Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

HakuSaku

Pre majitelov alebo ex-majitelov psov by mali jednoznacne davat upozornenie na masivny vyron slz pocas filmu... Tak ako tu vela ludi pisalo aj mne ten film nenormalne brnkal na city, alebo skor na slzne kanaliky :)). Prekrasny pribeh zalozeny na skutocnej udalosti z predvojnoveho Japonska o vernom psovy "Čikó", ktorý bol až do smrti oddaný (pozor spoiler) svojmu zosnulemu panovy v podani Richarda Geara, ktoremu tieto emocionalne ulohy padnu ako usite na mieru. Po smrti Hachika bola vybudovana socha pred hlavnyej vlakovej stanici (Shibuya) v Tokiu, kde stoji dodnes bronzova socha psa znazornujuca tuto prekrasnu rasu psov Akita Inō. Dokonca je po psikovy pomenovany aj jeden z piatich hlavnych vychodov zo stanice "Hachikō-guchi" resp "The Hachikō Exit" a podobna socha stoji aj v domovskej vlakovej statinici kde sa pribeh odohral na "Ōdate Station". ()

efialtes

Prvoplánově dojemné a filmařsky o ničem,Gere jenom existuje(až hibernuje) a snaží se pouze psi.To (nad)hodnocení je spíš za to,že se jedná o skutečný příběh a za to,že se ve filmu (správně) šetří slovy.No ale jinak : fňuk fňuk,brek brek,o tom žádná.. ()

Atten

Nádherný a dojemný příběh s kouzelnou hudbou, Richard Gere a Joan Allen byli vynikající, ale film mi připadal vážně strašný. Emotivní scény byly spíš komické, dialogy stupidní a závěr, který by měl být asi nejdojemnější, jak z Troškovy pohádky. Kromě toho mi dost irituje pokus amerikanizovat japonský příběh a totálně ho celý dojebat. Nicméně mladý se to líbilo a pak jsme si suprově zašukali, takže to vlastně ušlo... ()

pcarogers

Tohle není film, který musíte vidět kvůli hereckým výkonům, kameře, akci, zábavě, režii... Tohle je film, který musíte vidět kvůli příběhu samotnému, protože ten napsal sám život a je to úžasné.... Za film jako takový tři, určitě se na to už nikdy podívat nemusím, zas tak mě to nebavilo, ale ten příběh ve mě zůstane napořád. ()

Ellush

Tak přesně nějak takhle si představuju rodinný film. Ačkoliv by se mohlo při zběžném seznámení s dějem zdát, že půjde o kýčovitě dojemný patos parazitující na roztomilosti němé zvířecí tváře, samotné zpracování dokazuje, že příjemné multigenerační drama o zvířecím miláčkovi jde udělat i s vkusem a grácií. A to na film tohoto žánru a ražení rozhodně není málo. ()

Evbad

Ruku na srdce, Hačikó-příběh psa, nevypráví nijak zvlášť dramatický děj. Ale je to snad na škodu? Proč by nemohl prostý příběh o lásce psa ke svému pánovi, která přetrvala až za hrob, být dobrý a nadmíru povedený? Jistě, hodně věcí je zde předvídatelných, ale to přece nevadí. Snad každý, kdo má doma psa, má nutkání po tomto filmu svého chlupáče jít drbat, hrát si s ním a odpustit mu všechny rošťárny, kterých se kdy dopustil. ()

Psychous

Nejdojemnější film, který jsem měl tu čest vidět. Sympaticý Gere, neuvěřitelně sympatický "Hačikó" a snad nejsmutnější hudba co šla udělat dělají z tohoto filmu skvost, na který už nikdy nezapomenu... ()

Luke189

Výborný film, který se stal podle skutečné události, musí prostě každý milovník psů vidět. Dlouho jsem tak emotivní film neviděl jako je toto a musím říct, že mě celkem dojal. V tomhle filmu je krásně vidět, jak pes je nejvěrnějším přítelem člověka a že to není jen taková pověra. ()

astarik

Film jsem probulel jak želva a přesto se nemůžu zbavit dojmu, že jsem se skoro hodinu a půl díval na příběh bez děje, který by se dal shrnout do pěti minut a potřeba dojmout diváka je patrná z každého záběru. Ač zrovna J. Allen patří mezi mé oblíbené herečky, tak poetika filmu u mě víc jak na dvě hvězdy nestačí. Sorry. 45 % ()

Dana1926

Tenhle film skutečne vyhlíží nenápadně, ale svým příběhem chytí za srdce snad úplně každého (pokud nepočítám lidi bez srdce). Hačiko pes kterého by potomhle chtěl doma asi každý z nás. Nádherná rasa, celkový zjev toho psíka je prostě kouzelný. Nádherný dojemný osud jednoho vyjmečného psa a jeho neuvěřitelné věrnosti. Brečela jsem u něj jak už dlouho ne. Hačiko stále čekal a jednoho dne se dočkal, a znovu se shledal se svým páníčkem. Není to ten nejkrásnější konec ? Já říkám určitě ano.. ()

Callie

Zrovna pršelo, tak jsem přemýšlela, jestli chci ladit s počasím a brečet nebo se rozveselit. Tak jsem si krásně pobrečela. příběh jsem znala, ale přesto mě film držel v napětí, vyždímal ze mě všechny dostupné emoce, krásná kamera, krásná rasa / jako štěně byl tedy Hach naprosto neodolatelnej / , Gere hraje přiměřeně úsporně a jeho 100% klaďáku lze snadno uvěřit, jen pak se zablýskne závist, že takový krasavec. může být tak dokonalý i ve vztahu k manželce a dětem a ještě ke psovi. Vše jasně nalinkované, film si nehraje na umění, nepředstírá nic, je to "jen" příběh psa. Má být dojemný, má nás rozplakat, máme pak milovat všechny psy a brát si je z útulků, máme jim dopřát svobodu rozhodování a důstojný život. Všechno tohle ve filmu bylo. proto plná palba. ()

Tomi12

Velmi pekny a dojimavy film s kvalitnym hereckym obsadenim a velmi sympatickym psim plemenom. Jednoduchy dej s rychlym spadom, velmi sa mi to pacilo,je to film ktory by som si kludne pozrel aj viackrat,cize davam plny pocet ()

moommi

Když opomenu, že jsem celou druhou polovinu filmu řvala jak želva, musím říct, že jsem se tu první polovinu docela nudila. Filmu bych dala třeba i 5 hvězdiček, ale to by musel být minimálně o čtvrtinu kratší, protože se tam vlastně skoro nic dramatického neděje. Taky si myslím, že u filmu s podobným tématem budu brečet vždycky, ale tenhle film je jeden z těch, který je podle pravdy a to mě dojímá ještě víc. Bez kapesníků se nedívejte :)). ()

Reloadet

Nikdy před touto podívanou, bych si asi nepomyslel, že mě natolik zaujme film, ve kterém stvárnil hlavní roli pes. Ale tady to opravdu stálo zato. Ke konci mi šly slzy do očí, ale poté jsem se naplnil klidem, který mi dodal na jistotě, že vše dopadlo dobře :) Nádherná podívaná, která by ale nebyla určitě tak povedená, bez motivu této psí rasy... ()

kedluben

4 body za příběh... ale o tom tehle film je, ne? jinými slovy: filmařsky naprosto průměrně zpracovaný velký slzometný příběh... ()

zodiak217

Silný príbeh (naviac inšpirovaný skutočnými udalosťami) o vzťahu psa a človeka, o vernosti a láske, ktorá je tak silná, že ju neprekoná ani smrť. Naviac ak sa do jednej z hlavných úloh dostane tak vznešená a v našich končinách málo známa rasa psa ako Akita-Inu je to o to zaujímavejšie. Napriek obsadeniu Richarda Gera do hlavnej úlohy mi v tomto filme trochu absentovala väčšia iskra, dokonca som sa miestami nudil a to nemám rád pri žiadnom filme. Možno to chcelo trochu väčší náboj, drive aj na úkor skutočných udalostí aby boli diváci viac uchvátený. Viem, že je to skvelý príbeh a naozaj sa mi páčil aj jeho idea, no filmové spracovanie trochu zaostávalo. Ničím ma to neprekvapilo a druhá polovica filmu mi prišla skutočne nudne-rozvláčna. Takže v konečnom výsledku mám z tohto spracovania rozvláčne pocity, no z tohto príbehu som unesený! ()