Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

Handle

Když jsem takhle jednou tady na čsfd kliknul na tento film, kouknu se komentáře a vidím samej odpad, odpad, odpad, až takové kritice se mi nechtělo věřit. No a co k tomu nakonec říct? Určitě to není zas takovej průšvih, ale určitě to není nic pro mě - zvolit tohle komedií roku je podlě mě vtip... (Pod)průměrný film, ale své diváky si najde. Příště však alespoň prosím o nějaký lepší námět a kratší stopáž. ()

Katullka

Moje maminka to miluje, já si jenom klepu na čelo a říkám si: Větší klišé to být nemohlo. Kvůli mamince jedna hvězda... Pozn.: Socialistický realismus ()

jhrasko

..áno, slovami hlavnej hrdinky: "Tváři v tvář mám podezření, že příští život se nekoná a co není teď už nikdy nebude." Parafrázujúc - mám podozrenie, že ta tam sú časy, kedy Marie Poledňáková vedela napísať dobrý scenár a bojím sa, že nás už ničím pozitívnym neprekvapí. Kde je herecká chémia z Veľryby či Otecka za mrežami ? Pohoda na place je jedna vec, preniesť ju na diváka vec druhá, najmä ak chýbajú dobre nakombinované písmenká v predlohe.. ()

Ai.ma odpad!

Při další návštěve Prahy plánují paní Poledňákové vytrhnout jazyk, vypálit oči a uřezat ruce. Sice nám to nevrátí ty dvě hodiny života (počítám tam i deset minut zvracení po skončení film) ani to nezlevní cigarety, ale budu mít konečně pocit, že jsem pro lidstvo něco udělal. ()

Gary

Byl by to průměrný film. Byl by i celkem obstojně natočený, jakžtakž zahraný (vede Bartoška samozřejmě) a s pár dobrými vtipy. KDYBY to nebyla sprostá kopie a vykrádačka LEPŠÍ POZDĚ NEŽLI POZDĚJI v mnoha a mnoha směrech. Poledňáková si prostě z filmu bere scény, dialogy, místa i situace (scéna v restauraci, infarkt, dialog s viagrou, mailující starší dvojici, spisovatele...). Zbytek krade z druhého Nicholsonova filmu LEPŠÍ UŽ TO NEBUDE! (bezkonkurenčně dva nejvykradenější hudební motivy, jaké jsem kdy v životě slyšel - tohle by měl někdo poslat Hansi Zimmerovi!). Ještě chyběl ošklivý pejsek a soused homosexuál a všechno by spolehlivě zaklaplo. Místo toho si Poledňáková dosadila extrémně úděsnou Evu Holubovou, která odpuzuje nejen fyzicky, ale i herecky. Kaiser to občas přežene, Magálová se drží jakžtakž. Nepochybně špatně hrají dosazené osobnosti Karel Šíp i Arnošt Lustig nebo Milan Šteindler. Mrzuté je, že skvělá Bára Hrzánová dostala tak málo prostoru. Sečteno a podtrženo je to dívatelný film a čekal jsem, že bude o moc horší. Ale tak okatě krást se nemá. ()

Tommassi3 odpad!

"Já jsem měl tak trošku infarkt !!" - "Prdlajz infarkt !! Špatný svědomí.." ;) No, to byla ale hlína !! A co ty, Marie, spí se ti dobře ?? Druhá projekce působí jako projímadlo a slova jako nesnesitelný, děsivý či nevtipný v souvislosti s Evou Holubovou v posledních letech začínají ztrácet svůj smysl.. ()

MikaelSVK

Pri tomto filme je tu už toľko rôznych komentárov, že snáď už žiaden ďalší nepotrebuje, no predsa... Pred zhliadnutím ma priateľka upozornila, že je to film pre inú generáciu a mala pravdu. Inou generáciou bola v mojom prípade mama, ktorá však po 15-tich minútach zaspala a zobudila sa tesne pred koncom... Vo filme ide stále o to isté, dookola, ešte raz a ešte raz znova. Slovenská čeština K. Magálovej mi trhala uši, ale bolo tam zopár chvíľ kedy sa dalo zasmiať... S prižmúrenými očami dávam 2** ()

Mulosz odpad!

On se da natocit takovy zamerny kyc, az u toho rvete nadsenim. Doporucuji za timto ucelem zhlednou filmy Ryszarda Zatorskeho nebo Piotra Weresniaka. Tam je kyc, umelost a nepravdepodobnost ucelem i prostredkem. Tohle by byla cesta, jak by mohla Polednakova svuj film ospravedlnit. Jestlize ho vsak prezentuje jako pribeh ze zivota a snazi se divaky vsemozne poucit, nemuze to dopadnout jinak nez pruserem. Pritom zrovna v tomto pripade tam urcity potencial byl. Nekolika skrty pera scenaristky a reziserky v jedne osobe vsak sel do kytek. ()

Johny_fork

Líbila se mi Bartoškova postava a pár hlášek, nicméně většina z nich je dosti nucená, šustí papírem a maskuje natahovanou dějovou kaši. ()

Terva

CITÁT - Vy jste snad horší než ty děti........... Tak a teď něco napíšu. Poprvé v životě porovnám českou kameru s kamerovou prací z filmu QuentinaTarantina - je jedno z jakého, ale dá se to vytušit. Jedná se o situaci ze začátku filmu. Kamera tam zabírá tři pacienty a chlapa na dialýze. Tady je práce kamery naprosto úžasná a dá se porovnat s prací z příběhu Motherhöd (Pohotovost), který režíroval Q.T. (někdy si to posuďte sami). Jinak práci kamery v tomto příběhu nazvaném Líbáš jako Bůh, velmi kazí střih a naprosto příšerná hudba. Ale ještě jednou musím napsat, že začátek tohoto Českého filmu je velmi dobrý. Bohužel to ostatní nestojí za nic. Nebo jo, stojí to za jedno okouknutí. Je to jen další průměrná Česká komedie. ()

moviesfan

Pro mě velké zklamání. Ne že bych hodně očekával, ale podle jistých ohlasů se mělo jednat o povedenou komedii. Mně se takhle nejevila. Pár momentů bylo dobrých, Lucka Bílá mě rozesmála, ale toť vše. ()

Skrk odpad!

Další český průser jehož je autorem Poledňáková. Nějak nerozumím tomu, že tento hnůj mohl být v českých kinech hitem. (ale když si vzpomenu na kinový úspěch Kameňáku...) ()

F.man odpad!

"Umělkyně" Marie Poleďňáková mě opět dostala. Poté co jsem musel v maturitním ročníku přetrpět školní návštěvu kina na opus jménem Jak se krotí krokodýli, přišla tentokrát s novým veledílem jménem Líbáš jako Bůh. Zatímco z krokodýlů jsem nemohl utéct neb mi soudružky hrozili fyzickým násilím (a v ten moment jsem věděl naprosto přesně jak se musel cítit Alex z Mechanického pomeranče), u Líbáš jako Bůh jsem už měl únikový prostor naštěstí svobodný. Disk letěl z mechaniky v čase přesně 21 minut a 16 sekund. Sice jsem si kdysi řekl, že současnou českou tvorbu budu podporovat a pozorovat pečlivě, ale na tohle není můj mozek ještě asi připraven (a doufám že nikdy nebude). Upřímně se mi o téhle zvratce ani nechce psát cokoliv objektivně kritického, protože tohle je prostě sračka s velkým S. Musí ti tedy, milý čtenáři tohoto komentáře stačit varování - ZDRAVÍ ŠKODLIVĚ. Neříkám, že technicky jde o nějaké peklo a jsem i ochoten akceptovat, že některým zvráceným lidem to může asi připadat jako docela nazávadný snímek, ale ty dialogy, ty problémy, to pojetí... to je prostě něco z čeho se mi dělá fyzicky zle a upřímně lituju, že takovéto píčoviny se v kinech navštěvujou jak o život, zatímco kvalitní české snímky se mnohdy ani nezaplatí... ()

Astaroth12

Túto komédiu pozerám prakticky každý rok, nie tak kvoli mne, ale kvoli mojej žene.  Komédia to nie je svetoborná a okrem niekoľkých vtipných momentov tu viac prevládajú tie trápne, ale čím dlhšie tento film pozerám, tým mi menej vadí. Láska môže stretnúť kohokoľvek v každom veku a to je aj námetom tohto filmu a, že pri tom sa stane niekoľko omylov a trápnosti už patri nejak k životu. Ide a ubieha  tak nesmierne obyčajne, že pri opakovanom pozretí sa v niektorých situáciách už aj vidím a tak zvyšujem o 1*. ()

Cimr

Odporně kýčovitá a konzervativní komedie přestárlé režisérky, která patrně nikdy nezažila opravdovou lásku a kompenzuje si to natáčením podobných ptákovin. Nejdřív mě večeře v Paříži při svíčkách podkreslené krásným piánem Petra Maláska celkem navnadily a přes všechnu kýčovitost se mi to i docela líbilo - aspoň tu není dementní humor jako ve filmech Troškových či Olmerových, říkal jsem si - ale když si tam ještě po hodině a půl hlavní postavy psaly ,,Dobré ráno lásko, omlouvám se, ale dnes mi to zase nevyjde. Pusu." začínalo mě to dost slušně štvát. Zápletka hned na začátku zajede do kolejí jsme spolu - nejsme spolu - jsme spolu - nejsme spolu, až je divákovi úplně jedno, jak to skončí, ale pak to pokračuje dále a pořád stejně: jsme spolu - nejsme spolu - jsme spolu - nejsme spolu a výsledkem je, že je to divákovi nejen jedno, ale že je vyloženě nasrán a přeje si, ať už to všechno skončí, to je jedno jak, hlavně ať už nějak! Úplným vrcholem pak jsou postavy, které mají být zřejmě ironickým komentářem dnešní doby, ale místo toho jsou trapné, a jejich snaha o humor ubohá (klátící se teenager se sluchátkama v uchu, pořad Všichni se sejdeme v posteli, titulková "cikánská" role Lucie Bílé). Paní Poledňáková, na důchodu není nic špatného, člověk může chodit na procházky, krmit ptáky, hrát si s vnoučaty, číst... ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková