Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Série(2) / Epizody(40)

Roumen

Jasně, přiznávám, druhá série začala přímo hrůzostrašnou nudou. Ale posledních pár dílů i první velmi atraktivní řada mě přesvědčila, zasloužené čtyři hvězdy, a to nejen za ukázku, že i s ne tak obrovským rozpočtem a bez "eSGé jedničky" se dá natočit skvělý sci-fi seriál. Výborně! ()

maxnot

Stargate Universe měla stejný potenciál jako třeba Battlestar Galactica. Nehraje si na žádnou pohádku typu Star Trek (všichni se máme rádi, všichni stojíme za všemi, všechno dobře dopadne...). Více se tu rozvíjí životy lidí, propracovávají se osobnosti. Jen škoda rychlého ukončení druhou sérií. Bylo vidět, že mají dostatek nápadů ještě na další, ale museli to ukončit díky penězům. Škoda. Skvělý seriál. ()

spacemaster

Prvních asi 10 dílů jsem vyloženě protrpěl, říkal jsem si: Proboha co to s hvězdnou bránou udělali, ale pak přišlo nečekané osvěžení a začal jsem si to užívat. Najednou mi nevadila poskakující a špinavá kamera, temné prostory bez vtipu a sebeobětování. SGU ukazuje lidi v reálnějším světle než předchozí seriály. Není tu nikdy kdo by se obětoval pro ostatní všichni se soustředí hlavně na své přežití a i když tento fakt se časem mění všichni si ponechávají svá tajemství a neduhy. Překvapivě dobrý závěr druhé řady nutí k doufání, že se dočkáme i pokračování. ()

JasonV

Po geniálnych SG-1 a SGA totálne fiasko. Snaha skombinovať Star Trek a Stargate s nesympatickými postavami, bez štipky invencie a nových nápadov. Tento seriál zlyháva absolútne vo všetkom. ()

hwnd

Drbejte to jak chcete, já to mu 5* prostě dát musím. Dvousériovj úlet z porád stejných SG-něco, kdy se skupina lidí octne na lodi Destiny, která je v totálním trapu a šance na návrat na Zemi prakticky není. Najednou máme SG, kdy se naplno řeší vztahy a problémy komunity. Dost mě teda mrzela přítomnost komunikačních kamenů, taková zbytečná berlička, bez které by to taky šlo a mohlo to být ještě drsnější. Trochu mě zamrzel otevřený konec. Ale jinak jsem SGU doslova zhltnul, takže 5* oprávněně. ()

deuxteri

Tak tomuto snad namohu nic vytknout. Vím, že hodně příznivců Stargate nad tímto seriálem ohrnuje nos a nechápu proč. Je to jediný ze tří Hvězdných seriálů točený s myšlenkou a logikou. Škoda, že nebyl doveden do konce. Oproti Atlantidě tu není tolik dětinských scénářů a scén. Co ovšem musím vytknout je ohavný český dabing! U SG-1 se dabing poměrně povedl, ale toto je opravdu odporné. Sledujte pouze v originále. 90% ()

Bolek82

Trochu neco jineho nez na co je clovek zvykly z predchozich dvou serialu. Vice psychologie a mene vtipu. Dily na sebe navazuji vice nez bylo zvykem. Scenaristicky pokus o kombinaci Star Trek: Voyager a Battlestar Galactici, ktery mozna bohuzel, skoncil neukonceny po dvou serii. Velkou zmenou je, ze jiz neni jeden hlavni team + vedouci zaklady, ale mnohem vetsi skupina lidi. Moznost navstev Zeme dodava serialu novou rovinu a slouzi hlavne k dopredstaveni hlavnich hrdinu a jejich soukromeho zivota. Mozna vadi nepritomnost hlavnich zaporaku, kdy se jedna jen o boj o preziti na nezname vesmirne lodi. Na muj vkus az moc "kecaci" a malo akce. Celkove mistnich 71% odpovida. ()

ESNYR

Po pár dílech jsem přestal sledovat. Tenhle "bratříček" už jen parazituje na úspěších svých předchůdců. Nebavilo mě to a nebyly mi sympatické ani postavy. ()

lajkaof

Když jsem se začala dívat na SGU, měla jsem už předsudky. Stargate je moje srdcovka od dětství, jelikož se mi nelíbila Atlantida, tak jsem tomu nedávala moc šancí. Je pravda, že ze začátku jsem se musela přemáhat k dalšímu dílu. Hrozně jsem srovnávala a moc věcí mi tam chybělo. Ale časem, jsem si začala zvykat, že SGU se musí brát jinak, samostatně. Jde úplně o něco jiného. Není to jen poznávačka nových světů branou, ale je to hlavně o přežití. Našla jsem si své oblíbené postavy a už se mi tolik nestýskalo po mém oblíbeném Danielovi. Všechny záběry Destiny ve vesmíru byly skvostný, celé cestování vesmírem a zápletky na jedničku - pro mě nejzajímavější proměna Chloe a setkání s potomky. Jsem hodně zklamaná, že po dvou řadách seriál skončil. SGU by mělo velký potenciál na další zajímavé řady. ()

blazma

Velmi odvážný krok, vydat se s tímto seriálem trochu jinačí cestou. Jsem narovinu rád, že se dostalo i na variantu ne 8 symbolů, díky kterým se otevřela možnost pro spin-off Atlantidy. Nýbrž jsem se dočkal i 9ti symbolů a co se za nimi skrývá. Destiny byl ohromný nápad, Vrátit se o krok zpátky v Antické technologii a historii, ale zároveň ji zanechat tajemnou a zkrátka nadčasovou nad vším co ze světa Stargate známe. Tajemný signál za kterým má Destiny namířeno je super doplnění i přesto, že hlavní linka se nás spíše snaží svést k tomu, jak tam všichni přežijí. Každý díl se objevil jinačí problém. Bohužel pro fanoušky tradičního Stargate, tady šlo čistě o přežití, žádní nový ufouni, atd. Postavy a herci, řekněme si narovinu někteří byli v pohodě, jinačí až tak moc ne. Každopádně, zápletka se záporáky, které známe byla trochu zbytečná i přesto jsem rád že použili Lucianskou alianci než aby tam zase strkaly Goauldy. Když se pak přidala nová mimozemská rasa, začalo to nabírat na obrátkách, trocha cestování časem jak to známe, paradoxy, atd... Za mě škoda, že tomu nedali hezčí konec, ale aspoň si můžu představit vlastní ''happy ending'' ()

Skrivan

Tahle Hvězdná brána je tak jiná od svých předchůdců, až se těžko věří, že patří do stejného vesmíru (camea některých „starých“ postav tak působí až rušivě). Asi největší problém je, jak se to bere hrozně vážně, a přitom to má málo co nabídnout. Hrozně mě otravovala roztřesená kamera a zběsilé (a naprosto zbytečné) zoomování. Zápletky jsou na jedno brdo, postavy neuvěřitelně nesympatické a nezajímavé. To se začíná trochu lámat ve druhé sérii, ale to je už celkem pozdě, navíc, když tam seriál končí. Na rozdíl od předchozích seriálů má ale tento aspoň nějaký (a dá se říct zajímavý) konec. ()

The_God

Tak stejně jako ostatní hodnotím teprve po pilotu, takže se to hodnocení možná časem změní. Musím uznat, že SGU mě nedokázala zatím vtáhnout tak jako SGA, ale je v ní rozhodně zajímavý potenciál. Uvidíme, jakým směrem se to rozvine. Atmosféra potemělé Destiny není zdaleka tak pohodová jako u SG-1 natož u prosvětlené a prosluněné Atlantis a báječná hudba tomu ještě přidává. Většina herců hraje dobře, obzvláště Dr. Rush, u kterého nevíte, zda ho máte obdivovat nebo nenávidět, jakej je to idiot. Kamera i hudba mají jinej styl než SG-1 a SGA, což je u kamery občas k dobru věci a občas ne. A jenom soukromá poznámka na závěr - brána SGU se mi ze všech tří typů líbí nejvíc. UPDATE po pátém díle: Tak se mi to líbí čím dál tím víc. Sice hlavní dějová linie je stále "Přežít", ale seriál nabírá dech a vypadá to, že se máme na co těšit. Pokud to bude pokračovat takhle dál, dám za chvíli 5*. ()

premeq

Zatím je pouze 5 dílů, ale i přes to můžu říct že mi z předchozích sérií chybí humor a i některé postavy. ()

Tristanian

Seriál trpící právě značkou Stargate. Odvěké fanoušky spíše vydeptá a nové názvem odradí. Přitom jde o poměrně zajímavé sci fi, které sází spíše na vývoj postav a ten se prostě daří. Nižší hodnocení přisuzuju především tomu, že se střílí jen jednou za tři díly... ()

Synesis

Serial který zklamal. Akce pomalu, dobrodružný leda ve snu, ale sci-fi to je. Bohužel opravdu malo. To sci-fi na které jsem se těšil je nahrazován osobními problemy, které najdu i u jiných serialů a mnohem lepší a ještě vtipně. Seriál by si měl uvědomit kde je jeho místo. Výborný Robert Carlyle seriál bohužel zachránit nemůže. Na současných 76% je pro mě jasně vidět hlasování některých lidí po pilotu. ()

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace