Epizody(3)

Gormie

Řemeslně povedený film, který v posledním díle navršil obrovskou hromadu klišé, nelogičností a nesmyslů. Pokud má to slibované Sedmikostelí vypadat takhle, tak to ať ho radši točí někdo jiný. ()

sAreOn

Vcelku kvalitní, pokud si vezmeme, že to je televizní produkce. Strach točit opravdu umí a už by nebylo na škodu, kdyby se pokusil o nějaký ten větší projekt, protože by to mohlo dopadnout opravdu zajímavě. Ďáblova lest není dokonalá, ale zase není tak špatná. Občas hluchá místa, občas připitomělé rozhovory, ale nakonec to celkově dává smysl. ()

yarghoul

Tohle téma mě baví, proto jsem se těšila. Geislerová ala kriminalistka jakž takž, Dvořák a démon alkohol už trochu míň, ale když se religionista Trojan s údivem dozvídá o ďáblově bibli, neboli Codex Gigas, to mě fakt pobavilo. Pak dlouho nuda nuda šeď šeď občas probarvená záchvatem typu hacker Dyk a příšernej závěr. Nedej bože poslední křeč při pokusu o závěrečný vtip, to už bylo i na mě moc. ()

Carlos.Meo

Bravo, pane Strachu, předvedl jste, že i u nás může vzniknout kvalitní film (i když televizní) na takové téma. Konec třetí části byl sice už trochu úsměvný, ale hlavně za druhý díl si Ďáblova lest zaslouží 4*. Jen houšť dvojice Trojan-Dvořák, jen houšť. ()

aannemer

Jeden z nejlepších počinů českých televizí za posledních dvacet let. Příběh je velmi dobře sestaven a má spád, jednotlivé fáze "spiknutí" jsou uvěřitelné. A Ivan Trojan jako vždy brilantní. ()

John Dunbar

Velký atak pěti hvězd. Z velmi silné a superkvalitní látky od Arnošta Vašíčka, ušil krejčí Strach čtyřhvězdičkové třídílné šaty. ()

had12

Pěkné zpracování, dobře obsazení herci, dramatičnost děje udržuje laťku od začátku do konce. Seriál má dobrou zápletku, promyšlenou, ale faktické údaje poněkud utíkají... kříž ze svatovítského pokladu by určitě byl lépe hlídán. To, že ďábel nevěří na substanciaci Eucharistie, je taky blbost. "Nabourávání firemní databáze" bylo velice úsměvné (jak stihnul tak rychle zapnout počítač? - krom toho tam bylo vidět jen kus HTML a Javascriptového kódu, zřejmě vypsaného přes příkazový řádek :-)), stejně tak se mi nechce věřit, že by si Trojan se svou inteligencí nenašel odpověď na nápovědu od toho starého mnicha už dřív, když hned uhodl, co to vlastně je... Ale je tu velká snaha odvést dobrou práci, což se v porovnáním s některými současnými českými filmy rozhodně povedlo. ()

Scaevola

Kdysi dávno jsem tuhle minisérii prolétl očima a nyní - osvěžen nepřímým pokračováním - jsem se vrátil. A byl jsem opět nadmíru spokojen. V podstatě všechno funguje tak, jak má, vztahy jiskří (jen jsem nepochopil vedlejší postavu J. Schneiderové), zápletka se rozplétá i splétá najednou a nakonec... podivné efekty bijící do očí ne svým zpracováním, ale svou nenáležitostí. Přesto jedno z nejlepších děl v žánru (natož v televizi). ()

Flamik

Asi by to chtělo vidět víckrát, aby se dalo zkontrolovat, zda všechno do sebe zapadá, protože takhle mi to rozuzlení připadalo až moc hrr a ani sem si ho neužil. Jenže jinak to celý "stopování" vraha bylo super, nutilo to přemejšlet a já měl do poslední chvíle jinýho favorita. ()

certiskon

Napjatý jak malý trenky od začátku do konce, to je přesně to, co mě udrží u obrazovky! Za mě určitě i dobře zvolené obsazení, i když některé herecké výkony mohly být trošku dotaženy. Ale určitě tento film neřadím do žádných béček. Nápadité, poutavé, prostě super! ()

kenedicek

Tak tento film je pro religionisty něco jako Indiana Jones pro archeology (aneb lákadlo na studium oboru, který v praxi nemá příliš velké uplatnění). Pravda, příměr není zrovna ideální, ale kolik děl o religionistech jste kdy viděli? Pro mě je tento první a navíc ještě s Trojanem v hlavní roli. Takže dvojité plus. Jinak si o filmu myslím, že na naše české poměry to je dobré krimi / drama. Ve vážném a tajemném příběhu se občas objeví i nějaká ta vtipná poznámka, takže nuda v žádném případě nehrozí. Jen jediné malé mínus je to, že jsem od začátku druhého dílu věděla, kdo je vrah / ďáblův sluha. Ale protože jsem z oboru, tak 4* ráda dám. ()

moriero

Konečně český temný thriller točený v našich podmínkách, za který se nemusím stydět. Doteď pro mne neznámý pan Vašíček mě začíná velice zajímat. A co se týče filmového provedení: Dvořák těžký sympaťák, jinak nesympatická Geislerová v hot platinovém looku skvělá, dobrácký Trojan standardně dobrý, nápad, střih, akce, chemie mezi postavami... paráda. Tleskám. ()

Marcoman1972

Jak se dá s takovým obsazením natočit taková slátanina...? Tahle poodhrnutá opona mohla klidně zůstat viset. Dialogy šustí papírem a z moudrosti jednotlivých postav se vám rychle zatočí hlava - jak ti musí být vzdělaní!!! Takových pravd v tak malém formátu. Celé to dílko má jedinou chybu - že k němu natočili pokračování. ()

LencaN

Ukázkový příklad, že ne vždy je dvojka horší než jednička. Tady je jasně vidět, jak se Jiří Strach poučil ze svých chyb a dal i na recenze tady na ČSFD, jak se přiznal :) opět vidíme super mysteriozní drama, kamera krásná, ale obraz je až moc šedivý a chybí tomu ty extra chytlavé kulisy podzemí...za to se více pohybujeme v klášterech, na vykopávkách, pátráme po tajemství Ďáblovy bible, apod. Klobouk dolů před scénáristou, něco takového poskládat dohromady muselo zabrat spoustu úsilí. Hlavní, čím je Ďáblova lest horší než Ztracená brána je ten konec. To bylo opravdu přepísknuté, až kýčovité. Ústřední herecké obsazení stejné jako ve Ztracené bráně a je to jen ku prospěchu, protože člověk si dokáže k vyšetřovacímu týmu najít svou cestu. Ostatní obsazení... vykopávkový tým, pán co restauruje Zlatý ostatkový kříž, opati broumovského kláštera i blizké osoby doktora Runy, atd. ...zase úžasný český herecký výběr. ()

nuwer

Začínám přicházet na chut české tvorbě...tohle se mi libilo velmi,až na ten konec teda ,to si mohli odpustit ...sat666an. ()

blekekeke

Napínavý příběh z temného prostředí. Který nezkazí ani horší herecké výstupy některých postav. Prostě Strach ví co chce, a my jsme za to rádi :o) ()

Fuksinka

Nema cenu vypisovat vsechna pozitiva. Dablova lest je velice zdarila mysteriozni detektivka. Co ji ale ubira na dokonalosti je to neustale se opakujici polopaticke vysvetlovani: "... znamena to 666... no jo dablovo znameni, to mely ty obeti na cele..." www se taky musi napsat, ona si to blondyna asi neumi predstavit. A tak podobne. SPZ pohrebaku na konci uz pusobila jako parodie. Jo a ta zarici ocka soch... tak blby triky se jen tak nevidi. ()

PenelopaW

Mně se to líbilo :-). Jasně, existují lepší, mysterióznější snímky, ale tenhle je z našeho prostředí, týká se naší historie a hrají v něm výborní herci (ani Aňa mi nevadila, i když na korunní Strachovy herce, pány Trojana a Dvořáka, se podstatně líp koukalo). Sice jsem nakonec odhadla, kdo bude vrah, ale požitek z filmu a atmosféru mi to nezkazilo. Jediné, co bych vytkla, a za to ubírám jednu hvězdu, je hudební doprovod. I v obyčejné (a z hlediska rozuzlení filmu ne zcela podstatné) scéně zazní dramatický akord, který má diváka upozornit na to, že je to hrozné drama. Jinak souhlasím s ostatními komentáři, že Strach umí :-). ()