poster

Bledý jezdec

 • USA

  Pale Rider

 • slovenský

  Biely jazdec

 • slovenský

  Bledý jazdec

Western

USA, 1985, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Damiel
  ****

  Eastwoodův Bledý jezdec sice nemá takové napětí s gradaci jako Leoneovy westerny, ale je jejich podařeným klonem. Práce kamery, výstavba scénáře (závěrečná přestřelka) na něj ovšem hodně odkazuje. Na Bledého jezdce se velmi hezky kouká a drží diváka v napětí, ale má několik slabit – tou asi nejvýraznější asi je naprosto nevysvětlený záhadný vztah z minulosti mezi knězem a Stockburnem.(15.1.2006)

 • dopitak
  ****

  Výborný western se skvělým Clintem Eastwoodem. Jen dvě věci byly špatně. 1) Plést do příběhu čtrnáctiletou holku (Sydney Penny byla už ve svých reálných čtrnácti dost pěkná holka) nabízející svou poctivost prošedivělému pastorovi- že by lehká pedofílie pana režiséra? To byla zbytečná obscénost nemající opodstatnění.___2) Příliš snadné vyřešení sporu na konci připomínalo spíš cvičnou střelnici v Hrdlořezích než tak dlouho očekávaný souboj proti beznadějné přesile zabijáků.____(17.11.2008)

 • Chrustyn
  ***

  Clint Eastwood opět jako nejmenovaný, tajemný poutník, který přijede, do malého městečka, kde po svém sjedná nápravu. Jediný rozdíl je v tom, že je zde Clint za kněze ale to rozhodně neznamená, že neumí střílet.(23.10.2012)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 1985 - Nominácia na 1. cenu(13.2.2013)

 • castor
  ***

  Osamělý jezdec/pistolník/kazatel tentokrát musí pomoct ve zlatokopecké osadě, která je zastrašovaná zazobanou a po zuby ozbrojenou konkurencí. Na klasiku žánru to nemá, přesto tenhle Eastwoodův (v Hollywoodu už dávno platil za hvězdu, která si k herectví pravidelně přibírala i režii) tajemný hrdina dokáže zaměstnat divákovy smysly. Rozvláčný děj samozřejmě není pro každého, ale hercovo neuvěřitelné charisma a obklopení se kvalitními spolupracovníky (loni zesnulý kameraman Bruce Surtees i skladatel Lennie Niehaus s ním dělali na řadě dalších kousků) solidně zaručí, že se v tomhle světě, kde už není domluvy a kde pomůže už jen staré „dobré“ násilí, nudit nebudeme!!(28.10.2013)

 • - Natáčení se neobešlo bez problémů. Eastwood měl při jedné ze scén "v sedle" nehodu, která skončila zlomenou klíční kostí. Naštěstí se to stalo až během posledního dne natáčení. (ClintEastwood)

 • - Když Eastwood prohlásil, že se chystá natočit další western, dostalo se mu všeobecného výsměchu, že tento žánr je už mrtvý. Eastwood si ale stál za svým a měl být důkazem, že tento typ filmu může přilákat diváky do kin. Kromě toho chtěl přehodit výhybku na jinou kolej a vytvořit žánr, který pojí prvky elegie a komedie, ale především se vysmívá mýtu divokého západu. (ClintEastwood)

 • - Filmová kritička Pauline Kaelová o filmu tehdy napsala: “Eastwoodův western je umělecké dílo natočené očima malíře. Jsou tu odstíny špíny, hněď a černá místa a vnitřky domů jsou tak temné, že ani za denního světla si divák není jistý, kdo je zrovna na plátně.“ (ClintEastwood)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace