Příběh se odehrává v malé jihomoravské vesnici Mouřínov, v níž končí silnice. Obyvatelé touží stát se obcí „průjezdní“, a protože je mezi nimi přeborník ve vábení jelenů, vynaloží velké úsilí, aby se v obci konalo mistrovství Evropy v této ojedinělé, avšak zajímavé disciplíně. Obec žije přípravami, ale nejen jimi. Souběžně s nimi se rozvíjejí zřejmé i nevyslovené vztahy obyvatel, a jak přípravy ovlivňují jejich život, tak jejich vztahy ovlivňují průběh příprav. A jednoho dne konečně mistrovství vypukne... Jak dopadne, a zda budou mít obyvatelé skutečně obec „průjezdní“, na to si už počkejte do uvedení filmu. (oficiální text distributora)

befelemepsvz

Úžasný film. Překvapení letošního léta. Robert Sedláček se u mě výborně zapsal už svými Pravidly lži, které dozajista patří do mé české porevoluční TOP 5 (žádná paralela s TOP09) a tenhle film je krásná vesnická a hlavně chytrá komedie. To je tu potřeba jako sůl. ()

Sandiego

Velmi příjemná komedie a věrný obraz současného českého venkova a jeho role v nových podmínkách, které nakonec neřeší vlastně nic. Humor je spíš nenápadný, občas vyplynou nejlepší situace jen tak mimochodem, čímž vzniká naprosto přirozený a o to trefnější dojem. Výsledku hodně pomáhá i skvělá paleta herců, mezi nimi i ne tak profláknuté tváře (jako Plesl, překvapil i seriálový matador Trnavský). Některé epizody byly sice trochu nadbytečné a stopáž by šla zkrátit, ale i díky nim mohl dobře vyniknout mikrokosmos jednoho západákova. Co však stojí zato ještě vyzdvihnout je výborná kamera, nápaditá, zběhlá v působivých kompozicích, která činí toto ne příliš ambiciózně působící téma daleko od televizní inscenace. Skvěle zvolená je i svižná variace na moravskou cimbálovku. ()

fremy

Podobně jako obyvatelé Mouřínova nadšeně připravují slávu Potěmkinovi vesnice pro premiéra, která nakonec chytá problémy ze všech stran, vypadá i film Muži v říji. Místy humorné, ale protáhlé a bez nápadu. ()

Orlau32

Nikdy jsem nechtěla věřit, že může být tak težké udělat báječnou veselohru (ve stylu Zdeňka Podskalského nebo Zdeňka Svěráka). Po shlédnutí této rádoby veselohry, vidím, že je. Já jsem se neměla čemu zasmát, čekala jsem na spasný konec. A minuty se vlekly do nekonečna. 120 minut blbosti venkova i s jeho obyvateli. ()

Kaluž

Všimli jste si vůbec, že to není ani trochu hloupé? To je u moderního českého filmu věc nevídaná. Slavnosti sněženek 21. století. Vynikající scénář, postavy jak ze škatulky, neskonale vtipné a zábavné. O panu Sedláčkovi ještě uslyšíme a já se natěšeně chystám do kina na jeho Posledního z Čechů, protože v záplavě všech těch Vejdělků a Bařinů konečně zase někdo vystrčil bradu a trošku tady profoukl začpělé ovzduší. ()

rt12

Co je mi platné, že druhá polovina byla vtipná (Malarkey), když mě první umrtvila natolik, že jsem z ní nevzpamatovala. Snad někdy příště, až seberu odvahu film znovu pustit. ()

topi

Svým druhým filmem Robert Sedláček zabrousil do jihomoravské vísky Mouřínov u Bučovic, kde se každoročně pořádají závody ve vábení jelenů. Typově odlišné postavy a postavičky vytvářejí svérázné a někdy i bizarní situace, které vtipně korespondují s velmi dobře napsanými dialogy. Herecky není co vytknout, moc potěšila role Jaromíra Hanzlíka a jeho filmové ženy Marty Vančurové. Vše ostatní působí zcela přirozeně i díky hercům z Dejvického divadla, nebo divadla Husa na provázku. Muži v říji se svým způsobem můžou řadit k lidovým komediím typu Dědictví nebo Vesničce mé střediskové, samozřejmě v rámci nynější moderní doby. Stejně si ale myslím, že film poberou mnohem lépe obyvatelé Moravy a v Čechách zůstane nepochopen. ()

YURAyura

8/10 Jo tak proto jsme se nemohli dostat do Milotic na zamek... Nataceli tam toto! Film stojici na vedlejsich postavach plny absurdit a humoru, co misty neni k smichu - presne pro mne. Barese se pro "roli" premiera narodil a dovedl bych si ho tam bez problemu predstavit, stejne tak ostani az na Plesla. Zda se, ze "zlata sedesata" maji pokracovani - a vubec ne spatne... Sice bez kalkulu uspet v zahranici, ale o to je mi vic sympaticky ()

Easykk

Můžu s klidem říct, že tohle jsem nečekal, název nás totiž vybízí k myšlence eskapád několika nadržených samečků lidského původu a různých jejich peripetií se samičkami téhož původu. Nakonec tomu, asi fakt naštěstí, tak nebylo a jak začali dout do vábnic tak mi z toho málem spadly parohy. Sice to děj fakticky skoro nemělo, ale bylo to takové své, takové jiné a bylo to hlavně i vtipné, což tomuhle filmu může leckterý jeho český bratříček jen tupě závidět!! ()

stration

Velice příjemné překvapení. Po dlouhé době jsem se fakt pobavil u komedie, ktrá nezesměšňuje, ale jen pozoruje. S nadhledem a se skvělými hereckými výkony. ()

salalala

Velmi příjemná česká komedie, která je koukatelná a neni trapná. Fakt je, že s mnoha výhradami uvedenými zde musím souhlasit. Postavy tam nejsou rozvinutý a moc se toho o nich a vztazích mezi nimi nedozvíme. Ale připadalo mi, že ten humor tady je příjemný a nikomu se nepodbízí. Hrecký výkony byly poměrně dobrý, vyzdvihl bych zejména J. Dulavu a hlavně Igora Bareše, který si svou roli lidového premiéra opravdu užil. Některý věci tam jsou hodně pravdivý, ale zároveň nikoho okatě nekritizujou. Jasně, že některý věci tam jsou úplně zbytečně (př. Hanzlíkova manželka Vančurová, o který se nedozvíme vůbec nic a celkově velký množství postav), ale to se dá s přimhouřením oka odpustit. Škoda, že tenhle film propadl, protože by si víc diváků určitě zasloužil. V současnosti patří k tomu lepšímu, co tady vzniká. Velmi dobré čtyři hězdy, které dávám hlavně proto, abych pozvedl hodnocení. 70% ()

FilmFan24

Příjemný počin, kde humor vychází z reálných situací a postavy jsou normální lidé, které potkáváme denně okolo nás. Tedy pokud bydlíte na moravském venkově. Pečlivě vykreslené charaktery a rozehraná zápletka na pozadí Mistrovství Evropy ve vábení jelenů, kam má přijet dokonce ministr...Obyčejný a vůbec ne špatný film pro obyčejné lidi. Na jedno shlédnutí. Což je škoda. Nevím, jestli jsem sám, kdo má pocit, že až na pár výjímek není zapotřebí ba co ani chuť se vracet k našim filmům natočených po roce 1990...Je jich žalostně málo, co stojí znovu za vidění. ()

Toj

Tak tomuhle filmu jsem se velmi dlouho vyhýbal, abych si ho pak na odpočinek střelil mezi dvě náročný klubovky. A byl jsem velmi příjemně překvapen. Vlastně si nevzpomínám, kdy mě něco takhle překvapilo. Jedná se o komplexní obraz společnosti na velmi kvalitní úrovni. Muži v říji komentují společnost, ale ne vtíravě, vulgárně a prvoplánově (jako to udělal třeba Vorlův v Miliardář). Naopak zde můžeme vidět snahu o velmi inteligentní vhled. Postavy nejsou jenom hloupé karikatury. Sedláček vsadil na inteligenci diváka - není třeba všechno zjednodušovat, třeba divák pochopí. Díky tomu se ve filmu objevuje místy naprosto úžasný humor, který je sofistikovaný, jemný, rafinovaný a vedle toho se zde objevují emočně silné situace, které jsou neuvěřitelně lidské a vlastně i o něčem vypovídající. Sedláčkovi se podařilo obě dvě roviny syntetizovat a klišovitě řečeno "nastavit nám zrcadlo". Přemýšlel jsem, že dám pět, ale k dokonalosti něco chybí, některé momenty mi ve filmu úplně nesedly (možná, že kdybych film shlédnul znova, tak vše zapadne). Přesto si dovoluji ještě vyjádřit znechucení nad zdejším hodnocení, které je pro mě nepochopitelné. Myslím si, že se jedná o sofistikovaný film, ale zároveň i o film, který nemá jak koho urážet. Sleduji hodnocení a lidé, jejichž názoru si vážím, hodnotí kladně. Nezbývá mi než předpokládat, že nízká hodnocení jsou pouze symptomem české hlouposti a neschopnost ve filmu vidět dál než k srozumitelnosti příběhu.. ()

Skip

U téhle komedie se nebudete popadat smíchy za břicho, ani nějaké hlášky nejsou k zapamatování. Nicméně nudit se nebudete, protože je to film o "malých" lidech, kteří dokáží žít a prožívat své "malé" události. ()

Dont

Muži v říji jsou typickým příkladem filmu, který rozděluje filmové diváky na dvě poloviny, přičemž tu třetí polovinu nechává někde na pomezí, jelikož její zástupci se nedokáží rozhodnout, jestli se jim to vlastně líbilo nebo ne. Do téhle matematicky a logicky neexistující poloviny patřím i já. Pointa řady vtipů mi zůstala utajena, ale s nástupem Igora Bareše na scénu šel film nahoru, resp. vystačilo to na tři hvězdy. ()

Chrysopras

Promarněná šance?! Tak nějak bych to shrnul, protože podstatnou část filmu jsem měl přesně tenhle pocit - skvělý námět, výborný obsazení, ale spousta divných figurek bez pořádného využití a s takovým nijakým vyústěním. Škoda! ()

maverick10

Ani ryba ani rak. Prumer, kterej nedokaze poradne vystrcit ruzky ikdyz je na place takova plejada ceskych i slovenskych hereckych legend. To je vysledek ceskych filmu za poslednich 20 let - herci jsou - poradni tvurci chybi. Vic Sveraku . . . Pravidla lzi byly dobrou predzvesti Sedlackovo tvorby, ovsem hned v rozbehu zakopl a spadl do drama/komedie bahna ceske prumernosti. Tenhle film svet neoslovi a nikdo mu nebude rozumet. A takovych filmu ma ceska kinematografie nezpocet ()

easaque

-4* po deseti letech od premiéry jsem si s radostí a v rámci doplnění komentáře zopakoval tuto českou komedii. Rozhodně patří k tomu lepšímu co u nás v poslední době vzniklo, ale jak vidím podle současného hodnocení, tak se mnou moc diváků nesdílí můj názor. Nenajdete v něm žádný ztřeštěný humor, ale takový milý lidský k němuž mám blíž a k tomu spoustu narážek na politické dění nejen na současné vesnici, s kterým se často setkávám. Herecké obsazení mi taky sedlo, tak nevidím důvod mu nenechat původní čtyři hvězdičky a taky trošku proto, aby tento film nezapadl. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

pro mě osobně zklamání.Po všech těch vcelku příznivých ohlasech a recenzích sem čekal víc (a vlastně sem čekal úplně něco jiného).To,čím Muži v říji nakonec jsou mi absolutně nesedlo a celé mi to přišlo strašně utahané,pekelně nezabavné a vzhledem ke stopáži nudné... ()

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží