poster

Bledý jezdec

 • USA

  Pale Rider

 • slovenský

  Biely jazdec

 • slovenský

  Bledý jazdec

Western

USA, 1985, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phobia
  ****

  Další z westernů s klasickým tématem boje proti bohatému utlačovateli chudých a jejich schopném ochránci. Ač klasika a vcelku relaxační film, nějaká témata k zamyšlení přece jen nabízí. Clint je pro role drsných samotářů vyloženě jako zrozený, zbývající herci ve svém poli působnosti nijak neruší, akorát ta zamilovaná náctiletá husička mi poněkud šplhala na nervy a hlavní záporák byl jaksi nevýrazný. Žádná zběsile akční jízda, nicméně pohodový, příjemný film. 70%(28.4.2009)

 • kinej
  ****

  Bledý jezdec určitě nepatří mezi nezapomenutelné westerny, ale i tak ho považuji za slušný film. Není v něm nic co by diváka mohlo vysloveně popudit, jediné co lze namítat je občas přílišná zdlouhavost. Některé scény jsou natažené a jiné ve filmu být vůbec nemusely. Ale je zde několik momentů, které považuji za velice zdařilé. Už jen úvod, přepadení osady a následné zjevení kazatele jsou velice slibné. Vlastně bych řekl, že film stoupá a padá s tím jak se v něm objevuje Clint Eastwood. Pokaždé když je na scéně kazatel a je jedno jestli vede dialogy, či střílí je jasné že bez on je hlavním a vlastně jediným tahákem filmu. Jeho herecký projev je sice minimalistický, avšak stačí výraz tváře a hlas, aby i nudné dialogy dostaly charismatickou auru. Třeba, když vrhne výhružný pohled na starého Lahooda, je jasné že tento herec, žádná velká herecká gesta nepotřebuje.(30.11.2011)

 • Tommassi3
  ****

  "Jestli nám jde taky jenom o peníze, tak jakou cenu má naše čest ??"(15.9.2013)

 • Flakotaso
  ****

  Já vím, kvalitou to na pět hvězdiček nemá, ale já... prostě nemůžu jinak. Clint je mi svým pojetím, myšlenkami a celkovým poselstvím nesmírně sympatický, je to borec. Všechny ty jemné náznaky, žádný patos, jenom hrdý bezeslovný odjezd...jo, tohle já mám rád. Clint Eastwood forever.(1.8.2009)

 • Ruut
  ***

  No Bledý jezdec je mistr průměrnosti. Jo jo Clint je dostatečně chrabrý, tajemný a chladnokrevný. Přesně jak jej mám rád. Bohužel všechno ostatní stojí za starou bačkoru. Záporák nemá charisma ani co by se za nehet vešlo. Banditi jsou spíš trapáci permanentně se chovající jako banda lemplů. A celé je to navíc hrozně roztahané a povrchní. Ještě že se Clint s rolí pistolníka rozloučil o pár let později o poznání lépe.(5.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace