Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

Nach

O několik stupínků lepší, než Gran Torino. Hlavně svým temným a drsnějším pojetím. Každopádně řemeslně skvěle natočené s výbornými hereckými výkony. Ta pátá hvězda utekla jen o chlup. 80% ()

TomikZlesa

Tak tohle se stává když na sídlišti chybí dětské hřiště :-) To co Clint a Gran Torino doháněli hláškama a dojemností dohání Michael akcí a násilím, film je vlastně potomek skřížení právě Gran Torina a Death Sentence. Povedený a slušný film. ()

bukowski83

No pěkně! Možná, že kdybych před tímto filmem neviděl Gran Torino dal bych hvězdiček pět, ale protože je tahle anglická obdoba o trošku horší tak jsou to čtyři! Ovšem nic to nemění na tom, že Harry je vážně dobrej film s větší akčností, než výše zmíněná americká verze a hlavní záporáci jsou hodně oškliví a drsní.Dávám necelých 80%. ()

starbrejkr

Každý to tu srovnává s Gran Torinem, takže se tomuto stokrát omletému rovnou vyhnu....:-) Ať chceme nebo nechceme, Harry Brown je obrazem reality. Sice krapet zdrsněné, ale se základními prvky a varováním toho, co je zde nastíněno se jistě setkala většina z nás. Nedělám si iluze o tom, kterak je současná společnost zkažená a dřív to bylo lepší, to ani náhodou. V poměru k celkovému chování společnosti je chování jejich nejdeviantnějších jedinců pořád stejné. Ale jelikož se přirozeným během celá společnost radikalizuje, radikalizují se i její nejdeviantnější jedinci. A tento obrázek nám zkrátka Harry Brown nabízí a pokud bych to měl s něčím srovnat, tak jednoznačně s Jezerem smrti, přestože tomu chybí ta brutální sugestivnost a v závěru bezvýchodnost. On to ten optimističtější závěr vůbec lehce staví na hlavu a trochu popírá to, co nám bylo předtím zobrazeno - tak jednoduché by to určitě v reálu nebylo....Ale což, jsem hlavně rád, že tu máme další parádní snímek s touto tématikou a Michael Caine byl pro titulní postavu špičkovou volbou a bylo fajn, že i jeho "akční scény" byly úměrné věku a v podstatě realistické. I přes onen konec ponuré a trochu neprávem zapadlé dílko, doporučuji... ()

laik_60

Starý pán Caine zahral tradične dobre starého pána Browna, (niekedy to až preháňal). V celku pozerateľný film, aj téma ušla. Zaujímavé sledovať ostatné komentáre, ako všetci držia spolu, a odsudzujú vytržnictvo a ľahostajnú či príšerne nemohúcu políciu. Žeby znaky euroskeptizmu ???? :) ()

Flynn

Velice surové a kruté. Vyníkající postavy, kdy si říkáte, jestli tenhle nebere i v reálu tak potom už nikdo :o) Skvělý Michael Caine, film který vyvolává šílené vlny emocí, většinou těch naštvávacích.... rozhodně zážitek. ()

Wormboy

Britska odpoved na Eastwoodove Gran Torino, ktora sice nedosahuje mimoriadnych kvalit svojho americkeho "surodenca", avsak svojim obsahom, spracovanim a celkovym vyznenim patri medzi to lepsie, co som v poslednej dobe videl. A Michael Caine je proste skvely! ()

Gaaron

Škoda poměrně děravého scénáře a většinou dost plochých postav, ale ta atmosféra je naprosto úžasná a od režiséra chci vidět další filmy... ()

Martrix

Myslím že je škoda, že tento film přišel jen rok po Gran Torinu, který je jak dějově, tak atmosférou Harrymu Brownovi příliš podobný. Oba filmy stojí především na starých pardech v hlavních rolích. Zmiňovat se o hereckých kvalitach M. Cainea je zbytečné, takže stačí poznamenat, že Harry Brown byl v jeho podání velmi civilní a uvěřitelný. Ostatně celý film působí syrově a civilně, bez zbytečných okras, nebo žánrových stylizací. Jenže současně s tímto pojetím, působí film trochu...jako hraný dokument. Až na scénu ve feťáckém doupěti, nedochází k výraznějšímu napětí a vše je popisováno s jistou odevzdaností. Pokud ve mě tento film probudil nějaké emoce, tak spíš smutek a melancholii. Přesto nemá Harry Brown parametry na to, proniknout hroší kůží těch, kteří pravidelně sledují Televizní noviny a začínají být vůči zbytečným projevům násilí imuní. Dědovi sejmou kamaráda, tak se naštve a jde si to vyřídit s bandou mladých gangsterů.... Nic víc, nic míň. Pointa působí trošku chudě. Jednu celou hvězdu z mého hodnocení zabírá samotný M. Caine. Ve srovnání s Gran Torinem, pak Harry Brown vychází hůře a pokud máte v plánu shlédnout jen jeden z těchto filmů, výjímečně doporučuji spíš tu "americkou verzi". PS: Pro mě je velmi zajímavé i zjištění, že tento film stál 7,3 mil. USD, kdešto Gran Torino 33 mil. USD. Pokud bych ve svém hodnocení zohledňoval vynaložené prostředky vs výsledek, pak bych musel konstatovat, že za ty prachy, je Harry Brown pětihvězdičkový. Jenže zrovna u těchto filmů, peníze nehrají tu největší roli. Tyto filmy jsou o scénáristech a režisérech a tady je Harry Brown výrazně slabší. ()

campix

Gran Torino v britském podání. Co víc si člověk, který miluje tu syrovost a náladu britských filmů a kultury celkově, může víc přát než toto spojení. Michael Caine jako penzista jdoucí si po cestě pomsty, je naprosto skvělý a celý film je strašně syrový a plný emocí. Možná bych i řekl, že mám Harry Browna radši nežli všemi opěvované Gran Torino. Britové hold svůj um jen tak nezapřou. ()

Bush13

Patrně nejvíc znepokojující a surový snímek, který jsem zatím letos viděl. Srovnání s Gran Torino podle mě kulhá lehce v tom, že Clint Eastwood je už takový přednastavený rasista plný předsudků, zatímco Michaelovi Cainovi sice taky zmizel ten starý dobrý svět před očima, ale on se ocitl skutečně až v téměř nerealistickém a těžce ponurém sociálním megapekle londýnského sídliště plného chudoby, drog a gangů té nejodpornější lůzy. Pak je celkem jedno, jestli vám zamordují štěně, nebo parťáka, se kterým trávíte čas u piva a šachů, prostě protagonistovi takového klasického revenge movie musíte fandit. Když to ještě podtrhuje klasická noblesa a rytířství M. C., který nemá opravdu už co ztratit, maximálně svou důstojnost, tak pak není vůbec o čem. Příběh se s tím opravdu nemazlí a temnou stranu nikterak nerelativizuje, neproblematizuje, je to zkrátka zlo, které je třeba vykořenit, když policie - která je naopak v jistém smyslu relativizována - nekoná, či koná špatně. A paní detektivka, která to vlastně myslí v principu dobře, ctí zákony, akorát všechno podělá, protože v takovém světě se na pravidla bohužel nehraje. Přes jistou naivnost a černobílost je to děsivá podzimní temnota, která se mi vkrádala až do dnešních snů... jdu si pustit Bambiho nebo tak něco. ()

Angelopul

Přiznávám, že film má zajímavou depresivní atmosféru a relativně kvalitní technické zpracování. Náplní filmu je však mnohokrat vylouhovaný čaj o braní zákona do svých rukou, spojený s hloupýma jatkama a product placementem jednoho výrobce pistolí. Nejvíc mě štvalo jak film zjednodušuje a lže, a to především když popisuje mladé sociálně vyloučené lidi na ulici jako bezcitné ďábelské polosfetované gangstery, kteří mezi šlapáním, prodejem zbraní, pěstováním konopí, šleháním si heráku, kouřením cracku z hlavně pistole, poslechem techna a sledováním porna jen tak z nudy zabíjejí slušné lidi. U amerického béčka bych se tomu zasmál, tento film si však hraje na kritiku společnosti ne-li hlubší sdělení. Ve skutečnosti však nepátrá po příčinách a jen se podílí na šíření strachu a nenávisti. ()

Maty85

Reálný a drsný život staříka, jenž vezme spravedlnost do svých rukou. M. Caine to zahrál výborně. Celkově vynikající podívaná od začátku až do samýho konce, který byl pochopitelně taktéž drsný a spravedlivý. ()

fars

No jasne. Harry Brown si to v nejdrsnejsi ctvrti ve vesmiru nakraci primo k hlavnimu dealerovi aby mu rekl ze chce koupit zbran na strileni holubu, tomu to neni vubec divne a provede ho hangarem plnym travy, drog, divneho pecka a kdo vi ceho jeste, pak se pred nim naladuje drogama a samozrejme se necha zastrelit. Policie nemuze ani hovno a typci co maji zlocin vytetovany na cele jim plivou do ksichtu nadavky a vyhruzky. Oni je samozrejme mlcky poslouchaji a nehnou ani brvou, protoze cekaji az je postrili duchodce, se kterym to po trech rychlejsich krocich sekne. Jestli chcete delat drsne zanrovky, tak je neopirejte o takove chatrne domecky z karet, kterym rikate dej. Ne ze by mi premira nasili byla nejak nesympaticka, ale postavit film na zbytecnem nasili nestaci. A na zaver: delate si ze me prdel, ze tohle je britske Gran Torino? Nevadi mi ze Caine neni Eastwood, Caine je kapku nekde jinde, ale je to taky borec. Tyhle dva filmy jsou taky kapku jinde, ale Torino je to co ma styl, kdezto Brown je to na co se ze zvedavosti mrknu a jdu dal. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008