Tyranosaurus: Zhouba Aztéků

Richard Manning

Paul Atkins

John Blizek
  • ClintEastwood

Kvůli takovým filmům by se měla zavést ještě nějaká zvláštní kategorie hodnocení, protože Tyranosaurus je několik mil za hranicí odpadu. Španělská skupina asi pěti dobyvatelů (nejhorší parta neherců, co jsem kdy viděl) se vylodí v Mexiku, kde objeví domorodý kmen (asi sedm lidí a o maličko lepší neherci) a chce si podmanit ostrov pod sebe. Pak se na scéně objeví ten nejsrandovnější dinosaurus, jakého si dovedete představit, občas někoho sežere a zase někam (?) odejde. Film postrádá jakoukoli logiku (ale co bych čekal, stačí se podívat na jeho název). Obří ještěr, jak se mu zde říká se občas objeví z nějakého křoví, aniž by o něm někdo věděl - skvělá kamufláž na šest metrů vysokou a několik tun vážící potvoru, která dupe jako Godzilla. Když pak chystají Španělé s Mexičany (kteří se mezitím spojili v boji proti netvorovi) past - je u ní přilehlá cesta, kde jsou zřetelně vidět stopy po kolech aut. No nakonec samozřejmě vše dobře dopadne, digitální namalovaná obluda je zabita a to dokonce dvakrát (samec, samice), takže divák dostane dvojitou porci humoru. Hrůza, ještě nikdy mi 85 minut nepřišlo tak dlouhých a to už jsem viděl ledacos. Po napětí ani stopy, triky - pro ně ani nemám nějaký příměr, neherci úděsní, hudba žádná, dialogy na úrovni mateřské školy. Nejvíc mě pobavili pokusy o humor, zařazení filmu mezi horor a hlavně závěrečné upozornění, že během filmu nebyl zraněn žádný dinosaurus. Radši na to nekoukejte ani z recese, může to mít následky. Největší filmový omyl mého života. Jen tak dál TV Prima, takhle se hazarduje s přízní televizních diváků.(2.3.2011)

• Dont

Opravdu si myslím, že když nemám peníze, neměl bych točit film, kde bude vystupovat tyranosaurus... Protože pak to přinejmenším blbě vypadá, v tomto případě to dokonce blbé i je, nejen vypadá. I když výkony herců a ty perly, které vypouštěli z úst, byly semtam úsměvné, bohužel myslím, že to nebylo záměrem režiséra.(21.4.2012)

• MGMCZ

Takže..musím to vydýchat.Týden jsem měl ten film stáhlý,ale po komentářích tady na csfd jsem vůbec neměl chuť se na něho podívat.Nakonec jsem se překonal a jedním okem se na film díval..Už vím co znamená filmová noční můra.Ani jsem se nedokoukal do konce.Prostě jsem se nevydržel dívat na takovou slátaninu.Herci co byly obsazeni ve filmu nebyly nic moc a jinak všechno ostatní šlo do kytek.. 1* jen tak tak..(5.1.2011)

• Scratt

Strašná blbina, ale za tu srandu nedám nulu, takže 1% :-)(1.3.2011)

• Palvinie

Bla, bla, bla ... O čem že to bylo? No, dobře. Řekněme, že jsem se celkem zasmála, ale to prý nestačí, takže pardon. Hercům se asi zrovna nechtělo hrát, režisér měl výjimečně dobrou náladu, a tak nekritizoval a o efektech se snad radši ani nezmiňuji, stejně jako o logice filmu. Koho napadlo tohle natočit? Nikdy více!(18.3.2013)

• - Na filmovém plakátu je zobrazena Mayská pyramida El Castillo z Chichen Itzá v Mexiku. (rakovnik)

• - Natáčení probíhalo na hawaiiském ostrově Oahu, stejně jako u seriálu Ztraceni (od r. 2004). (tomeek)

• - Ve filmu byla použita německá vlajka, kterou měl na sobě jako tetování aztécký náčelník. (chaometic)