Caliboss

velmi zajímavý snímek o tom jak jednoduché může být rozpoutání nenávisti k lidem, kteří se odlišují od většiny. Velmi se mi líbila postupná gradace problému vedoucí až k absurdnímu závěru. ()

bubu25

Mňa tento film prekvapil, príjemne. Keď sa to naozaj stalo, tak potom vidieť, že ako málo stačí a sú z nás ovce, ktoré idú tam, kam pastier chce aby sme šli... ()

jafuska

drama o pokusu vytvoření úplně z obyčejné hry se studenty skupinu mladých nacistů, a tragický konec, ted je mě úplně jasný jak můžou mladí lidé pod diktaturou dospělěho člověka aniž by si na věc udělaly sami názor převezmou nacistické propagandy a jak je lehké zmanipulovat mladé lidi, pro svůj prospěch, odstrašující příběh, tento film by mělii vidět určitě mladí lidé. Herecký výkon hlavního představitele dobrý ()

HrochOch

A kohopak tu nevidím, se zvoněním se potkávají správný sporťák, uvědomělá hipísačka, nadšený stydlín a ambiciózní sexykočka , která na osobitosti a úspěchu lpí víc, než na lásce a rodinném zázemí. Už po vykreslení fádně vyhraněných charakterů jsem tušila, že konec filmu bude na hovno (a to konec samotný bývá leckdy hvězdičkovou záležitostí:)) Musím pochválit smysl pro vykreslení detailů, zejména dupání na anarchii a rudě zářící triko v bílé vlně.(btw. skvěle konzervativní výuku anarchie) Myšlenka sic neobjevná, leč nevyčerpaná a aktuální s príma propracováním zejména významu síly jednoty pro každou z postav. Pořád ve mně zůstává otázka, zdali učitel nechal odplavat zásadní argument o ztrátě identity úmyslně .Ač jsou lidé v tomto věku snadno zmanipulovatelní, jen těžko se mi věří tomu, že každý z vyřčených názorů by zůstal beze snahy o debatu či protiargumentace. Stejně tak je naprosto nereálný kratičký časový úsek, ve kterém vlna nabrala plnou sílu .Nejabsurdnější mi přijde, že pedagog s praxí, je schopen přehlédnout do očí bijící lability jednoho z žáků...díky tomu pro mě byl konec nejen špatný ale i předvídatelný v celé své kráse.Proč nechal bojovat dva sportovce pod vodou téměř do utopení už je jen drobností. Kromě předvídatelnosti konce, mě otrávilo schéma: detekce chyby, přiznání, náprava, odpuštění. Suma sumárum film lehce nadprůměrný a bezpochyby umístěný vysoko v žebříčků zakázané kinematografie stoupenců amwaye:) ()

nula87

Velmi silná a koncentrovaná výpověď o tom, jak již diktatura v Německu (a i jinde v západním světě) nemůže nastat :-). Pozorný, soustředěný film, který podle mě o moc lépe nemohl být natočen. 85% ()

Oxymoron5

Nadčasovost. Jediné slovo, kterým jsem si na sto procent jistý a které vyzařuje po celou dobu filmu. A nebojím se říct, že až si potomci našich potomků pustí tento film za sto let, řeknou to samé. Hlavním motivem filmu mi ani tak nepřijde probíhající experiment, jako otázka moci, která měla dva faktory. Tyto dvě stránky bych ve filmu viděl v Timovi (hlupák) a Rainerovi (inteligence). Kdyby od začátku chtěl Vlnu prosazovat Tim, ostatní by se mu vysmáli, protože ho nebrali vážně, ale Rainer byl jejich oblíbený učitel a i jeho učitelská autorita stačila k tomu, aby stvořil monstrum, které se mu utrhlo z řetězu, a on ho nedokázal zastavit. Film bych mohl vyjádřit i citátem: "Dejte moc hlupákovi a zničí sám sebe, dejte ji inteligenci a zničí svět." ()

kubas369

Jak jednoduché to může byt, co říkáte? Rozhodně film, který má svojí cenu, protože vás nutí přemýšlet ikdyby jste se tomu bránily. ()

nudla

Film krásně poukazuje na to, jak malý impuls stačí, jak hodně jsou mladí lidé ovlivnitelní, jak neškodně to ze začátku může vypadat a jak pozdě si uvědomíte co to vlastně děláte. ()

Lennie

Přestože jsem předem věděla, o co se ve filmu jedná, spolkla jsem všechno i s navijákem. Sice je to celé krapet přehnané, za týden zmanipulovat puberťáky, to by byl sen všech učitelů ;-) ()

oasismanik

No ako som aj očakával, presne to isté ako Experiment alebo Klass. Zaujímavý nápad podľa skutočných udalostí, zaujímavé hlavné postavy a americký superakčný záver, ktorý celý ten zážitok z dobrého filmu ničí. Prečo musia //SPOILER// kurva všetky filmy končiť prestrelkou? Nemohlo to skončiť bez toho? Celý film sa snaží tváriť, že má čo povedať, a aj má, ale keď sa už všetko povie, vytiahne miestny retardko pištol a začne strielať...6/10 ()

WolfIssen

Váhám mezi 2* a 3*. Scénář není až tolik promyšlený. Jediný, kdo z členů Vlny představoval ukázku diktatury, (kult vůdce, fyzický nátlak prosazení ideje), byl ten kluk, co se na konci zastřelil. Nebýt jeho přítomnosti ve filmu, Vlna by působila přes den pouze jako studentská organizace a v noci jako banda vandalů. Konec byl dobrý. ()

borohub

Po shlédnutí tohoto filmu si musím říkat, no ty vole. Velmi povedený psychologický kousek, nad kterým pak musíte chvíli myslet. Docela zajímavé je sledovat jak se lidi chovali na začátku(nevěřili tomu) a jak na konci(totální fanatici). Doporučuji tento film každému, kdo má rád psychologické filmy, protože tento kousek opravdu, ale opravdu stojí za to. ()

yaqwsx

Die Welle je film se zajímavou tématikou. Už po prvních minutách bylo vidět jasné cílení na mladé - a to se ukázalo i v průběhu filmu. Sympatický a dynamický look'n'feel, který je sice laciný, ale během stopáže filmu se neukoukal. Film nakusuje všechno a zároveň nic. Snaží se pokrýt vše, ale v ničem nejde do hloubky - což je škoda. Určitě by mu dodalo na autentičnosti zaměřit film např. pouze z pohledu učitele. Celé mi to také přišlo přehnané - ani ne událostmi, ale tím, za jak krátkou dobu se odehrály. Dle mě měl být děj rozprostřený minimálně do měsíce - tomu bych i uvěřil. Ale to je dáno cílovkou. Škoda, že nejsem jejím typickým zástupcem. Filmu by se dala vytknout spousta věcí, např. pár menších dírek ve scénáři, ale nač - na nich tento film nestojí. V hlavě jsem balancoval mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nakonec jsem dal čtyři - film byl rozumně zakončen a ještě chvíli jsem ho nemohl dostat z hlavy ven - tak jak to má být! ()

RoninNiro

Úžasný, ohromujúci a veľmi pravdivý film o tom, ako ľahko možno sfanatizovať dav. Nech je už prvotný cieľ či počiatočná myšlienka akokoľvek vznešená, davová psychóza prevalcuje každého, kto nieje súčasťou vlny. Každý kto tento film nevidel o veľa prichádza. ()

hull

Film je přesycen myšlenkami, jak snadné je založit diktaturu v dnešním světě, jak jednoduché je ovládat masy, jak není vůbec žádný problém strhnout žáky a studenty k společnému cíli. Výborný námět utrpěl však přílišnou snahou tvůrců během jednoho filmového týdne vykonstruovat a se vztyčeným prstem ukázat škodlivost jiskry, ze které vzejde plamen. V reálném prostředí je týden málo času na tak velké věci, čímž bohužel je snížena přesvědčivost snímku. I přesto, že obsah převyšuje formu, není špatné prostřednictvím filmového plátna zjistit, čeho jsme schopni, když přijde Vlna. ()

pekas

Těžko uvěřitelné, že by to šlo až tak rychle a lehce. Ale rozhodně dobře zpracované téma k zamyšlení. Němci umí. 75% ()