Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

Snorlax

Odpadní film si představuju docela jinak, ano, je to zcela nenáročné, nemá to žádnou hlubokou myšlenku, ale je to romantická komedie, od které neočekávám hloubku Sartra, leč právě onu nenáročnou zábavu. Splnilo se mi. ()

sochoking

Klasika, Poledňáková... Celý film tam nadrbe malými smradmi, do huby im strčí tak hlúpučko trápne texty, že z tých deciek urobí mega neznesiteľných debilov a srdce je potom bôľom nasiaknuté, že nad akou smutne trápnou hovadinou ste zabili takmer dve hodiny! No i napriek tomu nie som až tak prísny vo svojom hodnotení, pretože nad pár hláškami Nely Boudovej som sa zasmial. Výsledný verdikt: bolo to všetko iné, len nie vtipné a bolo mi ľúto, že v tom hrala Eva Holubová! ()

gilmore_girl

Parkrat jsem se zasmala, ale uz ted nevim cemu. Je to nerealny a naprosto prekombinovany pribeh, ale aspon vytvari iluzi, ze se neco deje. Nechapu, ze si Polednakova ty chalupy v horach a sjizdeni zasnezenych svahu uz neodpusti! Hvezda navic za Divokyho Billa a Lucku Bilou :). ()

Sobis87 odpad!

Tohle je celovečerní verze jakékoliv ze současných český telenovel. Vypadá televizně, je hloupá a příšerně nudná. Vydržel jsem se na to dívat jen chvíli. ()

Sonnery

Na CSFD se mi líbí, že českej film, na kterej se stojej větší fronty, než za sobotního rána před Kauflandem kam přivezli játrovou paštiku za 3,90 , tady vždycky dopadne jako děsná sračka. Přece když se jdu podívat na tenhle druh filmu, tak nemůžu čekat další Avatar, ne? ()

Ellesime

Čím dýl to trvalo, tím horší to bylo! Nakonec se to ustálilo na dvou hvězdičkách. Škoda, film začal slibně, pak ztrácí dech. Možná na něj nemám ten správný věk, ale od půlky už mi opravdu dělalo problém udržet pozornost. A pořád to nechtělo skončit, a nechtělo a nechtělo..... ()

Smok

Neoverená zaujímavosť: Pôvodný názov tohto filmu mal byť: "Šukáš jako král" ( v nemecky hovoriacich krajinách uvádzaný pod názvom "Du Fickst als Ein Konig"). Tvorcovia sa však rozhodli osloviť širšiu verejnosť (hlavne preddchôchodkového veku), a hrať viac na romantickejšiu nôtu, takže nakoniec sa ujal dnešný názov :-D ()

Mia...

Naprosto uzasne .. vykouzli to usmev a dobrou naladu, neni tam nic negativniho, smutneho, je to proste krasny pozitivni pribeh, ktery prinasi radost a usmev na rtech. Nadhera. Spousta nadhernych vtipnych hlasek. Celou dobu jsem se smala a bylo mi krasne. Takze uzasny film, je to mile a nadnesene. Ten zivot je nekdy frkot, co? :)) ()

swamp

Řekl bych, že tento film je všeobecně podceňovaný. Poledňáková sice už asi nikdy nebude ve své excelentní formě, jak tomu bylo na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let, ale po naprosto příšerném Jak se krotí krokodýli natočila komedii, kterou sice udržují nad vodou jednak dobří herci, jednak vyumělkované hlášky (z nichž i tak vám některé vlezou pod kůži - "Na to ti sere bílej tesák") - na druhou stranu film ty necelé dvě hodiny táhne poměrně slušně, a přestože je spíše pro střední (a snad i ještě starší) generaci, nevyhýbá se některým trapným pokusům o žerty a nečeká nás nic jiného, než absolutně přehnaný happy ending, celkem se pobavíte. ()

teutates

Tento druh humoru asi zostane mojej mozgovej kôre neobjasnený a nepochopený... pri sledovaní tohto vo mne doslova "kypel" hnev. Od Magálovej až po Kaisera alergia v tom najtemnejšom slova zmysle. Odpad nad odpad... 1/10 za moje racionálne myslenie. ()

meave

Už mám 30+ a bavila som sa. Odpustím snímku umeleckú stránku a všetky výčitky práve preto. Už viem, že dobre sa zabaviť a zasmiať môže byť občas nadovšetko - aj nad výpoveď či umenie. Napokon - kto určuje vkus? Na amfíku to bolo zadarmo a tak sa plné sedačky postupne vyprázdňovali od mladých a tých, ktorých sa to nedotklo. Kamarátka mi pošepkala: "Vidíš ako odchádzajú tí, čo to nepoznajú?" a ja som okríkla 8 ročné deti čo riešili lízatká. A medzi tým som sa smiala nad tým, aká smiešna môže byť neistota lásky v staršom veku, kým v mladosti je tragická. Za ten smiech a pohodu: u mna dobrý - za štyri. ()

predators

No, na to, že jde o český film, jejíchž nejsem velkým příznivcem, dobrý! Stopáž mohla být kratší, to v každém případě, protože se spousta událostí opakuje. Taky většina groteskních situací postrádá nějaký spád a setrvačnost a působí útržkovitě. To má za následek to, že jednou se bavíte, dejme tomu, že i slušně, ale poté si musíte na další salvu smíchu počkat. Herecké výkony!? Prach a bída! 50% ()

Slartibarkfast

Rozvádějící se učitelka francouzštiny se jako malá holka zamiluje do postaršího světáka, ze kterého se posléze vyklube zadaný podpantoflák. Inu, námět celkem neoriginální, ale na české poměry vcelku slušný pokus. Bohužel herci v hlavních rolích pamatují, když Mrtvé moře bylo ještě lazar, a tak není pochyb o tom, že tento film je určen převážně postaršímu publiku, anžto mladistvé při pohledu na dovádějící důchodce určitě přejde smích, chuť k jídlu a záměr dožít se vysokého věku. Vousatými hláškami prošpikovaný scénář nepatří k nejzdařilejším a nevím, zda to neměla Poledňáková zabalit po legendárních filmech s Tomášem Holým. Na druhou stranu si tu nikdo nestěžuje na komunisty a druhou světovou, protože v produkování filmů na toto téma je Česko určitě špička. Někdy si tak říkám, jestli ještě vůbec dokážeme natočit normální a zábavný film, který by si zasloužil 5* bez jakýchkoli pochyb. Tohle je jen slabý průměr, ale přivřel jsem oko za snahu a udělil 3 hvězdy. 50% ()

WANDRWALL

I na docela - myslel jsem si - rozumných lidech jsem viděl, při zmínce o tomhle filmu dojetí, radost, jakou jim film udělal, ale bohužel pro mě to bylo opět zklamání. Domníval jsem se, že když v něm hraje O.Kaiser, tak nepůjde pod svoji laťku. Ale už si ji dal - po vzoru jiných - níže. Aby ne, vždyť jeho kousky, kterými baví sám sebe, ale i pár jiných občanů jsou nákladné, podobně i jeho cestovatelská vášeň a jiné koníčky. ()

dopitak

Na komentáři mém a kolegy Tosima je krásně vidět, že co člověk, to názor. Musím poznamenat, že ve vztahu k "nové" české kinematografii jsem spíše kritikem, než příznivcem. Proč tu ale tolik lidí čpí síru a rozhazuje odpadky, je docela s podivem. Líbáš jako bůh je velmi solidní komedie, která více než na nápadu staví na dialogu a kvalitních hereckých výkonech (z obsazených bych jen škrtnul celou postavu Bohunky - Evy Holubové). Přemýšlím, kde už jsem to viděl Mildu Šteindlera takhle zběsile řídit. Pak ještě role Arnošta (Lustiga) je trochu záhadou, proč se velký spisovatel k tomuhle pofidérnímu a slabomyslnému "cameu" propůjčil? Chtěl si zahrát ve filmu režisérky veselohry století? Možná. Své příznivce jistě potěší i výstupy pánů Bartošky a Kaisera. ()

iamek odpad!

Tohle je opravdu moc špatný vtip. Většina snímků se recitujou trapné romantické sms které než romantické jsou spíše trapné. Herecké výkony taky nic moc což se dá od tohodle typu filmu i čekat. Snad se nedočkáme pokračování. ()

klerik

Film, čo vám nič nedá, ale počas pozerania baví. Keďže ide o (sympatických) seniorov, je to trochu aj originálne. Trochu aj vtipné. Niečo podobne nezáväzné ako HEZKÉ CHVILKY BEZ ZÁRUKY, len tu je to všetko viac uhladené a menej (predovšetkým režisérsky) výrazné. Asi na úrovni ROMÁNU PRE ŽENY. Zaujímavá práca so sebazhadzovaním vlastného scenáru - potom človek ani nemôže nadávať na deravý príbeh... ()

korbitch22 odpad!

tuctová sračka,pro opuštěné staré pany,které ze při večerním vysílaní cpou desátou koblihou a při sledování tohodle filmu na 5 minut zapomenou,jak je jejich život ubohej a když to skončí,chvilku brečí,s papají další koblížek,zapálí si red and whitetku a pustí si to znova.pitvořící se kaiser a naprosto na kopačku hodná holubová,mi rvou střeva tak silně,že se mi roztrhla prdel až k lopatkám.je neuvěřitelné že poledňáková kdysi točila opravdu mega díla,teď přesedlala na mega sračky,bohužel stařecká demence jednou semele každýho:-) ()

Marze

Prchavá záležitost: jedna sklenka sladkého teplého šampaňského. Neopije, neuškodí, zanechá jen trochu lepkavou pachuť a z hlavy se brzy vypaří. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková