poster

Haprdáns (divadelní záznam)

Drama

Československo, 1988, 90 min

Hrají:

Ivan Vyskočil

Komentáře uživatelů k filmu (5)

  • igi B.
    ****

    Zde prosím pozor! . . . Pokud se hovoří o zde prezentovaném (a hodnoceném-?) televizním záznamu divadelního představení z roku 1988 (vydaném nyní na dvd - X krát divadlo - coby příloha časopisu Reflex), tak režii měl Jiří Věrčák. Ivan Vyskočil (samozřejmě skvělý solitér!) je (pouze ;-) režisérem (sobě ;-)) vlastní divadelní hry... - - - - - (Viděno kdysi dávno v ČST, (ne)komentář zde jako první - 26.6.2008)(26.6.2008)

  • Aky
    *****

    Přistupoval jsem k tomu s velikou nedůvěrou a obavami. Postavit se vedle Shakespeara a nebýt trapný, parafrázovat jej a neublížit jemu ani sobě, to chce kuráž a kumšt. Ale Ivan Vyskočil to dakázal. Autorsky, herecky, rekvizitami, výpravou... vším.(21.9.2008)

  • Přemek
    *****

    Dále hrají Vlasta Špicnerová a M. Vyskočilová.(28.11.2008)

  • LeoH
    ****

    Hamlet k různým aktualizacím, variacím a persiflážím svedl už nejednoho autora, někomu se zadařilo víc a někomu míň. Ivana Vyskočila vlastně moc neznám, i bál jsem se, že tenhle kus bude takové to roztomile infantilní alternativní blbnutí, z kterého je člověku trochu trapně, ale ono je to naopak alternativní blbnutí nadobyčej chytré, dospělé, místy až důstojné. Takový způsob moderního malého divadla mi připadá hodně smysluplný; skoro bych si dovolil říct, že toto DVD z řady Xkrát divadlo je z „hamletofilského“ pohledu přínosnější než to předchozí s Macháčkovou inscenací.(10.4.2012)

  • DonFrolimo
    ****

    Schválně se podívejte jak se Vyskočil potí. Takhle se hraje!(30.1.2009)