Muži, kteří nenávidí ženy

• Švédsko Män som hatar kvinnor (více)

Před čtyřiceti lety zmizela Harriet Vangerová z rodinného setkání konaného na ostrově, který vlastnil a obýval mocný klan Vangerů. Přestože nebylo Harrietino tělo nikdy nalezeno, je její strýc přesvědčen, že šlo o vraždu, jejímž pachatelem je někdo z jeho rodiny. Rodiny, jejíž členové jsou mezi sebou sice spjati pevnými pouty, ale která je jinak zcela nefunkční. K vyšetření tohoto případu si proto najme investigativního novináře Mikaela Blomkvista (Michael Nyqvist), kterému pomáhá drsná potetovaná počítačová hackerka Lisbeth Salanderová (Noomi Rapace). Lisbeth Salanderová je mladá žena jako vystřižená z Tarantinových filmů, s tajemnou minulostí, za kterou se mstí a která z ní učinila skutečného outsidera. Je hackerkou světového formátu - s naprostou samozřejmostí se pohybuje ve virtuálním světe, kde je schopná získat jakoukoliv informaci, kterou chce. Kromě toho je neobyčejně inteligentní a má skvělou fotografickou paměť. Jakmile Blomkvist a Salanderová zasadí Harrietino zmizení do rámce četných podivných vražd, které se staly téměř před čtyřiceti lety, začíná se rozplétat temná a děsivá rodinná historie… (oficiální text distributora)

Martazoe

Kniha je samozřejmě lepší, ale film je to poměrně dobrý, napínavý a navíc oceňuji to, že postavy působí přirozeně, žádní vystajlovaní amerikáni s mejkapem, ale normální lidi. Hlavní postava má prostě styl a úroveň a taky se pozná, že je to film z Evropy. ()

mechulice

Tento první díl je jiný než zbylé dva, což bude způsobeno jinou režií, na druhou stranu už dlouho jsem neviděla lepší film, než je tato trilogie. Doporučuji přečíst knihu a film si dát až jako třešničku. Kniha je velmi poutavá, film je ale rovněž velmi zajímavý. Samozřejmě do filmu nedáte všechny detaily z knihy, ale to hlavní bylo vystiženo skvěle a to ve všech třech dílech. ()

xray0045

Hezky pomalu, zadny spech, detektivka se nesmi uspechat. Atmosfera pri odkryvani pribehu je excelentni. Tady by se mohli ostatni ucit jak budovat pribeh. Noomi je fantasticka, kdyby uz nikdy v zivote nezahrala zadnou roli, budete si ji pamatovat. Nutno videt celou trilogii a doporucuji i serial Millennium. Doporucuji rovnez skouknout americkou verzi, aby jste zjistili jak spatna je. ()

sun.eagle

Výborná, poctivá, značkou made in halywůd nezprasená detektivka která na mě zapůsobila tak jako od skvostého Seven žádná. Jsem rád že jsem evropskou verzi viděl dřív než tu americkou. Kterou ted vlastně ani nemá potřebu vidět. Proč taky koukat na kopii že. ()

ciapok

Ako kriminálka priemerné. Noomi, na ktorej úsmev sa podľa komentáru Cervenak-a cakalo 150 minút (súhlasím, že stál za to, ale bolo to už o niečo málo skôr !) vyrobila atraktívne prostredie, ale na plný počet isto nie. Noomi, ak si budes vymienat ponožky, občas umyješ hlavu a nebudeš sa potĺkať s tými asociálmi, chcem ťa doma :-) ()

Melodrama

Bravo bravo bravo ... konečně se Skandinávie dostává do popředí !!!! Temná atmosféra, náznaky, pěkně udělané. Knihu jsem nečetla .. a už ani nebudu :-) ()

andy60

Jsem trochu na vážkách, jak tohle ohodnotit. Na jednu stranu bylo potěšující, že film byl natočen prostě "jinak", než co nám tradičně nabízí Hollywood. Na druhou stranu musím přiznat, že jsem nedokázal udržet pozornost po celou, poměrně dlouhou stopáž. Zřejmě je na vině větší množství příběhových linek, které odvádějí pozornost od té hlavní. Takže takový dobrý průměr. ()

Tyrkys

Než jsem šla do kina tak mi kamarádka řekla, že si knihu mám přečíst až poté. Měla pravdu. Faktem je, že by se tak obsáhlý film, aby pojmul vše z knihy, musel natočit na několik dílů. Každopádně se mi nestává často, aby mě nejaký film dostal tak, že v jednu chvíli chci znechucením odejít ze sálu a vzápětí jsem přikovaná k sedačce. A po skončení filmu si musím dát panáka, ač je normálně nepiju. Tak asi tak :-) ()

kratajirka

Severské klasické mrazivé drama na popud bestselleru Stiega Larssona. Michael Nyqvist hraje investigativního žurnalistu, kteří je najmut bohatým klanem Vangerů, aby dopátral ztracenou vnučku Harriet. Během pátrání nachází novinář Michael spoustu nových příběhů a zvratů, o kterých nikdo nevěděl. Nápomocnou ruku mu dává Noomi Rapace, jakožto počítačová hackerka. Spolu se jim podaří nalézt ztracenou vnučku a zničit polovinu klanu Vangerů, kteří stáli v cestě za objevením oné bytosti. Perfektní perfektní a ještě úžasné. Drsná scéna střídá druhou. Severská tvorba se mi prostě líbí! 90% ()

Ollivander

Musiken är framförd av den Slovakiska Nationalsymfoniska Orkestern, Musiken är inspelad i den Slovakiska Radions Konserthall, Bratislava ()

clubland

Zbytocne dlhy a nicim nezaujimavy vytvor. Nasilu som dopozeral az do konca, len koli vysokemu hodnoteniu. V celom filme bolo strasne vela logickych chyb, ktore ma odputavali od uz aj tak nezazivneho deja. Napriklad do oci bijuce zabery zeny, ktora zmizla a ktore boli fotene z vysky, ona sama ma na snimkach pohlad uprety do hora, ale ked sa objavia zabery z " jej strany" tak dotycny, na ktoreho pozerala dohora je na jej urovni. To je len jedna z mnohych trapnosti. Ja ako kameraman tieto veci vnimam velmi citlivo a vadia mi. Bolo to spravene preto takto, ze v tom dave mnohych ludi by ju nebolo dobre vidiet, nevynikla by jej postava. To sa ale da riesit inymi "fintami". Dost podstatne minus je trapny, az amatersky cesky dabing. A ja truba som sa tesil, ze uvidim dobry triler. Este si pozriem americku verziu, no ked mam pravdu povedat, velmi sa mi nechce. Ale pre zaujimavost to urobim. ()

abanek

Dobrá kriminálka z netradičního prostředí...Po druhem shlednuti pridavam 1* a zustavam u hodnoceni dobra kriminalka... ()

DavidAAAA

Špičkově natočená kriminálka, docela pomalým tempem plynoucí, ale přitom nenudí. Hodně spletité, tajemné, s docela překvapivým koncem. Teda tím prvním koncem. Happyend, kterej následuje je vlastně druhým zakončením a i to je zvládnuto solidně. Už předem jsem viděl třetí díl trilogie a jsem fakt zvědavý, co se stane v díle druhém, že ve třetím je Lizbeth v naprosto jiné situaci než na konci prvního... Výborný film, 92% ()

trulda

Po shlédnutí americkýho remaku (dá se filmu natočenýmu pouhé dva roky po originálu vůbec říkat remake? není to prostě kopie???) od Mr. Finchera, musím chtě nechtě téhle pecce přidat ještě jednu * na plný počet. ()

marvelgirl1

Tady jde hlavně o to jakou verzi jste viděli dříve buďto Švédskou a nebo Americkou.Já viděla první americkou a ta byla skvěla ale,když jsem se pote podívala na Švédskou verzi tak už to nebylo ono.Obě verze jsou si hodně podobný, ale jde asi o ten první dojem.70% ()

lineker

Wau, tak to mělo grády. Změť postav, změť příběhů, vše však odvyprávěno s precizní přesností. Člověk se nedokázal ztratit. Temné, ponuré, depresivní. ()

Muži, kteří nenávidí ženy míří do televize

Muži, kteří nenávidí ženy míří do televize

29.05.2020

Protože těch adaptací slavné severské krimi Muži, kteří nenávidí ženy spisovatele Stiega Larssona stále ještě nebylo dost, chystá nyní Amazon svoji vlastní seriálovou verzi. Ta bude pochopitelně… (více)

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

31.12.2016

Lisbeth v Lucerně: Film a prodej nové knihy

Lisbeth v Lucerně: Film a prodej nové knihy

24.08.2015

Příznivci knih a jejich filmového zpracování se obvykle dělí do dvou nesmiřitelných táborů, a do velké míry to platí i pro Milénium - Muže, kteří nenávidí ženy i další pokračování ságy. Internetové… (více)