Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Série(2) / Epizody(40)

mine.slayer odpad!

Tak to už je fakt vrchol, vykrádačka Star Treku, Wing Comandera, Battlestar Galactica a další skvělých původních sci-fi námětů a už jen podle pilotu, špatný scénář, příšerná režie, ježiši vážně 75. nejoblíbenější seríál?? Vkus sci-fi fandů jde z kopce!! Koukám se na to abych si nepřipadal hloupě, že jsem vše odsoudil podle pilotu, ale vážně moje filmová intuice je skvělá!! V devátém dílu první série, sportují trénují a nemají co jíst, sakra těhle blbostí je seriálová Hvězdná Brána plná, kritizujete Promethea za scénář vážně? Ježiš, vysílačky Motorola pocházející z roku 2000, já vím že tohle každý neví ale kdo to ví musí se smát a připadat si že se kouká na parodii. ()

Dataminer

Celkem slušný seriál. Co mě k dokoukání u tohoto seriálu vedlo je to, že hlavní hrdinové musení od samého bojovat o samé přežití a řešit samé problémy (tedy hlavně DR. Rush) ------ Jedno nej bych pro tento seriál našel. Je tu nejneschopnější armádní velitel, kterého jsem viděl. Postava Everetta Younga je vojensky a velitelsky tak neuvěřitelně neschopná, že se divím, že posádka Destiny není mrtvá už po prvních dílech. Ona totiž přežívá díky jiné postavě, kvůli které má smyl seriál sledovat - a to Dr. Nicholas Rush. Jako plus také alespoň občasné střípky s už generál plukovníkem Jackem O'Neillem. Bohužel i O´Neill udělá strategicky špatné rozhodnutí a to, že včas Younga nezbaví velení (-=malý spoiler =- a následkem toho to bude v průběhu seriálu stát spoustu opravdu spoustu členů posádky život, z důsledku zhovadilých rozhodnutí plukovníka Younga zejména ve spojitosti s Luciánskou aliancí). ----- Také je fascinující, že Dr. Rush většina osádky stále nesnáší a to i přesto, že jim stále dokola zachraňuje zadek. Někdy mu pomůže i Eli, ale už se často nechává unášet pocity místo logikou. Eli se někdy chová jako plukovník Young, kdy jsou na rozdíl od "parchanta" Ruche tak strašně "hodní", že kvůli jednomu životu riskují životy všech a existenci samotné lodi. A na základě toho umírá dost lidí. Zajímavé také je, že Elije mají všichni rádi, idkyž právě díky němu se všichni na Destiny dostanou a Dr.Ruche nenávidí, přestože bez něj by na Destniny nepřežili ani první dny. ()

Stamba

Po shlédnutí druhé řady trvám na tom, že je tento seriál kopií battlestar galactiky. Ale oproti ní, nebo dalším stargate seriálům jsem se u tohoto podstatně více nudil. Téměř žádná akce, pouze snaha o stvárnění mezilidských vztahů na vesmírné lodi. A co ty chyby? 1) Loď je se dobíjí tím že vletí do slunce? Fajn! Asi bude trochu odolnějíš, konec konců jí postavili antici. Ale co k čertu teda ty nepřátelští mimozemšťané používají za zbraně, když jí dokážou častokrát témeř zničit?! No tak asi jejich běžné střelivo má podstatně větší ničivou energii než samotné slunce. 2) Schodou okolností stejná mimozemská zbraň zasáhne hvězdnou bránu na jedný planetě a z části ji utavý? Tady bych očekával, že "nakadah" v bráně spustí termonukleární reakci a vytvoří, tak do té planety kráter. No asi ty mimozemské zbraně silnější než hvězdy, jsou ohleduplné k životnému prostředí. 3) S lodí cestují rychlostí větší než světlo a navíc v reálném čase v klidu komunikují s lidmi na zemi? Co by na tohle asi řekla teorie relativity?!....Po shrunutí těchto pár do očích bijícíh nedostatků se musím zeptat zda se opravdu jedná vůbec o sci-fi? Sečteno podtrženo, jedná se o nepovedený pokus naroubovat na universum hvězdné brány další nový příběh. Fanoušci Stargate musí být jistě zklamaní. Ostatní můžou považovat seriál za průměrný. Já se řadím do té první sorty, proto dvě hvězdičky. ()

hesonic

Jsem vědec. Mám rád snímky, které jsou vážné, nejsou přehnaně optimistické, jsou logické a dávají smysl. Tento seriál a tato série obzvlášť toto vše splňuje. ()

BaseDallas

Tak obrovský potenciál a tak nezodpovedne premrhaný! Oproti predošlým dvom SGčkam sme sa dočkali posunu od prívlastku dobrodružný k pojmu dráma. Temnejšie trojča sa však žiadneho Battlestar úspechu nedočkalo, bolo totiž predčasne ukončené. Aj keď ma zo začiatku nápad a prevedenie uchvátili, studená sprcha prišla neočakávane rýchlo. Svižnejšie a zaujímavé epizódy častejšie striedali tie nezáživné, zdĺhavé a predčasne rozpitvávajúce (až na Greera), nesympatické postavy. Carlyle, samozrejme, bodoval tiež, ale ani to Universu nepomohlo. Škoda. ()

EasternJoe odpad!

Po 1. sezóně: Co to proboha udělali s mou milovanou Star Gate?!!!?!?! Copak není v televizi dost realityshow, ještě je cpát do scifi!?! ()

Roobs

Film Hvězdná brána (1994) jsem viděl v kině a líbil se mi. Pak se začal vysílat seriál, ke kterému jsem byl trochu skeptický. Ale několik dílů jsem viděl, i z následující Atlantidy a nebyli špatné. Ovšem proti SG Universe je to taková limonáda. V tom se liším oproti fanouškům celé série Stargate. Zatím jsem z SGU shlédl jen 6 dílů, ale jediné co můžu k tomu říci je: NADŠENÍ po všech stránkách. Další hodnocení si nechám po shlédnutí celé série. Djkoma napsal: Tenhle seriál je tak jiný, až jde úplně mimo chutě obyčejného diváka. Já jen dodám: Díky bohu že je jiný .. Po shlédnutí posledního dílu, jen dodám že je škoda že seriál nepokračuje dál, mohl by být stejně kultovní jako Star trek a další. Je tam několik trochu slabších dílů, ale jako celek dávám 90%. ()

F600

Jako velký fanoušek SG1 a Atlantidy bych bral raději 1-3 filmy s pár postavama ze starých seriálů. Tohle nakonec začne nudit... 2-3* ()

KREI

Jeden ze seriálů za jehož pokračování bych podepsal cokoliv... Je to mnohem vážnější a mnohem víc temné než původní série, zároveň je to mnohem víc mysteriozní a na rozdíl od většiny původních sérií jsou zde jednotlivé díly mnohem více provázané a člověk se pak nemůže dalšího dílu dočkat jak malej kluk. Jen trochu škoda že už se díky odpoutání od původních serií dozvídáme jen málo o tom co se dělo se zemí, naší galaxií, atlantidou a td... Nicméně Robert Carlyle se na svoje místo hodí a jeho výkony jsou vysoko, jako málokterejch herců ve všech seriích předtím. ()

xardix

Zatímco Atlantis se dokázala původní Hvězdné bráně vyrovnat a v mnohém ji i překonala, SGU je krokem vedle. Autoři vytvořili tak jiný seriál, že obtížně hledá své diváky. Pro fanoušky Hvězdné brány je to krok vedle a ostatní seriál seriál nezaujme, protože je to další Brána. Potenciál antické lodě a její výpravy je nevyužit, osobní zpovědi s roztřesenou kamerou chápu, ale osobně mě nenadchly, což je dáno nezajímavými postavami. Jediné výjimky jsou Nicolas " jak je možné, že mě pořád tolerují" Rush a postupně více a více výraznější Eli. Ostatní by mohli klidně umřít, ani si nepamatuji jejich jména. Navíc si autoři v mnoha epizodách pomáhají berličkami typu sen nebo návrat časem, jen aby nesmyslné epizody neovlivnily hlavní příběh seriálu. Špatnou cestu, kterou se SGU vydala, potvrzují také jen 2 sezony a předčasný konec ve chvíli, kdy se děj začíná hýbat vpřed. ()

Falwic

Pro mě je SGU určité zklamání. Na SG1 jsem vyrůstal, takže zde možná funguje jistá dávka nostalgie, ale i tak se mi líbilo objevování mimozemských ras (nesnášel jsem rekapitulační díly 1x za sezónu). SGA se mi zdálo hodně vydařené a mělo vtip, antické město bylo super, Meredith taky. SGU mělo zajímavou myšlenku a velký potenciál, který promarnilo obšírným rozebíráním vztahů mezi postavami, antické komunikační kameny se využívaly až moc a bylo to na škodu. Objevování planet se skoro nekonalo. Jasnější protivníci taky víceméně chyběli. Zvěsti o tom, že je SGU jiné a více reálnější se nenaplnily. Díl s předky se mi hodně líbil. Když se opustilo od řešení vztahů začínalo to být zajímavé, ale zkončilo to. Jako plus beru, že konec je alespoň částečně uzavřený. Prvky Firefly jsem zde nezaznamenal, BSG také ne, snad jen nemožnost návratu, ikdyž při sledování mě to nenapadlo. Pro mě nejlepší sci-fi seriál všech dob je BSG. ()

Fritaaa

Je fajn, že v celém seriálu nehraje jen pět postav, jako tomu bylo u předchůdců a že má nějaký souvislý děj. Co je škoda jsou tupí fanoušci, kteří chtěli nesmyslné střílení hloupých a ničím nebezpečných Wraitů a nedokázali ocenit posun ke kvalitě a vážnosti, kterou SGU skvěle předvedla. ()

RoyBatty444

Seriál je temný a zádumčivý ide hlavne o boj jednotlivcov s ich vnútorným strachom. Komorné poňatie vydržalo celé dve série a vykryštalizovali sa silné postavy, hlavne v podobe hercov Carlyla a Ferreiru v ich stálom boji a spolupráci. Nepriatelia mimozemského ale aj zemského pôvodu vstupujú na scénu, ale hlavný boj ostáva nezmenený. Seriál so svojou atmosférou nedovoľuje hltať ho ako predchodcov ale zanecháva dostatočne silné pocity a túžbu dozvedieť sa o civilizáciách a vesmíre viac. ()

faborka

SGU je moje nejoblíbenější Hvězdná brána - do té doby to byla pouze a jedině ta O´Neilla. A jsem už tak stará že ho miluji už od dob MacGyvera. SGU mě od začátku vtáhla do napínavého příběhu na vesmírné lodi Destiny, kterou nedobrovolně cestují stále dál a dál vesmírem. Lidské osudy, napínavé příběhy z návštěv planet, návštěvy cizích těl na Zemi. Byla jsem přesvědčená že SGU bude mít aspoň 6-8 sérií. Ale stejně jako u Firefly nebo Almost Human nebo Rubicon jsem se krutě mýlila. A pořád mi to je líto, oni šli na konci druhé série do stáze a seriál mohl pokračovat probuzením třeba po třech letech. Nicméně posádka Destiny má mých 5 hvězd. ()

DannyBurino

Ze začátku mně to zklamalo protože jsem z toho čekal mnohem víc, víte když se objeví na polo rozpadlé lodi s vědcem kterého bych nejradši zabil a jednoho černocha který se chová jako naprostý kretén mně dost odrazuje. Ale ted si to pouštím od znova a všichni mi jsou mnohem sympatičtí, jak se tam snaží přežít mně ohromuje, poznávám všechny postavy a lodní jméno Destiny se mi dost líbí. ()

Unrealik

Zatím jsem viděl první sérii. Většina dílů je na jednu hvězdičku. Ale za několik posledních dávám dvě. A dokonce se zkusím asi podívat i na další sérii. Většina dílů byla nudná, nic moc se nedělo, chyběl větší nepřítel, postavy byly nezajímavé, s výjimkou Dr. Nicholase Rushe, loď nic moc, hlášky žádné. Tak už jsem viděl i druhou sérii. Ta mi přišla lepší, byť stále zůstanu u dvou hvězdiček. ()

Xinn

Vůbec jsem netušil, že něco takového existuje (pravda, nejsem žádnej TV maniak), ale po shlédnutí jsem velice spokojenej. Jako skalní fanda SG jsem musel trochu rozdejchat přechod k něčemu úplně jinýmu, než na co jsem byl zvyklej, ale byla to, podle mě, změna k lepšímu. Žádný hlášky typu "Zachránili jsme galaxii, fajn, a co dál?", ale ze začátku takřka komorní drama na neznámé lodi, kde mi jen chybělo více toho sci-fi ve stylu Setkání s Rámou (zkoumání neznámého vesmírného plavidla), ale vem to čert - ve srovnání s jinými současnými rádoby sci-fi cykly je to pořád nadprůměr. Metalová muzika na začátku 11. nebo 12. dílu první série (nevím to přesně - byl to díl Space II), to byla vyloženě pecka mezi voči - a celej soundtrack vůbec - a já nemůžu jinak, než dát 4 hvězdy (dal bych i pět, ale to si nechávám jen pro ty extra-super pecky žánru...) Edit: Kdyby na Destiny neměli hvězdnou bránu, vůbec bych netušil, že tyto díly patří také do "rodiny SG", což by ovšem nijak neovlivnilo moje hodnocení. Naopak - SG i SG-A už ke konci trpěly přeplácaností a u posledních dílů jsem se vyloženě nudil a díval se na ně už jen z jakési setrvačnosti. Edit 2: Velice příjemně mě překvapilo, že mimozemšťané v této sérii nevypadají jako lidé a nemluví anglicky :-) ()

bohyyy

Ani úžasně hrající Robert Carlyle nemůže zastínit s přibývajícími díly, čím dál tím víc vyčnívající problém struktury scénáře. Něco, co postupem času potřebuje každý seriál, ať už jeho narativ posouvá dopředu převážně hutná zápletka nebo interakce charakterů a to je pořádný konflikt, protože úvodní shánění docházejících zdrojů a nejnutnějších oprav lodi nemohlo vydržet déle než 8-10 dílů. Seriál, který se do značné míry snaží inspirovat BSG by si to měl uvědomit o něco dřív než v polovině druhé řady. Škoda, že SGU svoje "Cylony" nenašlo dřív, protože na další příběhy téhle posádky bych byl ještě hodně zvědavý. _______ Jsem zvědavý, jestli se to asi bude moc líbit většině fanouškům SG-1 a SGA, protože to do značné míry opouští operatický, převážně epizodický přístup původních seriálů, neobsahuje moc humoru a propracovanou mytologie rozličných ras, světů a technologií, které se na nich nachází. Naopak sazí na delší a propracovanější dramatické linky linoucí se napříč epizodami, větší realističnost (i když, co si budeme nalhávat, kdyby to bylo opravdu realistické, tak by do konce první řady na Destiny už nikdo nezbyl), dravý audiovizuál a propracovanější postavy, byť u některých z nich jsem postrádal pořádný účel. Přes všechny jeho problémy považuji SGU za nejlepší příspěvek do světa Stargate a jeden z nejlepších sci-fi seriálů od BSG. ()

Sashmen13

Je to stargate a není to stargate. Ironické je, že po nejhorší epizodě "Hunt" přišly asi ty nejlepší a tak musím přidat ještě čtvrtou hvězdičku. Jóóó neskončené příběhy jsou největší prokletí lidstva. ()

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace