Hladová hra

Hunger

Horor / Thriller

USA, 2009, 101 min

L.D. Goffigan

Rozhodne príjemné prekvapenie a čerstvý vietor do pomerne obohraného námetu. Opäť jeden z filmov, čo si podľa mňa tak nízke hodnotenie nezaslúži. Päť ľudí je zavretých v studni bez jedla iba so zásobami vody. Nevedia prečo, nevedia ako, časom im však dochádza jedna vec. Ten "niekto" ich len tak nepustí a pokiaľ chcú prežiť musia začať niečo jesť. Začnú sa vytvárať spojenectvá, najprv na základe sympatií, neskôr na základe rozumu, intríg....Od tohto momentu sa film stáva z pohľadu psychológie jednotlivých postáv veľmi zaujímavým. Hra o život sa môže začať.... Čo sa týka finále, bol som spokojný. Páčilo sa mi elegantné vyriešenie tejto situácie. Niekedy zdravý rozum víťazí nad všetkým a dokonca môže pomôcť človeku zachovať si svoju tvár. 80/100(13.3.2014)

• sochoking

Prvých 15 minút sa deje v tme , ktorá mi neuveriteľne pila krv , ale kedˇ sa rozsvietilo , želal som si , aby sa opäť zhaslo ! Poklona Majstrovi ricci.s !(23.8.2010)

• Pilda17

Na to, že tam hlavní herci (chlapi) byli přes 25 dní, tak jim nevyrostly ani o kousek vousy. To bylo hodně zvláštní, ale budiž. Vše je snadno předvídatelné, místy nudné až otravné, ale i tak celkově docela snesitelné. Není to žádný hororový skvost, ale na jedno zhlédnutí dostačující záležitost. Dle mého názoru mohli herci vypadat zničeněji, přeci jen tam byli měsíc a nějakých 25 dní bez jídla .. 4/10 = 42%(10.8.2013)

• Dellamorte

Svojím hodnotením dávam najavo únavu a pocit totálnej diváckej depresie z toho nekonečného a vytrvalého prešlapávania na jednom mieste vo filmovom " trapped blood " trende , ktorého šablónu vymodeloval J. Wan. Bodík za to , že sa režisér pohral s Mojím vkusom a tiež za snahu prekonať mínusovú hodnotu podobných snímkov. Pomarančový " central rudovous " je asi výsledkom prísneho castingu , ktorý absolvoval len ON ! ( ten bodík Mi je režisér dľžny ! )(7.8.2010)

Hunger nejvíce utrpěl na rozjezdu. On se totiž rozjíždí polovinu filmu. Počáteční dojem navíc poškozují nesympatičtí herci, nerealistické prostředí a především nulový děj. Den za dnem ubíhá v podstatě beze změn a u večerního promítání má tak divák co dělat, aby během vynuceného klimbání neusnul úplně. Od nevyhnutelného zvratu, který na sebe nechává čekat nekonečnou hodinu, se ovšem celková kvalita posunuje o třídu výše. Nastává neuvěřitelné peklo. V temném, chladném prostředí podzemního komplexu se rozjíždí psychologická hra o přežití. Nikdo nikomu nemůže věřit, intriky, vznikající v pološílených a unavených hlavách přežívajících, se hromadí. Prostřihů do sídla únosce, který si slastně pomocí videokamer vychutnává každou vteřinu jejich utrpení je stále více a samotný závěr tak i mírně překvapí. Proto jsem tedy s ohledem na sexy hlavní hrdinku, celkový nápad, zdejší hodnocení a především druhou polovinu během udílení hvězd přimhouřil oko. Haters gonna hate. 70%(11.4.2013)

• - V prvom zábere na Lukea (Joe Egender) je vidno, že má krv po celej tvári aj oblečení. Po tom, čo skupina nájde vodu, ponorí tvár do vody bez toho, aby ju umýval, a napije sa vody. Keď zdvihne hlavu, všetku krv má preč. (misterz)