Bledý jezdec

• slovenský

Bledý jazdec

Western

USA, 1985, 110 min

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Výprava 8/10/// +Clint Eastwood a Sydney Penny, režie, dialogy, prostředí, postavy -málo dramatické, málo akční/// Clint Eastwood si vybral trošku klidnější látku. Ne že by tu byla nouze o akci nebo o napětí, ale přeci jen známe vyhrocenější filmy. Nijak zásadně to však nevadí. Film mě i tak dokázal vtáhnout do sebe a celkově jsem s ním spokojen. Zaujal mě. Hlavní hrdina byl charismatický, drsný, přitom slušný a laskavý. Tento film sice nepatří mezi špičku žánru a ve výsledku ani mezi TOP od Eastwooda, ale má své kouzlo a to je důležité./// Celkem 77%///(4.11.2009)

Záhadný reverend prichádza do malého mestečka a za sebou necháva strach ako nikto, kto to vôbec je? Mnoho otázok sa naskytá ale hlavne že zlatokopom pomôže ubrániť zabranú pôdu a tým pádom je všetko v poriadku. Ani vychýrený šerif nenachádza recept a musí sa porúčať .... Clint Eastwood a western je jedna neodlúčiteľná vec a opäť dokazuje, že mu to aj v pokročilom veku v sedle sekne a dokáže sa cez všetko prestrieľať. ║Rozpočet$6,9milionovTržby USA $41,410,568Tržby Celosvetovo $41,410,568(25.11.2007)

Solidní western s vždy solidním výkonem Clinta EASTWOODA. Z prostředí zlatokopů se dá vždy ještě něco nového, filmového vykopat. Western je pro mě nejlepší pohádka k relaxaci.(3.5.2013)

Westernová pohádka, v níž dobro (Kazatel= Otec=CE) přestřílí/pobije neskutečné množství padouchů. Scéna bitky s kusem "dobrého ořechového dřeva" je skoro jako z Mrazíka. Patrná snaha o řemeslně efektní podívanou (příroda, hudební podkres) u mě postrádá efektivitu. Jediný mrtvý ze skupiny trýzněných si za svou smrt může sám (alkohol, vychloubačnost). Sydney Penny si podobnou roli dospívající dívky (také Megan/Meggie) obdivující dospělého muže zahrála už v sáze Ptáci v trní.(2.8.2009)

Záhadný kazatel podává pomocnou ruku malé osadě utlačovaných zlatokopů. No proč ne. Zápletka by vydala na hodinu filmu, jenže Clint nijak netlačí na pilu a raději vsází na vybudování divákova vztahu k vedlejším postavám a k sobě (jakožto muži s nejasnou minulostí) samotnému... a že se mu to docela daří - děj tak pozvolna přechází až do typicky westernovského finále. Pohodový snímek, jehož výsledný zážitek přikrmuje překrásná příroda a Clintův mrazivý výraz ve tváři. 75%(28.9.2009)

• - Ve filmu používal hlavní hrdina perkusní revolver Remington-Beals 1858. (cmenda)

• - Než se v září 1984 rozběhla první klapka, ležel celý projekt několik let v šuplíku. (ClintEastwood)

• - Reálie z doby zlaté horečky v Kalifornii byly pro potřeby filmu rekonstruovány v Sun Valley ve státu Idaho, konkrétně se natáčelo v oblasti Sawhtoot. (ClintEastwood)