Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

Spielbergo

Nad očekávání slušná oddychovka. Bohužel potvrzující pravdu, že čím blbější sedlák tím větší brambory aneb popření Darwinovy teorie O původu druhů v praxi, neboť někdo tak blbý jako tento učedník by se správně neměl vůbec dožít dospělosti. Pokud takto vypadá jedinec využívající 100% mozku, pak raději zůstanu u svých ušmudlaných deseti procent, děkuji pěkně. Ne nadarmo je Dysney považován za jednoho z největších padouchů historie. Hvězdička navíc je tentokrát za Cage, který mě snad poprvé ve filmu nevadil, ba dokonce mě ani jednou nezhnusil svým neherectvím, ba dokonce mi byl místy i sympatický, což je zcela nevídané a pro mě nové a osvěžující. 70% ()

Seuata

Kino je kino a přineslo mi opravdový zážitek plný kouzel. Nádherné zpracování, příběh je trochu předvídatelný, ale nešla jsem do kina věštit, ale pobavit se a to se povedlo. Jsem spokojená i pobavená. Super fantasy se super efekty... ()

PJacobson

Myslel jsem, že jdu na akční film, ale přišlo mi to jako docela dobrá komedie, u které se dá krásně vypnout a odpočinout si! Přidal bych ještě čtvrtou hvězdičku za odkaz na původní baladu ve formě mopů, záplavy vody a také za vyděšené elektrické zásuvky plyvající vodu, ale čtyři hvězdičky už by byly opravdu moc... :D ()

Allia

Podprůměrný příběh, naprosto nedotažené detaily, naprosto nepochopitelná přeměna hlavního hrdiny z ňoumy v největšího čaroděje všech dob. nesmysl. příběh nezachrání ani Nicolas Cage a Alfred Molina a už vůbec ne krkolomně našroubovaný dvojitý happy end. ()

Via

Pohádky a fantasy mám ráda... a začalo to slibně, Nicolas Cage v jedné z hlavních rolí, příběh celkem dobře koncipovaný, ale pak se postupně objevilo pár "klišé", které začali ubírat na kvalitě... Potěšil, ale dvakrát ve výsledku nezaskočil... Leč shlédnout doporučuji, kdo kouzla a báje máte rádi ;) ()

IZFNP

Mne to prišlo viac ako čokoľvek iné hlavne vtipné- a teraz neviem, či je to samotným filmom, alebo faktom, že sme v kine sedeli AŽ dvaja, tak sme si mohli dovoliť i hlasné komentáre a špekulácie. Každopádne, koniec filmu sa dal predvídať už po prvých desiatich minútach a ona zrejme ústredná pesnička mi po treťom spustení začala liezť na nervy. Ale inak triky boli dobré, oči sa pokochali, J. Baruchel je proste týpek a nedalo sa mu nefandiť a nenudilo ma to- ale ani nijak moc nezaujalo. Humorná stránka tomu dosť pomohla, i keď od akčného, dobrodružného fantasy som čakala niečo viac. Tých 6/10 je v pohode. ()

White-Man

Příliš rozsáhle téma, jež se nemá šanci vejít do stopáže téhle délky. Film na mě působil necelistvě a neustálé poskakování v ději mě začínalo pomalu štvát. Připomělo mi to třetího Spidermana, který se také nedokázal vměstnat do jednoho celovečerního filmu. ()

yazik

Tento film si mě doslova očaroval. Moje očekávání bylo malé, ale o to větší bylo překvapení. Spousta kouzlení a skvělých nápadů, do toho dobře vypadající N. Cage... Maximální spokojenost. 5* ()

EVIM

Doporučuji pro fanoušky trikových filmů. Pro ty co upřednostňují obsah nad formou, vřele NEDOPORUČUJI! ()

p.i.t.b.u.l

V celku pohodový čarodějnický snímek, který neurazí, ale ani příliš nezaujme. Co musím hned ze začátku vyzdvihnout je herecký výkon Nicolase Cage. Po jeho propadácích, má další přijatelnou roli, stejně jako v Kick Ass. Film to není špatný, má však svoje "ale", který mně osobně nedovolí dát mu vyšší hodnocení. Když to zkusím shrnout, začátek se mně hodně líbil. Děj měl akci, svižnost a hezké momenty. Pak se to jakoby zastavilo a chvíli jsem se trochu nudil. Potom zase přišel závěr, který vrátil film do původních kolejí. Nemám ani problém s dějem, který mně překvapil a to v dobrém slova smyslu. Herecké obsazení je také v pořádku, až na herce Jay Baruchela. Pro mně je to tak trochu neznámý herec a moc jsem mu jeho herecké nadšení nevěřil. Nevím, je to jen můj pocit, ale prostě mně do toho moc nesedl. Efekty jsou normální. Nic převratného, ale taky nic co by vadilo. Ve filmu je i trocha toho humoru, i když jen opravdu vyjímečně. Děj filmu je v celku hezky popsán v obsahu, nemá cenu se tudíž k němu vyjadřovat. Pokud hledáte pohodový film na večer a kouzelnický žánr Vám nevadí, tento film Vám klidně doporučím. ()

viruscrack

Oceňuji nápaditost, efekty a celkový děj filmu. Velice dobře zpracovaný. Nicméně musím srazit hvězdu za obsazení již notorickyy známěho obličeje kluka, který hrál hrdinu i v DragonBallu. Nato, kolik tváří i neznámých a zaručeně lepších má nejen Amerika, ale i okolí mi "vadí", že se obličej u obdobné role opakuje. ()

Plague.

Ano první polovina je skvělá, pak film upadne do průměru. Jelikož bych měl dát 3 a půl *, tak obvykle hodnotím 3, ale to bych tento film (a hlavně jeho herce) příliš shazoval. ()

B3R

A mně se to líbilo! Příjemnej, lehkej film. Proti Baruchelovi nic nemam, já mu tu roli věřil a to je to hlavní. Za 4* ! ()

CrazymanM

Od tohoto filmu jsem dostal to,co jsem očekával.Slušné triky,nic moc příběh,spousta klišé a očekávaný happy end.Tím netvrdím,že to byla sračka,prostě odpočinkové fantasy,se skvělým záporákem Molinou a tradičním Cagem,který má za sebou už lepší role. ()

George.Camel

N. Cage nepatří mezi mé oblíbené herce, ale tímto filmem mě dostal na svou stranu. Povedený filmík s dobrými a hlavně neokouknými triky. Příběh má spád, je plný akce, skvělá hudba, zkrátka vše krásně ladí dohromady. Proto dávám pět hvězd. Takové filmy chci vidět. ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)