Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

J0hn

Kovbojové jsou jen špinaví pasáci dobytka, pistolníci jen sprostí vrazi, šerif je násilnický fašista.... Konečně film z divokého západu bez supersprávňáckých hrdinů. K tomu velmi dobré výkony mých oblíbených herců a dokonalá závěrečná scéna. Děkuji pane Eastwoode. ()

Fanak

Pro mě je hlavní předností tohoto příběhu o pochybné pomstě žen pochybné pověsti prostřednictvím najatých mužů pochybného charakteru, kterým se v tom snaží zabránit šerif pochybných způsobů, jje to, že všechny postavy jsou tak trochu pochybné. V tomto případě (narozdíl od mnoha jiných filmů) to ale naštěstí nevede k tomu, že by se divák nemohl ztotožnit s žádnou z postav, ale naopak tak trochu souhlasí s motivací každé z nich. I když zde nelze najít jedinou zcela kladnou nebo zápornou postavu, není relativizováno zlo jako takové, ale pouze (jak tomu bývá i ve skutečném světě) lidská povaha. Skutečně nevšední westernový příběh (čímž ale Vinnetoua v žádném případě nezatracuji). ()

Yakuza05

Zlatý glóbus 2: Režie, Herec vedl. role Gene Hackman. Nominace 2: Nejlepší film, scénář..........Bafta 1: Herec vedl. role Gene Hackman. Nominace 5: kamera, režie, film, scénář, zvuk. ()

MikeMyers

Příklad toho jak se dá naprosto stupidní zápletka proměnit ve zlato. ovšem oscarovej film by ji měl mít dobrou.Každopádně je v tom obrovskej rozdíl za co se dávali tehdy oscary a za co se dávají ted,nicméně je to kvalitní snímek. ()

Ernie_13

Velmi dobre natocena psychologicka drama/western! Ko iny ak nie prave Clint si moze dovolit zrezirovat a zahrat divoky zapad odhalujuci realitu a nie to cim nas krmili filmove staby. Nie, ze by westerny ukazujuce heroicky divoky zapad boli chybou....to urcite nie, avsak po tych stovkach filmov nazaskodi ukazat divakovi, nieco blizsie realite. A teda toto bolo velmi dobre odohrate. ()

Romeroo

Máte rádi filmové koncerty? Máte rádi westernové koncerty? Koukněte se na Nesmiřitelní...naprostá lahůdka ve svém žánru...aha Vy nemusíte westerny...tak se podívejte na Nesmiřitelní...naprostá filmová lahůdka...bravo pane Eastwood, bravo páni herci a herečky...děkuji za parádní zážitek, který si pokaždé rád pustím znovu a znovu 90%. ()

WolfIssen

Tak to vypadalo, že to Clint odnese jako první, ale nakonec to všem pěkně postaru naflákal. Jedinečný, syrový, realistický. ()

vavros

Poslední z velkých westernů, s kterým tento žánr odešel zřejmě nenávratně do minulosti. Krásná hudba a kamera, výborní herci, netypický příběh s netypickým hrdinou a dokonalým finále. ()

Dinsberg

Bohužel osobně nevím, co vedlo Akademii k udělení Oscara tomuto snímu. V historii je mnohem víc poveděnějších westernů než jsou nesmiřitelní. Byť Clint Eastwood se režisérsky snaží seč může, nekteré záběry neúměrně natahuje a jiné zase sestříhá. Pistolnické finále je parádní, ale zbytek, kde nejsou pohnutky hlavních hrdinů zřejmé, už nezachrání. ()

kirmakX6on

Zatím všechny westerny, které jsem kdy viděl, spadaly do subžánrů "východní western" (např. Vinetou) nebo "spaghetti western" (např. Tenkrát na západě). Zřejmě proto není překvapivé, že ze začátku tohodlectoho filmu jsem byl velice zklamán - když se řekne western, tak si za hlavního hrdiny fakt nepředstavuju dědka honícího v blatě prasata, kterej se kulkou netrefí do plechovky ani z 15 metrů... o těch dalších hlavních postavách ani nemluvě, jedna horší než druhá. Ale jak čas pokračoval a já se pomalu smířil s tím, co vidím, začal jsem tomu přicházet na chuť a ve výsledku musím říct, že film byl opravdu velmi dobrý. První vážněji míněný film odehrávající se v USA na přelomu 19. a 20. století (tedy v období "divokého západu"), který jsem viděl. 87% ()

Ferenzo

Musím říct, že vzhledem k obsazení a režii jsem čekal víc a proto je pro mne tento film spíš průměrem. Děj se dost táhne na 130ti minutovou stopáž a konec mě taky příliš nenadchnul. Zlatý Butch Cassidy a Sundance Kid. 60%. ()

Korbelka

Velmi osobitý snímek o přátelství až za hrob a pokusu o spravedlnost. Když se člověk nad tím zamyslí, tak v tomto filmu není žádná vyloženě kladná ani záporná postava, jsou to reálně napsané lidské charaktery.... ()

helrohir

Zaujímavo podaný western, ktorý obracia všetky predchádzajúce predstavy o divokom západe naruby. Je len dobre, že Eastwood sa nesnažil natočiť western v štýle svojho "učiteľa" Sergia Leoneho a išiel vlastnou cestou, dokonca by som povedal, že išiel úplne opačnou cestou. Všetky hlavné postavy zahrali svoje role perfektne a Clint sa činil aj ako režisér. Ale kvôli niektorým zhĺhavým a nudnejším dialógom dávam "len" štyri hviezdičky. ()

meemini

Svět není černobílý. Ani divoký západ nikdy nebyl. Snad nikdy ani nemohl být. Během Unforgiven možná pochopíte proč. Ten nejbělejší odstín měly lehké holky, nejčernější zástupci spravedlnosti, ten zbytek sestává ze stáda různě zmalovaného dobytka, v případě Anglického Boba doslova. Délka Unforgiven je pro mě nepochopitelná. Je jasné, že než pár kovbojů přejede prérií, chvíli to trvá. Každopádně nevidím jediný rozumný důvod, točit to všechno. ...Takže jedeme prérií, tady to je keř, tady je ještě víc uschlý keř, tady je spousta uschlé trávy... Dyt´ i samotnému Eastwoodovi musela za tu cestu pořádně zcepenět sardel. Některé filmové momenty jsou vyloženě zbytečné a film trpí na šíleně dlouhé dialogy, kdy člověk čeká celou věčnost než někdo odpoví na banální otázku. ...Asi takhle: /kamera na zamyšleného Easwooda: co budeme dělat.../kamera na Freemana ... záběr na obličej Freemana ... Freeman se chystá odpovědět ... Freeman se rozvážně nadechuje ... Freeman říká: to nevím..., dlouhý záběr na nevědoucího Freemana/ ... dlouhý záběr na zamračeného Eastwooda ATD... Ani jedno z toho postavám už nepomůže, ději nepřidá, diváka ubije. Sil a důvodů dodívat se, zbylo jen pár, ale dokázal jsem to. Za to si dávám dvě hvězdy. Musím být nesmiřitelný. ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize