Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Série(2) / Epizody(40)

nightstalker

Pokračování SG s ne úplně domyšleným příběhem. Díly, které se odehrávají jen na lodi jsou celkově slabší, plné zbytečných monologů do KINA a akce nikde. Ostatní díly odehrávající se na planetách jsou bezvadné. Nečekané zvraty, atmosféra - tím je tento seriál tak zajímavý. ()

izolator

Vynikající seriál, který sice malinko klesl na kvalitě od pilotní epizody, přesto však patří k tomu nejlepšímu, co se v poslední době objevilo na obrazovkách. Skvělé scénáře a dramatický vývoj postav v prvních epizodách pokračuje až do konce druhé řady. Padouši i spojenci jsou velmi věrohodní a seriál má velký potenciál a nabízí obrovský prostor pro scénáristy. S každou epizodou žasnete, co Ti hoši nevymyslí... Ten, kdo však utnul tento seriál, se rázem ocitl na černé listině mnoha a mnoha fanoušků po celém světě... Škoda. Snad se ještě dočkáme nějakých epizod. 95% ()

Desmi

Mrzí mě na tomhle počinu jedna věc. Shlédl jsem celou první sérii, jedním slovem - tragédie. Ale dobře.. Jako fanoušek hvězdné brány a sci-fi jsem to přešel a dokonce se těšil na sérii druhou. Když i ze začátku druhé série nebylo vidět zlepšení, už jsem to začal pomalu vzdávat. Jenže pak došlo k obratu (nevím jestli jen u mne) , najednou to začlo mít spád, začli se oběvovat mimozemšťané a začal jsem to opět "žrát". Co mě tedy zklamalo ? Že nebyla natočena série třetí. =) ()

noall

Po více než dvou letech jsem se k tomuhle seriálu vrátil s tím, že jelikož nepřibyla žádná další série, tak ho teda nakonec "dorazím". Původní SG mám velice rád, SGA se mi zprotivila (až na výjimky) zcela nesympatickými postavami. SGU jde úplně jinou cestou, ten seriál je natolik odlišný jak po technické, tak i obsahové stránce, že nebýt tam oné brány, tak vlastně vůbec není poznat, že jde o spin-off. Za tenhle pokus odlišit se a snahu přijít s něčím novým jedna hvězda. Bohužel příběh se neskutečně vleče, osud většiny postav je vám šumafuk, chybí cíl, a náplň valné části dílů prostě nezaujme. Další dvě hvězdy jsou za Roberta Carlyla, který kdyby v seriálu nebyl, nejspíš bych SGU nikdy do konce nedokoukal. ()

Waladorf

Po první sérii: Na hvězdnou bránu neklasický styl, ale funguje to a i když jsem viděl jen první sérii odvažuji se říct, že by to mohlo i SG-1 překonat, škoda že nechtějí natočit víc. Po zkouknutí celého seriálu: Musím říci, že i když jsem zhlédl, jak všechny epizody Atlantidy (a krom dvou, které mi nešly spustit) i SG-1 a byl jsem z nich nadšen... TOTO JE NEJLEPŠÍ DÍLO, KTERÉ SE KDY PODAŘILO PRODUCENTŮM OD SG, KDY NATOČIT! Bezchybné zápletky, realistické představy vědecké fikce trosečníků na poničené lodi vytvořené nejstarší a nejmocnější rasou jakou známe...A UVĚŘITELNÉ CHOVÁNÍ KAŽDÉHO Z PROPRACOVANÝCH CHARAKTERŮ... Navíc ze seriálu byl vyřazen i hrdinný a často až absurdní komplex, z něhož si často i sami tvůrci dělali srandu...tedy, že ať se stalo cokoli, ať už by stály hlavní postavy proti jakkoli početné armádě, vždy se vrátily s úsměvy domů... Tedy nejlepší seriál, z nejlepších seriálů je podle mě (a jsem skálopevně přesvědčen), tento seriál! Koukněte se.... ()

Sylvanas

Jak se mi na původním stargatu pár věcí nelíbilo (celková naivita, stále stejné exteriéry, že všichni mimozemšťani mluví anglicky a podobné nelogičnosti), tak jsem jej přesto milovala a proto má u mě i přes řadu chyb pět hvězd. Star gate universe řadu z těchto chyb napravil. Už to není podívaná pro děti, přidalo se na vážnosti, trocha psychologie postav, promakanější triky a rozmanitější prostředí. Fajn, to se mi líbí. V ostatních aspektech však tento seriál naprosto selhává a původnímu stargate se vůbec nepodobá. Sračkovité dialogy, nuda, neskutečně nesympatické a zbytečné postavy bez charismatu. Chloe? Vysvětlí mi někdo jaký je proboha smysl této postavy?? Zápletky jako z telenovely. A v každém díle musí být dojemná písnička, že.. Prostě tvůrci se prokousali ke komerční americké sračkovitosti a tímto shodili veškerý potenciál, který seriál měl. Když bych měla hodnotit jako další dítě ze stargate řady, musela bych asi jít hodně nízko. Když se na to nedívám jako na stargate, je díky lepší vizuální stránce a temnější notě hodnocení o něco vyšší. Za mě tedy s odřenýma ušima slabé tři hvězdy. ()

Vostok

mám moc rád Hvězdnou bránu ale ten Robert Carlyle je tak nesympatickej kokot že sem byl kolikrat z toho uplně nasranej jak je nepříjemnej a v podstatě sem si tam nenašel moc oblibených postav ale nakonec se to povedl oa zrovna když sem přišel trochu k chuti na ten serial tak celej jeho potencial zahodily a nechaly toho nechapu proč zrovna když to začalo být zajimave tak toho nechaj jako u atlantis sice někdo řika že jim dochazel už dech ale ja tomu nevěřím byl to supe rr serial a byl teprve v pulce sve životnosti a tenhle serial měl hodně potíží ale taky se začal rozjíždět a dokonce se i libit ale vše se posralo nechaly toho škoda no:-p nasraly mě takže dam nejnižší hodnocení co se star gate týče co sem kdy dal pouhe *** hvězdy je mi líto :-( ale někteří herci byly trotlové nepříjemní a bylo to moc kratký jen 40 dílu je malo to byl sotva rozjezd a když ž se to rozjelo tak konec? kvuly tomu jen 3 takže hotovo:.D ()

LeePriest

Další příjemné překvapení. K tomuto seriálu jsem přistupoval s ne zrovna velkým očekáváním, jelikož jsem fanoušek původní SG-1 a Atlantidy, což je dohromady přes 300 dílů, takže v hloubi duše jsem se tak trochu obával, aby už nedošla šťáva a nápady, a tvůrci si tímto seriálem pouze nechtěli nahrabat peníze na slavném jméně. Před začátkem sledování jsem si přečetl popis seriálu, z toho jsem však nemohl tušit to největší plus - postavy. Každá z hlavních postav je originální a skvěle zahraná. Doktor Rush výborně balancuje mezi kladným hrdinou a zmetkem, co se stará sám o sebe, plukovník Young se snaží jako vůdce nepanikařit a dělat dobrá prospěšná rozhodnutí, no, má velmi náročný úkol, takže také někdy klopýtne a člověk s napjetím očekává, jestli se stačí znovu vzchopit, podobně jako u Rushe. Mladého génia Elia Wallace jsem si nemohl neoblíbit, na zdravotnici Tamaru (TJ) se hezky kouká a seržant Greer se výborně stará o to, aby byl pořádek. Youngův mladý zástupce Mathew Scott se svojí přítelkyní Chloe sice až tak nevynikají jak by mohli, rozhodně však u nich mohl vzniknout větší průšvih, a civilisté by těžko hledali kvalitnějšího zástupce než Camille Wreyovou. Když se občas na scéně objeví nějaká vedlejší postava jako doktorka Amanda Perryová, s ostatními se krásně doplňuje. Vlastně až na pár malinkých vyjímek u několika vedlejších osob mi celá posádka lodi přirostla k srdci. Když k tomu přidám výbornou napínavou atmosféru, která se parádně stupňuje od půlky seriálu a několik dalších povedených věcí, např. úžasné opuštěné město v jednom z dílů ke konci nebo jiná nádherná prostředí, tak až na pár drobností mohu jen chválit. O to víc mě mrzí, že po dvou skvělých sériích se autoři rozhodli vše ukončit. Myslel jsem si, že se seriál jasně uzavře, můj typ byl, že se posádka vrátí šťastně domů na Zem. Ale závěr zatím nechali otevřený, tak doufám, že pokud nepřidají další série tak snad vznikne aspoň závěrečný film, který tuto vynikající sérii teprve uzavře (jako u seriálu SG-1 film Archa pravdy). Bohužel roky běží, takže by se s tím mělo něco udělat, pokud by na to chtěli navázat za delší dobu, nemuseli by už sehnat všechny herce, a bez staré dobré posádky by to nebylo ono. No uvidíme ještě, celkově k seriálu za mě 4 a půl hvězdy. ()

Dvorka96

Universe se liší ve všem co jste mohli vidět ve vesmíru Stargate, nemá žádný super tým jen partu normálních lidí co mají normální problémy a někdy se mezi sebou moc nemusí. Výprava je zde úžasná a tvůrci si opravdu dali záležet na interiérech, jen by kameraman někdy mohl použít stativ, aby se mu tak neklepal obraz. Zvukový doprovod je velmi velmi dobrý a elektronická hudba výborně dokresluje lehce pochmurnou atmosféru seriálu. Celou první řadu jsem přemýšlel nad úkolem Destiny a dočkal jsem se odpovědi (alespoň částečně) ve druhé sérii. Smutné je že MGM začalo mít finanční problémy a seriál byl po dvou sériích zrušen, ale s neurčitým koncem, tak doufám že se ho pokusí oživit nebo alespoň dokončit s plnou parádou. Takže pokud jste máte rádi sci-fi doporučuji shlédnout. ()

brasek

Tento seriál sa mi zdá byť zvláštny... sledujem jeden diel, druhý diel... a stále nechápem o čo ide. Cítim sa ako keby bolo účelom seriálu z diváka stiahnuť kožu. ()

BORKLASER

Čím to bude že nejvíc zábavné epizody první série jsou ty spojené s zemí a Lucianskou Aliancí? Já jsem opravdu rád že seriál šel svou cestou...Protože ano Atlantida byla super a to všechno okolo ale bylo to pro mě spíš SG-1 2.0...Universe by byl určitě lepší s nějakou předlohou...třeba filmem? Tolik materiálu kterého mohlo potenciálně být než začali s naloděním na Destiny...A když už to začně být víc než zajímavé tak to utnou...velká škoda ()

v.indruchova

celková myšlenka pojetí lidí uvízlých v dalekém vesmíru je velice zajímavá. Také se člověk ještě něco dozví. Některé ty vztahové věci a nevraživost mezi lidmi ta mě moc nebaví. A některé postavy mě moc neoslovili. časem se člověk dostane podkůři leckomu a zvykne si na ně. Druhá řada byla nejlepší takže zvyšuji celkovou známku na 4. jinak by to byl průměr, ta první žada byla o poznání slabší. Tato stargate si jde vlastní cestou, to je dobře. První a původní seriál z 1994 jsem zbožňovala na atlantis jsem se téměř nedívala. ()

Mer-Em

Ze začátku dobrý, ale skoro půlka serie a nepřátelé nikde, akce téměř žádná a jenom samý keci, ale s hodnocením si počkám do konce serie. Update: dokoukáno, do půlky první serie je to až skoro na odpad, po tom se ale konečně začne neco dít a už je to tak na 1 až 2 a druhá serie se dá celkem bez problémů zhlídnout, ovšem jako velký fanoušek SG říkám tomuto počinu jednoznačně NE ()

cobraSK odpad!

Tak a zase mením názor a teraz už dúfam je moje hodnotenie definitívne. Je to iný Stargate ako všetko pred ním. Je to seriál, ktorý nesie iba názov Stargate v názve, inak, je to niečo diametrálne odlišné. Ak čakáte pokračovanie SG1 alebo SGA, ktoré pôjde vo vyšlapanej cestičke cestovania po planétach, spoznávania prevažne stredovekých dediniek terorizovaných mocným nepriateľom taj budete sklamaní. Ale ak budete brať SGU ako niečo nové, originálne zo sveta SG tak budete isto krochkať blahom ;-) ()

SMIRE

Tak po SG-1 a Atlantis je tu tretí seriál z prostredia Stargate. Mal som obavy, že to bude opakovanie a recyklovanie nápadov z prvých dvoch séríí, ale naštastie som sa mýlil. Seriál je výrazne odlišný od predchádzajúcich. Veľmi sa mi páči výber hercov, ktorí mi boli od začiatku sympatickí (na rozdiel od Atlantis, kde chvíľu trvalo, kým som si zvykol na nové tváre, okrem Rodneyho samozrejme:)). Ďalej sa vytratil ten všade prítomný “””””humor””””” a je opäť v správnej miere (od Eliho). Zmizla neohrozenosť a nepremožiteľnosť hlavných postáv, naopak viac sa dozvieme o ich charakteroch a psychológii. Taktiež sa mi páči nápad s používaním kameňov, ktorý dáva autorom veľa nových možností. Aj scifi stránka sa mi zdá na vyššej a reálnejšej úrovni. Obmena seriálu bol podľa mňa správny krok a som zvedavý, ako sa príbeh rozvinie. ()

D.i.k.y.

zatím jen 4 hvědičky - vypydá to velice dobře po pilotním dojdíle. Jsem zvědav jak to se to bude vyvýjet dál. A hlevně pekně vytvořeny design lodi Destiny. ()

Hadascz

Po pilotu dávám průměr, nenadchne ani neurazí. Destiny vypadá zajímavě. Dr. Rush je postava, kterou bych byl schopen sledovat dál. Ta omladina (nezdá se Vám že oproti SG a SGA je tady moc mládeže?) Po 8 dílech konec. Nikam to nevede. Je to jedna recyklace za druhou. Navíc posun v ději nikam, sledovat kdo koho podvedl, jak komu na kom zaleží se dá sledovat i v jiných tv-show a daleko líp. Hrozné zklamaní. EDIT: Náhodně se ke mě dostala celá řáda a to mě zlomilo. Od 10 dílu (proč až?) začíná se ukazovat kam to povede. A musím, říct, že i když to není sg1, ani Atlantis a brána zde nehraje až tak roli tak se mi zpracování na tu oddychovku líbí. Ale všechno už bylo viděno ;) slabé 3 ()

Yeah(c)

Těžko říct, jak to bude nakonec kvalitní seriál, každopádně to je od klasické SG jak ji známe zatím výrazně odlišný. Zajímavá je hudba, také kamera doznala pokroku a Carlyle se tam prostě hodí, takže snad to bude vcelku OK. Nicméně, zatím jsem mohl skouknout 3 díly a nemůžu číct, že bych byl zklamanej, ale ani nejsem kdovíjak uspokojen, takže budu čekat jak se seriál vyvine. ()

Fritoll

Hodnotím díly 1-5. Musím říct že s hvězdnou bránou to má společný leda název. Po 5-ti dílech byly záběry na bránu snad jen 3x. Za další musím říct jak už psal někdo přede mnou, že kameraman musí mít asi parkinsona. A zajímalo by mě co dělá u tohohle seriálu žánr "akční", to bych nahradil spíš žánrem "drama". Prostě nic co dělalo Stargate Stargatem tam není. Pro mě po 5-ti dílech 40% a to jen proto že mám SG rád. Edit po dalších dílech: Jen potvrzuju co jsem tu napsal předem, tekže DELETE... ()

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace