztvárnění moderního konfliktu velmoci proti zemi třetího světa. Skvělá kamera, hlášky a velice sympatičtí herci. Nedávno jsem dočetl český překlad knihy Generation kill od Ewana Wrighta a byl jsem až nesmírně překvapen jak se seriál drží předlohy, některé hlášky a situace jsou absolutně přesně jako v knize což, se mi zatím při adaptacích knižních předloh nestalo v takovém rozsahu. PS: pro některé uživatele: jedná se o druhou válku v Iráku v té prví USA a spojenci nedorazily do Bagdádu :) . ()

herdek550

Jeden z nejlepších seriálů, co jsem viděl v poslední době. Rozhodně stejně dobrý jako Bratrstvo neohrožených, ne-li lepší. První 4 díly spíše uvádí děj, a tak spíše ukazují vtipné historky a život vojáků, ale poté, když začne válka, tak si začnete říkat, proč ta válka vlastně existuje a možná i pochybovat o kompetenci velitelů. Nejlepší je však poslední díl, při kterém mi došlo, kolik pravdy ukazuje. Rozhodně nezapomeňte vyslechnout monolog během titulek u posledního dílu. ()

Selfi

Vcelku zajímavý a povedený pohled na tuto operaci. Nečekejte Bratrstvo neohrožených! Ale rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

CreepyJoe

"Je to tak lidi,my tady bojujeme za vaší svobodu. Vy máte právo říkat si co chcete a my máme  zase právo vám rozbít hubu, když s vámi nesouhlasíme." ()

StarFsh

Hlava XXII z druhej vojny v Iraku. Americké, vygumované a zelené mozgy v plnej nahote. Dnes, s odstupom času už musí byť úplne každému jasné, že celé to pôsobenie Američanov v Iraku bol jeden veľký FAIL. ()