Bledý jezdec

Bledý jazdec

Western

USA, 1985, 110 min

• WANDRWALL

Bledého jezdce jen tak něco nezaskočí. Zavede pořádky i tam, kde o nich nechtějí ani slyšet a vzpouzejí se jim.***(5.10.2010)(5.10.2010)

Eastwoodovo pistolnické charisma. Bez něj by ten film byl mírně řečeno o ničem. Clint však i v 55 letech působí parádně a oči se mu blýskají jako za mlada. Jen díky tomu je jinak prachobyčejný western alespoň částečně zábavnou podívanou. Notoričtí fandové žánru to možná ocení více, nicméně u mě jako člověka, který bere western jen jako občasný oddych, prostě jen lepší průměr. Není zde totiž nic navíc, co by si člověk zapamatoval a koneckonců ani závěrečný souboj nemá zdaleka takové grády jako slavné věci let šedesátých. Mírně mi vadily i poněkud přitroublé dialogy, ale to už taky k westernům patří. Abych to ale už dál nerozmazával, tak jen ve zkratce: Fandové westernů a obzvláštně Clinta Eastwooda, s klidem se na to podívejte, ostatní pak s čistým svědomím vynechejte. P.S. Bondovský Jaws velmi, velmi potěší:-)(1.8.2009)

Výborné westernové drama ze zlatokopeckého prostředí. Zase tak trochu netradičně a jinak pojato, což se mi líbí hodně. V podstatě nemám moc co bych tomu vytknul, hltal jsem to více než mnohé slavnější kolegy tohoto filmu. I přes klasickou zápletku, se s tím tvůrci vypořádali dosti osobitě a přitom mi přijde, že to v sobě má vše co western má mít. I trochu toho humoru. Celkově to pro mě je více drama, než western. To westernové prostředí je jen prostředí, pozadí pro daný příběh. 10/10(14.9.2013)

• kingik

Stárnoucí Eastwood nudil k smrti. Obehraný western bez špetky originality a se slabým prostorem pro akci. Jeden z nejhorších filmů s veteránem stříbrného plátna. 20%(14.10.2009)

Ať už je Clint jakýmkoliv ztělesněním westernu, jeho nejlepším režírovaným westernem zůstanou navždy Nesmiřitelní, kteří nad ostatními ční proklatě vysoko. Bledý jezdec by se ale určitě nedal označit za propadák. Úvodní minuty dávají naději k očekávanému zážitku. Uznejte sami po zasněžené krajině přijíždí tajemný pistolník Clint. Dá se tedy tušit že bezpráví učiní okamžitou přítrž. Škoda, že se toho ve filmu zase tolik neděje a postavy zlatokopů jsou vesměs tak nesympatické, že bych je nejraději postřílel sám. 70%(11.4.2013)