Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

BuryGol

Dneska budu s hodnocenim hodnej. Cage má na hlavně konečně něco normálního, film více méně dává smysl, efekty jsou hezky udělaný a je to takovej Potter v krátkofilmu. Na druhou stranu je to plný nelogiky a hovadin, často prázdnejch či nudnejch pasáží a blbostí (každej má jinej akcent, neumí-najednou umí, náhoda je blbec, jak je možný že...atd.). Tentokrát přivřu oko protože první půlka mě docela bavila. Ale Jay Baruchel jakožto skoro třicetiletej hrající dvacetiletýho je ukvákanej rádobyherec, kterej svojí anglinu nemoh nikdy pochytiti v Kandě, ale leda tak v Texasu. Toho pro klid svojí křehký duše nechci hodně dlouho vidět. ()

Pecival

Nejen že to začíná špatně, celý děj je špatný,ale on i konec je příšerný. Romantická linka je přímo pohromada sama, kde kromě ultimátně dementních dialogů "exceluje" Jay Baruchel v rpli toho netragidštějšího tragéda, který troufne snad i Michaela Ceru. Nevím jestli za to může film, role, scénář nebo všechno dohromady, ale tohle je nejhorší hrdina od dob Eragorna. Bůh ví proč všechny podobné filmy musí mít hlavního maníka "geniálního", stydlivého nerda, tlačícího při každé konverzaci s ženskou děsný srance a nervózně při tom kmitat hlavou. Závěr je taky velké sklamání místo pořádných trikových orgií (triky jediné na celém filmu nejsou na odpad) dostaneme poctivé Deus ex machina. Hvězdu za sympatickou hlavní bábu (připomíná mi Claire Danes a to já rád) a za Cagea. ()

Styxos

Vůbec nic jsem od toho nečekal, ale nakonec se z toho vyklubalo hodně příjemné překvapení. Samozřejmě v rámci možnosti - od něčeho takového nelze očekávat přelomové ambice. Čemuž odpovídá i hodně klasická fabule včetně všech náležitostí - zlo, které je nutné porazit, mistr, proroctví a jeden ňouma, co je vyvolený. Po dlouhé době se ale jedná o snímek, jehož scénář Cage nečetl pod vlivem omamných látek, protože tahle role mu i celkem sedne. Na druhé straně mi ale dost vadil Jay Baruchel (představitel hlavní role), který mi přišel hodně nesympatický. Naštěstí to ale zachraňuje ďábelský Alfred Molina, Teresa Palmer, na níž by se dalo koukat v jednom kuse no a pak taky několik minut Monici Bellucci, která je tu jen kvůli tomu francouzáku. Mimochodem titulní písnička je ok a toho orla bych rád za domácího mazlíčka. ()

tommmy89

Ťažko komentovať tento film. Ešte pred oficiálnym vidaním som bol toho názoru, že sa minimálne stotožní s Harrym Potterom. I keď miestami som mal taký tajuplný pocit, že občasná scénka začína byť dosť zaujímavá, tak ju v momente vystriedal zas iný pocit a to pocit "gíču". Treba zas uznať, že N.Cageovi sedí kažá úloha "princa na bielom koni", čo vyhrá každú bitku a vylúšti každú záhadu. No film ma neuspokojil po tej stránke, na margo toho, že mám rád filmy, kde je mágia a tobôž N.Cage, mi ten zaujímavý a veľkolepý zážitok nedal. Veľmi mi tam tiež prekážala nanútenosť mladého hrdinu v roli 1. Merlinovca. Trošku neokresané a minimálne trápne :-) Narážam na scénky s jeho priateľkou, ktorá sa rozhodla pomôcť zo všetkých síl, keď už má zomrieť....Podľa môjho názoru fakt, že mám byť istého času mŕtvy nezoberiem tak vľúdne a s pokoru, ale dosť chaoticky a rýchlym konaním naprieč ohrozeniu. 3* ()

jenik71

Pro fanoušky fantasy žánru je to asi slušná podívaná, pro mě "jenom" průměrná. Speciální efekty a trikové scény jsou působivé a pěkně se na to kouká, já ale postrádal především kvalitnější scénář. Díval jsem se na to jako na modernější a akčnější pohádku a takovýma očima jí i hodnotím. Ani kvůli vizuálnímu dojmu tentokrát hvězdičku navíc nedám. Mínusem je také to, že se Monica Bellucci objeví na scéně jen na opravdu krátkou chvíli a to je docela škoda. ()

fiLLthe3DD

Marketing sázel na "Potter style" (i máma se mě ptala: „To je v kinech novej Harry?") - výsledek však lehce připomíná patos typu Disney Channel (v kině jsem dokonce usnul)... Klady střídají protiklady: Příběh sám o sobě není špatný, avšak vůbec mu nesedí ten odlehčený tón (některé komické situace jsou fakt ubohé), naopak budování romantické linie mezi Davem a Becky fungovalo kupodivu dobře - Jay Baruchel a Teresa Palmer (typka z Lights Out) jsou úžasní - jejich charaktery jsou vtipné, mají hloubku a rovněž obstojí i v hereckém projevu, Nicolas Cage oproti nim působí dosti nevýrazně a skoro až tuctově, rozhodně mohli vybrat do role někoho charismatičtějšího, Alfred Molina neurazí... Co se vykreslení světa týče, funguje to rozhodně líp než u "Fantastic Beasts," ale i tak příběh působí béčkově a levně (scénáristicky rovněž žádná sláva), skoro jako Vampire Academy nebo Mortal Instruments - a to sakra kontrastuje s tím, že se jedná o blockbuster za 150 mega, ostatně technické provedení à la "Yatesův Potter" (všechno je temné) patří k vrcholům celého filmu, má to celkem šťávu (automobilová honička v centru NY nemá chybu), CGI v pohodě... Instrumentální sountrack nebyl špatný, vadily mi jen normální songy. Jinak zvuk byl příšerný - ruchy a výbuchy hlasité jak kráva a dialogy hrozně tlumené... Jinak je to průměrný film který neurazí, ani nenadchne. Chybí zapamatovaatelné scény, každopádně mě to po letech mile překvapilo i když jde o průměr, o dost zdařilejší než Fantastická zvířata :) 50% ()

Werichowka

Hodný, zlý a náctiletý. Přímočarý děj, žádná změna, žádné překvapení...hollywoodský průměr. * pro Molinu a druhá za oživlou výzdobu Chryslerova mrakodrapu. ()

slovan1

Jednoduchý příběh ale efektivně zfilmovaný. Triky povedené, herci ke Cageovi vybráni skvěle. Samotný Nicolas mi přišel takový nemastný neslaný... Teresa Palmer se zapisuje mezi mé oblíbené "sexy holky" Hollywoodu :-) Hned ze startu mě potěšila i hudba. Celkově žádný propadák ale film na další pokračování bych v tom taky neviděl. ()

BMAJTZ

Bullshit jako vrata. Opravdu jsem to asi nepochopil, jde spise o takový rodinný film než plnohodnotné skoro fantasy. Je to totiž neskutečně hloupé a naivní. A ke všemu je to neskutečně nudné. Nebojím se použít slovní spojení koncentrovaná nuda a to i přes to, že se ve filmu pořád něco děje. Pár dobrých nápadů to mělo, ale do země to zakopalo neskutečně hodně WTF momentů a nelogičností. V člověku tenhle film prostě nevyvolá sebemenší pocity a dojem uspokojení už vůbec ne. Mno nevím tímhle směrem by se fantasy asi ubírat nemělo. Mimochodem Cage je sice ok, ale filmy jako je tenhle si rozhodně reputaci nenapraví. Mimochodem tohle je nádherná ukázka toho kdy trailer navnadí mnohem více než může výsledný film nabídnout ()

Šakalík

Po trikové stránce velmi koukatelná záležitost, nicméně - jak se dalo ostatně čekat - táhne to dolů slaboučký příběh a s tím související uspěchaný scénář. Umím si představit, že by se dané téma dalo rozvinout v seriálu o minimálně dvanácti dílech, i když o smysluplnosti takového počinu by se dalo pravda polemizovat. Film samotný vedle zdařilých triků potěší hlavně odlehčeným pojetím, charismatickým záporákem a kočkoidní kamarádkou mladého čaroděje. Naopak nepotěší znásilněním legendy o Merlinovi a hlavně teda neskutečně kýčovitým koncem (to je opravdu naprostý děs!). Celkově mě film ale docela mile překvapil, pač u Nicolase Cage si člověk většinou nemůže být ničím jistý, no ale tohle se ještě docela povedlo. ()

Cejny

Velmi sympatický film se spoustou vědy a magie. Nicolas Cage zde hraje výborně, stejně tak Jay Baruchel, který tu svoji postavu "blázna do fyziky" zahrál taky slušně. Veškěré efekty, plazmové a ohnivé koule a podobné čáry a máry se mi taky líbily. Celkový dojem z filmu je velice kladný, bavil jsem se a nenudil, takže nechápu zdejší podhodnocení. Když prostě někdo nemá rád fantasy, tak proč takové filmy vůbec sleduje a hodnotí? PS: Viděno na Blu-ray. ()

ZkuKol

Opravdu nevím, co slovutné producenty láká na průměrných a nenápaditých režisérech. Jejich filmy jsou drahé, absolutně nezaujmou a dokáží udělat ze zábavného příběhu v zajímavém hávu jenom další fantasy snímek. Turteltaub už to dokazuje poněkolikáté a pokud Bruckheimer díky svému marketingovému talentu neobjeví díru na trhu (Lovci pokladů), ukáže se jeho neschopnost v plné nahotě (rozuměj: i v tržbách). Obsazení dostal velmi slušné (ikdyž Cage občas neví, co hrát a Baruchel má otravný hlas), předlohá má potenciál i fanoušky a peníze sehnal Jerry vždycky. Ale když neokáže natočit kouzelnickou honičku s auty, tak aby jste neměli pocit, že Seymir s Tomem dorazili do NY, je jsné, že tenhle film si do paměti nezapíše. Jon vcelku umí dialogové a "herecké" scény (pokud se nepokouší o násilný humor), ale pak je otázkou, proč točí tohle a ne něco jako Instinkt. Těch 110 minut je ve finále poměrně lehce přežitelných, ale když občas vidíte, jak to mohlo být dobré a kouknete se, kolik to stálo, je vám jasné, že jde o fiasko. Dave se potká jednou se světem kouzel a skoro ho to zničí, za deset let musí rovnou zasáhnout do kouzelnické války o osud planety a je to bohužel slabší, než by jméno producenta slibovalo... 40% ()

Dromed

Poslední trend hollywoodských fantasy je smíchat všechno dohromady, mrsknou tam trochu Merlina či Artuše a vznikne kaše, která sic klouže pěkně do krku, ale také když jde ven je z ní sračka. ()

LuciusWlk

Tenhle film nevyužil svůj potenciál. Působí na mě dojmem narychlo poslepovaného příběhu, kterému se scénárista moc nevěnoval. A i výprava tak nějak pokulhává. Nejvíce mě vytáčela "tupost a upištěnost" Baruchela. Nevím, co tvůrce vedlo k takovému nasměrování postavy! Nicolas Cage relativně fajn. Musím ale vyzdvihnout dig. efekty, které film posunuly o kousek výše. I samotné kouzlení se mi zamlouvalo. Suma sumárum: dobrý, ale ne vynikající. ()

Lencha

Přemýšlela jsem, zda tři nebo čtyři hvězdy. Ok, rozhodla jsem se pro slabší 4. V podstatě je to pohádka. Cage moc nemusím (ani nevím proč, asi je to tou jeho divnou mimikou ve ksichtě), ale tady se mi jako zapálený mist čaroděj líbil. V podstatě jednoduchý příběh, vše se točí kolem lásky, ale dobře zpracovaný. Trouba Baruchel se ve finále předvede jako skutečný čaroděj s pomocí vědy. Dobré efekty, dobře zahrané, hezký příběh. ()

FIBO

Čarodějův učeň je nenáročný film od kterého jsem čekal trochu více. Po stránce předlohy jde o zajímavý nápad jehož výsledné ztvárnění nechá dost pravděpodobně diváka spíše na rozpacích. Motiv, herci i efekty jsou na dobré úrovni, nápady jsou takové neotřelé, což je na jednu stranu výhoda, na stranu druhou, už mě unavují ti přerostlí puberťáci s debilními úšklebky ala Transformers s řešením triviálních partnerských románků. Film tak nějak cíluje na celou rodinu a byť asi není míněn přímo pro děti, tak v mnohých pasážích jsem se nudil s pocitem, že tohle všechno už jsem někde viděl. Zhruba první čtvrtina filmu je docela poutavá a navozuje atmosféru Nekonečného příběhu, zbytek je ale jen průměr a nemůžu si pomoct, na můj vkus už jen umělé oživování divákovy pozornsti. Není to špatné, ale rozhodně to není nic víc než průměr. ()

Chater

Není tak špatné, jak se může podle hodnocení zdát. Film má slušný spád, napětí, mini love-story a hlavně humor. Ten je ovšem postaven většinou na vzájemné interaktivitě tří postav. Ve stylu nerdský beta, (či spíše omega) sameček, ona mocná alfa samička, a k tomu velemocný alfa samec-učitel- Cage. Jak to dopadne není nikterak nečekané. Ale čert to vem, zábava to je. ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)