Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

SallyZen

Průměrná pohádka o "princi", který má zachránit lidstvo. Nicolas Cage nebyl špatný a hudba byla skvělá. Přesto to pro mě byla jen jedna velká komerce a nic nového. 55% ()

rakovnik

Krásná klasická zápletka souboji dobra se zlem. Ale kdo to hájí barvy dobra? Ufff... Tak hlavní hrdina se opravdu nepovedl. I když jeho záporácký protějšek je také trapný. Ostatní postavy jsou fajn, triky pěkné a děj slušně odsýpá. Přes několik nelogičností se lehce přehoupneme a hle, je zde veliké finále. No, veliké...sice srdcervoucí, ale nijak bombastické. A kdo že to zachrání svět před Horvátem? Myslíte, že to nemehlo? Hezká pohádka pro teenagery nebo pro ty, kteří nad filmy příliš nepřemýšlí a jen odpočívají. ()

Figu

Pro mě jeden z těch filmů, kdy mě neoslnil film samotnej, jako suprovej soundtrack v čele s peckou od OneRepublic - Secrets, kterou jsem si doslova zamiloval! Do těchto filmů nepatří takový jména, jako Nicolas Cage nebo Monica Bellucci. Takový herci mají navíc, než hrát ve fantasy pohádkách, ovšem pro takovýho Jaye Baruchela to byla výzva a celkem mu to i sedlo. Čarodějův učeň zůstane v mým zapomenutí, soundtrack nikoliv! Za lahodnou melodii dávám čistý tři hvězdy. 55% ()

Martin741

John Turteltaub /Instinkt/ natocil dalsi nudny podpriemerny film, ktory nema dohromady co ponuknut. Akcia az samoucelna, herecke vykony podpriemerne, pribeh divaka dokonale znudil. Teresa Palmer je nadherna, ale to k kvalitnemu filmu nestaci. 25 % ()

O´Neill

Pohodová odreágovačka. Nik opět dokazuje, že je opět ve formě, a celý film na něm stojí. Slušná hudba, pohodový soundtrack. Vsuvka vtipu byla ideální, a i když to má téměř dvě hodiny, nenudil jsem se. Do dokonalosti tomu ještě něco chybí, ale za mě úplně slušných 80%. ()

cariada

Tohle je takové neslané, vše jako by se to snažilo vézt na vlně Harry Pottera, jenže se jim to nák nepovedlo. Celé je to zdlouhavé a z mého pohledu nezáživné. Neustále jsme koukal na čas , kdy už bude konec. Hodně nepovedené. Sice mám Cage rád, ale v tomhle mě moc neseděl. ()

Crawler-D

SIlně tomu chybí výrazná postava. Nicolas Cage se možná zalekl, že by další film zničil excentrickým výkonem srovnatelným s chováním obyvatel Bohnic, ale paradoxně ubral tak, že jeho čaroděj nemá nejmenší šmrnc a já bych si přál, aby byl aspoň směšný, protože respekt má nulový. Jay Baruchel měl za úkol být ňoumou, ale jeho ňouma se chová tak nezodpovědně, jak jen jde ve filmu, kde ve výsledku o nic nejde. Teresa Palmer je tuctová holka hrdiny, jak to jen jde. Triky chabé, Molina měl lepší záporáka ve Spider-Manovi. Odkaz se samočistícími košťaty jediný zajímavý moment. Za pochvalu stojí i propojování motivů. Mám pocit, že prvotní projev tvůrčí neschopnosti je, když film začíná scénou z minulosti, aby nám bylo vše jasné od začátku. Zkušení scenáristé i režiséři by podobné události měli být schopni přirozeně zakomponovat do samotného děje. ()

DruidKarel

941. hodnocený film: Dlouho jsem na tenhle film čekal a konečně se i dočkal. Víme všichni, že filmy s Nicolasem Cagem jsou skoro stejně tak kvalitní jako čínská obuv. Jedno je však ale jisté: jsou téké velice zábavné. Po sérii, kdy Nicolas Cage se hnal za poklady, viděl do budoucnosti (Next) či se jen proháněl na motocyklu Harley - Davidson (Ghost Rider), převzal na sebe podobu čaroděje, který bojuje s temnými silami a úhlavním nepřítelem Horvathem. Určitě můžu film jenom doporučit, protože jsem se ksutečně pobavil. 4* jsou tu a já chválím, chválím, chválím. 4* ()

TomikZlesa

No, celý to zachranuje Cage jinak je to vlastně celý naprd, no konec ne, ten je rovnou na hovno. Zpočátku zajímavý mysteriozne fantasy příběch o čarodejích v čele s Merlinem, se pak promění v tuctovou romantickou pohádku s extrémě blbým koncem. Moc pěkný efekty ! hlavně orel či bejk, draka už sem viděl v Dračích válkách, tak že nic moc. Konec snad fakt komentovat nebudu, Snad se někdy někdo zmůže na lepší čarodeje než jen ty co proti sobě stojí a z rukou jim lítak modrý mega koule, tenhle efekt od dob mega sračky typu Covenant prostě nesnášim. ()

bukowski83

Suprově nafilmovaná kouzla a souboje kouzelníků bohužel kazí úchylná druhá polovina filmu s ne jednou ale dvěma lovestory ne v pozadí ale v popředí filmu a když už to vypadá na unhappy end, tak se vše v dobré obrátí pomocí prazvláštní kouzelnické resuscitace!Ale jinak vizuálně moc pěkný a docela zábavný!70% ()

baaaja

Fantasy je jeden z mých nejoblíbenějších žánrů, ale musím uznat, že v tomhle případě, kdy se fantasy svět a čarodějové přenášejí do současného moderního světa, mě to vůbec nenadchlo, chvílemi dokonce nudilo.. Žádnýho "prvního merlinovce" v podání Jaye Baruchela nepotřebujeme, vystačíme si s Merlinem osobně :) ()

C0r0ner

S těžkým srdcem dávám tu čtvrtou hvězdičku, protože objektivně je to tak na těch 60%. Mě ale prostě těší jakékoli (aspoň trochu kvalitní) zapojení fantasy prvků do filmu a proto musím jít o kousek nahoru. Cage byl hrozný jako obvykle, ale zbytek osazenstva hrál skvěle a celý film bezvadně utekl, takže nakonec proč ne. 70% ()

Dannysek4U

Tak jasne, Carodejuv ucen je v prvni rade dobrodruzna akcni fantasy komedie, direktivne urcena hlavne pro teenagery, a chvilema to dava znat az bezostysne. Logika nelogika, romanticky sceny se zkratka musi odehravat na romantickych mistech, looser nakonec musi zvitezit a sbalit nejhezci rostenku a vse na sebe musi navazovat tim nejsrozumitelnejsim stylem, aby se v pribehu nekdo nedej boze nezamotal. A ani zneuzivani artusovsky legendy ve jmenu vetsi poutavosti neni zadnej odvaz, byt to nakonec dobre pasuje. Velkou pozoruhodnosti je ale az necekana invence v podobe drobnosti, ktery ozivujou jinak sablonovity pribeh. Ucen je tak nabouchanej akci a vtipem, ze by se to klidne veslo do dvou filmu. Fyzikalni genialita jako projev ke sklonum pachat magii? Obcas prehravana, ale spis sympaticka neuroticnost hlavniho mladyho hrdiny, kterej rozhodne nema nic spolecnyho s nagelovanymi hlavami z MTV? Miseni zapadnich a vychodnich kulturnich vlivu do jednoho celku? To vsecho jsou neuveritelne dobry napady. A navic je docela drzi i herci – ne, Cage neni tak hroznej, jak vsichni doufaji – a samozrejme vybornej a pritazlivej vizual, kterej chvilema bije i Potterovic kluka s jizvou na skebli. Proste a jednoduse, drobnosti a celkova obrazovost me bavily dost na to, abych dokazal prehlizet vetsi kiksy a lapsy a dokonce i zbytecne nevyuzitej prostor pro megafinale, a to je pro me dobry znameni. A ze nikdo po tomhle filmu uz v zime ani nestekne? Nevadi, jako prazdninovej popkorn Carodejuv ucen funguje dobre. A nejen diky tolik PRove propirany navaznosti na Disneyho Fantazii, kterou s novym Carodejovym ucnem spojuje vlastne jen jedna, za to vsak moc pekne natocena scena vzpoury uklizeciho nacini. Proste tenhle film tak nejak tesi. Vic asi ani nejde chtit. ()

Andre3000

Čtyři kvůli mojí přítelkyni. Jinak celkem očekávané. Dnes je asi hodně cool propojovat naše světy s cizími a nadpřirozenem, že by už normální lidské příběhy byly všechny zfilmovány? Jinak herci poměrně dobří, akorát Molinu prostě nemám rád a to už od dob Spidermana. Jinak se dá řici, že klasika, kdy se ničí zlo a vzniká láska. ()

Matrinx

Čarodějův učen je prakticky ušit věcmi, které už jsme tisíckrát mohli vidět někde jinde. Pouze se extrémně pomalu bez jakékoliv gradace a s neúchvatným humorem táhne do svého "zázračného" konce. Dvě hvězdy... ()

Martrix

Že půjde o obsahově plytkou trikovinu, to se dalo tušit už z účasti producenta Jerry Bruckheimera a paherce Nicolase Cage(pokud bude ve svých výkonech pokračovat dál, nejspíš vznikne nadávka: hraješ jako Cage). I tak jsem se na Čarodějova učně docela těšil, protože trailer... . O to víc jsem zklamaný, protože jde o naprosto zbytečný film, který nepřináší do žánru vůbec nic nového, triky jsou na úrovni Mumie a o scénáři snad ani nemůže být řeč. Příběh je na pomezí pohádky a komiksu pro náctileté a postavy jsou neskutečně nudné: hodný kluk, zlý kluk, hodný čaroděj, zlý čaroděj, hodná čarodějka, zlá čarodějka a ocelový orel. Nejen že je celou dobu zřejmé, co se bude dít v následujících minutách, oni vám to pro jistotu ještě řeknou. Takže na nějakou překvapivou pointu nezapomeňte. Ten film je sám sobě spoilerem. Jediný důvod, proč nedat odpad, je pro mě Monica Bellucci. Pokud nesdílíte můj názor, že je to po čertech pěkná ženská, tak si tu jednu hvězdičku co dávám, klidně umázněte. ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)